Şimdi Ara

Yüksek Lisans ve Askerlik Tecil (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
470
Cevap
10
Favori
92.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım şunu söyleyeyim yüksek lisansta evet okuldan atılma kalktı, harcını yatırdığın sürece eğitimin devam eder ama tecilin 3 yıl 4 ay sürer. Bu süreyi aştıktan sonra harcı yatırdığın zaman sadece eğitimine devam edersin tecilin yapılmaz.
  • merhabalar,

şu anda yüksek lisans'ın 6. dönemindeyim ve programımdan mezun olamama gibi bir durumum var.

3 yıl 4 ay tecil'den bahsedilmiş. mezun olamazsam tecilim ne zamana kadar devam eder?

daha açık olarak,

diyelim bu dönem mezun olamadım. 2014-2015 dönemi yarıyılında -ocak- yeni bir programa kayıt olabilir miyim geçen zaman içinde bakaya v.s. kalmadan?

(2014 ağustos eylül'de yeni bir programa başlayamam çünkü ales'im mayıs 2011, yeni ales'e girmem gerekli)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cileviathan

merhabalar,

şu anda yüksek lisans'ın 6. dönemindeyim ve programımdan mezun olamama gibi bir durumum var.

3 yıl 4 ay tecil'den bahsedilmiş. mezun olamazsam tecilim ne zamana kadar devam eder?

daha açık olarak,

diyelim bu dönem mezun olamadım. 2014-2015 dönemi yarıyılında -ocak- yeni bir programa kayıt olabilir miyim geçen zaman içinde bakaya v.s. kalmadan?

(2014 ağustos eylül'de yeni bir programa başlayamam çünkü ales'im mayıs 2011, yeni ales'e girmem gerekli)

mezun olmazsan kasımda gidicisin.mezun olursan 1yıl daha tecil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba ales 2012 puan 74; kpds 2012 55 puan tezli yüksek lisans a kayıt olmak isityorum en kolay hangi üniversiteye girebilriim bu puanlarla?

Birde ben bankada denetmen olarak çalışıyorum sürekli geziyorum yani askerlik için kayıt yaptıracağım ama derslere ve sınavlara girmesem sorun oluyormu okuldan atalır mıyım ?

Teşekkür ederim
  • kemal_tan K kullanıcısına yanıt
    en kolay diye bir üniversite yok sonuçta başvurduğun zaman mülakata giriyorsun senin gibi bir çok kişi oluyor mülakatta ne kadar başarılı olduğunu bağlı. Mülakatta düşük not alıp alesi 90 olduğu için senin önüne geçenler olabiliyor. Kesin girmek içinse tezsiz yüksek lisans yapacaksın. Dönemlik 5000 ile 7000 TL arasında değiştiği için her başvuranı alıyorlar
  • cileviathan C kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal arkadaşım senin tecilin ekim gibi bitecektir 4 ay daha yapınca okulun bunu gidip ya da arayarak öğren şubat gibi tecilin biter. tezsiz yüksek lisansa başvurabilirsin ama onda da kol gibi para istiyorlar.
    Sanırsam şubat 2015 e kadar mezun olman gerekiyor yoksa bakaya kalırsın
  • çalışıyorum sürekli geziyorum yani askerlik için kayıt yaptıracağım tezli yüksek lisansta derslere ve sınavlara girmesem sorun oluyormu okuldan atalır mıyım ?
    Okuldan atılma kalktı. Harcını ödediğin sürece öğrenciliğin devam eder. Bunu yinede bağlı olduğun enstitüye sorabilirsin. Üniversite kendi yönetmeliğinde bir değişiklik yapıp bir sorun çıkarabilir mi hiç bir fikrim yok ama bildiğim üniversiteden atılma kalktı
  • 6 Şubat 2013 ÇARŞAMBA
    Resmî Gazete
    Sayı : 28551

YÖNETMELİK

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığından:

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİNDE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı fıkraya aşağıdaki (d) bendi eklenmiştir.

“c) Yükseköğretim kurumlarınca, öğrencinin herhangi bir yarıyıldan sonra programına devam edebilmesi için gerekli ek başarı koşulları belirlenebilir.”

değişen yönetmelikte böyle birşey var buradan atılmanın hala devam ettiği sonucunu çıkarabiliriz herhalde
    ben yüksek lisana yaparken bir arkadaşım vardı ve 5 yıldır yüksek lisans programındaydı, atılmadı ve mezun oldu. Ama dediğim gibi emin olmak için üniversitene sorabilirsin derslerden devamdan geçemesem de harcımı ödediğim sürece öğrenciliğim devam eder mi diye
  • arkadaşlar merhaba.

