Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.689
Cevap
116
Favori
316.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Global beta kullanıyorum ben de, 4G şuan mevcut zaten hocam 4,5 olmuyor önemli bir farkı var mı bilmiyorum
  • 4.5G yazmaz ki zaten o sadece bizim ülkeye özgü bir şey sanırım 4.5G . 4.5G aslında 4G'nin aynısı diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1231243 -- 31 Mayıs 2018; 23:55:36 >
  • https://www.hepsiburada.com/xiaomi-redmi-5-plus-32-gb-kvk-garantili-p-HBV00000B07WD

Arkadaşlar okudum da yorumları global veya Tr uyumlu gibi yorumlar yapmışsınız fakat hiçbirşey anlayamadım

Bu ürün var hepsiburadada Nasıl acaba almalımıyım?

Hediye olarak alacağım bu ve Samsung J7 PRİME arasında gidip geliyorum. Yarın almam gerekiyor telefonu sizce ne almalıyım?

Teşekkür ederim şimdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• feda0034 F kullanıcısına yanıt
    Globalın ülkemizde + ları var örn: 4.5G de sıkıntı, çekmezsiniz şarj cihazı prizlerle uyumlu başka da bildiğim bir şey yok.

J7 Prime 16 gb bir telefon aldığınızda 12'si filan boş olur bence yetmez artık 12 GB, işlemcisini gpu'sunu vs bilmiyorum araştırıp karşılaştırmak gereli tabii bir de batarya performansını .

Redmi 5 Plus serisine Temmuzda MİUİ 10 geleceği kesinleşti Samsung'un ne kadar destekleyeceği belli değil o cihazı belki de kesmiştir bile

Birde Redmi 5 Plus daha şık bir telefon günümüz telefonlarının çizgisini taşıyor. (Şahsi fikrimdir)

Dipnot: Şuanda fark ettim 32 GB versiyonu'da varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1231243 -- 1 Haziran 2018; 2:12:35 >
  • Cepport'tan aldığım redmi 5 plus 64/4 gb kvk gold renk cihazımı satmaya karar verdim. Telefondan çok memnundum ama büyüklüğüne alışamadım 5-5.5 inç bir cihaz bakacağım. İlanı bugün açarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1231243

Globalın ülkemizde + ları var örn: 4.5G de sıkıntı, çekmezsiniz şarj cihazı prizlerle uyumlu başka da bildiğim bir şey yok.

J7 Prime 16 gb bir telefon aldığınızda 12'si filan boş olur bence yetmez artık 12 GB, işlemcisini gpu'sunu vs bilmiyorum araştırıp karşılaştırmak gereli tabii bir de batarya performansını .

Redmi 5 Plus serisine Temmuzda MİUİ 10 geleceği kesinleşti Samsung'un ne kadar destekleyeceği belli değil o cihazı belki de kesmiştir bile

Birde Redmi 5 Plus daha şık bir telefon günümüz telefonlarının çizgisini taşıyor. (Şahsi fikrimdir)

Dipnot: Şuanda fark ettim 32 GB versiyonu'da varmış
    Global in artıları var demişsiniz yanlış çünkü artıları değil artısı var tek fark artık GSM operatörleri tarafından bile terk edilmeye başlamış band 20 denen normalde 3g hızında olan fakat görüntüde 4g bandını içerisinde barındırması.( sadece Vodafone hâlâ kısmi olarak kullanmakta)

• katin K kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi olsaydı bu sayfaya kadar global onerilmezdi diye düşünüyorum band 20 desteğinden dolayı

• 1231243 kullanıcısına yanıt
    Orasını bilmiyorum LG stylus 2 de yazıyordu

mi 5s ve redmi 5 plus çin olandan kullaniyorum (avea) bir sorun yasamadim suana kadar. Ucuz hangisi ise onu almak lazim diye dusunuyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Tekrar söylüyorum durum aynen dediğim gibi bu forumda bu kadar band 20 meselesinin konuşuluyor olmasıda tamamen işgüzarlık. Bu konulara biraz merakı olan bir miktar internette araştırma mantığı olan kim varsa bu gerçeği öğrenecektir.( Şahsi telefonum çin versiyonu hattım Telekom kırsal kentsel sürekli geziyorum genelde 4 g sorunsuz , 3 g olan yerdee bakıyorum farklı cihazlara onlarda 3 g bağlantıda kopma çekiyor görünüp çekmeme ulaşılamama vs safsatalar söz konusu değil.

