Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
733.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçen gün biraz çalıştı evde. gene çalışmıyor :S voltaj mı düşük geliyor sürekli acaba nasıl çözebilirim o sorunu?
  • Ben de bir güç kaynağı almayı düşünüyorum eskilerin hepsinin ömrü bitti galiba :( Elektrik kesildiğinde bilgisayarlar kapanmaya başladı 2 yıl sonunda :(

1000 watt PSU var fakat bi ara aldığım bir cihazla test ettiğimde gerçekte kasa 400watt'ı geçmiyor güç çekimi. Monitörü ve bağlamadan sadece kasanın elektrik kesintisinde kapanmasını istemiyorum, zaten jeneratör var hemen geri geliyor, sadece ilk kesintide kapanmasın yeterli, önerebileceğiniz bir güç kaynağı var mı?

1000 watt PSU Var;
    i7 950
    6GB RAM
    128GB SSD ve 1TB HDD
    hd5850

vs.

PC'm kapanmasın istiyorum sadece bir 3-4 dakika idare etsin yeter. bir de sessiz bir şey istiyorum. Bir de voltaj regulasyonu olan bir şey gerekiyor, çünkü elektrik hemen gidip geliyor sanırım regulatörde bir sıkıntı var veya güç yetmiyor işte anlayamadım :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oray -- 28 Aralık 2010; 11:35:04 >
  • @alngac

Elektrikçi çağırın evinizin elektrik durumuna baksın.

@oray

Ups e verebileceğiniz max bütçe hakkında bilgi verebilirmisiniz.
  • Orijinalden alıntı: daemon400

@daemon400

http://www.vatanbilgisayar.com/powercom-imd-1000ap-imd-1000ap-1000va-line-interactive-ups/productdetails.aspx?I_ID=18983

Güzel üründür forumda kullanan ve sorun yaşamayan üyeler var.

vatan bilgisayara baktım bir müşterisi söylr bir yorumda bulunmuş

Güzel alet fakat 3-4 sene sonra aküleri bitince yeni akü almak isterseniz Yuasa marka NPW45-12 aküleriden almanız gerekiyor. Malesef Türkiye'de bulunmuyor. Teknik servisinde bile yok. İlerde Türkiye distribütörü değişirse belki alınır ama şu an için kimseye tavsiye etmiyorum

bu akü meselesi kafama takıldı

• Merhabalar;

UPS ler hakkında bilgim yok online offline olanları varmış pek anlamıyorum.

Sony bravia 32'' Lcd (82 ekran full hd) max 150watt sanırım.

Bilgisayar;

psu 750watt

Core i7 930 işlemci var +Ekran kartı değişecek şuan kullandığım gts250 , >>> gtx580 ekran kartı alıcam daha almadım.

4 adet Dahili 7200 rpm sata 2 HDD , 6 gb ddr3 1600mhz ram + 2 Adet harici 1tb HDD + Belkin 4 port Modem

Arada bir ps3 250gb Slim de oynayabilirim (100wattı sanırım buda)

Max bütçe 1000Tl.
    ULTRA MAX 1500 Tl.

En az 2-3 saat dayanabilecek bir ups önerebilirmisiniz, pc 7-24 açık duruyor.Arada bir elektrik kesiliyor.(genelde 1 saat içerisinde elektrik geliyor 1 saati geçmez yani genelde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::LasVegas::: -- 28 Aralık 2010; 23:34:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

@alngac

Elektrikçi çağırın evinizin elektrik durumuna baksın.

@oray

Ups e verebileceğiniz max bütçe hakkında bilgi verebilirmisiniz.

