Şimdi Ara

Twitchde abonelik saçmalığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
13.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    en azindan adam akilli çalişiyorım oturduğum yerde para kazanmıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-225FEBD6D

en azindan adam akilli çalişiyorım oturduğum yerde para kazanmıyorum
    Boş muhabbet. Oturarak çalışan düzgün çalışmıyor mu yani? 15 saat kod yazmak, 15 saat çizim veya oturarak yapılan diğer herhangi önemli işler.

Fiziksel iş yapmak kolay, beyin gerektiren bir işi 10 saat boyunca yap bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 14 Eylül 2019; 15:13:40 >
  • Bende izliyorum bir kuruşum dahi gitmedi. Allah aşkına oturdukları yerden para yağıyor. Devletin iyi bir vergi getirmesi gerek bunlara. Modern dilencilik işte

• görende apple ceosu falan sanıcak havalara bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-225FEBD6D -- 14 Eylül 2019; 15:40:36 >
  • quote:

görende apple ceosu falan sanıcak havalara bak
    Google ve Apple'da 5Mn+ geçmiş, profesyonel bir oyunum var. Senin gibi cahillere cevap verdiğime şükret primat.

Twitch'de vergi olayı sorunsuz alınıyor. Abone Ol butonunu açmak için VERGI Formunu doldurman ve onaylanması şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 14 Eylül 2019; 15:42:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Casey_

Bende izliyorum bir kuruşum dahi gitmedi. Allah aşkına oturdukları yerden para yağıyor. Devletin iyi bir vergi getirmesi gerek bunlara. Modern dilencilik işte
    Cahilce yorum yapmayın 5.89$ abone oluyorsun yayıncıya giden 1.8$. Diğer eğlence sektörlerine göre en az parayı kazanan bunlar zaten. %10'mu alsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 14 Eylül 2019; 15:43:30 >
  • 1.8 bile fazla dolar kurundan haberin var mı senin ?

• Ben kuruşumu vermem. Netflix spotify aboneliklerim var adam 1 tane reklam çıkarmıyor. Boş beleş adamlar oturduğu yerden milyarları götürüyor daha fazla kazansın diye para mı vereceğim birde?

• quote:

1.8 bile fazla dolar kurundan haberin var mı senin ?
    1.8 fazla olmasının suçunu kendi ülkende bul.

Ben 5.89$ veriyorum kartımdan desteklemek için diyelim adama 1.8$ gidiyor bu düpedüz soygun zaten. Bi zahmet 1.8$'de alsınlar kaç tane yayıncı var sanki türkiyede 15'i geçmez para kazanan.
  • quote:

Ben kuruşumu vermem. Netflix spotify aboneliklerim var adam 1 tane reklam çıkarmıyor. Boş beleş adamlar oturduğu yerden milyarları götürüyor daha fazla kazansın diye para mı vereceğim birde?
    Bu senin tercihin ama vergi vermiyorlar gibi saçma şeyler yazmayın :)
  • Güzel kardeşim amerikanın aldığı vergi var bu yayıncilar bu ülkenin gelir vergisini veriyor mu? Kdv veriyor mu? Yok. Bellemişsiniz vergisiz değil hani vergi?

• Sponsorluk ve Bağışlardan ayrı vergi belirtmeleri gerekiyor ama başlık "Abone" olduğu için böyle cevap veriyorum, yanlış anlaşılmasın.
  • quote:

Güzel kardeşim amerikanın aldığı vergi var bu yayıncilar bu ülkenin gelir vergisini veriyor mu? Kdv veriyor mu? Yok. Bellemişsiniz vergisiz değil hani vergi?
    2 Seçeneğin var. Amerikaya daha fazla vergi ödemek eğer bunu seçersen türkiyeye vergi ödemekten muafsın. Araştırabilirsiniz bu 2 ülke arasında vergi anlaşması var.

İkincisi kendi şirketini göstererek türkiyeye ödemen.

Twitch'de abone olayında %100 vergi alınıyor bu garanti. Bunu tartışmayın boşuna.

