Şimdi Ara

1.4 TDİ 90 HP POLO TÜPLÜ ARAÇ GİBİ TEKLİYOR YARDIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1.5 yıl yatmış aracın yakıt sistemini gözden geçirmekte fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

lpgciler basmış konuyu yorumlara sinirlenmemek mümkün değil

Lpg kullanan arkadaşlar tüpte tekleme olmaz demişler evet doğru. Konu sahibi ise "daha önceki tecrübelerimden!" diyerek ısrar etmiş oysa daha önceki tecrübesizliğinden kaynaklandığını hala anlamıyor...

Şimdiki sorununa naçizane ufak bir tavsiyeyle çözüm bulabilirdim. "Tüplü araç gibi tekliyor" başlığına rağmen yinede yardımcı olmak istiyordum. Ta ki yukarıdaki yorumunuza kadar...

Mevcut tecrübemizin büyük kısmını geçmişte yediğimiz kazıklar oluşturuyor maddi külfete katlandık. Oysa burada tamamen gönüllü bedava doğru bilgi satıyoruz siz zamanınızı ve paranızı boşa harcamayın diye. Müteşekkir olmayın teşekkür beklemiyoruz başımız göğede ermiyor fakat buna rağmen adımız alaya alınır gibi lpgci! oluyor

Bugün sanayideydim sigara içmek için dükkandan dışarı çıktım yan dükkandaki motor ustası sigaram bitene kadar ara ara marşa bastı bir türlü çalıştıramadı merak edip yanına gittim 2009 model 1.6 Tdi Jetta motor hava yapmış ne yaptıysa çalıştıramamış. 1 dakikada sorununu hallettim şimdi eve geldim önce Vw forumuna baktım çözümü yazmışlarmı diye ama yok oradada yazmıyor. Neyi nereden sökmeleri gerektiğini hangi işlemleri yapmaları gerektiğini resimlerle anlatıp bu forumda paylaşmayı düşünüyordum ama şimdi vazgeçtim hiç uğraşmaya değmez yansın marş motorunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piastre -- 27 Kasım 2015; 21:21:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gktupc

quote:

Orijinalden alıntı: Hypnotica

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ismailsogut

Daha önceki tecrubelerimden

Hocam düzgün tüp takılmış bi araya binin sonra bu tekleme konusunu unutursunuz

Adam ne sormus siz neyin tartismasindasiniz? Konuyu acan arkadas icin, en kisa zamanda yetkili servise goturun baksinlar.

Servise gidio tüplü araç gibi gidiyor bu mu desin? Derdini iyi anlatmak önemli

Desin demesin adam arabaya bakacak sorun neyse bulacak. Sen zaten ne dersen de adam takiyor aleti arabaya neyi var neyi yok cikiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Piastre

quote:

Lpg kullanan arkadaşlar tüpte tekleme olmaz demişler evet doğru. Konu sahibi ise "daha önceki tecrübelerimden!" diyerek ısrar etmiş oysa daha önceki tecrübesizliğinden kaynaklandığını hala anlamıyor...

Şimdiki sorununa naçizane ufak bir tavsiyeyle çözüm bulabilirdim. "Tüplü araç gibi tekliyor" başlığına rağmen yinede yardımcı olmak istiyordum. Ta ki yukarıdaki yorumunuza kadar...

Mevcut tecrübemizin büyük kısmını geçmişte yediğimiz kazıklar oluşturuyor maddi külfete katlandık. Oysa burada tamamen gönüllü bedava doğru bilgi satıyoruz siz zamanınızı ve paranızı boşa harcamayın diye. Müteşekkir olmayın teşekkür beklemiyoruz başımız göğede ermiyor fakat buna rağmen adımız alaya alınır gibi lpgci! oluyor

