DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
0,25 0,50 Gözlük Kullanıyorum
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
57
Cevap
0
Favori
19.923
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 0,25 0,50 Gözlük Kullanıyorum
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 sonraki >>>
Giriş
      1817 Mesaj
      03 Ekim 2009 23:23:22
      3 gün öncesinde doktora kontrole gittim göz için ara sıra gözümde bulanıklar yaşıyorum diye iki makinayla bir baktı miyop var dedi gözlük yazıyorum dedi 0,25 ve 0,50 ve 2 tanede damla verdi kısa süreliğine takacaksın dedi (Bu arada bilgisayar teknik servis işi yapıyorum) acaba kısa süre sonra dediği ne kadar süredir o zaman sormayı unutmuşum bu derecede gözlük kullananlar ne kadar kullandı ve sonuç olarak nasıl bir sonuç aldınız merak ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sickdreth.01 -- 12 Ocak 2010; 2:37:53 >

• Binbaşı
      1817 Mesaj
      03 Ekim 2009 23:56:59
      Yukarı..

• Binbaşı
      1817 Mesaj
      04 Ekim 2009 02:54:42
      Son kez

• Yarbay
      3386 Mesaj
      04 Ekim 2009 04:18:04
      kedi ç*k*nü görmüş yara zannetmiş. seninki de bu hesap.. bendekiler sanırım 0,8 ve 1 ama gözlük kullanmıyorum. belki de rakamları yanlış biliyorum kimbilir. bildiğim tek şey rakamların seninkinden yüksek olması, şaşılık ve buna rağmen gözlük kullanmayışım. şaşılık derken, yani görünürde bişi yok ama makina şaşısın sen diyor anladığım kadarıya

Dünya sevgisi bütün hataların başıdır.
      İşler yolunda gittiği zaman mutlaka bir terslik vardır.
      Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur.
      Yakınınızda herkesin çok sevdiği bir kişi var ise dikkat edin, belki de en tehlikeli kişi yakınınızda olabilir..(Kelebek gibi uçar arı gibi sokar.)
      Canınız mı sıkıldı? | | Foruma tekrar giriş yapmak için tıklayınız..
    • Yüzbaşı
      583 Mesaj
      04 Ekim 2009 04:32:11
      Benim bildiğim göz bozukluğunun gerileme gibi bir durumu çok ufak ihtimal.Gözlük kullanarak ancak göz bozukluğunun ilerleme hızını düşürebiliyorsun.Yani ister ömür boyu kullanırsın istersen de baktın çok bir fark yok gözlüğü atar cool takılırsın

• Yarbay
      3444 Mesaj
      04 Ekim 2009 04:38:39

quote:

Orijinalden alıntı: azah

Benim bildiğim göz bozukluğunun gerileme gibi bir durumu çok ufak ihtimal.Gözlük kullanarak ancak göz bozukluğunun ilerleme hızını düşürebiliyorsun.Yani ister ömür boyu kullanırsın istersen de baktın çok bir fark yok gözlüğü atar cool takılırsın

bazen gözlükle daha cool oluyor insanlar ;p

bu arada miyop nedir ?

LOL TR : Gundam Exia
    • Yüzbaşı
      537 Mesaj
      04 Ekim 2009 04:43:27
      miyop uzağı net görememe
      hipermetrop yakını net görememe
      astigmat bulanık görme uzak +yakın
      bende miyopum 1.0 -1.50 bu güne kadar gerilediğini görmedim duymadım yalnız son 2 senedir ilerleme yok.

• Yarbay
      3444 Mesaj
      04 Ekim 2009 04:49:34
      bende 1 ay önce gittim göz kontrole, son 2-3 yıldır uzağı görememe sorunu vardı...LCD monitör kullandığımdan beri...

0.25 - 0.50 yazdı doktor fakat daha gidipte gözlük falan bakmadım...

demek benimkide miyop oluyor neyse ismini öğrenmiş olduk :)

LOL TR : Gundam Exia
    • Teğmen
      152 Mesaj
      04 Ekim 2009 04:55:41
      senin gene iyi. benim 2.25 - 3.00 astigmat. doğuştan.

Zippo'yu seviyorum !
    • Binbaşı
      1817 Mesaj
      07 Ekim 2009 19:19:11
      peki arkadaşlar aramızda kullanıp ve daha sonra yararırını gören varmı veya zararını ben 2 gündür kullanmıyorum taktığım zaman yakını görmekte zorluk çekiyorum yani bilgisayarı tamir ederken içine kadar giriyorum ve o yüzden de takmak istemiyorum siz ne dersiniz bu konuda..

