Şimdi Ara

Zotac 9600GT AMP ve 9600GT AMP SLI video incelemesi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
21.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: emreq

X2 diye bağıranlar nerede yaw? 9600 SLI resmen ezmiş, söylenecek laf kalmadı. Tahmini 9600sli 550 ytl, x2 700 ytl...

canım benim slı yada cf herzaman x2 den daha iyidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

@northshield

Testlerde kullanılan ekran kartları (GPU bellek hızları dahil) birbirinden farklı. Ayrıca kullanılan işlemci de farklı. Zaten aynı işlemci ile gecube'ü de test etmiş olsaydık 9600GT SLI testerimizde onun da sonuçları yer alırdı...

Edit :

Ek olarak ben bu ön yargılı tutumunuzdan oldukça bunalmış durumdayım. Sorulara ve iddialara bundan sonra cevap yazmayacağım fakat son olarak şu ön yargılarınızdan, marka fanatikliğinizden sıyrılmadan yorum yazmamanızı rica edeceğim...

İyi forumlar...

Herhangi bir önyargılı tutumum yok... benim göstermek istediğim zotac testindeki 3870x2 oc olarak tam anlamda hız aşırtılmamış bende daha da cok oc potansiyeli olan bir kart... ama zotac testindeki 9600gt hız aşırtma oalrak daha fazla müdaheleye ugramış... Ben size "siz Nvidia kartlarına torpil geciyorsunuz" demiyorum... demek istediğim arkadaslar 3870x2 için yorum yaparken oc durumu göz ardı etmesinler... örnek gecube testi... ve iki testtede kullanılar CPU ların farklı oldugunuda biliyorum... sadece zotac testindeki 3870x2 oc den nasibini biraz az almış...

Marka fanatikliğim yok ben zaten vga anlamında Nvidia kullanıcısıyım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NorthShield -- 23 Şubat 2008; 16:16:53 >

• 9600gt şişiriliyor
  • palit in 9600 sonic modeli gigatek e gelmiş...

tam fiyatı 292 milyon...

f/p olarak güzel bir kart...

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2251

sli ile 300 x 2 eder yahu...
  • Atinin en göze batan özelliği renk canlılığı....daha canlı görüntüler sunabiliyor ati ekran kartları....

İnceleme için teşekkürler Mesut ve Recep....
  • Bugün 9600 GT yarın 4700 X5 sonra gelsin 10600 vs. vs. İşlemciydi, ekran kartıydı, monitördü derken bilgisayar kullanıcıları birer tüketim kölesine dönüşmeye başlıyorlar. Aynı furya cep telefonu sektöründe de kendini gösteriyor. 3D Mark puanlarıydı, yüksek FPS lerdi derken kaptırdık kendimizi gidiyoruz. Bunun sonu nereye varacak peki? Sırf birkaç fps daha yüksek oyun oynayabilmek ve veya bir winrar dosyasını saniyenin bilmem kaçta kaçı kadar daha hızlı açabilmek için ordan burdan kıstığımız paralarla bilgisayarlarımızı yenilemeye çalışıyoruz. Peki kim kazanıyor bunun sonunda? Neredeyse yıllık ciroları Türkiyenin gayri safi milli hasılası kadar (hatta ondan bile fazla) olan firmalar. Aya giden mekikte kullanılan veya o firlatma üssünde bulunan bilgisayarların donanımları nasıldı acaba? Bugünkü kafayla düşünürsek değil Aya Huston sınırlarından dışarıya çıkamaması gerekirdi o mekiğin heralde. (buradan bir de aya gidildi gidilmedi tartışması çıkmaz inşallah) Eskiden şöyle bir şey okumuştum nette, bir firma web tasarımcı alırken sadece notepad kullanarak istedikleri bir sayfayı hazırlamasını istemiş başvuranlardan. Yani yapan adam sadece notepadle bile yapar yapacağını veya yapabilmeli. Yoksa yazık bu sistemlere harcanan paralara.