Bugün sanayideydim sigara içmek için dükkandan dışarı çıktım yan dükkandaki motor ustası sigaram bitene kadar ara ara marşa bastı bir türlü çalıştıramadı merak edip yanına gittim 2009 model 1.6 Tdi Jetta motor hava yapmış ne yaptıysa çalıştıramamış. 1 dakikada sorununu hallettim şimdi eve geldim önce Vw forumuna baktım çözümü yazmışlarmı diye ama yok oradada yazmıyor. Neyi nereden sökmeleri gerektiğini hangi işlemleri yapmaları gerektiğini resimlerle anlatıp bu forumda paylaşmayı düşünüyordum ama şimdi vazgeçtim hiç uğraşmaya değmez yansın marş motorunuz...

alaya aldığım nerden çıktı onu anlamadım?
    bu ülke dizel benzin ve lpg olarak ayrılıyor ben de lpgci dedim ne var bunda?
    konuyu dizelciler bassaydı dizelciler diyecektim
    en son ihtimal de olsa lpgli araç alacağım belki ben de, alaya falan almadım siz alınmışsınız iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Piastre

quote:

Aynen devam helal olsun.

• garantisi yokmu götür servise baksınlar?
  • Öncelikle hepinize tesekkur ederim tuplu motor tekliyo derken rölanti devrinde bile devir sabit kalmıyor ve gaz sabitken tekliyor benim bu güne kadar sürduklerim tüplü arabayı kotulemek gibi amacım yoktu sürdüğüm tüm tüplü arabalar 2010 model altiydi belki gaz kistirilmis bundan dolayı belki kalitesiz tüp bilemem ama bu konuyu tüp mu dizel mi diye açmamıştır aracı adana aykan bayiinden almıştık biz ise kozanda oturuyoruz onun için basit bi çözümü varsa servise adanaya gitmek istemediğimiz için açmıştım konuyu ama tavsiyeler üzerine servise gitme kararı aldık hepinize tekrardan tesekkur ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gktupc G kullanıcısına yanıt
    Ekstra özellik yok comfort paketin fabrika çıkışlı hali

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sibop ayari dicem ama yeni araba bu olmaz sanirim.

tahminlerim

enjektor
    yakit pompasi

aklima baska bir sey gelmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arabanın bayide 1.5 yıl beklemesi düşündürücü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ismailsogut

Daha önceki tecrubelerimden

Hocam düzgün tüp takılmış bi araya binin sonra bu tekleme konusunu unutursunuz

Adam ne sormus siz neyin tartismasindasiniz? Konuyu acan arkadas icin, en kisa zamanda yetkili servise goturun baksinlar.

Servise gidio tüplü araç gibi gidiyor bu mu desin? Derdini iyi anlatmak önemli

Desin demesin adam arabaya bakacak sorun neyse bulacak. Sen zaten ne dersen de adam takiyor aleti arabaya neyi var neyi yok cikiyor.

Haklısınız hocam adam konuşmasa da plur götürsün arabayı servis e usta hemen takar makina halleder sorunu konuşmaya ne gerek

• Çok net dpf. Dizel partikül filtresi.

Bu tekleme oluşuyorken büyük ihtimalle aracınız rejenerasyona girmiştir. Motor, filtredeki kurumları yakmak, sıcaklığı arttırmak için mazot püskürtüyor egzoza. Dolayısıyla sizin sabit yükte almanız gereken mazotun bir kısmı oraya gidince motor silkelemeye başlar. 2000 devrin üstünde görülmüyor, turbo devrine yakın veya altında. Neyi kastettiğinizi çok iyi biliyorum. Benim kullandığım ford fiesta dizel de birebir aynı hareketi yapıyor rejenerasyonda .

Normalde de rölanti devri daha düşüktür. Partikül rejenerasyonu devreye girince rölanti yükselir. Hatta kalkarken gaz vermezseniz stop edebilir. Biraz devirli kullanın uzun yolda. Şöyle 15-20 km boyunca. Ama çok gaz vererek değil, sadece devri yükselterek, bir alt vites yani. Sonrasında o hareketi yapmayı kesecek. Kesmezse servise götürüp dpf kontrolü yaptırırsınız ama o hareketi kesmeme ihtimali düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 28 Kasım 2015; 1:39:28 >

• Yalniz lpgli aracin tekledigini hic gormedim.

• herkese tekrardan teşekkür ederim arabayı servise götürme kararı aldık sağolun.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.