Şimdi Ara

Cruze 1.6 LS 113 Hp Otomatik Vites (Vites geçişlerinde boğulma)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar 2010 model 132bin km otomatik vites 1.6 Lpg li cruze aracım var

sıkıntım şu şekilde gaza biraz fazla basınca yani daha seri kullanmak istediğimde sık sık olmasada 1 den 2 ye veya 2 den 3 e geçerken sanki benzin bitmişde gaz yemiyormuş gibi boğulma yapıyor herhangi anormal bir ses titreme v.s. yok. normal sakin kullanımda hiçbir sıkıntı yok. şanzıman yağından diye düşünüyorum ama sanayiye gitmeden önce malum ustaların elinde oyuncak olmadan önce sizlere danışmak istedim. forumda baya bi yazı okudum ama benzer sorunu yaşayan görmedim.

• Vınn diye bağırıyor mu debriyaj tam kavramıyorsa yapabilir diye düşünüyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Benzinde kullanırken de aynı sorunu yaşıyor musunuz ? Eğer sadece lpg de oluyorsa hiç şanzımanı kurcalatmadan gidip önce bir afr ayarına baktırın derim.Yok eğer benzinde de araç boğuluyorsa çekiş düşüklüğü felan da varsa eksantrik dişlilerini kontrol edin, araç soğukken dizel gibi gürültülü çalışıyorsa ve ilk marş bastığınızda gır gır dizel gibi bir ses çıkararak çalışıyorsa dişlilerden dolayı da olabilir.Eğer afr ayarınız düzgün eksantrik dişlileriniz sağlamsa o zaman son çare bir şanzımancıya gidin derim.Fakat sanmıyorum bir şey çıkacağını bu araçların şanzımanları sağlamdır 132 binde öyle kolay kolay bozulmaz.Uzun yolda şanzımanın ısınıp 6. vitesden 5. vitese düşmesi gibi sıkıntıları duymuştum fakat boğulma sorununu ilk kez duyuyorum umarım sorununuzu çözersiniz ve gelip nasıl çözdüğünüzü yazarak burada diğer cruze kullanıcılarınada faydalı bilgiler paylaşırsınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.