Şimdi Ara

Twitchde abonelik saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
13.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayatımda gördüğüm en saçma şey adam yayın açıyor üstüne izleyenlere bir dünya küfür ediyor ve üstüne bu adamlara abone oluyorlar. Bir de üstüne aylık abonelik 5 dolardan 2.5 dolara düştü bilmem ne gibi pazarlık yapıyorlar. Lan ben buraya abone olunca birşey mi kazanıyorum sanki bir de benimle pazarlık yapıyorsun. Üstüne 5 bin izlenen adamın chatine yazı yazıyorlar sanki okunuyor gibi. Tek bir mantıklı açıklaması varsa söyleyin bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuwafuwaboy -- 13 Eylül 2019; 20:5:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Abone olanların çok büyük çoğunluğu bilgisayar dışında bir aktivitesi olmayan insanlar. Bağış attığın ve abone olduğun adam senden kat kat iyi şartlarda yaşıyor. Senin hayalini kurduğun evi, arabayı, bilgisayarı, oyun konsollarını o sahip. Adamın gezmediği ülke kalmamış. Ulan adam senden çok daha zengin biri ve gidip adama bağış atıyorsunuz. Anlamak mümkün değil.

Üstelik anlam veremediğim bir şey var. Hangi servise abone olursanız olun (Netflix, Spotify, Youtube Premium...) servisler abone olunca size bir tane bile reklam göstermez. Fakat bunlar hem bağış alıyor hem abone alıyor üstüne üstük utanmadan sponsorlu yayın yapıyorlar. Yayın ekranın köşesinde koskocaman Asus, MSI bilmem ne gibi markaların reklamları dönüyor. Oradan da sağlam parayı alıyorlar. Arada bir çıkıp oyun firmaları ile anlaşıp oyun da oynuyorlar. Üstüne üstük seyirciye ailevi değerlere küfür ediyorlar. Ben bunu anlamıyorum yani.

''Abi son paramı atıyorum lütfen adımı oku abi'', ''Abi bağış attım şu videoyu izlesene'' tarzı insanlar oldukça bunlar daha çok yolunu bulur.

Ayrıca bunların hepsi ben fakirim ayağına yatmıyor mu deli oluyorum resmen. Ulan fakirim diyorsun bari bu kadar gözüne sokma milletin. Seyircilerim ben fakirim ama altımda BMW, Mercedes var utanmadan arabamın videosunu çekiyorum. Fakat fakirim.

Ha bu arada Twitch yayıncıları, Youtube videosu çekenler vergi ödüyor. Bu ülkede uçan kuş bile vergi ödüyor. Saçma sapan konuşmayın.
  • Hiçbir mantıklı açıklaması yok. İnsana birşey katan doğru düzgün kanalları(varsa) mevzu dışında tutuyorum.

• Eskiden izlerdim ama hayatta para yollayıp abone olmam.

Ülkede kriz var minimum 2 liraya 2 ekmek alınıyor. Ama veletler babalarının verdiği paraları yemeyip millete atıyorlar. Allah akıl fikir versin ne diyeyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben çok izleyen biriyim ama hayatta 1 kuruş atmam babamın oqlumudur sanki a. k

• Abonelere yayın diye bir şey geldi yakında kimseyi görmeyecez relax;)
  • senelerdir bir tek forsen'i izlerim. o kadar. twitch yokken çok youtber takip ediyordum ama zamanında. zıkkım tadında videolar, jahrein, servet carey falan bakıyordum
  • Oğuz Suşi denen adamı takip ederdim.O da gizli paragözdür...

