Şimdi Ara

1.6 TDI Caddy Yakıt Problemi vs.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
62.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2011 yeni kasa 1.6 TDI 29 bin de aracim.

Aracimdan her konuda memnunum ama yakit konusu beni biraz dusunduruyor.

Arabayi biraz asi surunce ortalama tuketim 10 oluyor
    Dikkat edince maksimum 8 e dusuyor.

Bu degerlerin yuksek olsugunu arastirinca anladim bunlar sehir ici degerler dehir disinda ise minumun 6.5 i gordum asagisi hic olmadi.

Sizce problem tamamen bendemi yoksa aracta nasil bir problem olabilir 30 bin bakimini yaptirmadim bu etki edermi.

Birde aracimi yuksek devirde kullaninca yani acil bi isim var diyelim yukleniyorum biraz arabaya hep olmamakla birlikte motordan boguk bir ses geliyor gazi cekip tekrar gaza bastimmi duzeliyor ama birazdan tekrar geliyor bu boguk motor sesi. Turboda bise olsa desem aracin performansi dusmuyor hic bu olurken sadece boguk bi ses oda gazdan ayagini cekip tekrar gaza basinca duzelio ama tamamen degil birazdan bidaha arabayi bos ta dinlendirince yada yatirinca duzeliyor tamamen yuklenince cok yine ayni olabiliyor bir duzeni yok yani.

Tecrubeli arkadaslarimin bilgilerini ve onerilerini alip bu konuyu tartismak istiyorum.
    Saygilarimla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugün şehir içi 85km yaptim genelde seri şekilde 6.9lt ortalamam var. Sizin araç normal değil gibi

2012 trend 7000 km
  • cıldırmak üzereyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: garfiens

cıldırmak üzereyim

4000 devirde vites atarsaniz çok yakar max. torku yakalamak lazim
  • Selam.

6-7 senedir caddy kullanıcısıyım.

2005 kasa, 2010 TEAM ve daha çok yeni 2012 comfortline 1,6 DSG kullanıyorum.

Daha aldığımız ilk depo benzin bitmedi ama, bana çok yakıyor gibi geldi. Yol bilgisayarında anlık tüketimde izliyorum ,valla çok moralim bozuldu.

İlk defa DSG bir araç kullanıyorum. Ancak daha önce anlık tüketimde hiç 100 kilometrede 48 litre falan okumamıştım. anlık ta olsa çok yüksek geliyor bana. Ben en zor koşulda bile manuel viteste 25-27 litre ile kaldırıyordum genelde aracı. Acaba bu DSG çok mu yakacak ? Yoksa araç daha çok yeni (1 haftalık) yavaş yavaş açılacakmı.
    şehir içi + şehirdışı ortalaması 7,9 litre gibi gösteriyor. Bir depo ile toplam 750-800 km. gidecek gibi duruyor.

Oysa ki ben 1,9 motor manuel caddy de 1000 km. görmüştüm, hadi çok sıkmasam 800-850 görüyordum. 1,6 motor ve DSG ile ilgili duyduklarımdan sonra daha az yakar diyordum. Ancak belli ki 1,9 motordan daha fazla yakacak 1,6 motor.

Ne diyorsunuz bu işe ???

• Bende 5 sene 2007 model caddy kullandım ve DH volkswagen caddy team kurucusuyum, siz 1.9 caddy'nizle 1000km'Yi şehir
    içinde mi yapıyodunuz ???? bu çok zor bi ihtimal o yüzden, şehirlerarası 1000 km gayet normal caddy için 1.9 motorda fakat
    şehir içi 1000 km öldürsen yapmaz bu araba..
  • 1.9 tdi bizdede vardi 1 depo ile max 650-700km gidiyordu. Cok ekonomik bir arac degildi 1.6tdi depo basina en az 50 km daha fazla goturuyor
  • bende 1.6 tdı caddy var, ilk 15.000 km de 1 depo yakıt ile 700-750km anca gitti ama sonra motor açılınca şimdi 900 km üstü yol yapıyorum ve yeni caddy lerde elektrikli gaz pedalı gec tepkime verdiğinden arac hantal kalıyo ve bu sebebten ılk kalkışlar olsun diğer viteslerde hantallaşıyor aracın bu sebebten yakıt tuketimi artıyor ben bunu çözdüm gaz pedalına taktırdığım, herhangi sökme takma işlemi yapılmadan direk ppedala takılıyo, aparat sayesinde simdi aracım 3 kademeli olarak çalışan aparat sayesinde gerektiğinde sakin gerektiğinde ilk kalkışta olsun 2,3,4,5 nci viteste olsun adeta asfaltı kazıyor kafayı dikip one fırlıyor ve suan en son marmarıse gittim klımayı hiç kapatmadım ve rampalarda dahıl klıma acık ve gaza basmaktanda kacınmadım km de 0,24 kurus yaktı ve bu vazıyette 930 km yol yaptım
  • caddy'ler şimdi fazlamı yakıyor
  • quote:

