Şimdi Ara

0110 hatasının tamir yolu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. benim 3k vermez denilen elite de 3k verdi. burdan bakınca hata koduna: 4114 yani "0110" (Memory hatası/ Memory ısınma problemi.) oluyor.

Soruma gelince:

Sanırım bu sorun lehimle ilgili bir sorun. Aynı sorun bazen çok kullanılan ekran kartlarında da oluyor ve ekranda artifactler oluşuyor. Daha önce iki kez Asus 8800GTX ekran kartımı fırında ısıtma yöntemiyle diriltmiştim ve hala sapasağlam çalışıyor. Acaba aynı yöntemi xbox ın anakartına uygulasak bi sonuç alır mıyız?

Anakartın üstünde 170 derece gibi sıcaklıklara dayanamayabilecek komponentler var mıdır ona göre deneyeceğim.

• Elite 3k vermicek diye birşey yok jasper olsaydı şaşardım ama falcon ise normal
  • quote:

Orijinalden alıntı: shineon25

Elite 3k vermicek diye birşey yok jasper olsaydı şaşardım ama falcon ise normal

Aynen

Hocam zor valla alet bir kere 3k yı gördümü bir daha iflah olmaz ama sen yinede hiç uğraşmadan rebelling yapan yerler var onlara tamir ettir şansını dene.
  • valla atıyım fırına diyorum , ekran kartını 170 derecede 10 dk bekletiyoduk acaba bunda da aynı sıcaklığı mı kullansam?

firmware attırdığım yer 75 liraya tamir ediyomuş da onlar da garantisi yok diyolar tamir olduktan sonra elden çıkarmaya bak diyolar aleti.
  • Yaklaşık 240 dereceye yakın bir sıcaklık uygulanıyor, sizin yapacağınız işlem daha kalıcı hasarlara yol açabilir ve bir daha geri döndüremeyebilirsiniz. Tamir yapan yerlere götürmeniz daha iyi olacaktır.

• teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brumack
    valla atıyım fırına diyorum , ekran kartını 170 derecede 10 dk bekletiyoduk acaba bunda da aynı sıcaklığı mı kullansam?

firmware attırdığım yer 75 liraya tamir ediyomuş da onlar da garantisi yok diyolar tamir olduktan sonra elden çıkarmaya bak diyolar aleti.

Dostum yaptırdıktan sonra elden cıkarmak ckartırkende bunu belirtmemek hoş olmaz. Kimsenin hakkını alma derim ben. Ayrıca tamir etmeni önermiyorum fırını hiç önermiyorum :D hdd+joypad 120 ye gider adaptor kasa vb de 80 tl eder üstüne bi o kadar koyup slim alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: shineon25

quote:

Orijinalden alıntı: Brumack
    valla atıyım fırına diyorum , ekran kartını 170 derecede 10 dk bekletiyoduk acaba bunda da aynı sıcaklığı mı kullansam?

Dostum yaptırdıktan sonra elden cıkarmak ckartırkende bunu belirtmemek hoş olmaz. Kimsenin hakkını alma derim ben. Ayrıca tamir etmeni önermiyorum fırını hiç önermiyorum :D hdd+joypad 120 ye gider adaptor kasa vb de 80 tl eder üstüne bi o kadar koyup slim alabilirsin

battı balık yan gider dedim attım fırına :D zaten sorun çözülmedi hala 0110 hatası alıyorum. artık götürcem tamir ettircem. sonra da uygun fiyata almak isteyen olursa satmayı düşünüyorum. tabiki de aletin başına gelenleri belirteceğim ve ona göre fiyat vereceğim :)

4gb slim almayı düşünüyorum.fw de attırmıcam yemişim korsanını :D şöyle 2 senelik garanti gibisi yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.