Şimdi Ara

0 sistemde sürekli takılma ve donma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MSI NVIDIA GeForce RTX2060 Gaming Z 6GB 192Bit
    AMD Ryzen 5 2600 3.40 Ghz 19MB AM4 12nm Processor
    SilverStone 600W Strider Essential Series 80+ Power Supply
    Sharkoon TG5 Blue Led Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Case
    Adata 240GB SU650 Reading 520MB-Writing 450MB SATA SSD
    MSI B450M PRO-M2 v2 1866mhz-3466mhz(OC) AM4 mATX Mainboard
    Corsair 2x8GB Vengeance Lpx Black 3000mhz CL16 DDR4 Ram

windows 10 home 1809 - 17763.437

sistemim bu şekilde ama sürekli donuyor sıkıntı çıkarıyor takılmalar yapıyor. 10 yıllık eski bilgisayarım bile daha az takılıyordur anlamadıgım bir şekilde. sizce sıkıntı nedendir veya sıkıntıyı nasıl çözebilirim ?

hiç bir şekilde overclock yapmadım ramleri bile 3000 mhz olmasına rağmen 2400 de kullanıyorum ama fayda etmedi

• sorun hala devam ediyor..
  • uzdunuzbeniyillar U kullanıcısına yanıt
    Sürücüleri Windows Update üzerinden mi yükledin ? Eğer öyle ise kendin sürücüleri kendi sitelerinden indir sonra temiz bir format at internete bağlantısı olmadan at formatı sonra masaüstünü geldiğinde sürücüleri yükle sonra internete bağla ve Windows Update üzerinden güncellemeleri yap. Windows Update sürücüleri yüklerken bazen eski sürücüleri yüklüyor ve performans düşüklüğü yaşanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melih Albayrak

Sürücüleri Windows Update üzerinden mi yükledin ? Eğer öyle ise kendin sürücüleri kendi sitelerinden indir sonra temiz bir format at internete bağlantısı olmadan at formatı sonra masaüstünü geldiğinde sürücüleri yükle sonra internete bağla ve Windows Update üzerinden güncellemeleri yap. Windows Update sürücüleri yüklerken bazen eski sürücüleri yüklüyor ve performans düşüklüğü yaşanıyor.
    Sürücüleri kendim yükledim hocam. zaten sıkıntı oyunlarda falan değil oyunlarda gayet performanslı benim sıkıntım mesela steami açıyorum pc 10-15 saniye takılıyor başka işlem yapamıyorum veya discordu açıyorum aynı şekilde yani baya saçma geldi bana bu. özelliklerine göre sıkıntı çıkarmaması lazım ama yok belki ssd den olabilir yeni bi ssd alıp deniyecem artık.

Benzer bir sorunu elektrik kesintisi sonrası yaşamaya başlamıştım. Masaüstünde donmalar, steam'i açtığımda birkaç saniye tepki vermemesi gibi. Corsair 120gb ssd vardı sistemde. Windows kuruluydu. Onu çıkardım eski bir harddiske kurdum windowsu baktım ki bir sorun yok. Sonra ssd'yi hd tune ile kontrol ettiğimde bir iki tane hata gördüm. Kutusuna koyup garantiye yolladım yenisini gönderdiler. Senin sorunun da böyle olabilir. Başka bir ssd veya hdd bul dene. Umarım çözülür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarmonicaMan

Benzer bir sorunu elektrik kesintisi sonrası yaşamaya başlamıştım. Masaüstünde donmalar, steam'i açtığımda birkaç saniye tepki vermemesi gibi. Corsair 120gb ssd vardı sistemde. Windows kuruluydu. Onu çıkardım eski bir harddiske kurdum windowsu baktım ki bir sorun yok. Sonra ssd'yi hd tune ile kontrol ettiğimde bir iki tane hata gördüm. Kutusuna koyup garantiye yolladım yenisini gönderdiler. Senin sorunun da böyle olabilir. Başka bir ssd veya hdd bul dene. Umarım çözülür.
    hocam hd tune ile tarattım
    https://prnt.sc/nk67dj

bir tane bad sector çıktı bundan olabilir belkide emin degilim ama yeni ssd alacağım inşallah düzelir acayip can sıkıcı bir durum çünkü bu.

hocam sanırım sorun ssd den kaynaklı görev yöneticisinden takip ediyorum steami açınca ssd %100 kullanım oluyor ve donmaya başlıyor pc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzdunuzbeniyillar -- 4 Mayıs 2019; 5:55:12 >

Ara ara %100 olma sorunu bende de vardı. Aynı sorunları yaşamışız. Başka bir ssd denedikten sonra sonucu buraya mutlaka yazın merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: HarmonicaMan

Ara ara %100 olma sorunu bende de vardı. Aynı sorunları yaşamışız. Başka bir ssd denedikten sonra sonucu buraya mutlaka yazın merak ettim.
    hocam ssd de sıkıntı varmış gidip samsung evo 860 satın aldım windowsu yeniden kurdum bilgisayar kendine geldi gram takılma kalmadı :) meğer 1.5 ay boyunca işkence etmişim kendime
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzdunuzbeniyillar

hocam ssd de sıkıntı varmış gidip samsung evo 860 satın aldım windowsu yeniden kurdum bilgisayar kendine geldi gram takılma kalmadı :) meğer 1.5 ay boyunca işkence etmişim kendime

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun. Aynısından bende de var 1 tb. SSD'ye sık sık benchmark yapmayın ve torrent için HDD kullanın. Tavsiyem budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omisis046

Hayırlı olsun. Aynısından bende de var 1 tb. SSD'ye sık sık benchmark yapmayın ve torrent için HDD kullanın. Tavsiyem budur.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim hocam. tavsiyelerinizede uyacağım şimdi bozuk ssd'yi garantiye yollama zamanı
  • 1809 sürümü için normal bir problem :) eski sürüme döndürün. aynı sorunu ve birkaç sorunu böyle çözdüm
  • Adata nin ürünleri piyasada ki en ucuz ürünlerden. Keşke bu kadar sağlam bir bilgisayara başta Samsung evo tarzı bir ssd alsan bu kadar başın ağrımazdi.

• slim_dante kullanıcısına yanıt
    doğru diyorsunuz hocam ssd ssddir mantığıyla 100 lira için 1.5 ay başım ağrıdı işkence ettim kendime.
    Şimdi hangi model ssd aldin?

Samsung evo 860 250gb :)
    Güle güle kullan. Belli aralikar ile ssd nin sağlık ve performans durumunu kontrol et mutlaka. Evo lar da sebepsiz yere sağlık ve performans da düşmeler olabilir. Geç kalmadan garantiye gönderebilirsin.

Teşekkür ederim hocam, okadar bunaldım ki donma sorunu cıkarmasın performansı düşsede olur
    Yok herhangi bir sorun yaşamazsınız. Adata kat ve kat iyidir. Sadece garanti süresini iyi takip edin. 1 yıl sonra sağlık ve performans değerinde düşme olacsk zaten. Direk yollayın garantiye. Yeni gelir büyük ihtimalle

Tamamdır hocam teşekkür ederim tavsiyeleriniz için iyi günler dilerim.
    Ben teşekkür ederim. İyi günler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.