Mrb;

Bu degerlerin yuksek olsugunu arastirinca anladim bunlar sehir ici degerler dehir disinda ise minumun 6.5 i gordum asagisi hic olmadi.

Sizce problem tamamen bendemi yoksa aracta nasil bir problem olabilir 30 bin bakimini yaptirmadim bu etki edermi.

Birde aracimi yuksek devirde kullaninca yani acil bi isim var diyelim yukleniyorum biraz arabaya hep olmamakla birlikte motordan boguk bir ses geliyor gazi cekip tekrar gaza bastimmi duzeliyor ama birazdan tekrar geliyor bu boguk motor sesi. Turboda bise olsa desem aracin performansi dusmuyor hic bu olurken sadece boguk bi ses oda gazdan ayagini cekip tekrar gaza basinca duzelio ama tamamen degil birazdan bidaha arabayi bos ta dinlendirince yada yatirinca duzeliyor tamamen yuklenince cok yine ayni olabiliyor bir duzeni yok yani.

Tecrubeli arkadaslarimin bilgilerini ve onerilerini alip bu konuyu tartismak istiyorum.
    Saygilarimla

merhaba sendeki bu boğuk ses şikayetinin birebir aynısı bende de var.balgattaki servise götürdüm sırf bu ses için.ordaki usta bi şey yok dedi ama kendi de inanmadı söylediklerine bence.her aracın motor sesi farklı olabilirmiş gibi saçma bi açıklama yaptı.araç şu an 27000 de .30000'de etimesgut doğuşa bakıma götürüp bir de orda gösterecem.bakalım orda ne diyecekler.bu arada benim aracın aux girişi çalışmıyor.herhangi bir fikri olan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufgs

quote:

Mrb;

Saygilarimla

merhaba sendeki bu boğuk ses şikayetinin birebir aynısı bende de var.balgattaki servise götürdüm sırf bu ses için.ordaki usta bi şey yok dedi ama kendi de inanmadı söylediklerine bence.her aracın motor sesi farklı olabilirmiş gibi saçma bi açıklama yaptı.araç şu an 27000 de .30000'de etimesgut doğuşa bakıma götürüp bir de orda gösterecem.bakalım orda ne diyecekler.bu arada benim aracın aux girişi çalışmıyor.herhangi bir fikri olan varmı?

Teypten auxu açmanız gerekiyor.Kullanım klavuzunda detaylı anlatılıyor.

• 1.6 TDI lar Euro5 Eksoz Emisyon Normlarında üretildikleri için özellikle alt devirlerde çok hantal motorlar..

Çok fazla gaza bastırıyorlar ve yakıt tüketiyorlar..

Ben altımdaki 2012 Polo 1.6 TDI da Chiptuning sonrasında %20 civarında ekonomi elde ettim.. Caddy de bu oran daha da artıyor..

Aracınızın alt devirlerini canlandırabilirseniz hızlı gitmek istediğinizde çok fazla devir cevirmenizde gerekmez, erken vites değiştirir ve düşük devirlerden itibaren tork üretmeye başlayabilirsiniz..

