Şimdi Ara

Yoklama kaçağı nedeniyle mahkemeye çağırılıyorum (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
646
Cevap
2
Favori
173.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mezka

quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

Bakın uyuyamadım şimdi beni hapise atma olasılıkları varmı ya

korkmayın yaw hiç bişey olmuyor ama dayanağınız varsa yani öğrenci olduğunuzu ispatlarsanız hiç bişey olmuyor hakim bana sorduğunda nie gitmiyorsun oğlum aksere bende öğrenciyim der demez tamam hadi git bereat verdim dedi öğrenci belgesini verdim mahkemeye sonra rahat rahat eve gittim :D ha hiç bişeyiniz yoksa para cezası geliyor en kötü ihtimal oda

Okulda kaydım vardı ama dondurdum bu yıl
    Elimde Ekim 2011 e kadar erteleme belgesi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ikes

@genelkurmay89

Yok kendinizi korkutmayın muayene falan olmuyor..Ben gittim suratıma bile bakmadılar ..öğrenci belgeni ver dediler o kadar
    Nasıl iştir anlamadım valla..Şubeye gidip kendin teslim edebilirsin korkmana gerek yok..Hem ayağın alışsın..Kürkçü dükkanı hesabı..
    Ben hatta gezindim bile biraz ne var ne yok diye

korktuğum falan yok hocam ama işlerim acayip yoğun kalkıpta şimdi izmir'den salihli'ye gidemem o yüzden aps ile yolladım haftaya arıyacağım yok gelmedi olmadı falan derlerse bizzat kendim götürüm haftaya yoğunlumuz biticek zaten...

• arkadaşlar bugün posta geldi.

suçum yoklama kaçağı olup 7 günden sonra 3 ay içinde kendiliğinden gelmek.
    haziranda duruşmam var.

91 doğumluyum, 1 sene sınıfta kaldım geçen sene mezun oldum. bu sene üniversiteye hazırlanıyorum.

yoklama kaçağı olduğumdan haberim yoktu. askerlik sube posta göndermiş ama bana ulaşmadı. ptt nin bıraktığı haber kağıdını 3 ay sonra posta kutusunun içinde buldum. aradım askerlik sube yi geç kaldığımı söylediler. tecil için istenilen belgileri söylediler ertesi gün gidip tecil ettirdim. 9 veya 10 gün geç kaldım. biliyorum çok dandik bi mazeretim var ama gerçek bu

nolur benim durumum sizce?

ceza almamak için neler yapmalıyım
  • arkadaşlar perşembe günü mahkemem var sebebi yoklama kaçağı olup 3 aydan sonra kendiliğinden gelmek

yakın tarihte aynı durumdaki bazı arkadaşlar beraat ederken ,bazı arkadaşlar malesef ceza aldı,bu durum bize hakimlerin kişisel kararlarının etkisini gösteriyor,aynı suçlamayla mahkemeye çıkıp beraat alan arkadaşlar lütfen sonucunu emsal gösterebileceğimiz şekilde paylaşırlarsa çok seviniriz
  • Takım elbise mi giyip gitsek arkadaşlar

Belki iyi hal indirimi uygularlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoğurtlu makarna

arkadaşlar perşembe günü mahkemem var sebebi yoklama kaçağı olup 3 aydan sonra kendiliğinden gelmek

yakın tarihte aynı durumdaki bazı arkadaşlar beraat ederken ,bazı arkadaşlar malesef ceza aldı,bu durum bize hakimlerin kişisel kararlarının etkisini gösteriyor,aynı suçlamayla mahkemeye çıkıp beraat alan arkadaşlar lütfen sonucunu emsal gösterebileceğimiz şekilde paylaşırlarsa çok seviniriz

