Şimdi Ara

06 FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2013 (Monte Carlo) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
0
Favori
4.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Sercann35

Muhabir: Perez ile konuşacak mısın?

Raikkonen: Bu işe yaramaz, belki birisi onun suratına yumruk atmalı.

Perez de kazada ona yeterli alan bırakmadığı için Kimi'yi suçlamış. Perez bu kafayla giderse geçen senenin Maldonado'su, Grosjean'ı olur.

Kimi'yi bir kez daha takdir ettim. Helal olsun adama. Perez'in yaptığı şerefsizlik affedilir gibi değil.

Forumlarda vatandaşı Meksikalı bir adam gördüm, o bile adamdan nefret ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

Ben başından beri bu Pirelliye ısınamadım...Özellikle bu sezon herşeyi lastik belirliyor...Sanki lastikler yarışıyorda markalar sponsor olaya...Bridgestone u mumla arıyorum...

Aynen hocam, M ile B nin rekabetide çok güzeldi.. Özellikle Pirellinin Mercedes ile testi iyice sulandırılırsa seneye başta Red bull olmak üzere Pirelliye çok fena cephe alıcaklar... Belkide Bridgestone ile Michelin geri döner...

Bu arada Perez tam kasaptı.. Bu kadarda biçilmez bir yarış arkadaş....
  • Massanın kazasının sebebi araçtan kaynaklı teknik bir hata,Alonsonun da temkinli sürüş yapmasının sebebi belki de bu oldu.
  • hamılton dan sonra aradıgımız kan bulundu

ekleme:kımı nın perez ı sıkıstırmasını esefle kınıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 27 Mayıs 2013; 10:45:18 >
  • Raikkonen'in son 2 turu;

Perez'e ders niteliğinde..
  • Perez'in Alonso'yu geçtiği an.
    Her ne kadar Alonso çok fazla sağa gidip kapıyı açık bırakmış olsa da Perez Alonso'nun aracının yarısına kadar bir seviyeye gelmiş ve yarış çizgisine oturmuş.

06 FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2013 (Monte Carlo)

Ancak Kimi'ye yaptığı atakta henüz aracın arka teker hizasına geldiğinde Kimi virajı dönmeye başlamıştı bile.
    Yani Kimi'nin yer vermesi gerekeceği kadar yaklaşamamıştı bile.

06 FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2013 (Monte Carlo)

Bir kapıya dalıp da dışarda kalan pilota yer verdirme, açıklık bıraktırma durumuna sokacaksanız en azından aracın yarısına kadar girmiş olmanız gerekiyor.
    Daha arka tekerinin hizasına bile gelememişken öndeki araç sana neden boşluk bıraksın ki?

Kasapların çoğaldığına mı yanayım, peynir gibi eriyen lastiklere mi yanayım, saçma sapan kural çıkarıp F1 zevkini öldüren FIA'ya mı yanayım, lastikleri korumak için tam gaz gidemeyen, hatta sıralama turu bile atmayan pilotlara mı yanayım bilemiyorum.

• @Öner

Kimi - Perez olayını çok güzel özetlemişsin. Kesinlikle katılıyorum. Kimi'nin Perez'i sıkıştırdığını düşünenlerin, Kimi'nin o esnada virajı dönmeye başladığından haberleri yok maalesef.

Olayda Perez'e ceza gelmemesi, cezayı bırak olayın incelemeye bile tabi tutulmamış olması oldukça şaşırtıcı ve çok saçma bir karar. Acaba bu komiserler kurulu o esnada başka bir yarışı mı izliyordu. Böyle bariz bir şekilde %100 hatalı olan bir pilota ceza verilmez ve Perez de bu tutumunu değiştirmezse yarın Alonso'ya, öbür gün Vettel'e de çarpar. Gerçek olan şu ki olan Kimi'nin puanlarına oldu, Vettel'le fark açıldı.
  • Bir yarış olmayaki Alonso yeterince iyi olmasın görün siz cümbüşü.
    Ferrariyle ilk yılında burada sondan başlayıp 6. olduğunuda hatırlatiyim size.

Ben yinede perez in Alonso ya atağınının temiz olmadığını düşünüyorum. Tabi arka tekerleği geçmişti deniyor ama yinede ben öyle düşünmüyorum.

Alonsoyu okadar suçlamayın. Bu yarışta pek iyi değildi ama bu onu kötülemek için yeterli bi neden değil.