• Abonelik ve bağış olmasa o yayını yapmazlar. İzleyiciye küfredenlere değil ama beğendiğiniz sürekli yayın yapan kişilere destek olmak gerek. Basit bir dizi izlemek için bile netflix aboneliği alıyoruz artık. Yayıncıya abone olmazsanız keyif aldığınız yayınlar devam etmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yayınını izlediğin kişi seni eğlendiriyor ve sen de ona destek olmak için para yolluyorsun. Kimileri buna sanal dilencilik diyor. Paran varsa yaparsın yoksa yapmazsın. (Param olsa o parayla iyi bir bilgisayar alır, izlediğim oyunları kendim oynardım.) 5 doların neredeyse 30 tl ettiğini düşünürsek abone olmak saçma. Zaten abone olmasan bile başkaları abone olarak para yolluyor. Sponsorluklar ve reklamları da unutma. Zaten her yerdeki abonelik sistemi saçmalık. Parayı veriyorsun ama ürün senin değil. 1 ay sonra tekrar para vermelisin. Bunlar hep kapitalist sistemin oyunu
  • Bahsettiğin kişi Ferit mi

• İşin en komik tarafı twitch yayıncıları sanki google'mış gibi her şeyi yayıncıya soruyorlar :D
  • bırak 2.5 dolar 1 tl olsa gene olmam
  • Youtube kitlesi gelmeden ve Twitch'de oyun dışı yayın yapmanın yasak olduğu zamanlar çok eğlenceliydi.

Ama içine edildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

Youtube kitlesi gelmeden ve Twitch'de oyun dışı yayın yapmanın yasak olduğu zamanlar çok eğlenceliydi.

Ama içine edildi.
    Kesinlikle, rekabetçi oyunlarda öğretici yayınları izliyordum veya turnuvaları izliyordum eskiden. Şimdi adamlar sadece konuşmak için yayın açıyor..
  • devletin twitche el atmasi lazim bizim yayincilar çok para kazaniyor en az %50 vergi şart

• Aralarında çok para kazanan var vergi sistemi gibi bir şey gelir mi bilmem ama ne olursa olsun o kazanılan paraların hakedilmediğini düşünüyorum. Bir de ortalama bir kız iseniz, biraz açın bir yerlerinizi para kazanmak kadar kolay bir şey yok bu platformda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siyah Tavsan -- 14 Eylül 2019; 13:50:44 >
  • Abone olanların çok büyük çoğunluğu bilgisayar dışında bir aktivitesi olmayan insanlar. Bağış attığın ve abone olduğun adam senden kat kat iyi şartlarda yaşıyor. Senin hayalini kurduğun evi, arabayı, bilgisayarı, oyun konsollarını o sahip. Adamın gezmediği ülke kalmamış. Ulan adam senden çok daha zengin biri ve gidip adama bağış atıyorsunuz. Anlamak mümkün değil.

Üstelik anlam veremediğim bir şey var. Hangi servise abone olursanız olun (Netflix, Spotify, Youtube Premium...) servisler abone olunca size bir tane bile reklam göstermez. Fakat bunlar hem bağış alıyor hem abone alıyor üstüne üstük utanmadan sponsorlu yayın yapıyorlar. Yayın ekranın köşesinde koskocaman Asus, MSI bilmem ne gibi markaların reklamları dönüyor. Oradan da sağlam parayı alıyorlar. Arada bir çıkıp oyun firmaları ile anlaşıp oyun da oynuyorlar. Üstüne üstük seyirciye ailevi değerlere küfür ediyorlar. Ben bunu anlamıyorum yani.

''Abi son paramı atıyorum lütfen adımı oku abi'', ''Abi bağış attım şu videoyu izlesene'' tarzı insanlar oldukça bunlar daha çok yolunu bulur.

Ayrıca bunların hepsi ben fakirim ayağına yatmıyor mu deli oluyorum resmen. Ulan fakirim diyorsun bari bu kadar gözüne sokma milletin. Seyircilerim ben fakirim ama altımda BMW, Mercedes var utanmadan arabamın videosunu çekiyorum. Fakat fakirim.

Ha bu arada Twitch yayıncıları, Youtube videosu çekenler vergi ödüyor. Bu ülkede uçan kuş bile vergi ödüyor. Saçma sapan konuşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Habley -- 14 Eylül 2019; 14:6:56 >

• devletin cok kazanandan vergi aldigi nerde görülmüs? birde %50 nedir ya. Sen kazancinin yarisini devlete vermek istermisin?
  • Yayıncılar para verenlerin zekası düşüktür

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.