• quote:

Orjinalden alıntı: BARKU

quote:

Orjinalden alıntı: iremmurat

bence sli konusunda bukadar hevesli olmayın arkadaşalr sli destekli yeni çıkacak anakartların fiyatları çok yüksek gözüküyor, eğer elinizde 650 veya 680 çipsetli anakartlar yoksa yeni bir anakart ve sli düşünüyorsanız eğer maliyet çok fazla artar

iremmurat satsak mı 320 likleri

hocam bekle valla ben bu kadar performasn farkı için hayatta satmam kalrtımı, şuan beni sadece crysis'teki performansı tatmin etmiyor bu kartın ki satıpta alabileceğim kartta yeterli performansı vermicek üst seviye kartlar bi gelsin ortalık bir şenlensin ozaman kara veririm ben

• Tebrikler 3 ay sonra yanıltma olayını iyi düşünmüşsünüz ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Awesome -- 24 Şubat 2008; 0:28:24 >
  • arkadaşlar videoları arşiv yapabilmem için ne yapmam lazım yokmu bi öneriniz
  • Ekran kartları Geliştikçe Gelişiyor..... Artık Seçmekte zor oluyor. Ama firmalar Arasındaki rekabet Biz Kullanıcıların İşine Yarıyor......
  • İnceleme güzel ancak yanlış bilgi veriliyor. Ekran kartının arkasında hd çıkış var diyor fakat o dediği normal tv out. Hdmi çıkışı yok kartta. Sayarken 2 dvi çıkış birde hd çıkış diyor. ayrıca kutu içinden hdtv bağlantı kablosu çıkıyor diyor ve videoda gözüken normal composit tv out kablosu.
  • Merhabalar,

ATI Catalsyt 8.3 çıktı. Yeni özellikler:

New Features
    Catalyst™ 8.3 introduces the following new features:

CrossFireX™ (Quad) Support 3 or 4 GPUs in CrossFireX™ Mode
    Hybrid Graphics Support
    DirectX 10.1 Support
    Anti-Aliasing Enhancements
    ATI Catalyst™ Control Center: HydraVision support for Windows Vista
    Digital Panel GPU image scaling
    Catalyst™ Control Center: Advanced Video Quality Controls
    ATI Catalyst™ driver: Tessellation support

Performans Artışları:

Performance Improvements
    The following performance gains are noticed with this release of Catalyst™.

Call of Juarez: Up to 20% improvement is noticed on ATI CrossFireX™ configured systems containing an ATI Radeon™ HD38x0 series of product
    Company of Heroes DX10: Up to 17% improvement is noticed, especially at lower resolutions, on ATI Radeon™ HD38x0 products
    Crysis DX10: Up to 15% improvement is noticed on all supported ATI Radeon™ products
    Lost Planet DX9: Up to 36% improvement is noticed across all supported ATI Radeon™ products and in ATI CrossFireX™ configured systems
    Shadermark 2.1: Performance scores increased up to 35% across all supported Radeon™ products and in ATI CrossFireX™ configured systems
    Unreal Tournament 2004: Up to 10% increase in performance is noticed on systems containing an ATI Radeon™ HD2400, HD2600, or HD3400 series of products on in ATI CrossFireX™ configured systems

Acaba tekrar test etme mümkünmü kartı? :D

• quote:

Orjinalden alıntı: coolrecep

Unreal Tournament 2004: Up to 10% increase in performance is noticed on systems containing an ATI Radeon™ HD2400, HD2600, or HD3400 series of products on in ATI CrossFireX™ configured systems

yahu ut2004 10 yıllık oyun

ut3 de ne kadar artmış performans
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoRaSpIRIN

Atinin en göze batan özelliği renk canlılığı....daha canlı görüntüler sunabiliyor ati ekran kartları....

İnceleme için teşekkürler Mesut ve Recep....

nasıl yani??
  • 780i chipsetli anakart ve e8500 islemcim ile denedim sli yapmadan xp 32 bit isletim sisteminde crysis yuksek te 50 fps ut3 fullda 190~210 fps World in conflicte full detay aa af bechmarkta avarege 57fps aldim Sli icin bir siparis daha verdim oylece deneyip buraya yazacam

teknikerim test sonuclarimi tarafsiz yaziyorum
    su ana kadar test ettigim ekran kartlari; sapphire4870-zotacgtx295-bft9500gtOC-zotac9600gt-zotac9600gtAMP-Gigabyete4850
    simdilik sadece ut3 testlerini yazacagim(xp32bit);4870 150~260 * gtx295 300+ * 9800gtx 210~240 * 9600gt 150~170 * 9600gtAMP 190~215 FPS
    Neden xp? cunku oyunlarin tam performansa ihtiyaci var vista icin hic bir sey yeterli degil
    Neden sadece Ut3? cunku butun test sonuclarimi buraya yazmam uzun surer ve max fps olayini 300e kadar sinirlandirdim
    Sonuc olarak 220 ytl civarinda olan bu kart sizin gereksiz yere 400 ve uzeri kartlar kadar tatmin edebiliyor
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.