Şimdi Ara

1.2 Tsi yağ eksiltme sorunu yaşayanlara çözüm (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
95
Cevap
3
Favori
62.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

• Eng. kullanıcısına yanıt
    Anlayamadım. Ne demek istediniz?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siemgi

havalandırma valfine baktırdınızmı bir çözüm oldumu

Alıntıları Göster

yanlış kişiye yazdınız galiba. ben bakacağım demedim

• quote:

Orijinalden alıntı: erhan9191

Anlayamadım. Ne demek istediniz?

diğer arkadaşa cevap verdim ama kime yazdığım görünmemiş

• Bugün aracı motor ustasına götürdüm, araç sadece ilk çalıştırmada ekzosdan az birşey kara duman atıyor sonrasında araç ısındığı için duman atmıyor dedi. Bu yüzden motor üst kapağının açılıp sibopların değiştiğinde arıza muhtemelen düzeleceğini söyledi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • erhan9191 kullanıcısına yanıt

Benimkindede var o duman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 97bin kmde Golf 6 1.4 tsi 122 sahibiyim. Araçta herhangi bir yağ eksiltme ya da duman atma yok. Farklı bir yağ kullanıldığında, araç kitabında yazan yağ değerlerine uygun bir yağ bile kullanılsa eksiltme kesin yapacaktır. Bunun düzelmesi ise 2 ya da 3. bakım ile olmakta, eğer araçta başka bir problem yoksa. Soğuk motora asla yüklenmem, klimayı bile hemen açmam. Alınan filtrelerin kaliteli olması da motor ömrünü uzatıyor. Tsi motorlar hepimizin bildiği gibi güçlü ve tepkimesi hızlı. Vites geçişlerinde sürekli dip gaz yapmak araca illaki zarar veriyor, yani bu her araç için geçerli.

• aynı sorunu bende 90.000km'den beri yaşıyorum. şu anda 165.000km'de ve 3000km'de ortalama 1 lt eksiltiyor.

kullanmadığım yağ markası yada katkısı kalmadı. en son ustanın biri sübap piston vs incelenmeli motor inecek kaçak nerede bakacağız başka türlü çözülmez dedi. en az 15-20 bin arası masraftan bahsetti.

bu 1.2 tsi motorlardaki kronik sorun bu zaten, öyle yağın markasını değiştirerek çözebilen çok az şanslı insan var.

• Daha önceden sanayideki ustadan castrol koydurmuştum şimdi gittim bayisinden mobil 1 esp 5w30 aldım filtreleri toptancısından orjinal bosch yağ filtresini fil marka aldım 1300 km yol yaptım yağ aynı seviyede şuan bişey gözükmüyor

• hocam yazdıklarınızın altına imzamı atıyorum.

ama malasef bu bildiklerinizi Türkiye'de bilen usta sayısı bile çok azdır.

baksanıza 10w-40 koyan bile var.  1.2 Tsi yağ eksiltme sorunu yaşayanlara çözüm 

olabildiğince vw onaylı ve noack değeri uygun yağ kullanılmalı.

• Arkadaşlar konuyu okudum fakat benimde aracımda (1.5 passat) sürekli yağ uyarısı çıkıyor. Servis bunlar performanslı motor 2000km de bir yağ yağı azalır yeniden eklenmesi gerekir gibi birşey söyledi. Bu normal mi? Araç 13bin km ye kadar yağ uyarısı vermedi. 13binde verdikten sonra bakımı gelmişti bakıma girdi. Bakımdan çıkan araç 4bin km sonra tekrar yağ uyarısı vermeye başladı. Sizce bu normal mi? her 2-4 bin km de yağ mı ekleyeceğiz? Yoksa sızıntıdan mı şüphelenmeliyim? Önceki araçta 1.4 passattı ve hiç yağ eksiltmemişti.

• duda D kullanıcısına yanıt

Araçta yağ çubuğu var mi ? "13binde uyari verdikten sonra bakimi gelmisti bakima girdi"

15 000km olan bakima kadar yağ eklemediniz mi ?

Benzincilerde hep VW sahiplerini yağın seviyesini kontrol ettirirken goruyorum, yakit gibi yağı tuketen ihmal edilmis arac dolu...

Bu yağ işini bir kere ihmal ederseniz, kalici hasar vermistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 24 Kasım 2021; 4:49:31 >
  • duda D kullanıcısına yanıt
    Normal değil hocam. Servisteki yalan yanlış konuşmuş.
    Bir miktar yağ yakabilir. Bu kılavuzda yazıyor zaten. Ama ekranda uyarı verdirecek kadar değil.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Vay arkadaş şu yag eksiltme olayi bir corolla bir civic te olsa yer yerinden oynardi sahipleri olayı kabullenmis
    Arac nedir a noktasindan b noktasına ulasim neyle olur motor ve tekerlek motor surekli yag eksiltecek servis normal diyecek ve o arac için milyonlar siraya girecek gercekten cok enteresan
    Hangi motorlarda kronik bu sorun bilenler yazabilir mi ?

• başlığı okudunuz mu?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.