Şimdi Ara

1.6 motor audi a4 e çok mu kötü? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
117.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1.6 kaç litre yakıyor birde onu yazsaydınız
  • 1.6 tad vermez, kesin satarsın satabilirsen hemen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu araçtan aldım birçok 1.6 motorlu araca her yönden fark atar lpg ile bedava geziyorum

• Selamlar, bende 2007 var. Şehiriçinde beygir gücü düşüklüğü belli ediyor ama uzun yolda 120 km den sonra istekli gidiyor 2000 motorları pek aratmıyor. Benimki tüpsüz yakıt tüketimi Ankara şehiriçi kilometrede 40 kuruş civarı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Levent_Kuzey

1.6 A4 102 hp alınıp alınmayacağı, araçtan beklentine bağlı.

Aractan öncelikle konfor, güvenlik ve prestij bekliyorsan alınır. 94.000 km olduğu halde sadece rutin bakımdan başka masraf çıkarmadı. Yakıt tüketimi de emsal otomobiller ile aynı düzeyde. Vectra, Laguna, Passat, vs. gibi. Ancak Astra, 307 vs gibi araçlara göre de yüksek. (%10-15 civarı)

Yok cayır cayır asfalt yakan, motor sesinin müzik sesini bastırdığı bir araç ve park kolaylığı, kıvraklık vs. bekliyorsan alınmaz.

Benim Audi 2005 A4 1.6. Her marşa bastığımda aklıma alırken ne kadar doğru karar verdiğim geliyor. Çünkü ben ilk maddede yazılanları istiyorum. Tercihini beklentine göre yapmalısın.

Saygılar..

hocm audiyi sattınız mı duruyor mu hala.bende deaynıısı var çok dertliyim

• quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_

1.6 kaç litre yakıyor birde onu yazsaydınız

şehir içi 11 litre yakıyor bensinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevercollapsed

quote:

Orijinalden alıntı: Levent_Kuzey

1.6 A4 102 hp alınıp alınmayacağı, araçtan beklentine bağlı.

Aractan öncelikle konfor, güvenlik ve prestij bekliyorsan alınır. 94.000 km olduğu halde sadece rutin bakımdan başka masraf çıkarmadı. Yakıt tüketimi de emsal otomobiller ile aynı düzeyde. Vectra, Laguna, Passat, vs. gibi. Ancak Astra, 307 vs gibi araçlara göre de yüksek. (%10-15 civarı)

Yok cayır cayır asfalt yakan, motor sesinin müzik sesini bastırdığı bir araç ve park kolaylığı, kıvraklık vs. bekliyorsan alınmaz.

Benim Audi 2005 A4 1.6. Her marşa bastığımda aklıma alırken ne kadar doğru karar verdiğim geliyor. Çünkü ben ilk maddede yazılanları istiyorum. Tercihini beklentine göre yapmalısın.

Saygılar..

hocm audiyi sattınız mı duruyor mu hala.bende deaynıısı var çok dertliyim

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: nevercollapsed

quote:

Orijinalden alinti: Levent_Kuzey

1.6 A4 102 hp alinip alinmayacagi, araçtan beklentine bagli.

Aractan öncelikle konfor, güvenlik ve prestij bekliyorsan alinir. 94.000 km oldugu halde sadece rutin bakimdan baska masraf çikarmadi. Yakit tüketimi de emsal otomobiller ile ayni düzeyde. Vectra, Laguna, Passat, vs. gibi. Ancak Astra, 307 vs gibi araçlara göre de yüksek. (%10-15 civari)

Yok cayir cayir asfalt yakan, motor sesinin müzik sesini bastirdigi bir araç ve park kolayligi, kivraklik vs. bekliyorsan alinmaz.

Benim Audi 2005 A4 1.6. Her marsa bastigimda aklima alirken ne kadar dogru karar verdigim geliyor. Çünkü ben ilk maddede yazilanlari istiyorum. Tercihini beklentine göre yapmalisin.