Sponsorluk ve Bağışlar 3. parti Twitch'le alakasız olduğu için asıl bunlardan vergi alınması gerekiyor çünkü zaten asıl para burada dönüyor. Kimse aboneden para kazanmıyor twitch'de emin olun :)

KDV daha neyin kdvsi sen abone olurken kdv veriyorsun üstüne adam bir daha kdv veriyor senin verdiğinden böyle bir ülkede yaşıyorsun ve savunduğun şeylere bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 14 Eylül 2019; 15:52:46 >

• Ben nasıl paşa paşa vergimi veriyorsam onlarda verecek. Yok öyle. Sen ne savundun bunları hayirdır avukatı falan mısın?

• quote:

Ben nasıl paşa paşa vergimi veriyorsam onlarda verecek. Yok öyle. Sen ne savundun bunları hayirdır avukatı falan mısın?
    Ee veriyorlar ama zaten anlatıyorum işte. Neyi anlatıyorsun hala.

Doğruyu, gerçeği söyledik diye avukat olduk ya

Twitch'den vergi kaçıramazsın ama yayın yaparken aldığın bynogame bağışıdır, oyun sponsorluklarıdır bunlardan kazandığını saklayıp vergi kaçırman mümkün :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 14 Eylül 2019; 15:58:12 >
  • Abone olunca geçmiş yayınları izleyebilme ve chate yazabilme gibi avantajlar kazanıyorsunuz bu yüzden de eskiden birkaç kişiye aboneydim. Ancak sonradan düşündüm ki verdikleri hizmet aylık 30-35 lirayı hak etmiyor. O paraya Netlix ve Spotify alıp sınırsız içerik tüketebilirsiniz. Ayrıca Netflix gibi hizmetler müşteri memnuniyetini önemsediği için sorununuz olduğu zaman da çözmenize yardımcı oluyorlar. Öte yandan abone olduğunuz yayıncı sırf farklı görüş bildirdiğiniz için sizle dalga geçip sizi banlayabilir. Şu sıralar bir de seyircisini küçük görme moda oldu. Yayıncılar her fırsatta "Bu yayınları para için yapıyorum", "İzleyicimsiniz diye hiçbirinizi sevmek zorunda değilim" gibi şeyler söyleyip samimi olduklarını sanıyorlar. Söyledikleri şeyin öyle olduğunu zaten biliyor herkes, her fırsatta bunları söylemeleri aşırı itici geliyor.

Şu an sadece Prime Video'nun yanında gelen abonelik hakkım var, onla da samimiyetine güvendiğim için Orhun Kayaalp'e abone oluyorum.

• Vermiyorlar diyorum gelir vergisi kdv bunları verdiklerini düşünmüyorum.

• quote:

Vermiyorlar diyorum gelir vergisi kdv bunları verdiklerini düşünmüyorum.
    Twitch'de Vergi Formunu inceleyin, veriyorlar. Vergi Formunu doldurmadan para kazanamıyorsunuz.

Amerikaya %30 verirsen, amerika ve türkiye kendi arasında paylaşıyor bu parayı. Yani veriyorsun. Anlaşma var detaylısı için avukata sorun baksın.

KDV yine anlattım tekrar anlatıyorum
    Normal abone olma 4.99$
    Türkiyeden biri kdv ödediği için abone olma 5.89$

Üstüne yayıncıya gittiğinde bir daha %18 kesiş var.

Sen bana Bağışlardan vergi kaçırıyor dersen ona bir şey diyemem ama burada Abonelik hakkında konşuyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 14 Eylül 2019; 16:1:23 >
  • Yayında toplanan bağışa vergi ödemiyorlar. Sen bu adamları boşver de avukatlık zoe olmuyor mu? Malum bu adamlar pek para vermeyi sevmezler beleşe alışmışlar.

• quote:

Yayında toplanan bağışa vergi ödemiyorlar. Sen bu adamları boşver de avukatlık zoe olmuyor mu? Malum bu adamlar pek para vermeyi sevmezler beleşe alışmışlar.
    Bağışa vergi ödeyen var, ödemeyende vardır. Bunları gidin şikayet edin.

Burada bahsettiğimiz konu Twitch üzerinden abone olma. Bynogame veya 3. parti sitelerden bağış değil. Ben buna cevap vermiyorum daha öncede belirttiğim gibi bunlardan vergi kaçırmak zaten mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 14 Eylül 2019; 16:3:10 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.