Şimdi Ara

★★★ LG G6 ANA KONU ★★★ (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.578
Cevap
53
Favori
464.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lg marka cihaz alırken kesinlikle 2 el almayın yada noter satışı yapın.cihazın faturası kimin adına ise ödeme ona yapılıyor aksini iddaa edip birşey kazanamazsınız.THK bile 2 el cihazlarda işlem yapmıyor inanmayan olursa alo 175 arasın sorsun.

lg5 cihazım 2 el aldım bakırköy de bir telefoncudan,alırken kontrol etmedim garip bir şekilde kutu ve fatura normal yani bir biri ile uyarken cihaz daki imei farklı çıktı.cihazı 22 eylül de mecidiyeköy vintek e elden verdim.ses gitmeme,erken desarj, geç sarj ve gostscreen probremleri ile teslim ettim parça olmadığı için cihaz orada kaldı.

sonuç azami tamir süresi geçtiği için cihazın değişime tabi olduğu söylendi 1 hafta önce,bugün 26 ekim tam 1 ay 4 gündür cihazım onlarda ben değişim onayı için beklerken,süprizzz cihazımın tamir olduğunu söyleyen bir mesaj aldım servisten...

şimdi asıl konu şu bu cihaz benim adıma faturalı olsa idi çoktan ücret iadesi istemiştim kıvırma payları yoktu.lg genel merkezi parça tedarğii olduğu için benim cihazın değişim onayını reddetmiş ve ben hiçbir yere müracaat edemem malum sebepten dolayı.bu benim son lg maceram oldu g2 g3 g5 ve sonn artık bedava verseler almam aldırmam.etrafınızda bu markayı 2 el almak isteyen olursa mutlaka uyarın aslında şikayetvar.com da 6 aydır ücret iadesi bekleyeni okumuşsam da.bir anlamda sıfır almak ta pek mantıklı gelmedi o an :)...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Qukkarccx

Arkadaşlar merhaba. Bu listedekiler son 5 ayda kullandığım cihazlar. Onlardan önce de S7 Edge, Sony XZ vs de var. Sıkıntım şu, bu kadar cihaz arasında performans olarak en kötü bu cihaz oldu benim için. 153 uygulama yüklü, diğer cihazlarda da aynı şekilde bu kadar uygulama yüklüydü, bu cihaz kasıyor. Mesela kameradan ana ekrana dönerken kasıyor. Ya da hızlıca geri tuşuna basınca bir uygulamadayken yine kasıyor. Bazen arama kısmında bazen Gboard'da yazarken. Sebebi nedir? Var mı başka böyle bir sorun yaşayan? Kaç defa sıfırladım ama hikaye hepsi.

Bu ekran görüntüsünü G6 ile mi aldınız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Enginesin_55

lg marka cihaz alırken kesinlikle 2 el almayın yada noter satışı yapın.cihazın faturası kimin adına ise ödeme ona yapılıyor aksini iddaa edip birşey kazanamazsınız.THK bile 2 el cihazlarda işlem yapmıyor inanmayan olursa alo 175 arasın sorsun.

lg5 cihazım 2 el aldım bakırköy de bir telefoncudan,alırken kontrol etmedim garip bir şekilde kutu ve fatura normal yani bir biri ile uyarken cihaz daki imei farklı çıktı.cihazı 22 eylül de mecidiyeköy vintek e elden verdim.ses gitmeme,erken desarj, geç sarj ve gostscreen probremleri ile teslim ettim parça olmadığı için cihaz orada kaldı.

sonuç azami tamir süresi geçtiği için cihazın değişime tabi olduğu söylendi 1 hafta önce,bugün 26 ekim tam 1 ay 4 gündür cihazım onlarda ben değişim onayı için beklerken,süprizzz cihazımın tamir olduğunu söyleyen bir mesaj aldım servisten...

şimdi asıl konu şu bu cihaz benim adıma faturalı olsa idi çoktan ücret iadesi istemiştim kıvırma payları yoktu.lg genel merkezi parça tedarğii olduğu için benim cihazın değişim onayını reddetmiş ve ben hiçbir yere müracaat edemem malum sebepten dolayı.bu benim son lg maceram oldu g2 g3 g5 ve sonn artık bedava verseler almam aldırmam.etrafınızda bu markayı 2 el almak isteyen olursa mutlaka uyarın aslında şikayetvar.com da 6 aydır ücret iadesi bekleyeni okumuşsam da.bir anlamda sıfır almak ta pek mantıklı gelmedi o an :)...

Kardeşim imei değişmiş bir 2. el telefon için neden servisi sucladığını anlamadım....

• Evet hocam, neden sordunuz?

• perperek kullanıcısına yanıt
    Dediklerinizi denerim hocam. Launcher'da bug var gibi geldi bana.

• quote:

fatura kimin adına kesilmiş ise ödeme ona yapılır yanlış bilgilendirme yapmayalım

Kanun değiştiyse bilemem ama ben daha evvel ikinci el aldığım telefonun para iadesine karar verildiğinde almıştım.enaz 7-8 sene olmuştur.

