Şimdi Ara

1.0 - 1.2 TSI varken dizel almak mantıksız (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.649
Cevap
12
Favori
140.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ehliyeti bile olduğunu sanmıyorum o kişinin.Yoksa böyle sallama yorum olmaz.

Bir de sürekli kendi aklınca fındık motor deyip dalga geçtiğini sanıyor fiatçı arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterap

Guncel benzın fıyatı 6,25tl. 410/6,25=65,6lt

Yanı arac 100km de 6,56lt yakmıs. Hesaplayamayanlar ıcın :))

Alıntıları Göster
    Hocam ufak bir duzeltme yapayim yakiti 6TL den aldim litresini. Yani 410/6=~6.83lt
    Yol bilgisayarinda da 6.8lt olarak gorunuyor ortalama tuketim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tafo0911 -- 18 Ocak 2019; 10:19:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence geleceğe yatırım yapma zamanı geldi artık, eşime alacağım yarisi hybrit alacağım.
  • tafo0911 T kullanıcısına yanıt
    Çok yakmış.

Aynı yolu çok yakan aracımla 250tl civarı bir yakıtla tamamlardım. 1000km için 160tl az para mı? Bursa zaten genel olarak rahat bir şehir, aşırı bir tüketim olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Çok yakmış.

Aynı yolu çok yakan aracımla 250tl civarı bir yakıtla tamamlardım. 1000km için 160tl az para mı? Bursa zaten genel olarak rahat bir şehir, aşırı bir tüketim olmaz.
    şehir içi 4lt yakan bir araca sahipsin demek hmm tebrikler
  • quote:

Çok yakmış.

Hocam 250 Tl yakardim dedigin 100km'de 4.2lt'ye tekabul eder. Ben 7 yil grande punto 1.3mjet dizel kullandim ayni guzergahta. Kişın 5.6~5.8lt altini goremedim. Ki su anda benzinli aracimla kis sartlarinda 6.8lt yakmisim ortalama evet bir dizel kadar ekonomik degil kesinlikle ama dizel benzinli satin alimindaki fiyat farkini goz onune aldigimda su anda kullandigim arac BANA mantikli geliyor. Fakat senin dedigin gibi ayni guzegahta 250TL ile gidebilecek bir aracim olmasini isterdim...
    Bir de hocam kullandigin arac marka modeli nedir. Birkac gunlugune kiralayip dedigin degerleri tutturabilir miyim diye denemek istiyorum. Ciddiyim..
    Bisey daha. Aklima geldikce yaziyorum
    Bursa dedigin gibi genelde rahat bir sehir degil artik. Belki bir istanbul degil ama kesinlikle trafik anlaminda da rahat degil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tafo0911 -- 18 Ocak 2019; 13:13:28 >

Aaa hocamm lutfen

Yol bılgısayarı yanlıs gosterır vag da. En az 2lt.. 4.8 gostermelıydı :)

Yol bılgısayarı en az sapan vag ancak burdakı kalın kafalar bunu bıle anlamıyor

Su anda kullandıgım kıada kafadan hesabıma gore 1lt ye yakın fark var, az gosterıyor yol bılgısayarı

• x15 kullanıcısına yanıt
    Uzun verını atmayacaksan konuya yalan yanlıs yazıp ınsanları manıpule etme

• x15 kullanıcısına yanıt
    Emek verip, para kazanan, çıkarı nerede ise oraya yönelir. Ben de öyle yaptım ve yıllardır dizel araç kullanıyorum. Özelikle şehirler arası yolda katalog değerinin 0,5-06 LT.civarında daha az yakıt tüketiyorum. Bu tüketimi aynı güzergahta 10-20 kez değil, belki 50-100 kez test etmişimdir. Oysa benzin için durum böyle değil; aynen bahsettiğiniz gibi tamamen kandırmaca....4 yıl önce aracımı sıfır aldım, dizel, benzinli aynı model farkı o dönem 5000 TL civarında idi, şuan aracım 65000 km.de, sadece ön fren balatası değişti, bakım fiyatları da benzinli ile aynı sayılır. Her foruma girdiğimde benzin, dizel karşılaştırması; 1991 yılından beri, kendi alınterim ile aldığım benzin, LPG ve dizel araçları kullandım, şuan için mantıklı olan dizel, başka söze gerek yok.....
  • nazım55 N kullanıcısına yanıt
    Benzınlı kullandıgınız motor ve arac nedır? Konuyu okuduysanız ozellıkle belırtılen bısey var. Kımse sıradan bı benzınlıyle sıradan bı dızelı karsılastırmıyor

