Şimdi Ara

0403 lerin Travego'ya Çevrilmesi. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
2
Favori
53.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu O403 'E KIYILIR MI?

0403 lerin Travego'ya Çevrilmesi.
  • güncellllll
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssmuho

aaa.Ama dolu araç var nasıl olcak o iş?Kesin mi kalır Tüv'de.
    quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Doğan görünümlü Şahinle taxicilik yapmak gibi birşey mi bu iş şimdi?

Bu çevirmeler de TÜVTÜRK muayenesinden geçmek zorundadırlar mutlaka. Muayeneden geçmişse hayati tehlike olmaz sadece konfor farkı yaşanır, bence tabii...

Konu hart hurt olduğuna göre bende bir hart hurt yapayım.Mevcut kanunlara göre bu tür araç yapmak yassak.Kısacası TÜV muayenesinde araç kalır.

Hali hazırda tescil edilmiş bir aracı alıp Daf,BMC,304 vs gibi buna 403,Travego kasası atarsanız bunu muayeneden geçiremezsiniz.Aynı şey otomobiller içinde geçerli.

Makyaj gibi ufak tefek değişiklikleri farketmezlerse geçebilir ama makyaj yapan zaten azınlıkta çoğunluk kasa attırmıştır.Ne kadar var bilmiyorum ama geçiremeyen en az 4-5 kişi ile karşılaştım.Büyük ihtimalle araçlar hurdaya ayrıldı.

• geçen sene çorumdan ankaraya otobüsle haftada gittim 2 kez ikisindede setra denk geldi (sadece gidişler dönüşlerde travego tourismo) ilk setra o kadar güzel o kadar sakin ve sessiz sarsmayan bi otobüstüki ve setraya ilk binişimdi hayran kaldım diyebilirim gece 3 arabası olduğu için tv kapalıydı ama hiç sıkmadı yormadı neyse sonra 2. gidişim aynı firma yine setra ama ne setra arkadaş biraz arkalarda oturdum motor sanki yanımda çalışıyo çukur, tümsek geçişlerinde hopluyoruz diğer setrayla alakası yok ilk gittiğim setra da fren yapınca sadece disklerden bi ses geliyodu zaten bayıldım o sese kendi kendime fren yapsa diyordum ninni gibi geliyodu.. sonra otobüs mola verdi ocaklı da (sungurlu) muavine dedim bu ne biçim otobüs dağda bayırda mı gezdi bu araba sesten durulmuyo kaç milyon km yaptı bu araba dedim tık yok daha milyonu bulmadı araba falan sonra kaptana demiş heralde adamın bana bir bakışı var aynadan her çukurda yavaşlıyo.. virajları yavaş alıyo ama gerçekten ilk bindiğim setranın fren yaptığını sadece disklerden gelen sesle anlıyoduk arkadaşlar soruyorum bu setralarda çevriliyomu aklımda tek kalan otobüsle ilgili plastiklerinin iyi olmaması o kadar...

• forever neopaln starliner

• Ben pek anlamam çevirme işlerinde ama bazı Travego'larda, 403'lerin üstünde var olan kubbemsi bir havalandırma(galiba) sistemi var; bazılarında ise yok bu bir şey ifade edermi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Doğan görünümlü Şahinle taxicilik yapmak gibi birşey mi bu iş şimdi?

Bu çevirmeler de TÜVTÜRK muayenesinden geçmek zorundadırlar mutlaka. Muayeneden geçmişse hayati tehlike olmaz sadece konfor farkı yaşanır, bence tabii...

Ooo nerelerde kaldın be abicim. Bazı arkadaşlar geçemez diyor muayeneden. Sende geçerse hayati tehlike olmaz diyorsun. Ah be abicim öyle çakal bi adamın akşama kadar muayenede sıra bekleyeceğine inanıyor musun ?

Muayeneden geçmekde artık çocuk oyuncağı olmuş. İşini bilen her yolla hallediyor.
    Bizim bi muavin abi vardı turizm şirketindeydi. Araçları belli bir ücret karşılığında muayeneden geçiriyordu.

Her yolu var , özelleşti rüşvet kalktı sananlarda var! TÜRKİYEDE HİÇ BİR SEKTÖRDE RÜŞVET KALKMAZ.

Yıllarca kargo arabalarını ruhsat arasına 50 şer lira koyarak geçirdik. Araç üzerinden ekmek yiyorsun akşama kadar bağlayamazsın ki aracı. Tabi özelleşince noldu rüşvet miktarına biraz zam geldi.

•  0403 lerin Travego'ya Çevrilmesi.
  • 303 den bozma 404 le zonguldak yolculuğum olmuştu motor sesi belli ediyordu kendini yanılmıyorsam ön kapı girişinde sağda altdaki plakada da 303 olduğu yazıyordu motor sesini alfabeyi kullanarak yazmak istiyorum çorrrrr....çorçorçorrrrrrçorçrçrçrçrrçorrrrrrrr....
  • dün olan kazada metronun arabasında birşey varmıydı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GitarxtanbuL

dün olan kazada metronun arabasında birşey varmıydı ?

