Şimdi Ara

Mass Effect %100 Türkçe Yama [Yamanın yeni versiyonu ve dlc çevirileri eklendi] (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.382
Cevap
53
Favori
57.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar MEUTIM modunun 2014 versiyonu sorunsuz siz 2018 moduyla uyumsuzluk yaşıyorsunuz. Son attigim yorumda linki var. Onu kurarsanız sorun yaşamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bulkathos -- 17 Temmuz 2018; 10:53:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yamanin ilk yayinlanan 2 partli halini indirip sorun yasayan varmı? eksik yazi vs. Varsa eve gidince tek partli olani indirelim. Isteyim su an gitsekte oynasak :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 17 Temmuz 2018; 11:18:47 >
  • GUI_SF_Fonts_TR.upk dosyasını ilgili yere atarken değiştirilsin mi diye uyarı çıkmadı, bilmiyorum problem olur mu ? şimdi kuruluma devam ediyorum.

Bu dosyada 2 tane var orada, biri orjinali diğeride sonu _tr ile biten
  • Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    O normal bir sorun yok. O dosyayı ilk defa oraya attığın için uyarı çıkmaz. Ben kurdum oynuyorum sorunsuz. (Ben de hiçbir mod yüklü değil.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lennon54

O normal bir sorun yok. O dosyayı ilk defa oraya attığın için uyarı çıkmaz. Ben kurdum oynuyorum sorunsuz. (Ben de hiçbir mod yüklü değil.)
    aynen modsuz sıkıntı olmuyor. Şimdi ben bile bile grafik modu ile denedim aynen altyazılar gözükmeme problemi var. Şimdi sil baştan yüklüyorum, bu sefer o grafik modunun bir düşük versiyonu ile deneyeceğim. Olursa devam olmazsa bende modsuz oynayacağım. Çokta grafik takıntım yok.
  • Elinize emeğinize sağlık. Sayenizde bu oyunu keyifle oynayabileceğiz artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar oyuna girince yazılar gözükmüyor nasıl düzeltilicegni bilen varsa anlatabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: KR4T0S

Arkadaşlar çözdüm yazılarının gözükmümesi olayı ilk önce Belgeler/BioWare/Mass Effect/Config BioEngine.ini silin sonra. FileIndexde kopyalayıp eklediğiniz yazı yani şu Packages\GUI\GUI_SF_Fonts_TR.upk boşluklu olmayacak. Boşluksuz olacak örnek.

Şöyle değilde:

Şöyle olacak:

Yani olay çok basit dünde bende gözden kaçırdım. Çok küçük boşluk hatasından yazılar gözükmüyor
    Altyazıların görülmemesi için bu ve ayarlardan altyazıların görünmesi için gerekli işlemleri deneyin.

• MEUITM ile TR YAMA ÇALIŞIYOR ARKADAŞLAR

1-Oyunu sıfırdan kurun. 1 defa girip grafik ayarları yapın.
    2-Türkçe yamayı yükleyin
    3-MEUITM modunu yükleyin.
    4-Belgelerimden Bioware klasörünü silin.
    5-Oyunu açın. Türkçe karakterlerin gözükmediğini göreceksiniz , panik yapmayın.
    6-Oyundan çıkıp , yamayı yüklerken yaptığınız _TR ekleme işlemini tekrar yapın.

Tebrikler . Artık sorunsuz modla birlikte oynayabilirsiniz

Bonus : Blur ve Film ayarını kapatırsanız daha iyi olur. ( Görüntü açısından )

@evilhuman Bu metodu konuya eklersen sevinirim.

Not : Fazla test edemedim ama npc'lerde kararma ve bazı objelerin gözükmeme problemi bu yöntemle çözüldü. İleride problem çıkarsa lütfen bana kızmayınız. Ama problem yok gözüküyor.

