Şimdi Ara

1.2 tdı Polo gaz yemiyor 2 3 sn içinde stop ediyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu olay o kadar kafama takıldı ki size danışmak istedim. 1 hafta önce Samsun’dan Malatya’ya gelirken yaklaşık 300 km gittikten sonra araç birden çekmemeye başladı gitmeyecek seviyede. Sağa çektim gaza basıyorum devir hiç yükselmiyor hır hır edip hafif yükselip düşüyor ve araç hareket etmiyor. Neyse yavaş yavaş gaza basarak deviri Yükselttim o şekilde kalktım direk sanayiye gittim. Bilgisayara bağladılar hiç birşey yok devam et dediler ama oraya giderken düzeldi adam bindi birşey yok. Neyse çıktım 5 dk geçmeden aynısı oldu döndüm tekrar hava ve mazot filtresini değiştirdim. Ama düzelmedi o şekilde 100 km gidip Sivas’ta 1 gün kaldım. Ertesi gün yola çıkınca hiç bir sıkıntı kalmadı 150 km gayet güzel gitti sonra tekrar çekiş düştü o şekilde Malatya’ya vardım. Burda da sanayiye gittim bilgisayara bağladılar turbo bilmem ne ağrızası verdi ama adam onla alakalı değildir a yüklenmelerde oluyor dedi. Katalizör olabilir dedi katkı maddesi koydular arabaya. Devirli yarım saat kullandım sıkıntı yoktu baya devirli falan. Ertesi gün mesaiye gittim sıkıntı yok dönüşte tekrar oldu ama yolda kalacak seviyede devir nerdeyse 0 a iniyor yavaş yavaş gaz yedirerek geldim eve. 2 3 gün kullanmadım şuan çalıştırıyorum çalışırken devir 0 da kalıyor hiç yükselmiyor çalışıyor böyle hır hır edip 2 3 sn de stop ediyor. Katalizör diyorlar egr diyorlar turbo diyorlar.Lütfen yardımcı olun teşekkür ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar hocam sorunu nasıl çözdünüz aynı sorun bende de var.

• merhaba, aynı sorun 2022 ekim ayından bu yana bende var. aralık ayından 29 nisana kadar yoktu yine başladı 2 günde bir yaşıyorum, uyarı sanayiye gidince kapanıyor vosmer de ustalarda uyarı çıkmadığı için çözüm bulamıyor. Ustalar merak içinde ne sorun var diye bakıyorlar fakat sonuç yok bişey göremiyorlar araba hatasız diye cevap veriyorlar. kim çözüm bulduysa bana ulaşabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfakbas -- 24 Mayıs 2023; 12:2:53 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.