Şimdi Ara

Türkiye'de haftalık çalışma saatleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkiye'de hemen her sorun tartışılırken nedense kimse haftalık çalışma saatlerinin yüksekliğinden bahsetmiyor. Avrupa'da çalışma saatleri en fazla 40 iken, bizim ülkede ise yasalarca belirlenen minimum çalışma saati 45 saat. İnsanların iş beğenmemesinin en büyük sebebi budur. Peki sizce gerçekçi bakacak olursak hükümet istese çalışma saatlerini 40 saat yapamaz mı? Bence bu 40 saate düşürülüp ücretler de biraz olsun artsa ülkedeki sinir stres ciddi anlamda azalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enforcer90 -- 5 Eylül 2021; 1:35:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hala öğrenemediler çok çalışmayla bir şey olmayacağını.

• Mesele özünde katmadeğer ve de verimli çalışmadır. Günde 10 - 12 saat verimli ve üretken çalışabilmesi bir insanın teknik olarak bir kere imkan ve ihtimal dahilinde değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: etoiledorient

Mesele özünde katmadeğer ve de verimli çalışmadır. Günde 10 - 12 saat verimli ve üretken çalışabilmesi bir insanın teknik olarak bir kere imkan ve ihtimal dahilinde değil.

Altına imzamı atarım çok çalışma değil birim zamanda alınan verimlilik çok daha önemli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'de çalışma saati işveren ne derse o. İşine gelirse. Senin yerine sigortasız çalışacak bir sürü mülteci var nasıl olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 25 Eylül 2021; 11:15:26 >
  • AMC A kullanıcısına yanıt

Bir söz vardı çok çalışmakla zengin olunsaydi dünyanın hakimi hamallar olurdu diye

• enforcer90 E kullanıcısına yanıt

Cok calışmakla zengin olunmaz ama insanların aldığı bir şeyede karşılmaz sen ulaşamıyorsun diye.

• AMC A kullanıcısına yanıt

Ben burda çalışma saatleri ve verimlilik açısından yorum yaptım kimsenin aldığı bir şeye karışmıyorum

• haftada 37,5 saat çalışıyorum. bana çok geliyor.

• command_4 kullanıcısına yanıt

ne iş yapıyorsun merak ettim doğrusu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.