• masterap M kullanıcısına yanıt
    Atmosferik veya turbo benzinli fark etmez, önemli olan benim cebimden çıkan paradır. Aracın ne kadar tükettiğini anlamam için, mutlaka kullanmam mı gerekiyor??? Akrabalardan bıktım, onlar aracı kullanırken gerçek verilere bakıyorlar, hepsinde de değişik marka ve model turbo benzinli var, ama iş, tek araba ile yolculuğa gelince, hemen benim dizel araca dönüyor. Çünkü mantık onu gösteriyor.
    Aracım lpg li.

Yıne klasık amca kızı, teyze oglu yorumu. Bı tanesı de farklı olsa dısımı kıracam :) fabrıka cıkısı boyle gelıyor sanırım

• masterap M kullanıcısına yanıt
    Bizim ailemiz, ekmek parası peşinde, ülkenin değişik bölgelerine dağılmıştır. Yazlık evlerimizin Muğla bölgesinde olmasından dolayı, ancak yaz ayları ve uzun bayram tatillerinde birlikte olabiliyoruz. Aile çıkarımız, bireysel çıkarın önünde gelir, bu yüzden, sizce klasik olmuş, amca kızı, teyze oğlu yorumu yapmıyorum. Ben İzmir de oturuyorum, canım sıkıldığında veya arkadaşlar istediğinde, ayda bir Muğla daki evime gidiyorum. Genelikle tek başıma gittiğimden, her yolculuk bir tecrübe oluyor. Bu yüzden, size gülemiyorum bile.....Harcadığınız emek ve verdiğiniz paraya acıyorum.....
    1.0tsı, 1.2tsı arac sahıbı olup da kullandın mı? Hayır. Sagdan soldan duyduklarınla yorum yapamazsın. Yorum yapmak ıcın once bılgı sahıbı ol. Ben hem dızel hem tsı kullandım, tecrubelerımı aktarıyorum. Keza burada bı cok ınsan aynı sekılde

• quote:

Aracım lpg li.

Sayin hocam kiyas edilen konu satin alimdan kaynaklanan astronomik farktan dolayi benzinli ve dizel uniteler. Sen zaten tercihini benzinden yana kullanmişin ustelik lpg montaji da yaptirmisin. Lpg konusundaki riskleri de goze alip guzel bir tercihte bulunmussun. Bana kalsa fabrikasyon lpg montajli civic alirdim fakat hanimin gecmiste lpg kaynakli olumsuz tecrubelerinden lpg işini eledim. Yani konu benzinli mi lpg'li mi konusu degil zaten.. umarim anlatabilmisimdir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum bunlara cevap vermeye değmez bile.Bu arkadaş ilk önce 1.4 tsi ile kıyasladı.Şimdide lpg olayına giriyor.Konu ne bunlar ne konuşuyor?İlla muhalefet olacak ya.Komedi bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterap

Yıne klasık amca kızı, teyze oglu yorumu. Bı tanesı de farklı olsa dısımı kıracam :) fabrıka cıkısı boyle gelıyor sanırım
    Benim arkadaşımın kardeşinin eşinin bacanağı 1.2 tsi ile 10 litre yakıyormuş.

Maşallah herkes bir yerlerden duyum alıyor.Sonra buraya gelip savunuyor.Yok teyze oğlu yok amca oğlu.Hatta biri de sahibinden den resim almış.Tsi bu kadar yakıyor diyor.

Kısaca tsi nin ne kadar yaktığını senden benden daha iyi biliyor millet.Fanatiklik hat safhada.Sonra neden ülkece bu haldeyiz?Laf anlatamazsın bizim milletimize.

Konunun amacı belirsiz. Dizelden ekonomik diyenler var. Ben de diyorum ki az yakması çok önemliyse, az yakan, lpg uyumlu atmosferik alınır binilir. Tavsiye mahiyetinde. Marka model bağımsız. Vw 1.6hitler motor bile konudaki tsi lerden daha az yakacaktır. Kasmaya, marka kölesi olmaya, kendimizi küçük düşürmeye gerek yok.

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.