Şimdi Ara

1.4 turbo 140 hp almak istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
3
Favori
4.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bu araç hakkında bana bütün bilgileri verebilir misiniz 2012 .2013 2014 modelleri araştırıyorum sport modeline bakıyorum fiyat bakımından artıları eskileri arıza durumu performans nasıldır aydinlatabilir misiniz. .suan 99 model astra g kullanıyorum kalite olarak tercihim yine Opel .. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaslar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende alıcam inş kullanıcı yorumlarınızı esirgemeyin

• Arkadaşlar selam,

3 gün önce aldım 2015 model Opel Astra Sport + Still paketli.
    140HP, 6 ileri şanzuman, benzinli ve Cosmo'dan sadece 1-2 farkı var...

Gerçekten çok memnunum... Zaten yaklaşık 1 ay arabaları denedim. Ranult, Ford, Citroen, Pegeuot gibi markaların da test sürüşlerini yaptım...

Opel hepsine bin basar.... Emin olun diğerlerinden sonra Opel Astra HB'yi test edince farkı anlıyorsun.

2014 modeline vereceğin para minimum 52000 TL (km'ye göre değişir tabii ki). Biraz daha kas ve 65000 TL'ye sıfır al.. Yeni Astra!dan bahsetmiyorum... Onlar en alt 80000 TL şuan.... 2014 sonunda üretilmiş olan 2015 Opel Astra modellerini kastediyorum. Halen rahatlıkla bulabilirsin. Benim aldığım araç son ellerinde kalmıştı ve çok şanslıydım.

Umarım siz de senin için hayırlı olacak Astra'yı bulabilirsiniz :) Kesinlikle memnun kalacaksınız.

Hoşçakalın

• yakıtı , seriligi yol sesi yol tutuşu ağırlığı konforu ne durumda wolksvagen aracı ile bir tutulamaz diyenlerden geçilmiyor 1.4 turbo subap eritme problemi var mı kisacasi aracın kalitesi motor durumu arti ve eksisi nedir bileniniz var mi

• Alabiliyorsan K kasa al hocam. Ben dynamic olanını 68.800 TL'ye aldım, benden daha düşük fiyata alanlar da oldu. J Kasa yakıt konusunda seni çok üzer ve Vag grubunun 1.2 TSI'si ile aynı performansı alırsın.

Bu sınıfta virajlarda Astra K'yı geçecek araç yok hocam. Yol tutuş konusunda bir tek focus üstün ama 8,3 saniyeye yakın bir sürede 100 km/h hıza çıkan bir focus olmadığı için, kanaatimce onu da sollar virajlarda K kasa Astra. Zaten sport tuşuna basınca arabaya bir haller oluyor. Hanımın yanında ilk defa sport tuşuna bastığımda, daha gazlamadan ne yaptın bu arabaya dedi. (Wir leben autos)

Geriye kaldı vag grubu. Bu grupta 150 hp için ya torsiyonlu fr alacaksın, ya da patlak dsg'li golf. Yorumlar watt's bağlantılı arka süspansiyonun golf'ün tam bağımsız arka süspansiyonundan üstün olduğu yönünde. Fakat 150 hp'lik golf için patlak dsg'ye razı olmak zorundasınız (Das auto farkı). Manuel vites için 125 hp'lik olanı almak zorunda bırakıyorlar.

Subap erimesi lpg takılınca oluyor sanırım. K kasa zaten lpg ile uyumsuz ve gerek de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 26 Aralık 2015; 1:25:05 >

• 2015 J Cosmo kullanıcısı olarak yazıyorum.

Araç diğer bir çok araçtan oldukça üstün. Araba alma zamanları ilk arabam olacağı için çok araştırdım, gittim sürdüm ve sonunda J kasada karar kıldım. 6 aya yakın bir süredir kullanıyorum. Öncelikle performans konusunda 122 lik golf ile kıyaslayacaksak golf'e 100 kiloluk 3 kişi daha bindirip o şekilde kıyaslayalım. J kasa 1.5 ton. 140 hp performansı gayet tatmin edici. Ancak yakıt konusunda eğer benim gibi en az 3000 de vites atıp hızlı kullanıyorsan çok yakar. Şehir içinde ise arabanın uyarısı dikkate alırsan ve vites geçişlerine ona göre yapıp yumuşak kullanırsan sorun olmaz. Uzun yolda 120 sabitle bir dizel kadar az yakar. 5.9 benim ortalamam her zaman aynı yolda 122 sabitle giderim. Araç Golflere göre daha sert o yüzden sorunlu yollarda sarsıntı hissedilir. Turbo'nun ıslık gibi gelen sesini duymak eğlenceli. Performans olarak golf ile kıyaslamaya dönecek olursa 0-100 arası bir kaç saniye hatta milisaniye oynarken 150 km de astranın fark attığını görürsün. Youtube'da karşılaştırmali testler var, hatta bmw 318'e fark attığı videolarda. LPG uyumu oldukça güzel 70 tl'ye 320 km yol yapar. Uzun yolda 15 kuruşa kadar düşüyor. Yol tutuşu ise efsane, diğer bir çok araçta bulamayacağın bir yol tutuşu var. Cosmo paket alırsan AFL farların ne kadar işlevsel olduğunun görürsün. Sinyaller ile aktif olan kör nokta aydınlatması hız göre adapte olan farlar, otomatik uzunluk ayarlayan uzun farlar vs. Ayrıca tasarım olarak J kasa diğer bir çok araçtan daha yakışıklı.

Özellikle sormak istediğin bir konu varsa elimden geldiğince cevaplarım.