• vinsanityx kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece şehir içinde baz istasyonularina yakın yaşıyorsanız sıkıntı çıkmaz ama önceki sayfalara da bakarsanız kırsal bölgede çekim sıkıntısı çekebilirsiniz 3G ye geçmek çözüm deniliyor fakat benim yaşadığım yerde 3G ile 4G hızında büyük fark var onun için 4G daha ön planda başka il/ilçe içinde bu böyle olabilir almışken en düzgün olanı alma şansım varsa onu almak ister ve öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1231243 -- 1 Haziran 2018; 9:3:34 >
    Tüm alanlarda LTE kullanacak iseniz band 20 bu ülkede size lazım.

VOLTE kullanmak istiyorsanız da band 20 size lazım.

Başkalarında LTE hızı varken sizde 3G olmasın istiyorsanız da size lazım.

Artı olarak sağlık açısından da yüksek frekanslar sakıncalıdır. Bu nedenle 800mhz den yayın yapan band 20 sağlık açısından da iyidir.

Bende Xiaomi forumda gördüklerimin yalancisiyim ne diye bilirim test etme imkanım olmadığı için. Fakat telefonun ekstra bir desteğinin olmasının yanlış olduğunu düşünmüyorum sizin aksinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1231243 -- 1 Haziran 2018; 9:5:0 >
  • Hocam sizi inandırmak zorunda değilim ben kendi bilgi ve tecrübelerimi paylaştım sebebide sizi inandırmak değil insanları yanlış bilgilendiriyor olmanız.

Nerede yanlış bilgilendirme var onu anlamıyorum telefon çekmez mi ? diyorum internete giremezsiniz mi ? diyorum yada 4.5g kullanamazsınız mi ?diyorum en düzgün kullanım için gerekli olanı önerdim sadece .

• Bende diyorum ki band 20 olmaması sizin tabirinizle en düzgün kullanım açısından Telekom hatta hiç bir sıkıntı yaratmıyor. Araştırdığım kadarı ile Türkcell dede durum böyle. Band 20 eski bir teknoloji diyorum terk ediliyor diyorum bunun nesi yanlış?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi katin -- 1 Haziran 2018; 9:20:13 >
    Hocam siz China version kullanmaya devam edin o zaman sizinle anlaşmamız da sıkıntı var. Artı özelliği eksi olarak algılayıp olayı sürdürme sevdaniza kapilmayacagim size iyi günler.

• Tamam hocam sensin . anlayan birileri vardır bu bana Yeter.

• EXios kullanıcısına yanıt
    valla cok da uzmanı degılım markanın..yenıyım ben de..sorun olabılır elbet,kesin birsey soyleyemıyorum cıhazı tekrar kılıtleyebılırsın de..o zaman basın cok agrır..ne desem bılemedım sımdı deneyınce haber ver ama..merak ettım sana bol sans

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 1 Haziran 2018; 11:3:37 >
  • Merhaba, GittiGidiyor cepport'tan aldığım telefonum bugün elime ulaştı henüz 24 saat olmadan, çok memnun oldum. Çin versiyonu telefonum herhangi bir sıkıntı yok şimdilik.

Sormak istediğim, telefonun arkasında değişik bir font ile Xiaomi Communications Model Mee7 Made in China gibi bir yazı yazıyor mu herkeste? Yazıyorsa sıkıntı yok sadece incelemelerde gördüğümü hatırlamıyorum bir de çirkin duruyor nasıl çıkartırım bunu? :)

İkinci sorum, telefonu açtım herşey çok iyi kontrol etmem gereken bir şey var mı? Sim kart denemedim sadece henüz.

• global mevzuu yıne sorun olmaya baslamıs..hacılar; cıhazlar FARKLI..donanım olarak aynı degıl..ufak bır fark var elbet..ammaa,bu fark kımısı ıcın onemlıdır,kımısı ıcın degıldır..herkesın kendı tercıhı..bıldıklerımızı anlatırız,alacak olan kendı karar verır..hala bu konuda tartısmanın faydası yok kimseye..nıye herkes hala bunları konusuyor da ise yarar paylasım ya da pratık bilgi yok forumda ???..burada okuyup cıhazı almaya karar verenler aldıktan sonra kayboluyor nerde pratık ozellıkler,nerde ekran goruntulerı,uygulama ve tema tavsıyelerı,nerde uygun fıyatlı ıse yarar aksesuarlar ??? parmakları klavyelere alalım..bıraz da PAYLAŞIN lütfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 1 Haziran 2018; 11:28:8 >
  • 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.