Şimdi Ara

1.4t-jet linea emotion plus yorumlarınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen hafta aracımı sattıktan sonra bir süre araba düşünmeden geçirmek istesem de mecburen araç arayışına girdim. Çünkü fiyatlar durmadan artıyor ve artmaya devam edecek gibi duruyor. Farklı projeler ve fikirler çerçevesinde çok çeşit araç gezdikten sonra 1.4t-jet linea üzerinde karar kıldım. Netice olarak bir aracı gözüme kestirdim ve sahibi ile de konuşup araç hakkında bilgi aldım. Araç buradan bakınca kafama yattı, gidip inceledikten sonra da kararımı vereceğim.
    Sizlerden ricam; bu araç hakkındaki fikirleriniz ve yorumlarınız. Bilginiz ya da tecrübeniz varsa artıları ve eksileri hakkında düşünceleriniz. Şimdiden katılım sağlayan herkese teşekkür ederim.
    Not: @Renault S.A. Hocam seni etiketliyorum müsadenle. Konu fiat olunca en çok senin yorumunu duymak isterim şahsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuş Kafası -- 13 Temmuz 2020; 5:6:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Linea tipik türk aile aracıdır. Kolay kolay üzmez. Ne aldığını bilen bir insanı fazlasıyla tatmin eder.

Onun dışında t-jet candır, kullanan kolay kolay vazgeçmez. bastığın da iyi gider, sakin kullanımda ekonomiktir. Lpg uyumludur.

Milletimizin ayrı bi sevdiği vagçıların ve c sınıfı çoğu aracın dikiz aynasında küçülüşünü izlersiniz. Keyifli bir motordur.
  • T-jet Bravo kullanmıştım arkadaşa ait. Çok sevmiştim bence kesinlikle t jet için değer.

Üstelik Donanım da dolu paket alınır tabi ki. Linea da bu turbo motorla gidişini düşünemiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam çok iyi bir seçim yapmışın, 5 senedir turbojet kullanıyorum, LPG ye en uyumlu turbo motor bildiğim kadarıyla fire motorun turbolanmış hali bir motor.

Tofaşta akıl olmadığı için hala fire 95hp kullanıyor tüm egealarda turbojet olması lazım hatta isteğe göre fabrika çıkış LPG li

• Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu hafta görev yaptığım köyde yol çalışması var. Satıcı ile konuşup bir ayarlama çekmek istiyorum. İnşallah bir terslik olmaz da gidip hayırlısıyla alışverişimi yaparım. Özellikle performans konusunda yakınımdaki herkes "1.4 gitmez" diyorlar da, turbo benzin motorlardan bî-haber yaşıyorlar, biraz o yüzden. Biraz mahcup olacaklar ama olsun.

• T jet motoru çok sevmiştim ivmelenmesi çok güzeldi. LPG ile de uyumlu olduğu söyleniyor. Ama neden şu an çıkan egea lar 1.4 atmosferik çıkıyor anlamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçe nedir bilmiyorum ama Punto 1.4t daha çok keyif verir. En azından daha oturaklı bir araç. Bagaj problem degilse tabi.

• abayismail A kullanıcısına yanıt
    Bagaj önemli hocam. Sadece bagaj değil, iç mekan da çok önemli.

• MYılmaz4646 kullanıcısına yanıt
    Avrupayı bilmem de, ülkemizde hala turbo benzin motorları bilmeyen tonla insan var. 1.4t-jet linealar zamanında tutmamış. Neden? Çünkü "o 1.4, gitmez" algısı. Sorsan hp nedir, tork nedir, devir çevirmek falan filan, hiç fikri yok. Ama 1.4 olunca gitmez, çünkü o 1.4

• temiz 1.3 dizelini biraz uyguna getirmek için 2aydır araştırıyorum, düşmüyor meretin temizi 1,4 tjet yer uçaklarından biridir lpg ile ustası iyiyse sorun çıkarmaz uygun sistem takıldıktan sonra
  • LampdaLamp L kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, dizel motorlara oldum olası ısınamadım. Sırf o ses, gürültü, titreşim derdi bile başlı başına beni soğutan etkenler arasında.
    Dediğiniz gibi; taksi çıkması 1.3 yerine, tertemiz 1.4t-jet almak en mantıklısı. Malesef ülkemizde genel bi dizel fanboyluğu var.

