Şimdi Ara

Zotac 9600GT AMP ve 9600GT AMP SLI video incelemesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
21.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya bu X2 ciler nerede hiç ses yok. Bu kart böyleyse 9800 serisini düşünemiyorum
  • Bu kart 3850 ye değil 3870 e cevap oldu resmen.....Hatta SLI yapılandırması ile 3870X2 ye cevap oldu F/P yönünden..

Bu arada hani Crossfire çok daha iyiydi SLI dan???

Hani Tek PCB üzerinde iki GPU olduğu zaman daha hızlı olurdu???

Hani iki PCB li kartlar yavaş çalışırdı???

Evet cevap lütfen?? Bu arada 9800Gx2 de bazılarının dediği gibi fiyasko olmayacaği anlamı çıkabilirmi 2 PCB olduğu için?
  • Daha önce yaptığım 8800 GT SLI-3870 X2 karşılaştırmasında da benzer sonuçları almıştım hem xp hem de vistada iken. Ancak 3870 x2 ye yeterince overclock yapamamıştım, çok zor ve sorunlu idi. Şu aralar x2 yi hız aşırtma ile ilgili yabancı forumlardan bvazı bilgiler aldım ve hızaşırtmalı yeni testler ekliyeceğim. Kısa sürede ben de 8800 GT SLI ve hızaşırtmalı 3870 X2 testlerini yeniden revize edip forumda paylaşacağım.
  • yahu iste bu durumda ati den nefret ediyorum 9600 ve 8800gt zaman zaman 3870*2 yi geçmiş bu olmayacak abicim 3870*2 ye o kadar para veriyorsam her oyunda farkını atacak bu ne rezillik ya fiyat farkı nerdeyse 2 katı ama verdiği performans daha düsük nvidia ya gercekten helal bee
  • Güzel performans göstermiş ama Hd 3850 F/p'i bu karta bırakmaz zira fiyatları 3870 seviyesinde bu kartın..
  • Arkadaşlar standart 9600GT'lerin neler yapabildiğini ve hız aşırtma ile bu kartların günlük kullanım için hangi değerlere çıkabildiğini içeren bir videomuz saat 16:00'da yayına girmiş olacak. Bu videomuzda aynı zamanda 3870'in 9600GT'ye göre performansını da görme şansımız olacak. Yani bu konuda sorulan bir çok sorunun cevabı ikinci 9600GT videomuzda saklı.

İncelememizde 9600GT AMP serisi kartlarla çok kısa bir süre içersinde testleri tamamlamamız gerekliydi. Biz de tek ve standart hızlardaki bir 9600GT ile bir başka inceleme yapabilecek olmamızdan dolayı hazır SLI sistem bulmuşken kartın SLI performansını inceledik.
  • kart güzelde kaç kişi SLI yapabilcek arkadaşlar kaç tane aha 10 numara SLİ destekli diyebilceğimiz anakart var kaçının fiiyatı,ornek vereyim msi platinium yada ds3p yada ds4e yaklaşabilir bu saatten sonra 650i alınmaz 680i almaya kalksak dünyanın parası bu kartta sizi yanıltmasın 3850yide ezip geçmemiş,unutmayınki çogu 3850 256 MB ve referans hızlarda bu kart AMP edition 512 MB...

Nehalem ve yeni Phenomlar ve yeni anakartlar çıkmadan 1 tane ram bile almam makineme..

45NM işlemciler ortalarda yok intelin elinde yarı iletken mi bitti ne??
  • Biri bana şu Cpu darboğazı ne demek anlattsın.
    4 çekirdekli cpu neden hız aşırtma istiyor anlamadım?
    Son olarak da crysis denen oyun nasıl bir konfigrasyonda yapılmış ki? 60 kare için, 10bin bilmem kaç serisi ile 12 çekirdekli cpu ları bekliyeceğiz?

PC değil ki bu aletler, bildiğiniz Atari salonlarındaki kar amaçlı 20 bin dolarlık canavarlar.
    Bunların araba fiyatına çıkmasının sebebi, bence bunlarla oynayan çocukların evli ve 30 yaş üstü olması :)

Sonunda 3 sene geriden takip edip, bu sürekli yetişilemeyen teknolojiye bay bay dememe az kaldı.

9600GT SLI 35 kare ohoooooooooooo :)
  • Testlerde 3850 ve 3870 olsa idi daha güzel olacaktı.

Bir çok kişi bu kartlara göre olan performansını merak etmekte zaten.
  • @XO

Bir oyundan en yüksek verimi alabilmek için sistemdeki ekran kartının ve işlemcinin aynı zamanda da belleklerin oyunun ihtiyaçlarına tam olarak cevap vermesi gerekir. Eğer güçlü bir ekran kartına güçsüz bir işlemciye sahipseniz, işlemcinizin hızı nedeniyle ekran kartınızın performansını tam olarak göremeyebilirsiniz zira oyun işlemciden istediği hızda cevap alamadığından sürekli işlemciyi bekleyecektir.