Edit: Subap erimesi bir efsane. LPG'de landirenzo takarsan garanti devam ediyor ve ayrıca 100bin km garanti var. Subap erise bile lpg'de o km'ye kadar kendileri değiştiriyor. Benzinde ise hiç sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 26 Aralık 2015; 20:21:19 >

• Peki hatasız 25.000 km de olan 2012 modelleri ne kadar eder????
    Stil paketsiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Blitzkrieger

2015 J Cosmo kullanıcısı olarak yazıyorum.

Araç diğer bir çok araçtan oldukça üstün. Araba alma zamanları ilk arabam olacağı için çok araştırdım, gittim sürdüm ve sonunda J kasada karar kıldım. 6 aya yakın bir süredir kullanıyorum. Öncelikle performans konusunda 122 lik golf ile kıyaslayacaksak golf'e 100 kiloluk 3 kişi daha bindirip o şekilde kıyaslayalım. J kasa 1.5 ton. 140 hp performansı gayet tatmin edici. Ancak yakıt konusunda eğer benim gibi en az 3000 de vites atıp hızlı kullanıyorsan çok yakar. Şehir içinde ise arabanın uyarısı dikkate alırsan ve vites geçişlerine ona göre yapıp yumuşak kullanırsan sorun olmaz. Uzun yolda 120 sabitle bir dizel kadar az yakar. 5.9 benim ortalamam her zaman aynı yolda 122 sabitle giderim. Araç Golflere göre daha sert o yüzden sorunlu yollarda sarsıntı hissedilir. Turbo'nun ıslık gibi gelen sesini duymak eğlenceli. Performans olarak golf ile kıyaslamaya dönecek olursa 0-100 arası bir kaç saniye hatta milisaniye oynarken 150 km de astranın fark attığını görürsün. Youtube'da karşılaştırmali testler var, hatta bmw 318'e fark attığı videolarda. LPG uyumu oldukça güzel 70 tl'ye 320 km yol yapar. Uzun yolda 15 kuruşa kadar düşüyor. Yol tutuşu ise efsane, diğer bir çok araçta bulamayacağın bir yol tutuşu var. Cosmo paket alırsan AFL farların ne kadar işlevsel olduğunun görürsün. Sinyaller ile aktif olan kör nokta aydınlatması hız göre adapte olan farlar, otomatik uzunluk ayarlayan uzun farlar vs. Ayrıca tasarım olarak J kasa diğer bir çok araçtan daha yakışıklı.

Edit: Subap erimesi bir efsane. LPG'de landirenzo takarsan garanti devam ediyor ve ayrıca 100bin km garanti var. Subap erise bile lpg'de o km'ye kadar kendileri değiştiriyor. Benzinde ise hiç sorun olmaz.

2015 lere gücümüz yetmez arkadaşım 1.4 t 140 hp sport paket alalım. diyoruz maddi bakımdan Beki. Bu aracın Sedani mi güzel hb si mi ayrıca ne gibi eksiklikler var cosmoya gore

• 2013 yada 2014 model için söylüyorum sport ve Cosmo arasında en belirgin özellik nedir çok fark var mıdır ben sporttaki janti seviyorum birde şunu sormak istiyorum sportta hız sabitleme var mı ayrıca Flex Şase nedir sportta var mi

• 2012 sonrası makyajlı kasa zaten 2015 almak zorunda değilsin

Flexi şaşe bulman çok zor 2.el de. Flexiride 3500 tl lik bir ek paket ile geliyor, o da özel sipariş üzerine. Sportlarda hız sabitleme var diyebiliyorum. Sport paket bakıyorsun sport + still bulursun zaten. Facebook'da astra j alım satım ve vauxhall team gruplarına bak, çok temiz satılık astralar var. Ben HB seviyorum ama sedan da en çok tutulan araçlar listesinde. Cosmo'da ambiyans aydınlatma, far yıkama ve en önemlisi AFL far sistemi var. Bundan öte katlanır elektronik yan aynalar vs.
  • sportun önemli bir eksiği yok sanirim

• Düşünen arkadaşlar için ilanım günceldir:
    http://forum.donanimhaber.com/m_112051499/f_//tm.htm#112591077
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blitzkrieger

2015 J Cosmo kullanıcısı olarak yazıyorum.

bu bahsettiğin araç 1.4 turbo olanmı ?

• gkhnmr kullanıcısına yanıt
    Aynen 1.4 T
  • Subap erimesi nasil bir hikaye? Lpg de erimiyor mu?

• insignia 1.6 motorda da bu erime durumu var

• Bugün sıfır j kasa sport 1.4. için 63 gibi fiyatı alındı, ama sunroof ve nav. da olda araçda cok güzel oacak gibi, bende almayı düşünüyorum sahibiden de fiyatlar çok değişik ama pazarlıkla 60k alti sunroof lu nav. lu bulunur cok az km yapmış. Bide kahverengi renk cok hoşuma gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: met_ka

Bugün sıfır j kasa sport 1.4. için 63 gibi fiyatı alındı, ama sunroof ve nav. da olda araçda cok güzel oacak gibi, bende almayı düşünüyorum sahibiden de fiyatlar çok değişik ama pazarlıkla 60k alti sunroof lu nav. lu bulunur cok az km yapmış. Bide kahverengi renk cok hoşuma gitti.

memnuniyetinizi ve mamnun Olmadığınız durumları bahseder misiniz

• 1.4. T 2015 Sport AT kullanısıyım. Aklınıza takılan şeyler olursa yardımcı olmaya çalışırım. Şüphe yok ki fiyat/performans adına alınabilecek bu segmentteki en iyi araç diyebilirim.
  • Konu iyiymiş.Takip edelim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.