Şimdi Ara

Yoklama kaçağı nedeniyle mahkemeye çağırılıyorum (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
646
Cevap
2
Favori
173.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DeL_CaRMeN

31.10.2010 ilk yoklama zamanı
    geç kalanlar ıcın son yoklama 21 şubat Askerlık subesınden ogrendım bizzat

mesela ben 21 şubat son yoklamamdı
    taa 1 nısan tarıhlı 8 nısanda bana ulastı yoklama kacagı olduguma dair kagıt. haftasonunu bekledım hemen ertesı pazartesı gunu gıttım

21 subattan 11 nısana 42 gun var benım son yoklmadan kacırdıgım zaman...

EmR_3153 21 subata gore al tarihi

rockfatal senın durum karısık askerlık subesıne gıt bıne yapman gerektıgını ogren

A.SAYGILI En berbat durumda senınkı olmus 3 aydan fazla ıse hapıs cezaları vardı bır cok yerde arastırdım bunu. 270 gun cok fazla bi rakam. ya mahkemede yuklu bır ceza alırsın yada kısa surelı hapıs cezası olabılır en ıyısını bulundugun yerdekı askerlık subesındekıler bılır bır muracaat et

Bizim askerlik şubesindeki memurlar ancak sabahtan akşama kadar poğaça-çay içsinler.
    ellerindeki iphonelar ile oyun oynasınlar.
    hiçbirşeyden haberleri yok.

mazeretim var okul tecil işlemimi göndermemiş.
    yazılı savunmamı yapsam hakime acaba.
    hapise girip sicilime işlerse ülkeyi terkederim

• quote:

Orijinalden alıntı: nighthood

quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

quote:

Orijinalden alıntı: carter7415

Artık yoklama kacaklarina mahkemeye verilme durumu kalkti.Bundan sonra askeri yetkililer para cezasi verecekler.

Eee bizim mahkeme kağıdımız geldi

bende e-devlet sitesinde mahkemem var diye bir ibare gördüm ??? nasıl bir şey şimdi bu ?

askerlik görevimide yaptım, iş güç derken mahkeme izmirde ben istanbuldayım.gitme şansım yok.ne yapmalıyım, istanbuldan halledilebilirmi? nasıl bir işleyiş ve yaptırım uygulanabilir?

• Bugün malum yazı benimde elime geçti. Yazı 30 Mart 2011 tarihinde hazırlanmış.Son yoklamanızı yaptırmadığınızdan yoklama kaçağı durumuna düşmüş bulunmaktasınızdır diyor.Ben bu yıl aöf harç parasının ilk taksitini yatırdım, 2011 kasım'da askere giderim düşüncesiyle 2. taksiti yatırmadım.Acaba 2. taksiti yatırmadığım için mi bu yıl ki tecil işlemim yapılmadı ? Şimdi ben öğrenci kağıdı alabilir miyim ? yada kayıt dondurma belgesi alsam geçerliliği olur mu ?

Güncelleme : Biraz önce aöf bürosu ile görüştüm.Durumun tecilden kaynaklanmadığını bildirdi, büroya gidip öğrenci kağıdı alabileceğimi ve bu kağıtla işlem yapabileceğimi belirtti.2. taksit için ise faiziyle birlikte yatırabiliyormuşum.Bi nebze kendime geldim valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanic -- 20 Nisan 2011; 15:57:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockfatal

@DeL_CaRMeN,
    hocam iyi dedinde yoklama kaçağı durumundayım ya orda işlem yaparlarsa askere gitmem için, bir mazeretim yok bu sefer bilgi alacaz diye iyice işler suya düşecek en iyisi bir kaç ay uğramamak o tarafa üniversiteye kayıt olduktan sonra uğramak en garantilisi galiba..

bence yanlıs yapmıs olursun...
    gecıkırsen cok kotu durumlar ortaya cıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeL_CaRMeN -- 20 Nisan 2011; 0:07:21 >
  • quote:

Arkadaşlar merhaba;

270 gün kaçak gözüktüğüm için mahkeme kağıdım geldi.
    Bakaya suçu işlemişim ama okula kaydım bulunuyordu.
    AÖF tecil belgemi göndermemiş.