Bir diğer örnek olarak sa bellekler yetersiz geliyorsa sürekli sabit diskten okuma yapılacağından bu sefer de sık sık duraklamalar meydana gelecektir. bu durumda da bellek dar boğazı oluşuğ işlemci ve ekran kartının tam olarak gücünü anlamamızı engelleyecektir.

world in conflict öyle sistem canavarı bir oyun ki 1920x1200 piksel high detail destlerde 4GB belleğe ihtiyaç duyuyor.

Bu arada bazı arkadaşlar neden testleri 1680x1050 ve 1920x1200 piksel gibi ultra yüksek değerlerde gerçekleştirdiğimizi sormuşlar. Daha düşük çözünürlk ve detay seviyelerinde işlemci limit oluşturuyor. ekran kartları birbirlerine çok yakın sonuçlar alıyorlar. Ancak çözünürlüğü arttırdığımızda kartların gücünü tam olarak görebiliyoruz. Ek olarak günümüzde 22" ve 24" monitörlerin fiyatları çok hızlı bir şekilde düşüyor. Yeni sistemi toplayanlar için 19" bir monitör almak pek mantıklı görünmüyor.

• Güzel kart gerçekten iyi sonuçlar almış, kartın piyasaya girmesiyle diğer kart fiyatları da düşüyor. Gerçekten iyi bir hamle hem nvidia hemde son kullanıcı açısından
  • kart beklediğimden daha iyi çıktı inceleme içinde ayrıca teşekkürler ..
  • 9600GT böyleyse 9800GT nasıl olacak kim bilir.
  • video kaldırılmış...
  • Arkadaşlar video nvidia gizlilik sözleşmesinin bitiş saati 16:00'a kadar yayından kaldırılmıştır. Yaklaşık 5 saat sonra tekrar görüşeceğiz... Bunu hız aşırtılmış ihtiyaç molası olarak da düşünebilirsiniz :)
  • anlaşmaya uyulmaması forum adına hoş bir durum değil açıkçası. İnceleme yapılmış diye konuya girip bu mesajla karşılaşmak can sıkıcı. İnceleme baştan yayınlanmamalıydı
  • eğer bu kartın default hızlarda çalışan modelleri, 200doların aşağısında satılırsa ve dendiği gibi amp hızlarına rahatlıkla ulaşıp hatta ve hatta 800mhz gpu sınırına dayanabiliyorsa, 3870 3850 8800gt'nin hali nolur bilmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiyoba

quote:

Orjinalden alıntı: Dhul-Fakar

Güzel kart yapmışlar gene. AMP ler pahalı cıkıyor ama standart kartların da amp sevıyesıne cıkacağı düşünülürse 190 dolar cıvarı çok çok ıyı bır kart kesınlıkle. 8800GT nın fıyatı düşmez bu skorlarla. 9600 200 dolar altını almış oluyor. Alanlar güle güle kullanıp benchmark yapsınlar bol bol

190 dolar yurtdışı fiyatı düz 9600GT 512 mb nin. Bu fiyata gümrük, yol, kar, ıvır zıvır eklediğinde 225-230 dolar + kdv yi bulur buraya gelene kadar.

allah aşkına 8800gt'yi 239 dolara bulmak mümkünken bu kartın default hızlarda çalışanının o fiyata satılacağını düşünmek çok saçma bence, en kral soğutuculu ve o.c'li modelleri ancak 230$+kdv'ye satılır bana göre

• herkes bi şey söylemiş...bende şunu sorayım acaba elimdeki 8800gt yi satıp 9600gt alsam çok şey kaybedermiyim yada kazanırmıyım...8800gt ile arasında 5-10 fps oynuyormuş ve bu ciddi bir sonuç benim için...
    ayrıca diğer markaların 9600gt leri çıkıcakmı mesela palit..
  • quote:

Orjinalden alıntı: STRIPES

herkes bi şey söylemiş...bende şunu sorayım acaba elimdeki 8800gt yi satıp 9600gt alsam çok şey kaybedermiyim yada kazanırmıyım...8800gt ile arasında 5-10 fps oynuyormuş ve bu ciddi bir sonuç benim için...
    ayrıca diğer markaların 9600gt leri çıkıcakmı mesela palit..

gec kaldın bu konuyla ilgili herkez artık 9600gt nin ne olduğunu ne yapabiliceğini sıfır fiyatınıda azcok biliyor artık , evvelden satıcaktın o zaman alıcı misal 10sa şimdi 2 olur emin ol
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.