Şimdi Ara

0xc0000098 Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
7.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Your PC needs to be repaired

The Boot Configuration Data file doesn't contain valid information for an operating system.

File: \Boot\BCD
    Error Code: 0xc0000098

You'll need to use the recovery tools on your installlation media. If you don't have any installation media (like a disc or USB device), contact your system administrator or PC manufacturer.

Aldığım hata bu, pcyi açmaya çalıştığımda 'Reboot and Select proper boot device' hatası alıyorum. Format atmaya çalışırken de üstteki hatayı alıyorum. Ne yapmam gerekli?

• alper.ca7.1907 A kullanıcısına yanıt
    Cevabın burda. İngilizcen yoksa çevir çevir uygula

https://neosmart.net/wiki/your-pc-needs-to-be-repaired/
  • BU Sorunu bende alıyorum naısl çözebilirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çözülmüyor ya sorunu yok deli olcam
  • https://goo.gl/f6giWt çözümü için göz atabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • brkltprmk kullanıcısına yanıt
    Yahu bende de aynı sorun var, her yolu denedim olmadı bir türlü, linkte açılmıyor. Windows 7 bu arada. Ekran görüntüm burada. Yardımcı olursanız çok sevinirim, klasik bazı şeyleri denedim. Windows 7 onarma gibi geri yükleme gibi hiç birisi olmadı maalesef.

0xc0000098 Hatası
  • Kurulum USB taktıktan sonra komut dosyasını aç. Daha sonra dir C: yaz altında system 32 görülüyorsa daha sonra bunu kullanacaksın eğer gözükmüyorsa dir D: diye devam et. Daha sonra bcdboot C:\Windows /s C: yaz burada C: yerine system32 neredeyse o yazılacak. Mesela D: ise bcdboot D:\Windows /s D: yazman gerek. Ondan sonra succesful yazıyorsa bilgisiyarı kapatıp aç. Bilgisiyarın sorun olmadan açılacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dingin Denizdeki Fırtına

Kurulum USB taktıktan sonra komut dosyasını aç. Daha sonra dir C: yaz altında system 32 görülüyorsa daha sonra bunu kullanacaksın eğer gözükmüyorsa dir D: diye devam et. Daha sonra bcdboot C:\Windows /s C: yaz burada C: yerine system32 neredeyse o yazılacak. Mesela D: ise bcdboot D:\Windows /s D: yazman gerek. Ondan sonra succesful yazıyorsa bilgisiyarı kapatıp aç. Bilgisiyarın sorun olmadan açılacaktır.

Cevabınız için çok teşekkür ederim fakat o sıra çözemeyince hard diski değiştirmek zorunda kalmıştım. Böyle bir şey ile karşılaşırsam dediklerinizi deneyeceğim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.