• quote:

Orijinalden alıntı: san_jose

Linea tipik türk aile aracıdır. Kolay kolay üzmez. Ne aldığını bilen bir insanı fazlasıyla tatmin eder.

Onun dışında t-jet candır, kullanan kolay kolay vazgeçmez. bastığın da iyi gider, sakin kullanımda ekonomiktir. Lpg uyumludur.

Milletimizin ayrı bi sevdiği vagçıların ve c sınıfı çoğu aracın dikiz aynasında küçülüşünü izlersiniz. Keyifli bir motordur.
    Hocam bence Linea varken pek uzamaya gelmez, en küçük hatada hayata tekerlekli sandalye ile devam etmek zorunda kalınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuş Kafası

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu hafta görev yaptığım köyde yol çalışması var. Satıcı ile konuşup bir ayarlama çekmek istiyorum. İnşallah bir terslik olmaz da gidip hayırlısıyla alışverişimi yaparım. Özellikle performans konusunda yakınımdaki herkes "1.4 gitmez" diyorlar da, turbo benzin motorlardan bî-haber yaşıyorlar, biraz o yüzden. Biraz mahcup olacaklar ama olsun.
    Dostum turbojet motora marş basmamış adamların söylemi gitmez demesi.

Diyorumya 5 senedir turbojet kullanıyorum, Ankara Lovato LPG damla otoda taktırdım cami yukarısındaki damla oto.

Orada genç bir kardeşim var oğuz kardeşim o taktı LPG yi, abi diyor buraya turbo motoru olup en az gelen hatta hiç gelmeyen ender müşterimsin diyor bu motoru kullanan yok ama geçtim TSI vs atmosferikçiler senden daha fazla geliyor diyor hesap et

500l bakma ağır araç buna rağmen çok sağlam gidiyor performansta kayıp yok LPG kaynaklı, benim araç böyle ise senin Linea motor iyiyse fena gider

Bu arada benim araçta LPG olmasa remaps ta çip yaptıraydım 120hp den 165hp çıkıyor

Turbojet kıymeti bilinmemiş efsane bir motor

• quote:

Teşekkürler hocam, dizel motorlara oldum olası ısınamadım. Sırf o ses, gürültü, titreşim derdi bile başlı başına beni soğutan etkenler arasında.
    Dediğiniz gibi; taksi çıkması 1.3 yerine, tertemiz 1.4t-jet almak en mantıklısı. Malesef ülkemizde genel bi dizel fanboyluğu var.
    Bu arada Lovato obd2 akıllı kit bendeki sistem ve hiç sorun yok

• Eyvallah hocam, çok teşekkür ederim. Dediğin gibi millet bilmiyor turbo benzin motorları ve bol keseden atıyorlar. Babama aracın ilanını attım ve tepkisi aynen şu oldu; "benim 1.6 fluence için hantal diyordun, 1.4 araba alıyorsun". Fabrika verilerine göre 0-100 hızlanma, hp, tork ve yakıt karşılaştırması yapmasını istediğimde ise tepkisi şu oldu; "nasıl ya?!"
    Tsi falan herkes biliyor da, t-jet biraz meçhulde kalıyor. O yüzden t-jet ile dizel tokatlamak keyif verici olacak.

• Atiker gold ve brc kitleriile de sorunsuz olduğunu birkaç yerden duydum hocam. Her şekilde bir italyan aracı. Her şeye uyacağını düşünüyorum.

• quote:

Atiker gold ve brc kitleriile de sorunsuz olduğunu birkaç yerden duydum hocam. Her şekilde bir italyan aracı. Her şeye uyacağını düşünüyorum.
    Ben benim kiti attım diğer kitleri bilmiyorum

• Bir Linea sahibi olarak Linea o kadar gücü sağlıklı bir yol tutuşla yola aktaramaz.Aman virajlarda sakın hızlı gitmeyin.

• Baktığım araçtaki kiti sormadım ama tahminimce atikerdir diye düşünüyorum. Obd cihazı sipariş ettim. Muhtemelen cuma günü gelir. Pazartesi de nasip olursa bakmaya giderim.

• erarslan1081 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam zaten öyle bi araç kullanışım olmaz. Düzlük bulursam çok çok nadir basarım. 1.4t-jet seçme nedenim hem tork hem güç bakımından tatminkar olması. Yani sağ ayağımın altında gerektiğinde o gücü hissetmek istiyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.