Şimdi Ara

Asus Zenfone 5z [ANA KONU] Artık buradan devam (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.621
Cevap
29
Favori
99.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tw paketinde Security Patch geçilmiş, kimilerine göre bu bile yeter kimilerine göre 2-3 özellik az.

Adam gibi düzenli güvenlik patch geçişi yapsinlar da başka özellik olmasa da olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 25 Ocak 2019; 9:39:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 158 olan güncellemeyi yüklenmiştim onun üstüne daha güncelleme gelmedi hala aynı şekilde kullanıyorum ve bu güncelleme Türkçe uyumlu değil galiba ülkelere göre numara değişebilir bence ota yi bekleyin derim ben

• Otaya ne zaman gelicek

• Herkese merhaba. Asus zenfone 5z almayı düşünüyorum.
    Kafama takılan bir durum var.
    Vatan da teşhir ürününü inceledim. Ekran görüntüsü aldım ve düzenleye bastım. Fotoğraf küçülfü ve altta menüler çıktı. Fakat kırpma kısmını göremedim. Kırpma özelliği yok mu?
    Huawei kullanıyorum p10 lite. Onda ekran görüntüsü alıp düzenleye basınca kırpma için fotoğrafı köşelerinden çekmem yeterli. Örnek olarak foto attım.
    Bu telefonda bu özellik nerede acaba?

• Ota'dan geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: maximilanos

Herkese merhaba. Asus zenfone 5z almayı düşünüyorum.
    Kafama takılan bir durum var.
    Vatan da teşhir ürününü inceledim. Ekran görüntüsü aldım ve düzenleye bastım. Fotoğraf küçülfü ve altta menüler çıktı. Fakat kırpma kısmını göremedim. Kırpma özelliği yok mu?
    Huawei kullanıyorum p10 lite. Onda ekran görüntüsü alıp düzenleye basınca kırpma için fotoğrafı köşelerinden çekmem yeterli. Örnek olarak foto attım.
    Bu telefonda bu özellik nerede acaba?
    Asus Zenfone 5z [ANA KONU] Artık buradan devam

Kirpma var tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technoB -- 28 Ocak 2019; 14:37:3 >

• Güncelleme yi yaptım da bazı uygulamarın açılış hızlarında yavaşlama var gibi

• Güncellemeyi yaptım. Bildirim gelince ekran uyanma özelliği çalışmıyor.

• Genel olarak nasıl yeni sürüm?

• Paul Klee kullanıcısına yanıt
    Birkaç ufak değişiklik dışında fark yok gibi.

• Güncellemeyi yükledim ve sifirladim. Animasyonlar hızlı gibi önceki sürüme göre. Alt bar ios gibi olmuş fakat uygulamaların arayüzüne göre beyaz siyah olarak değişiyor fakat wpde siyah oluyo keşke şeffaf olup uygulamalari tam ekran olarak görüntüleyebilsek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5E2A97318

Güncellemeyi yükledim ve sifirladim. Animasyonlar hızlı gibi önceki sürüme göre. Alt bar ios gibi olmuş fakat uygulamaların arayüzüne göre beyaz siyah olarak değişiyor fakat wpde siyah oluyo keşke şeffaf olup uygulamalari tam ekran olarak görüntüleyebilsek.
    Nasıl sıfırlıyorsun, veri kaybı oluyor mu ?

• Arkadaşlar 5Z kullanıcısı olarak dün akşam ayarlardan sistem güncellemelerini kontrol ettiğimde Android 9 güncellemesi geldiğini gördüm ve yükledim.
    Şimdilik pek olumsuz bir şey söylemek için erken.
    Ama dikkatimi çeken bir detay var.

Tam ekran seçeneği.
    Mesela YouTube da video seyrederken tam ekran yaptığımda çektiği dahil etmeden tam ekran seyredebiliyordum. Yani videonun orjinal hali 18:9 formatında iken ekrana iki parmağımla büyütme hareketi yaptığımda çentiğin alt kenarından itibaren tam ekran seyredebiliyordum.
    Ama şimdi bunu yapamıyorum.
    Videoyu orjinal halinde seyrederken normal. Ama büyültme hareketi yaptığımda çentiğide dahil ediyor ve video izlerken kenarda çentik sırıtıyor. Ben bunu sevmiyorum.