200-250 TL max.
  • Merhaba,
    Tunçmatik 1200VA UPS'im var, elektrik gittiğinde 1sn bile PC açık kalmıyordu, bende aküsünün bittiğini düşünüp içini açtım ve akülerden birinin sızma yaptığını gördüm, şimdi yeni akü alacağım fakan yeni akülerin ölçüleri 151-65-94 mm civarı ama benim söktüklerim 150-50-98 mm, aküleri koyacağım yeri ölçtüğümde yan yana 11cm genişliğinde akü sığar, ama yeni aküler yan yana 13cm yapıyor, daha önce bu UPS 'in aküsünü değiştrenler nasıl sığdırdılar acaba?
  • segment bilgisayar
    bu heriflere işi düşen varmı?
    FSP kgk alacağım ithalatçısı bunlar gözüküyor, danışmak için arıyorum açan yok, mail atıyorum cevaplayan yok.
    bu kadar başıboş firma görmedim.
    sanırım vazgeçeceğim bozulursa muhattap bulamayacağız karşımızda.
    powercom 800va da stokta yok vatanda.
    100lira civarı 800-850va iyi marka yok şuanda gödüğüm kadarıyla.
  • @daemon400

Hocam google da araştırdım akü 12v 7Ah bulunabilir. Ama siz genede araştırın.

@:::LasVegas:::

Hocam lcd tv nedeniyle online ups önereceğim.

Saymış olduğunuz tüm elektronik ürünlerin çalıştığında 2-3 saat destek sağlamasını istiyorsanız.

http://www.vatanbilgisayar.com/enel-as06-01-as06-01-6000va-online-ups/productdetails.aspx?I_ID=43695

Linkde ki ürünü almanızı öneririm. Almadan önce vatan bilgisayarla ups in 1 faz mı yoksa 3 faz mı bunu kesin öğrenin.

Sadece bilgisayarınızın 2-3 saat çalışmasını istiyorsanız 3000 va olan modeli öneririm.

https://bimeks.com.tr/urun/113945/enel-al-3kva-lcd-on-line-ups.aspx

@oray

Hocam ileriyi de düşünerek;

http://www.vatanbilgisayar.com/tuncmatik-lite1500-lite-1500va-line-interactive-ups/productdetails.aspx?I_ID=38243

• quote:

Saymış olduğunuz tüm elektronik ürünlerin çalıştığında 2-3 saat destek sağlamasını istiyorsanız.

http://www.vatanbilgisayar.com/enel-as06-01-as06-01-6000va-online-ups/productdetails.aspx?I_ID=43695

Linkde ki ürünü almanızı öneririm. Almadan önce vatan bilgisayarla ups in 1 faz mı yoksa 3 faz mı bunu kesin öğrenin.

Sadece bilgisayarınızın 2-3 saat çalışmasını istiyorsanız 3000 va olan modeli öneririm.

Teşekkür ederim

bimeksteki 5 dk besleme süresi diyor.Besleme süresini ben dayandığı süre zannediyordum yani elektrik kesilince 5 dk aktif kalıp kapanacak zannediyordum sanırım öyle değil?

Birde vatandaki ups nin arka kısmında sadece rs232 bağlantı kısmı var,Piriz olarak çıkışlar yok bunları nasıl halledeceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: :::LasVegas:::

quote:

Teşekkür ederim

bimeksteki 5 dk besleme süresi diyor.Besleme süresini ben dayandığı süre zannediyordum yani elektrik kesilince 5 dk aktif kalıp kapanacak zannediyordum sanırım öyle değil?

Birde vatandaki ups nin arka kısmında sadece rs232 bağlantı kısmı var,Piriz olarak çıkışlar yok bunları nasıl halledeceğiz.

Ups lerin 5 dakika 10 dakika 20 dakika şeklinde belirtikleri süreler, tam yükte dayanma süreleri.

Online üretilen server kullanım amaçlı ups lerin çoğunun ara birimi rs232 ve ethernet.

Elektrik bağlantılarını ups in çıkışlarına gurup priz bağlayarak kullanabilirsiniz.