Heryıl çok kötü olduğu bi kaç yarış oluyo. Ama bunun dışındakilerde genellikle çok daha iyi ve iyi yarış çıkaramadığı zaman bile mücadeleyi bırakmıyor.

Bide böyle bi ikilem var ki Massa bir iki yarışta iyi oldumu Alonso dan sövmeyen kalmıyo. Ama alonso bi kaç yarış daha kötü olsun Massa dan yada sadece kendinden kötü olsun yerden yere vuruluyo pilot olmadığı söyleniyo daha neler neler bu ikilemi çözemedim.

Ben Alonso yla başladım Ferrariyi desteklemeye ama Çok daha öncesinden bi tifosi olsaydım bile şuan Alonsoyu desteklerdim her şekilde. Karşıt görüşler olabilir ama bu takımı sahipleniyo ve elinden gelen her gayreti gösteriyo her yarışta alabildiği ne varsa almaya çalışıyo. Bu yarışta performansı iyi değildi belki ama yinede elinden geleni yapmaya çalıştığına inanıyorum.
    Alonsodan ileride galibiyet ve iyi performanslar göreceğimden eminin bi aksilik olmadıkça ki Tanrı Ferrariyi ve Alonsoyu aksiliklerden korusun.

• Ya cidden videolarıda izledikten sonra Kimi haksız diyen var mı ? üstteki hocamız anlatmış ne güzel Perezin mantelitesi agresiflik falan değildi ben dalayım böyle içeri nasıl olsa dışarı kaçar matığıyla boş gördüğü alana daldı ama ne olacak ne bitecek hiç hesap kitap vs. yok bodozlama daldı öküz olan Kimiye oldu ama genede puan almasını bildi
  • @os_lnx

Hocam Alonso'yu kötülediğimiz falan yok. Sadece yukarıda atak yerken fazla dışarı açıldı.
    Onu da viraj çıkışına hız taşımak için yaptı ancak araç yavaş olunca birşey gelmiyor elden.

Ben Perez'in Kimi'ye yaptığı bodoslama dalışı örnek göstermek için iki resmi karşılaştırdım sadece.
  • Önümüzdeki yarış oldukça hareretli bir yarış bizi bekliyor.Mercedes lastik testinin üstüne, Vettelin Monaco için'önünüzde iki gümüş ok olmasını bekliyorsunuz ama aslında iki tur otobüsüyle yarışıyorsunuz' açıklamasına Hamilton'Vettel için konuşmak kolay dört yıldır en iyi otomobille yarışıyor,her şeyi çok kolay elde etti.'şeklinde karşılık verdi.
  • Madem tur otobüsü niye geçemedin diye sorarlar adama? (Mercedes veya Hamilton fanı falan değilim ama Vettel'in açıklaması çok gereksiz olmuş)

Hamilton da lafı gediğine oturtmuş, Vettel konusunda yerden göğe kadar haklı...
  • Monaco'nun imkansız bir pist olması geçiş yapamamak için bir sebep değil. Vettel efsane ise bir kaç cesur atak deneseymiş. Öyle arkada mal gibi gidip bıdı bıdı yapmayla efsane pilot olunmuyor.
  • Şumi'nin Mercedes'e geçişinin ilk senesinde Monaco gibi bir pistte Alonso'yu geçişini hatırlıyorum da.
    Kalite her pistte kendini belli eder.
    Tur otobüslerini geçemeyip piste bahane aramak bir şampiyona yakışan davranış değil.
    Hamilton da iyi söylemiş lafı
  • Bence biraz dalış şeklinde oldu frenleme esnasında. Burada kimse risk almıyor ve kimseninde yeterli yakınlığı yakalamadan risk alacağını düşünmüyor. Birazdaha dalış variydi.

Ayrıca Mercedesli Shumi nin alonso yu geçmesi gibi bir durum söz konusu değil. Böyle bişey olmadı. Geçişin yasak olmasına rağmen atak yapmasına diyorsan bilemem. Özellikle son yıllardaki F1 otomobili ile kimsenin kimseyi normal koşullarda geçemeyeceği bi yer zaten. Bi bakıma imkansız. Zannetmiyorum ki orta bi ketrım mıdır nedir bi araç olsun arkada en iyi takım olsun atak yapamaz. Kimse kimseye atak yapamayacağı için herkes olduğu gibi bitişe geldi shumacher buna uymadı ama cezasınıda aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

Bir yarış olmayaki Alonso yeterince iyi olmasın görün siz cümbüşü.
    Ferrariyle ilk yılında burada sondan başlayıp 6. olduğunuda hatırlatiyim size.