• Binbaşı
      1029 Mesaj
      07 Ekim 2009 19:29:33
      ben 8 senedir kullanıyorum.o zamanlar bir hocamız benim iyi görmediğimi söylemişti ve bende doktora gittim.Bana 0.75 e 0.50 gözlük verdi.O zaman 13 yaşında idim.Gözlüğü takmış olmak numaranın gerilemesini sağlamadı aksine dahada ilerledi.En son 2.50 2.75 e e kadar çıktı.Şuanda 2.50 2.50 kullanıyorum.Şayet gözük takmazsam hiç net göremiyorum ve takmam şart açıkcası.Bu arada benim sorunum ise miyop ve astigmat

• Binbaşı
      1817 Mesaj
      08 Ekim 2009 09:56:21

quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

ben 8 senedir kullanıyorum.o zamanlar bir hocamız benim iyi görmediğimi söylemişti ve bende doktora gittim.Bana 0.75 e 0.50 gözlük verdi.O zaman 13 yaşında idim.Gözlüğü takmış olmak numaranın gerilemesini sağlamadı aksine dahada ilerledi.En son 2.50 2.75 e e kadar çıktı.Şuanda 2.50 2.50 kullanıyorum.Şayet gözük takmazsam hiç net göremiyorum ve takmam şart açıkcası.Bu arada benim sorunum ise miyop ve astigmat

ya inşallah benimde senin gibi olmaz ilerlemez ileride ben takmak istemiyorum

• Yüzbaşı
      277 Mesaj
      08 Ekim 2009 10:04:03
      gözlük takmak göz bozukluğunu iyileşirmez, sadece iyi görmeyi sağlar.0,25-0,50 düşük numaralar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Binbaşı
      1817 Mesaj
      08 Ekim 2009 16:32:16
      quote:

Orijinalden alıntı: lcdekran

gözlük takmak göz bozukluğunu iyileşirmez, sadece iyi görmeyi sağlar.0,25-0,50 düşük numaralar

fakat gittiğim doktor kısa süreliğine takarsan kaybolabilir dedi

• Binbaşı
      1817 Mesaj
      12 Ocak 2010 02:36:59
      arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama gözlüğü aldığım günden bu yana hiç kullanmadım sayılır ara sıra bilgisayar başına geçince takıyordum şimdi onu bile yapmıyorum acaba ilerleme yapmışmııdır yada yapar mı

• Teğmen
      126 Mesaj
      12 Ocak 2010 02:45:05
      dostum bence takma.taktıkça ilerler,kardeşimden biliyorum.
      senin gözün yakına çok bakmatan ilerlemiş bence

• Yarbay
      2434 Mesaj
      12 Ocak 2010 02:46:34
      10 sene önce mi ne kontrol ettirmiştim o zaman 0.5 0.75'ti, hiç gözlük kullanmadım ve 10 senedir her gün bilgisayar başındayım hala da net görüyorum. Geçenlerde güneş gözlüğü almak için muayene oldum doktor gözler sağlam demişti.

Gerçi kişiyle de alakalı bir olay.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Ocak 2010 02:49:36

quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

+1 Öyle kücük numaralarla basladı her doktora gittiğimde bi üstünü verdiler en son gene yüksek yazdılar ben eski numarayla devam ettim halada aynı numara.

Benim kişisel görüşüm kesinlikle kullanmaman zaten numaralarda çok küçük. Sana göre görmende bi sorun yoksa hic kasma zaten.

• Onbaşı
      25 Mesaj
      12 Ocak 2010 09:58:51
      İlkokuldan beri kullanıyorum, hiç gerileme ve hatta duraklama bile olmadı.

( şu an 8'e 8 miyop, askerden muafım )

Bu arada gözlüğü takıp takmamakla, uzağa veya yakına bakmakla hiç alakası yok, ben her yolu denedim, numaranın ilerleyeceği varsa ilerliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi binonsekiz -- 12 Ocak 2010; 10:00:40 >

• Binbaşı
      1251 Mesaj
      12 Ocak 2010 10:04:41

quote:

Orijinalden alıntı: binonsekiz

İlkokuldan beri kullanıyorum, hiç gerileme ve hatta duraklama bile olmadı.

( şu an 8'e 8 miyop, askerden muafım )

Bu arada gözlüğü takıp takmamakla, uzağa veya yakına bakmakla hiç alakası yok, ben her yolu denedim, numaranın ilerleyeceği varsa ilerliyor.

Evet abim doğru söylüyor. Bende kendimi bildim bileli takıyorum çok yavaş şekilde ilerliyor ilk aldığımda 0.5 0.75 di şimdi 1.75 2.0 sürekli ilerliyor ama yavaş ben sürekli takıyorum. (uyku dışında)

Reklamlar
https://ad.doubleclick.net/ddm/trackimpj/N103003.2
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.