Şimdi Aöf Bürosuna gittim geriye dönük mahkemeye vereceğim için öğrenci belgesi istedim vermediler.
    Eskişehire Dilekçe yazıp Faks çekmem gerekiyormuş.

Şimdi ben nasıl bir Dilekçe yazacam
    Daha önce Faks çeken varmı bilgilendirirseniz sevinirim.

Saygılar.

Dün gece Merkez Büroya Mail attım
    Bugün Sabah cevapladılar

Posta adresimi istediler. Evime Gönderecekler sanırım

Helal olsun

• quote:

quote:

quote:

Artık yoklama kacaklarina mahkemeye verilme durumu kalkti.Bundan sonra askeri yetkililer para cezasi verecekler.

bende e-devlet sitesinde mahkemem var diye bir ibare gördüm ??? nasıl bir şey şimdi bu ?

Ben daha yeni tecil ettirdim kanun değişti bildiginiz uzere mahkeme kalkti dediler subeden,para cezasini bagli bulundugunuz sube belirliyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben daha yeni tecil ettirdim kanun değişti bildiginiz uzere mahkeme kalkti dediler subeden,para cezasini bagli bulundugunuz sube belirliyor.

o zaman istanbuldan izmire gitmem gerekmeyecek gibi bir sey yani?? istanbulda en yakin askerlik subesine ugrasam,yada e-devletteki tarihten sonra ugrasam hangisi olur? mahkeme yoksa e-devlette boyle bir ibare ne alaka oluyorki? bekleyip gorucez sanirsam..

• Dün yazı geldi bu gün asker :D Asker dediysek inzibat falan değil koskoca kıdemli albay, patronumun arkadaşıymış ziyarete gelmiş.Patronumada gelen yazıdan bahsetmiştim oda hemen beni göstererek bu asker kaçağı giderken bunuda götürün falan dedi gülüştüler.Onlar sohbet ederken albayı getiren kişi alt katta bizle oturdu assubaymış durumu ona anlattım bilgim yok dedi.Neyse bunlar çıkarken albaya izah ettim, korkma birşey olmaz git şubenle konuş, kimse kolundan tutup askere götürmez dedi.Bakalım ne olacak...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

o zaman istanbuldan izmire gitmem gerekmeyecek gibi bir sey yani?? istanbulda en yakin askerlik subesine ugrasam,yada e-devletteki tarihten sonra ugrasam hangisi olur? mahkeme yoksa e-devlette boyle bir ibare ne alaka oluyorki? bekleyip gorucez sanirsam..

Hakkınızda dava varsa o konuda bir bilgim yok buyuk bir ihtimal mahkeme olacaktir.Yinede araştırmanızda fayda var bakaya kalan bir arkadaşıma 2500 lira para cezasi gelmis bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carter -- 20 Nisan 2011; 16:29:42 >

• Bugün itibariyle banada yoklama kaçagı belgesi geldi. Şubat 21 son yoklamanın son günü dendi ve 18 şubatta yoklama icin subeye gittım ve yoklama yapılırken bana rahatsızlığım var mı diye soruldu. Mevcut fmf hastası oldugumu söyledim. Sonrasında hastaneye sevkim yapıldı 21 subata. Ama ogün yeni işe başladığım için gidemedim. Nisan ayında tekrar şubeye gidip durumu anlattım. Baglı oldugum subeye faks cekılerek nisan 7 ye taksim gümüşsuyuna sevkim yapıldı. Oradan 11 nisanda kasımpaşa asker hast. sevkim yapıldı, oradanda haydarpaşa gataya sevk edıldim. 13 nisandan berı gatada yatıyorum. 18 subattakı yoklama sevki üzerinden yatıyorum. Şimdi bu gelen zarf ne derece geçerli olur? Zaten gatada yed.sby.aday adayı rütbesiyle yatıyorum buradan ya tecil kararı çıkıcak yada elverişli kararı. Elverişli kararı çıkarsa yine diploma ile tecil alabilir miyim? Ve son olarak yok. kaç. gözüktügüm için bir ceza yermiym?