NOT:Ayrıca ben genelleme olarak söyledim yani lg nin iade şekli değişik olabilir.Yani para iadesi aldığım telefon markası samsung 8210 idi üstelik ben ikinci el 700 liraya almıştım fatura bedeli 1400 lira almıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 27 Ekim 2017; 9:40:29 >
  • Arkadaşlar, cihazın kaybolma veya çalınma durumuna binaen, uzaktan konum servislerini ve data kullanımını açma imkanı sağlayan bir yazılım, ayar vs. var mı?
  • quote:

Dediklerinizi denerim hocam. Launcher'da bug var gibi geldi bana.

Sisli havayla lg g6 kamerasının imrihanı.

• grolof kullanıcısına yanıt
    Ooo hocam sen nereye gittin 12 13 sene öncesi o dönem :)

• Okuduğunu anlamamışsın kardeşim.zaten imei farklı cihazı özellikle lg servise veremezsin ki bu 850tr olan modellerde bootloader bila açılmıyor ne imei değişmesi.sadece cihazı aldığım yerde farklı kutu yada cihaz vermişler olay bu yani.

• fofer kullanıcısına yanıt
    Var google nin kendi uygulaması zaten cihazda gömülü geliyor tek yapman gereken aktif etmek.ayrıca artık son model cihazlarda goıgle hesabı silmeden başka kullanıcı cihazı.kullanamıyor o şifre lart yani s7 de başıma geldi.

• quote:

Var google nin kendi uygulaması zaten cihazda gömülü geliyor tek yapman gereken aktif etmek.ayrıca artık son model cihazlarda goıgle hesabı silmeden başka kullanıcı cihazı.kullanamıyor o şifre lart yani s7 de başıma geldi.

Belirttiğiniz ayarları sanırım aktif ettim ama uzaktan cihaza nasıl erişebilirim hocam?
    Uzaktan nasıl aktif edeceğim peki, cihazda şuan veri ve lokasyon kapalı. Nereden açacağım peki?
    https://www.google.com/android/find
  • quote:

Ooo hocam sen nereye gittin 12 13 sene öncesi o dönem :)

O kadarda değil. Symbian kullandığımız zaman en çok 7-8 sene😂😂

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet hocam, neden sordunuz?

Kusura bakmayın ama bu ekran görüntüsü G6 ile alınmış olamaz.

1.Eğer G6 ile alınmış olsa, ekran görüntüsü 1:2 oranında olur, yani screenshot çözünürlüğü 1440x2880 olmalı idi ama burda 1440x2672
    2.Yukarda Volte ibaresi var, G6'larda da Volte var ama "Volte" yazmaz HD+ yazar. Bu sonradan tema vs ile değiştirebilecğeiniz birşey değil.

Kullandığınız telefon ya orjinal G6 değil, onun yerine imitasyon bir cihaz. Ya da dedikleriniz doğru değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KodBükücü -- 27 Ekim 2017; 12:56:29 >
  • fofer kullanıcısına yanıt
    Verdiğin link den gir orada hesaplar ve cihazlar gibi bir seçenek olacak ordan yapacaksın işlemi.

• grolof kullanıcısına yanıt
    8210 nokia en küçük ve şirin cihalarından ve işletim sistemi düz mantık symbian değil yani yanlış hatırlamıyorsam

• 2. el cihazların hakem heyetiyle fatura tutarını iade alamazsınız ama sıfırıyla birebir değişim alabilirsiniz. Gelen cihazıda kutusunu açmadan sahibinden'de satışa koyup satarsınız para iadesi aldım sayarsınız.

Para iadesi alabilmek için cihazın faturadaki sahibinin el yazısıyla xxxxxxxxxxxxx imei nolu xxx marka ve model cihazımı xxxxxxxxxxxx TC nolu xxxxxxxxxx'e sattım. İmzam ve kimlik fotokopim ektedir diye yazılı kağıt almanız gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0537 -- 27 Ekim 2017; 13:35:53 >
  • quote:

Verdiğin link den gir orada hesaplar ve cihazlar gibi bir seçenek olacak ordan yapacaksın işlemi.

Veri veya lokasyonu açma ile ilgili bir seçenek yok hocam.

• Hocam bu Sherlock havanıza bayıldım resmen. Cihaz Turkcell'den alınma garantili faturalı vs. Ekran görüntüsünü bildirim çubuğundaki kısa yol ile aldım. Çünkü hem standart hem de uzatılmış şekilde ekran görüntüsü alıyorum bu şekilde. Ayrıca HD+ sadece turktelekom için yazıyor. Turkcell'de daima Volte yazar. Burada insanlara bir şeyle suçlamaya çalışırsanız hata edersiniz. Babamızın şirketi değil. Keyfine cihaz değiştiririm. Bir sorun gördüm ve yazdım. Saldırgan bir tutuma gerek yok. Eğer ki devam ederse ona tutum belirleyeceğim. Çocuk değiliz, tonunuza dikkat edin. Ha bunlar da ses kısma/açma kapama ile aldığım ekran görüntüleri. Bir daha kontrol edin!

• quote:

8210 nokia en küçük ve şirin cihalarından ve işletim sistemi düz mantık symbian değil yani yanlış hatırlamıyorsam

Pardon 8510 yani samsung i8510 idi
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.