1986 doğumluyum..Tecilim güzün doluyor. yüksek lisansımı da devam ettiriyorum ama bugüne kadar hiç derslere girmedim..sadece kağıt üzerinde devam ediyor.
    Ben tecilimi uzatmam için kaydımı sildirip tekrar başka bir ünv.de kayıt mı yaptırmalıyım ? ya da okula rica etsem tekrar tecil için şubeyle irtibata geçiyorlar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcicvik -- 12 Mayıs 2014; 21:49:16 >
  • mcicvik M kullanıcısına yanıt
    rica diye bir şey yok, kaydını sildirip yeniden bir yüksek lisans programına kayıt olman gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal_tan

6 Şubat 2013 ÇARŞAMBA
    Resmî Gazete
    Sayı : 28551

YÖNETMELİK

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığından:

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİNDE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı fıkraya aşağıdaki (d) bendi eklenmiştir.

“c) Yükseköğretim kurumlarınca, öğrencinin herhangi bir yarıyıldan sonra programına devam edebilmesi için gerekli ek başarı koşulları belirlenebilir.”

değişen yönetmelikte böyle birşey var buradan atılmanın hala devam ettiği sonucunu çıkarabiliriz herhalde

1-atılma vs okuluna göre değişir, hangi bölüme başvuracaksanız oranın yönetmeliğine bakın
    2-tezlilerde ales mezuniyet vs bakılmaz, torpil tanıdık döner çoğunda. garanti olması için tezsizlere bakın.
    sizin amacınız ne? sırf askerlik için yüksek yapayım, okula uğramadan 3 sene tecil alayım derseniz paraya kıyıp tezsizlere bakın, en ucuzunu bulun, bulunduğunuz şehirden
    uzak olması sorun değil, uzaktan eğitim olanlara 6 ayda bir gidip kayıt yaptırın yeter. hatta kıbrısta bile var kıbrısa gitmenize gerek yokbüyük şehirlerde ofisleri var.
    ha yok tezsize para vermeyim hem tezli olsun hem de atmasın derseniz o zor, hem girmesi sorun hem de o bölümde kalması. çoğu yönetmeliğinde başarı şartı koyar dönemine
    göre belirli ortalama ister.

• İyi geceler,
    1986 doğumluyum, 2010'da tezli yüksek lisansa başladım ve halen devam ediyor, 2011'de kamu kurumunda çalışmaya başladım, Kasım 2014'te kurum dolayısıyla yaptığım tecil bitiyor.
    Askerliği tekrar tecil ettirebilmek için eylül ayında tekrar tezli ya da tezsiz yüksek lisansa başlamayı düşünüyorum.
    1- İkinci yüksek lisansa başlarsam askerliğimi tekrar tecil ettirebilir miyim?
    2- İkinci yüksek lisansa başladığım takdirde tecilden yararlanmak için birinci yüksek lisansıma da devam edebilir miyim?
  • ümitly Ü kullanıcısına yanıt
    Ayni duzeydeki egitim icin 2.kez tecil yapilmaz. Ilk okulunuz ilisiginizi kesmeniz gerek diye biliyorum ben tekrar tecil alabilmek icin. Bunu kayit olmayi dusundugunuz yeni okulun ogrenci islerine sorarsaniz daha iyi olur.

askeriye mükerrer tecil yapmıyor

ilk önce 1. okulun tecili iptal etmesi için yazı göndermesi gerekiyor
    sonra da diğer okula yazılınca diğer okulun da tecil isteği için yeni bir yazı göndermesi gerekiyor

devlet okulu ise ptt ile gönderilir yazılar, özel ise kargo ile gidebilir
    siz yazıyı kendiniz alıp kargo ile de gönderebilirsiniz hızlı olması için
  • Yardımınız için teşekkürler.
    Birinci yüsek lisansı devlet üniversitesinde yapıyorum, ikincisi de devlet üni.
    Birincisinden dolayı zaten tecilimi bozup çalıştığım kamu kurumu ile tekrar tecil ettirmiştim ve tecil kasım/2014'te bitiyor.
    Bu durumda ikinci yüksek lisans ile tecil hakkından yararlanabilmem için birinci yüksek lisanstan kaydımı sildirip ikinci yüksek lisans için kayıt yaptırmam gerekiyor anladığım kadarıyla.
    @m_atar @BNYZ
  • hocam aynı anda birden fazla yüksek lisans programına kayıtlanabilirsiniz, 1. okulun tecille ilişkisi yoksa sildirmeseniz de olur
    Suanki teciliniz okul nedeniyle degilse kayit sildirmenize gerek yok. Yeni okulunuzdan tecil yapmalarini isterseniz.

• Teşekkür ederim, çok sağ olun.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.