Ben yinede perez in Alonso ya atağınının temiz olmadığını düşünüyorum. Tabi arka tekerleği geçmişti deniyor ama yinede ben öyle düşünmüyorum.

Alonsoyu okadar suçlamayın. Bu yarışta pek iyi değildi ama bu onu kötülemek için yeterli bi neden değil.

Heryıl çok kötü olduğu bi kaç yarış oluyo. Ama bunun dışındakilerde genellikle çok daha iyi ve iyi yarış çıkaramadığı zaman bile mücadeleyi bırakmıyor.

Bide böyle bi ikilem var ki Massa bir iki yarışta iyi oldumu Alonso dan sövmeyen kalmıyo. Ama alonso bi kaç yarış daha kötü olsun Massa dan yada sadece kendinden kötü olsun yerden yere vuruluyo pilot olmadığı söyleniyo daha neler neler bu ikilemi çözemedim.

Ben Alonso yla başladım Ferrariyi desteklemeye ama Çok daha öncesinden bi tifosi olsaydım bile şuan Alonsoyu desteklerdim her şekilde. Karşıt görüşler olabilir ama bu takımı sahipleniyo ve elinden gelen her gayreti gösteriyo her yarışta alabildiği ne varsa almaya çalışıyo. Bu yarışta performansı iyi değildi belki ama yinede elinden geleni yapmaya çalıştığına inanıyorum.
    Alonsodan ileride galibiyet ve iyi performanslar göreceğimden eminin bi aksilik olmadıkça ki Tanrı Ferrariyi ve Alonsoyu aksiliklerden korusun.

alonsonun 6. olduğunu hatırlat bizede o yarışta sadece 12 araç yarış tamamlamıştı ve alonsonun gectiği araçlar hep güçsüz araçlardı. üstelik o araçlardan bazılarınıda guvenlık aracı sayesınde geçebilmişti.

alonsonun geçebildiği 6 pilot sırasıyla:
    Nico Rosberg
    Adrian Sutil
    Vitantonio Liuzzi
    Sébastien Buemi
    Jaime Alguersuari
    Michael Schumacher

ekleme: msc aslında yarısı alonsonun onunde 6. sırada tamamlamıstı fakat yarıs sonrasında aldığı 20 sanıye cezasıyla son sıraya gerıledı.

bak buda kiminin son iki turu. iki turda 4 araç nasıl geçilir dersi adeta...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harun -- 31 Mayıs 2013; 18:08:43 >

• Pek anlamlı olmamış. Yani monaco gibi bi yerden bahsediyoruz. Normalde 1 - 2 araç geçemez diye bakılıyordu ancak onca aracı geçince. O araçlar güçsüz araçlar oldu. Kimsede pek ihtimal vermiyodu monaco gibi bi yerde puan alacağına en iyi ihtimal deniyodu. Shuminin geçişi olayını anlattım zaten geçiş olmadan yarışın bitmesi gerekiyodu herkesde öyle yaptı shumi hariç. Cezasınıda aldı bundan bahsetmiştik.

Kiminin geçiş olayı tabiki lastikle alakalı. Bunu pilotaja bağlamak biraz gerçek dışı olur.
  • rai, hamilton, vettel, alonso pılotaj olarak dıger pılotlardan bır gomlek yukardalar. bır pılotu ovmeye calısırken dıger pılotu yermemek gerekır bence. guvenlık aracı, kazalar vs. derken koca yarısta sızınde dedıgınız gıbı gecısın zor oldugu bır pıstte sadece 5 zayıf takım aracını gecebılen alonso ıyı pılotaja sahıpse sadece 2 turda 5 aracı gecebılen raının pılotajını neden takdır etmıyorsunuz anlaması zor. raı'nın lastıklerı ıyı olabılır ama vırajlarına ıkı aaracın yan yana sıgamadıgı boyle bır pıstte 2 turda 5 aracı gecebılmek her pılotunda harcı degıldır.

bakınız alonso yenı lastıklerıyle ve pıstın en hızlı aracıyla heıdfeldı gecmek ıcın nasıl zorluyor ve sonundada kaza yapıp heıdfeldın yarısını nasıl mahvedıyor...

https://www.youtube.com/watch?v=bVGXFTwX97U

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harun -- 3 Haziran 2013; 20:11:30 >

• hayırlısı olsun yaa.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.