Seçenekleri biraz inceledim ama bulamadım. Sağ alt köşedeki (son kullanılan uygulamalar butonunun sağındaki) ölçeklendirme tuşuna bastığımda yanlış hatırlamıyorsam eskiden 3 seçenek vardı. Şimdi iki seçenek çıkıyor. Hangisini seçersem seçeyim sonuç değişmedi.

Güncelleme yapan olursa ve bu konuda değişik bir yol bilen varsa ve bilgi paylalımı yaparsa sevinirim..

• Sanırım olayı netleştirdim.
    Maalesef güncelleme hatalı.

Ayarlar/Ekran/Uygulama Sınıflandırma/
    menüsüne girdiğimde uygulamaların hangi ekran modunda çalışacağını seçebildiğimi gördüm.
    Uygulama listesinden YouTube u seçtim.
    Bir önceki mesajımda bahsettiğim 3 adet seçeneği burada gördüm.

Standart mod.
    Varsayılan mod.
    Tam ekran modu.

Bu seçenekleri teker teker denedim.
    Özellikle standart mod da videoyu tam ekran izlerken ekranın sağ tarafında aşırı fazla bir siyah boşluk kalıyor.

Bu sırada yine YouTube ta başka bir problem daha farkettim. (Yine standart modda)
    Telefonu dik tutarken YouTube u açtım.
    Herhangi bir videoyu oynatmaya başladım.
    Tam ekran oynatmaya devat etmesi için telefonu sol tarafa yatırdım. Ekranda iki parmağımla büyütme hareketi yaptığımda sadece çentik tarafı genişliyor. Telefonun şarj soket tarafında ekran genişlemiyor.

Sonra telefonu tekrar dik tuttum ve bu sefer sağ tarafa yatırdım. Bu sefer iki parmakla büyütme hareketi hiç tepki vermedi. Yani ekranın her iki tarafında da genişleme olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labirent14 -- 29 Ocak 2019; 8:5:10 >

• Herkese merhaba. Dün akşam Vatan dan Fibabanka kredisi ile 3884 tl ye telefonu satın aldım.
    Şuan üzerinde android 8.0.0 kurulu.
    9 güncellemesi gelmiş sanırım. Sizce güncellemeli miyim yoksa daha stabil sürümü mü beklemeliyim?
    En önemlisi güncellemeleri SD kart üzerinden gerçekleştirebiliyor muyuz? Eğer cevap evet ise güncellemeyi beğenmediğimizde yine sd kart ile bir önceki sürüme geçebiliyor muyuz?
    Biraz detaylı bilgi verebilir misiniz?

• fıfa F kullanıcısına yanıt
    Telefonun kendi hafızasındaki dosyalar tabii ki siliniyor. Hafıza kartindaki dosyalara birşey olmuyor. Ses kısma+ güç tuşu ile, gelen ekranda wipe data seçeneğinden sifirladim.

• Telefonumdaki güncelleme sürümü
    WW_user_90.10.138.175_20190117

Bu Android 9 sürümü mü?

Şuanki sürümü ise şöyle:

WW_ZS620KL_80.30.96.221_20181018

Hangi sürüm daha iyi?

Sizce ne yapayım?

• maximilanos kullanıcısına yanıt
    Kardeşim şuan telefonunda android 8 yüklü.
    Yeni gelen sürüm ise android 9.

Ben güncellemeyi yükledim.
    Şidilik yukarda anlattığım YouTube sorunu haricinde olumsuz bir şey görmedim.
    Ama daha yükleyeli iki gün oldu. Biraz kullanmak lazım.

Şu net bir şekilde söyleyebilirim ki android 8 çok iyi çalışıyordu..

• 8e oranla animasyonlar biraz daha yavaş gibi sanki ben mi böyle hissediyorum bir tek?

• Bildirim panelinde sürekli güncelleme çıkıyor. Ordan nasıl engelleyebiliyoruz. Güncellemeyeceğim ama sürekli orda. Sadece 2 sa gizleme özelliği var. Sinir bozucu
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.