Saygilar..

hocm audiyi sattiniz mi duruyor mu hala.bende deayniisi var çok dertliyim

2009'da sattım. 100.000'e kadar iyi geldi ama sonrasında derdi tasası bitmedi. Audi veya VW grubu arabalara yeniyken binilir. Ben sıfır almıştım. ilk 100.000 pek sorun çıkarmadı. Ama 100'den sonra ağır bakımı, benzin pompası, frenleri, amortisörleri derdi bitmedi. Bir de yetkili servis çok pahalı. Yakalamışken affetmiyor.

daha sonra BMW 520d aldım. Audi gibi kullanışlı değil. Yani zincir takmak, kar lastiği takmak, kaldırıma parketmek, bozuk yolda gitmek neredeyse imkansız. Ama mekanik aksamı çok dayanıklı. O da sattığımda 100.000'ni geçmişti fakat sadece rutin bakıma girdi hiç bir arıza çıkarmadı.

• vallahi bende kısazamanda değiştirecem.artık çok bunalltı. yenilerine gücüm yetmiyor. enson opel insignaya baktık.tamam audinin yerini tutmaz ama. en azından 136 hb ve 320 tork
  • Arkadaşlar 2003 model a4 b6 1.6 motor kullanıyorum aracın devir saati 70 lerde giderken 3 ü görüyor 130 da giderken 5 i görüyor sizce bu durum normal mi 2 farklı yere sordum normal dediler ama anormal değilmi 130 ile giderken devir saatinin 5 e dayanması

• 2. EL düşük km 2006 model bir a4 1.6 aracım vardı. yaklaşık 5-6 sene kullandım. 130bin de sattım. denildiği gibi çok sorun yaratmadı. O motora nazi motoru denildiğini de duymuştum. çok yakar, düşük performansı saç baş yoldurur ama istikrarlı gider. yegane kronik arızası ateşleme bobini. ben 2 defa değiştirdim. Çok pahalı değildi.Fiyatını hatırlamıyorum. Yetkili servise hiç uğramadım denilebilir.

Şahsen performansının eksikliği sebebiyle çok öneremiyorum. özellikle uzun yolu eziyet oluyor motorun zayıflığından. Fakat aynı modelin 2.0 dizellerini düşünün derim.
  • yaklaşık 5 senedir kullanıyorum.Bu araçtan aldığım tadı hiçbir araçtan alamadım.1.6 motor kullanmayı bilirsen yeter de artar.gavurlar bu üniteye bulletproof yani kurşun geçirmez der.Bu kadar büyük bir konfor ve yol tutuşunu bir arada sunan hiçbir araç görmedim tanımadım üst segment araçlar dahil.Mühendisliğin top noktası. artık bu kadar iyi mühendislikle araçlar üretilmiyor.elektronik sihirbazlığıyla araçlar hızlı bir şekilde piyasaya sunuluyor.İmkanınız varsa bulun temizinden ömürlük kullanın torununuza bırakın.LPG uyumu çok iyi ve yedek parça,usta sorunu yok.Sorusu olan ulaşabilir bana kalın sağlıcakla.

• elcapitan004 E kullanıcısına yanıt

Ben de almayı düşünüyorum hocam, sizinki kaç model?

• benimki 2005 model, kesinlikle almanı tavsiye ederim,çözülemeyecek hiçbir problemi yok,parçaları ucuz,ustası bol maddi durumum çok daha üst model araçları almamı müsaade etmesine rağmen başka araç almadım.190 bin kmde benimki türkiyenin bir ucundan diğerine defalarca tek marş gittim tık demedi.LPG uyumu sorunsuz gayet ekonomik oluyor anlayacağın

• Ekonomik sıkıntı yüzünden jetta 2014 aracımı satmak zorunda kalmıştım. Şimdi bir araç almayı planlıyorum. Bütçem max 300 bin aklımda 2006-07-08 model a4 bulamazsam a3 var. Hız yapan uçan kaçan biri degilim. Araçtan beklentim sakin kullanımda bana arza sanayi işi çok çıkarmasın yeter. Sizce 15 yıllık Audi bu beklentileri karşılar mı. Tercihen düz vites benzin veya benzin-lpg bakıyorum

• Yaklaşaık 15 gün önce 2008 1,6 motorlu bir A4 aldım..Hemde 311.000 km de :)) Takasta aldım, aklımda soru işaretleri vardı alırken, ama hepsi silindi gitti..Gayet güzel ve memnunum şu anda.Basarsan gitmez, çok yakan diyen arkadaşlara kesinlikle katılmıyorum, yerine göre 170 km hızda yaptık, uzun yolda 85 km/sa ortalama ile 6,3 lt tüketim yaptı..lpg yok araçta ayrıca

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.