• Merhaba arkadaşlar,

Bana da dün yoklama kaçağı olduğumu bildiren bir kağıt geldi. Anladığım kadarıyla en yakın zamanda askerlik şubesine gitmem gerekiyor ve yoklama kaçaklarına artık para cezası kesiliyor. ( doğru mudur ?)
    Ama benim asıl merak ettiğim şey, bugün itibariyle 29 yaşında olmam ve AÖF 2. sınıfta öğrencisi olmam askerliğimi etkiler mi? Ayrıca pazartesi askerlik şubesine gidip yoklama yaptırdığımda koluma girip hadi kardeşim askere derler mi? İşlerimi yoluna koyabilmek için 2-3 ay gibi bir süre talep etme hakkım var mı sizce?

Beni aydınlatırsanız çok sevinirim, gerçekten zor durumdayım.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: datxxx
    pazartesi askerlik şubesine gidip yoklama yaptırdığımda koluma girip hadi kardeşim askere derler mi?

Demezler ben de yoklama kaçağı olduğum için gittim şubeye bilgi aldım. "Şu an askere gitmek istemiyorum kaçak olarak dolansam bişey olur mu" dedim "cezası var" dediler. "İyi ben düşünüp tekrar uğrarım" dedim çıktım. Öyle zorla kimseyi kolundan tutup götürmüyor.
  • 1 sayfa dolusu yazılı savunmam ve 2 tane ek dosyam (Okulda bulunduguma dair belge ve askeriyeden aldığım tecil belgem) ile mahkemeye hazırım

Eğer Salı günü mahkemede bunlara rağmen ceza yersem inat eder temyize gider hem askeriyeyi hemde okulu mahkemeye veririm.

• Avukat arkadaşım mahkemeye verilmişti. Bu okul yüzünden yoklama kaçağı durumuna düşmüştü. Kazandı mahkemeyi
  • duruşmam yarın bugün yazılı savunmamı götürdüm yarın getirsen daha iyi olur dediler.

Bakalım Yarın ne olacak
  • quote:

duruşmam yarın bugün yazılı savunmamı götürdüm yarın getirsen daha iyi olur dediler.

Bakalım Yarın ne olacak

İnş beraat edersiniz
  • quote:

quote:

duruşmam yarın bugün yazılı savunmamı götürdüm yarın getirsen daha iyi olur dediler.

Bakalım Yarın ne olacak

İnş beraat edersiniz

teşekkür ederim temennimiz o

• Duruşmadan geliyorum arkadaşlar

Beraat ettim

sormak istedikleriniz varsa cevaplayabilirim
  • teşekkür ederim
  • Arkadaşlar merhabalar banada bugün itibari ile muayene kaçağı gözüktüüğüme dair kağıt geldi. Sormak istediğim bazı şeyler var ben 88 ekim doğumluyum. 2006-2007 yılında üniversiteye başladım ve 2010 un 10. ayında ise okul ücretini ödemediğim için okul ile ilişkim kesilmiş. Şimdi ise bakaya durumundayım. Acaba okul benim tecil işlemimi yapmadımı yoksa 2010 ekimde ilişkim kesildi diye askerlik şubemi bilgilendirip o yüzdenmi bakaya kalmış bulunmaktayım. ama birde şuvar kağıtta askerlik çağına girmenize rağmen 31.10.2010 tarihime kadar son yoklamanızı yaptırmamışsınız diyor.Okul eğerki benim tecilimi yaptırmadığı için kaçak oldu isem mahkemede o okulda okuduğumu kanıtlarsam berat edermiyim ve benim mazeretsiz tecil hakkım devam edermi lütfen bu sorularıma cevap verirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti-1907 -- 27 Nisan 2011; 15:10:41 >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.