%99.99 orjinal araç.çünkü haberlerde söylendiğine göre araç adblue'liymiş.aracın karoserini yenilerken
    motorunu da yenileseler bile adblue'li motor taktırmazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ongun_44

quote:

Orijinalden alıntı: GitarxtanbuL

dün olan kazada metronun arabasında birşey varmıydı ?

%99.99 orjinal araç.çünkü haberlerde söylendiğine göre araç adblue'liymiş.aracın karoserini yenilerken
    motorunu da yenileseler bile adblue'li motor taktırmazlar.

araç orjınal travego ayrıca yangının adbluyle bı alakası yok AdBlue katkı maddesi içindeki kimyasal yanıcı değil...
    bide kaza mahallıne gelen ılk ıtfayenın su deposu boç çıkmıs Beşikdüzünden İtfaiye Arabası Geliyor goreleyle beşikduzu areası 28 km ıhmal çok kazada sonrada sofor uyudu hızlıydı fln

• @Beşikdüzünden İtfaiye Arabası Geliyor

yahu manyak mi bunlar?? bir otobüsü söndürmek icin trabzon ilcesinden Giresun göreleye
    itfaiye geliyor..ya görelede 20 katli bir apartman yansaydi ne olacakti??

vah benim memleketime
  • helall milletime yapın ki mercedes hayret etsin :D.D:D

• Bu otobüsleri zaten çok var travegoya çevirenler.. Eski daf marka otobüsleri bile travegoya çeviriyorlar.. 404 ü bile çevirirler.. yani otobüsü bir gün bursaya sokun eski bir tane 303 ü o araç travego olarak çıkan fabrikadan.. mutlaka.. yeterki o otobüsü bursaya göndersinler..

Bir tane vardı intorinomuydu bilmiyorum tam sezemedim tam karmakarışık bir otobüse çevirmişlerdi Dafın bir tanesini ama metroda Lacivert renkliydi onu otobüsçüler iyi bilir plakasını bilmiyorum.

Uzunköprü arabasıydı.

Halk otobüsünde vardı eski bir Mercedes otobüsüyani 303 Olması lazımdı onu Özel halk otobüsüne çevirmişlerdi... ama 303 kokpiti vardı genişçe kokpit ama sanırım 304 Olabilirmi bilmiyorum onu ama sanki bana 303 gibi duruyor yani toplama bir otobüs olması lazımdı muhtemelen..
  • başlık ''403lerin travegoya çevrilmesi''

konu 3 sayfa ilerlemiş ama ne gariptirki konu hakkında bi tane fotoğraf yok

bence başlık değişmeli.........
  • quote:

Orijinalden alıntı: okuryazargezer

başlık ''403lerin travegoya çevrilmesi''

bana da imkansız gibi geliyor. bir çok şeyi 403 e çevirdiler de daha travegoya çevrilenine rastlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErDa_

quote:

bana da imkansız gibi geliyor. bir çok şeyi 403 e çevirdiler de daha travegoya çevrilenine rastlamadım.

çevrilmesinin akla mantığa uymayan hiçbir tarafı yok.ama ben hiç rastlamadım.daha doğrusu rastlasam da fark edemem.
    bu ilan ise 403lerin travagoya çevrilebildiğinin kanıtı.ilanda
    quote:

Mercedes travego kasası yapılır....not:bu kasa satılıktır bu şekilde kapakları ve arka kapakları mevcuttur sadece devrik ve yanık travegolar için kullanılır ve yapılır not 403`e yapılmaz sadece yurtdışına 403 lere uygulanır...

yazıyor. yani 403 travegoya çevrilebilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-otobus-mercedes-benz-mercedes-travego-konple-kasasi-37448983/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: ongun_44

quote:

Orijinalden alıntı: ErDa_

quote:

çevrilmesinin akla mantığa uymayan hiçbir tarafı yok.ama ben hiç rastlamadım.daha doğrusu rastlasam da fark edemem.
    bu ilan ise 403lerin travagoya çevrilebildiğinin kanıtı.ilanda
    quote:

Mercedes travego kasası yapılır....not:bu kasa satılıktır bu şekilde kapakları ve arka kapakları mevcuttur sadece devrik ve yanık travegolar için kullanılır ve yapılır not 403`e yapılmaz sadece yurtdışına 403 lere uygulanır...

yazıyor. yani 403 travegoya çevrilebilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-otobus-mercedes-benz-mercedes-travego-konple-kasasi-37448983/detay/

302-303-304 daf vovo vs ler 403 e çevrılıyor otobusden anlamayan hiç bılmez ama 403 travegoya çevrılmıyor anca ön arka farları yapıyolar oda bellı edıyor kendını ılandakı kasa fabrıkası yanmıs kaza yapmıs travego kasasını saseden ayırıp resımde gordugunuz kasayı koyacaklar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piskopat19 -- 19 Haziran 2011; 16:40:08 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.