Not 2 : 4-5-6. adımlar sadece oyun çalışmazsa veya yamada problem olursa geçerli. Onları yapmadan önce oyunu açıp , deneme yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 17 Temmuz 2018; 14:22:49 >

• Arkadaşlar önce ücretsiz dlc leri, sonra türkçe yamayı kurup en sot güncel ALOT (MEUITM dahil 5 li mod paketi) kurunca sorunsuz çalışıyor. Daha birkaç dakikadır oynuyorum gerçi emin konuşmayayım ama şimdilik kusursuz grafik modları tr yamayla birlikte çalışıyorlar. Kısacası modları en son kurmanız gerek. Yalnız dandik bilgisayarınız varsa modları kurmadan önce oyunun sadece dlc yüklenmiş ve türkçe yamalanmış halinin yedeğini alın. Sisteminiz kaldırmazsa eski haline dönersiniz. Hatta güvenlik amaçlı her halukarda yedek alın zarar gelmez. Bu arada ALOT programı MEUITM ı sormadan default ayarlarda kuruyor. Kendi istediğiniz şekilde kurması için MEUITM' ı ayrıca ALOT toplu kurulumundan sonra tekrar kurabilirsiniz. ReShade yazılımını da yükleyebilmek için ben öyle yaptım. Görsel efektlere katkısı olan bir program. Reshade kuracaklar için tavsiyem kurduktan sonra oyun içinde shift f2 ile reshade menüsünü açıp ChromaticAberration.fx kısmındaki CA' yı kapatmanızdır. Objelerin arkasında rahatsız edici bir gölge koyuyor. Hoşlanan varsa kapatmayadabilir. Ben modlar + reshade dahil gtx 1070 ile 130-150 fps alıyorum söyleyeyim. Modsuz haline göre ekran kartımı 2,5 kat daha fazla yoruyor. 1050 nin altında kartlarla stabil 60 fps alınamayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 17 Temmuz 2018; 14:21:49 >

• Arkadaşlar dlcyi nereden indirebilirim link yok konuda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bulkathos

Arkadaşlar MEUTIM modunun 2014 versiyonu sorunsuz siz 2018 moduyla uyumsuzluk yaşıyorsunuz. Son attigim yorumda linki var. Onu kurarsanız sorun yaşamazsınız.
    önerdiğin modu yükleyip kurulum yaptım ama yinede oyunda yazılar çıkmadı. Şimdi birde son kez aynı işlemleri yapıp, dlc leri atmayacağım içine
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

önerdiğin modu yükleyip kurulum yaptım ama yinede oyunda yazılar çıkmadı. Şimdi birde son kez aynı işlemleri yapıp, dlc leri atmayacağım içine

Alıntıları Göster
    Onunla uğraşmadan yazdığım metodu deneyin.
  • Hocam bi bakar mısınız benim origin versiyonu nereden dlcleri yükleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertTR23

Hocam bi bakar mısınız benim origin versiyonu nereden dlcleri yükleyebilirim.
    Origin kullanmadığım için hiçbir fikrim yok.
  • Arkadaşlar yamada bazı harfler örneğin ı,ş vb. kare şeklinde gözüküyor ve ekranda çizgiler oluyor bunun bi çözümü varmı acaba ?
  • Ben anlamadım, oyunu sil baştan yükledim+dlc leri yükledim. Sıfır mod ile türkçe yama kurulumu yaptığım halde oyunda yazılar çıkmıyor. Nerede hata yapıyorum ? modlu modsuz farketmiyor fontlar gözükmüyor oyunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

Ben anlamadım, oyunu sil baştan yükledim+dlc leri yükledim. Sıfır mod ile türkçe yama kurulumu yaptığım halde oyunda yazılar çıkmıyor. Nerede hata yapıyorum ? modlu modsuz farketmiyor fontlar gözükmüyor oyunda
    FileIndex işlemini yapmadan önce o dosyayı masaüstüne kopyalayın.Yaptıktan sonra tekrar eski yerine kopyalarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05471E679

FileIndex işlemini yapmadan önce o dosyayı masaüstüne kopyalayın.Yaptıktan sonra tekrar eski yerine kopyalarsınız.

Alıntıları Göster
    http://s7.dosya.tc/server8/lfbfy0/FileIndex.txt.html bunu CookedPC klasörüne atın. Tekrar deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 17 Temmuz 2018; 13:42:56 >

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.