Benimde aynı durumdan e-devletten öğrendiğim bir mahkemem var. ben istanbuldayım, mahkeme izmirde gitme şansımda yok. gitmezsem nasıl bir süreç işler ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nighthood -- 18 Nisan 2011; 15:56:28 >
  • yaa beyler sımdı soyle bı durum var yoklama kacagıymısım tecıl ettırdım mahkemeye verdı neyse de bugun de mahkeme var dı ısın ılgıncı ben mahkemeye GITMEDIM sonuc ne olur yaa bı yardımcı olun yaa O SIMDI ASKER mı yyoksaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibr@him

yaa beyler sımdı soyle bı durum var yoklama kacagıymısım tecıl ettırdım mahkemeye verdı neyse de bugun de mahkeme var dı ısın ılgıncı ben mahkemeye GITMEDIM sonuc ne olur yaa bı yardımcı olun yaa O SIMDI ASKER mı yyoksaa

Mahkemeye gitmeyerek buyuk bir yanlis yaptin dostum
    Sana gelen kagitta da okumamissin sanirim
    Hakkinda yakalama emri cikacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: nighthood

quote:

Orijinalden alıntı: yoğurtlu makarna

arkadaşlar perşembe günü mahkemem var sebebi yoklama kaçağı olup 3 aydan sonra kendiliğinden gelmek

Benimde aynı durumdan e-devletten öğrendiğim bir mahkemem var. ben istanbuldayım, mahkeme izmirde gitme şansımda yok. gitmezsem nasıl bir süreç işler ??

Askerlik görevimi bitirmiş bulunmaktayım. Nasıl bir süreç izlenir, belirtilen tarihte istanbuldan izmire gitme şansım yok. dava ile ilgili istanbuldan işlem nasıl yapabilirim ?

• Artık yoklama kacaklarina mahkemeye verilme durumu kalkti.Bundan sonra askeri yetkililer para cezasi verecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carter7415

Artık yoklama kacaklarina mahkemeye verilme durumu kalkti.Bundan sonra askeri yetkililer para cezasi verecekler.

Eee bizim mahkeme kağıdımız geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

quote:

Orijinalden alıntı: carter7415

Artık yoklama kacaklarina mahkemeye verilme durumu kalkti.Bundan sonra askeri yetkililer para cezasi verecekler.

Eee bizim mahkeme kağıdımız geldi

bende e-devlet sitesinde mahkemem var diye bir ibare gördüm ??? nasıl bir şey şimdi bu ?
  • ben de bugün yoklamamı yaptırdım.kadın ifade kağıdı doldurttu neden yoklama kaçağı oldun diye.bu nedir mahkemeye mi verecekler şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

ben de bugün yoklamamı yaptırdım.kadın ifade kağıdı doldurttu neden yoklama kaçağı oldun diye.bu nedir mahkemeye mi verecekler şimdi

mahkemeye gıdıceksınız neden SON yoklamayı ( 21 şubat son yoklama ) kaçırdınız dıye soracaklar.
    Sizde uygun bahanelerı soyleyıp ıkna edıceksınız
    eskıden hapis vardı kısa surelı ( 10 gun 30 gun 2 ay gibi ) sımdı hapıs cezası verıp onu paraya cevırıyorlar
    2000 lira 3000 lira gibi...
    21 subattan sonra hangı gun yoklamaya gıttı ısenız o kadar gune gore bır ceza
    gunluk 10 lira 5 lira gibi
    benımkı mesela 42 gun edıyor tam olarak hesapladım

42x5= 210 lira
    42x10= 420 lira
    misal....

mahkeme kagıdımın gelmesını beklıyorum sımdı...

• Arkadaşlar merhaba;

270 gün kaçak gözüktüğüm için mahkeme kağıdım geldi.
    Bakaya suçu işlemişim ama okula kaydım bulunuyordu.
    AÖF tecil belgemi göndermemiş.

Şimdi Aöf Bürosuna gittim geriye dönük mahkemeye vereceğim için öğrenci belgesi istedim vermediler.
    Eskişehire Dilekçe yazıp Faks çekmem gerekiyormuş.

Şimdi ben nasıl bir Dilekçe yazacam
    Daha önce Faks çeken varmı bilgilendirirseniz sevinirim.

Saygılar.
  • Bu ne ya sarı zarf geldi bana da 31.10.2010 tarihine kadar son yoklamanızı yaptırmadığınız için yoklama kaçağına düştünüz diye..