• Benimde elimde power white PW280 2600VA UPS var. arkadaşımdan aldım. İçinde 3 adet 7A akü var. ama internetten özellik listesinde 4 adet 9A akü yazıyor. Bu durumun bir sonucu varmıdır. Yeni akü almak istersem ne yapmamı önerirsiniz. Bu UPS sadece 23" LCD Monitör ve 500W güç kaynaklı bir pc'yi besleyecek.
  • @:::LasVegas:::
    Sanırım büyük kapasiteli, online KGK'larında daha stabil olduğu için RS232 kullanıyor üreticiler, Krm-iks'nin de söylediği gibi. Bu sorunu bilgisayara bir RS232/USB dönüştürücü kablo ( bazen problem olabiliyor ) veya daha garantili bir çözüm olarakta USB/RS232 dönüştürücü PCI kart kullanarak halledebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar, benim pc; Athlon II x3 435 2.9Ghz, Gigabyte GA-MA785GT-UD3H, 4GB Ram, HIS HD5770, High Power 460W psu ile 15" crt monitor.Mahallede arada da olsa bir anda elektrikler gidip geliyor (adının ne olduğunu bilmiyorum, bir anda gidip geliyor işte) bu olduğunda bilgisayarımın etkilenmemesini istiyorum.Öğrenci evi olduğu için online değil de(yüksek faturalardan dolayı), line interactive düşünüyorum, önerebileceğiniz herhangi bir model var mı? Line interactive benim işimi görür mü? APC alıcak gücüm yok malesef=(
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxjack
    Merhaba arkadaşlar, benim pc; Athlon II x3 435 2.9Ghz, Gigabyte GA-MA785GT-UD3H, 4GB Ram, HIS HD5770, High Power 460W psu ile 15" crt monitor.Mahallede arada da olsa bir anda elektrikler gidip geliyor (adının ne olduğunu bilmiyorum, bir anda gidip geliyor işte) bu olduğunda bilgisayarımın etkilenmemesini istiyorum.Öğrenci evi olduğu için online değil de(yüksek faturalardan dolayı), line interactive düşünüyorum, önerebileceğiniz herhangi bir model var mı? Line interactive benim işimi görür mü? APC alıcak gücüm yok malesef=(

Line interactive ups almanızyeterli. ups e verebileceginiz max bütçe nedir ?
  • 100-150 sanirim=)
  • Selamlar , TUNCMATIK DIGITECH 1200VA 10-30DK LINE INTERACTIVE model ups kullanıyorum 3,5 yıldır.Garanti kapsamındayken bir defa götürmüştüm halledip geri vermişlerdi.Şimdi yine elektrik kesildiği gibi hemen pcyi kapatıyor hiç çalışmıyor.Aküsü mü bitti acep eğer öyleyse nasıl değiştirebilirim.

Konuda muhakkak bu tarzda soru ve cevabı vardır ama konu olmuş 60 sayfa şimdi hepsini nasıl okuyayaım
  • Google'a
    ups akü değiştirme forumdonanimhaber
    yazıp araştırsanız neler bulacaksınız....
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaypcnet

Selamlar , TUNCMATIK DIGITECH 1200VA 10-30DK LINE INTERACTIVE model ups kullanıyorum 3,5 yıldır.Garanti kapsamındayken bir defa götürmüştüm halledip geri vermişlerdi.Şimdi yine elektrik kesildiği gibi hemen pcyi kapatıyor hiç çalışmıyor.Aküsü mü bitti acep eğer öyleyse nasıl değiştirebilirim.

Konuda muhakkak bu tarzda soru ve cevabı vardır ama konu olmuş 60 sayfa şimdi hepsini nasıl okuyayaım

Akü 'yü çıkartmak için içindeki bütün parçaları çıkartmak gerekiyor yada sadece ön kapağı çıkartıp oradaki metali öne doğru yamultursan çıkar ama içinden akü'nün en'i 50mm piyasakadakilerin en'i 65mm, tunçmatiğin servisinde en'i 50mm olan akü varmış,

TBS marka aküler hakkında bilgisi olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.