Mutlaka denemelisiniz..
  • 1.6 tdi bende de var. octavia 1.6 tdi fabrika verilerdinden fazla yakıyor. örnek bugün karadeniz sahil yolunda ki şehirler arasıdır. 5.8 litre ortalama yaktım. verilere göre 4.2 olmalıydı.
    ankara-trabzon yazın gidişte 5.5 litre dönüşte ise 4.9 litre yaktı 4.2 olmalıyıd. 4 kişi klima ful açık. bagaj 550 lştrenin üzeri de açıldı. 650 litre bagaj kondu. arka kltuk altlarına 2 büyük valiz konuldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutpafuli

1.6 tdi bende de var. octavia 1.6 tdi fabrika verilerdinden fazla yakıyor. örnek bugün karadeniz sahil yolunda ki şehirler arasıdır. 5.8 litre ortalama yaktım. verilere göre 4.2 olmalıydı.
    ankara-trabzon yazın gidişte 5.5 litre dönüşte ise 4.9 litre yaktı 4.2 olmalıyıd. 4 kişi klima ful açık. bagaj 550 lştrenin üzeri de açıldı. 650 litre bagaj kondu. arka kltuk altlarına 2 büyük valiz konuldu.

hız sabitleyici ile mi alındı bu değerler..
  • quote:

Mrb;

Saygilarimla

30bakımı yaptırmamak?
    kirlenmiş hava filtresi ile gitmez ve yakar

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufgs

quote:

Mrb;

Saygilarimla

Boğuk ses bende de var arkadaşlar servis, araç o anda temizleme yapıyor gibi birşey dedi.. Bunun neden olduğunu bulursanız lütfen paylaşın gerçekten rahatsız edici. özellikle uzun yol gittikten sonra oluyor..

• merhaba arkadaslar foruma yenı uye oldum bu konuda 2008 model caddy var ankara ıstanbul arası sureklı yol yaparım 53 bınde aracım ıstanbul gıdıste 4.8 lıtre ortalama yakaladım 202km yol gıttıgımde hala 1100 km yol yapar yazısını her zaman goruyorum fotografları var ısteyene yollayabılırım.ayrıca caddy nın kullanım sartlarını gerceklestırırsınız sizin dip gaz yapıp hızlandıgınız normları ben bunları yapmadan yakalayabılırım caddy hıc bır zaman dıp gaz kullanılmaz...
  • Boğuk ses bende de var, genelde çok hızlı seyredip bir yerde durduktan sonra aracı tekrar çalışırdığımda ortaya çıkıyor, 3-5 gün olmuyor bazen bazen gün içinde 3-5 kere oluyor, egzos ta sanki tıkanma varda araç gazı dışarı atamıyor gibi geliyor bazen, mesela sesi yaptıgında gazı aynı tempoda götürdüğümde camların uguldadığını hissediyorum, bazen ben mi takıntılıyım diyorum ama eşimde sesi farketti 2-3 kez. suan 42000km oldu sanırım yılbasında 2.0 tdi 140hp ve 6DSG olan modeli alıcağım yada ikinci el bir ford kuga zorlıycam.
    Yakıt konusunda bence bununla alakalı olabilir, size sadece sunu soleyim 2009 520d aracım sehir içinde de şehir dışındada caddyle aynı seviyede yakıyor, ikisini de kullanan ben ve kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpertuna -- 18 Eylül 2012; 15:48:26 >
  • arkadaşlar bende 5 aydır caddy kullanıyorum 2007 model 70 binde.uzun yolda çok memnun kaldım bundan önce broadway vardı yakıt bakımından uzun yolda onun kadar yakıyor.230 liaraya 1000 km geçti.1.9 caddy ler için mükemmel
  • haziranda 2012 trend dsg aldım , 100 tl yakıtla şehir içi 300-350 kım gidiyorum. şehir dışında 2 katı olacağını düşünüyorum bayağı farkediyor , bir de trabzonda kullanıyorum ki hep rampa ve dik yollar kısa mesafe sürüşlerde ortalama 8 lt gösteriyor
    araç konusuna gelince sürüş dinamikleri açısından yol tutuş ve hızlanmalar gayet iyi , konfor olarak çok rahat değil koltuklar , süspansiyon olarak .
    ve ön cam yan direkleri ölü nokta oluşturuyor özellikle dönüşllerde dikkat etmek lazım .
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.