Şimdi benim durumumda olan varsa sormak istiyorum;

Açık Lise'de tecil vs. olmuyor ben YGS ye girdim ve Açık Liseden de bu sene kesin mezunum yani bu sene en kötü ihtimalle AOF'ne kayıt olacağım ama o zaman'a kadar resmii bir mazeretim yok şubeye vermek için, genel açık lise olduğu için askerliğe karışmıyorlar..

Beni askere alırlarsa yandım demektir sırf tecil edebilmek için mezun olmaya uğraştım bu kadar ygs ye girdim..

Ne yapmam gerekiyor birde son olarak bi'şey sorayım şimdi bu yoklama kaçağı durumdasınız diyor ya bu tüm resmii kayıtlarda geçerli mi yani trafik polisi çevirirse bunu fark edip jandarmaya mı haber verecek ne olacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeL_CaRMeN

quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

ben de bugün yoklamamı yaptırdım.kadın ifade kağıdı doldurttu neden yoklama kaçağı oldun diye.bu nedir mahkemeye mi verecekler şimdi

mahkemeye gıdıceksınız neden SON yoklamayı ( 21 şubat son yoklama ) kaçırdınız dıye soracaklar.
    Sizde uygun bahanelerı soyleyıp ıkna edıceksınız
    eskıden hapis vardı kısa surelı ( 10 gun 30 gun 2 ay gibi ) sımdı hapıs cezası verıp onu paraya cevırıyorlar
    2000 lira 3000 lira gibi...
    21 subattan sonra hangı gun yoklamaya gıttı ısenız o kadar gune gore bır ceza
    gunluk 10 lira 5 lira gibi
    benımkı mesela 42 gun edıyor tam olarak hesapladım

42x5= 210 lira
    42x10= 420 lira
    misal....

mahkeme kagıdımın gelmesını beklıyorum sımdı...

ciddi misiniz ya 21 şubat olduğuna emin misiniz peki.benim kağıtta 31 ekim yazıyordu ama elime şubatta kağıt ulaştı.bana şimdi ekimden beri mi hesaplanacak şubattan mı of ya adam soymak için bahane arıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoNneCtinG_04 -- 19 Nisan 2011; 16:36:04 >

• 31.10.2010 ilk yoklama zamanı
    geç kalanlar ıcın son yoklama 21 şubat Askerlık subesınden ogrendım bizzat

mesela ben 21 şubat son yoklamamdı
    taa 1 nısan tarıhlı 8 nısanda bana ulastı yoklama kacagı olduguma dair kagıt. haftasonunu bekledım hemen ertesı pazartesı gunu gıttım

21 subattan 11 nısana 42 gun var benım son yoklmadan kacırdıgım zaman...

EmR_3153 21 subata gore al tarihi

rockfatal senın durum karısık askerlık subesıne gıt bıne yapman gerektıgını ogren

A.SAYGILI En berbat durumda senınkı olmus 3 aydan fazla ıse hapıs cezaları vardı bır cok yerde arastırdım bunu. 270 gun cok fazla bi rakam. ya mahkemede yuklu bır ceza alırsın yada kısa surelı hapıs cezası olabılır en ıyısını bulundugun yerdekı askerlık subesındekıler bılır bır muracaat et
  • @DeL_CaRMeN,
    hocam iyi dedinde yoklama kaçağı durumundayım ya orda işlem yaparlarsa askere gitmem için, bir mazeretim yok bu sefer bilgi alacaz diye iyice işler suya düşecek en iyisi bir kaç ay uğramamak o tarafa üniversiteye kayıt olduktan sonra uğramak en garantilisi galiba..
  • ee arkadaş ben daha son sınıftayım bu belge geldi dediler öğrenci belgesi gönderin yeterli burdaki arkadaşlar da diyor mahkeme para vs... cezası gelicek nasıl iş anlamadım
    haftaya arıyıp sağlam bir şekilde bilgi alıcam böyle saçmalık olmaz...Ya tecilimizi yaptırın adam gibi yada her sene düzenli biz kendimiz yaptıralım bütün kurumlar suçu birbirlerine atıyor ama olan vatandaşa oluyor...
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.