Şimdi Ara

0,4 puanla odtü bilgisayarı kaçırdım (mutlu son)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
6.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

edit: kurum içi yatay geçiş sonuçları açıklanmış artık ben de silicon valley tayfasına katılabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stewartteoremi -- 9 Eylül 2021; 11:39:26 >

• Bu bilgisayar takıntısı nereden başladı anlamadım EEde de yazılım yeterince önemli zaten canını sıkma odtüdeki sistemi görsen zaten bilgisayar yazmazsın hazırlığı atlaman da aşırı mantıksız olur(ekonomik olarak hızlı mezun olup paramı kazanıyım derdin yoksa tabi) ilk sene bi gez okulu ne neymiş öğren topluluklara yazıl yazılım dili öğrenmeye başla bence pythonla başla daha kolay olur sonra c öğrenirsin zaten size c verecekler 229 kodlu (birinci sınıfta)gayet ağır bir ders hayırlı olsun sorun falan olursa da özelden yazarsın
    Güncel bir odtülü olarak tavsiye veriyorum , hazırlık oku kesinlikle..evremde okumayan herkes pişan. EE den de bilgisayara geçmeye çalışma ee kendi içince dallara ayrılıyor biride bilgisayar , istersen yine o dala yoğunlaşırsın. üniye girdikten sonra ee dir ceng dir bunların yani bölüm adlarının ne kadar önemsiz olduğunu anlıcaksın. Gençsin, heyecanlı hareket edip hata yapma.
  • Nereye yerleştin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Schtroumpf kullanıcısına yanıt
    odtü elektrik elektronik
  • EE de iyi olm

• hocam sizin adınıza üzüldüm valla 1539 sıralamayla kılpayı kaçtı ya önünüzdeki bir kişi seçmese size gelecekti muhtemelen

• nasıl öğrendiniz hocam
  • curcubaran1856 C kullanıcısına yanıt
    Büyük şanssızlık oldu, sene içinde geçmeye çalışacağım artık :/
  • Stewartteoremi kullanıcısına yanıt
    inşallah geçersiniz hocam

hazırlık okuyacak mısınız?

• curcubaran1856 C kullanıcısına yanıt
    normalde okuyacaktım ama geçmeye çalışacağım şimdi
  • inşallah istediğiniz gibi gönlünüzden gelen olur hocam

başarılar şimdiden

• Bu bilgisayar takıntısı nereden başladı anlamadım EEde de yazılım yeterince önemli zaten canını sıkma odtüdeki sistemi görsen zaten bilgisayar yazmazsın hazırlığı atlaman da aşırı mantıksız olur(ekonomik olarak hızlı mezun olup paramı kazanıyım derdin yoksa tabi) ilk sene bi gez okulu ne neymiş öğren topluluklara yazıl yazılım dili öğrenmeye başla bence pythonla başla daha kolay olur sonra c öğrenirsin zaten size c verecekler 229 kodlu (birinci sınıfta)gayet ağır bir ders hayırlı olsun sorun falan olursa da özelden yazarsın

• hocam benim yerlestirme 836, odtu cengden vazgectim eee yazdim bikac haftayi degerlendirmeyle gecirdikten sonra. bence hayirlisi olmus :))

• Stewartteoremi kullanıcısına yanıt
    Güncel bir odtülü olarak tavsiye veriyorum , hazırlık oku kesinlikle..evremde okumayan herkes pişan. EE den de bilgisayara geçmeye çalışma ee kendi içince dallara ayrılıyor biride bilgisayar , istersen yine o dala yoğunlaşırsın. üniye girdikten sonra ee dir ceng dir bunların yani bölüm adlarının ne kadar önemsiz olduğunu anlıcaksın. Gençsin, heyecanlı hareket edip hata yapma.
  • yorumlarınız için teşekkür ederim sağ olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizyuceee

Yanlış bilgi vermişsin
    ee de 4.sınıfta bilgisayar dalını seçse bile

bilgisayardaki
    algorithms, programming languages concepts , discrete math , formal , database, computer graphics gibi zorunlu dersleri alamıyor
    bir de bilgisayarın 4.sınıfındaki seçmeliler (artificial intelligence , machine learning , deep learning , computer security gibi ) gene bunları da alamaz

3.sınıfı bitirmiş ortalama bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi yeni mezun bilgisayar alanını seçmiş ortalama bir ee ciden çok daha iyi kod yazar.
    bak 4.sınıfı katmadım bile .

Ayrıca mesele ee dede data structures dersi veriliyor ceng dede (ceng de 2.sınıf zorunlu ee de 4.sınıf seçmeli ders ) ama ee dekinde lab yok bilgisayar mühendisliğinde bilgisayara oturup 75-90 dakikalık 3 sınava giriyorsun bilgisayar başında bunlar ee de yok

son olarak ee okurken bilgisayar mühendisliğiyle kapışmak işini zorlaştırır çünkü ee ci gidip elektromanyetik dersiyle kafasını patlatırken (ki bilgisayarcı olacaksa bu dersi almanın ne anlamı var ? ama ee müfredatında zorunlu bir ders ) bilgisayarcı oturur kodunu yazar

• geçen sene itü inşaatı 0.02 ile kaçırıp mezuna kalmıştım ee de çok iyi bölümdür hocam hayırlı olsun
  • TheMagnificentSteiner T kullanıcısına yanıt
    Bu nicki Monster animesinden hatırlıyorum sanki yanılıyor muyum?

• ODTÜ EE mezunu kişilerin büyük çoğunluğu yazılım mühendisi zaten

Bence geçmeme gerek yok güzel bölüm hayırlı olsun.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.