Şimdi Ara

Yeni ürün : Osram Night Breaker, %90'a kadar fazla ışık ve %10'a kadar daha beyaz ışık (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
540
Cevap
2
Favori
109.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İllaki kullanacağım diyorsan röle taktır öyle kullan,ilaveten farının içi çok çabuk kararacaktır bu ampulle.
  • geçenlerde arabayı aldığımdan beri yanmayan sis farlarını tamir edeyim dedim, uzun zamandır kullanılmadıklarından içleri toz toprak olmuş. söküp dağıttım bir güzel temizledim. ama baktım ki aynaları kararmış, yenilerine 100 lira vermek gereksiz dedim bi metalik gri soba boyası alıp giriştim silikonla kapatıp taktım yerine. gayette güzel oldu
  • Arkadaşlar bu ürünü Eskişehir'de nerde bulabilirim acaba güzel kutulu bir şekilde orjinal satan bi yerden almak istiyorum kandırılmak istemiyorum da

Birde Philips x-treme power ile karşılaştırırsak hangisi daha üstün. Ömür olsun aydınaltma olsun renk olsun. Beyazlık asla sorun değil benim için şu anda beyaz ampüller var ve çok berbat görüntü yağışlı havada önümü hiç görmüyorum. Osram silver star kullanırdım 3 yıl sonra patladı ne yazık ki hergün arabaya binerim ve sürkeli açıktır farlarım gece gündüz . Koyu renk ile vurguladım önemli yerleri çünkü yarı yarıya ömürü kısa diyorlardı bu far içinde ve tma 3 sene kullandım gerçekten.

Neyse hikaye işin hikaye ksımını geçelim de diyecğim şu silver starda memnundum standartlara göre baya iyiydi aydınlatması. Şimdi yeni bişiler almak istiyorum hemde şu salak beyaz ampüllerden kurtulmak istiyorum night breaker mı yoksa x-treme power mı?

Birde kimi arkadaşlar daha ucuza almışlar sanırım bu fiyat farkı neden kaynaklanıyor acaba. Bazı yerlerde 50 lira kimileri 28 liraya alıyor çiftini

x-treme power gerçekten böyle mi aydınlatıyor

http://www.youtube.com/watch?v=VNXfhrQTdaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 19 Ocak 2009; 3:37:15 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Arkadaşlar bu ürünü Eskişehir'de nerde bulabilirim acaba güzel kutulu bir şekilde orjinal satan bi yerden almak istiyorum kandırılmak istemiyorum da

Birde Philips x-treme power ile karşılaştırırsak hangisi daha üstün. Ömür olsun aydınaltma olsun renk olsun. Beyazlık asla sorun değil benim için şu anda beyaz ampüller var ve çok berbat görüntü yağışlı havada önümü hiç görmüyorum. Osram silver star kullanırdım 3 yıl sonra patladı ne yazık ki hergün arabaya binerim ve sürkeli açıktır farlarım gece gündüz . Koyu renk ile vurguladım önemli yerleri çünkü yarı yarıya ömürü kısa diyorlardı bu far içinde ve tma 3 sene kullandım gerçekten.

Neyse hikaye işin hikaye ksımını geçelim de diyecğim şu silver starda memnundum standartlara göre baya iyiydi aydınlatması. Şimdi yeni bişiler almak istiyorum hemde şu salak beyaz ampüllerden kurtulmak istiyorum night breaker mı yoksa x-treme power mı?

Birde kimi arkadaşlar daha ucuza almışlar sanırım bu fiyat farkı neden kaynaklanıyor acaba. Bazı yerlerde 50 lira kimileri 28 liraya alıyor çiftini

http://www.youtube.com/watch?v=VNXfhrQTdaw

night breaker h4 ciftini 35 e aldim gecen hafta. hepsiburada yada, magaza24 ten bulabirsin uygun fiyata tavsiye ederim

• quote:

Arkadaşlar bu ürünü Eskişehir'de nerde bulabilirim acaba güzel kutulu bir şekilde orjinal satan bi yerden almak istiyorum kandırılmak istemiyorum da

Ben Philips i tavsiye ederim. Sebebi ömrü. Çok daha fazla dayanıyor. Bildiğimiz sarı aydınlatıyor.Renk olarak pek birşey bekleme.Standart Philips ampüle göre en az %30 daha fazla aydınlatıyor. Farın yapısına ve önceki ampülünün kalitesine bağlı olarak bu fark daha da artabilir.Fakat kesinlikle aydınlatmada bir fark oluyor.Parklara Osram Cool Blue yaparsan ( rengi mavi ama sarı yanıyor) çok daha güzel olur.
    Sisler farların var ise ben Osram NightBreaker ı tavsiye ederim. Daha sonra far ayarını güzelce yaptır.Karşıdan uzun yakmış gelen araca kısa + sis yaktığım anda södürmek zorunda kalıyor.Söndürmezse bir de uzunları yakarım
    Direk internetten satın al. 90 YTL lik ampülü ancak internetten alırsın.

Fotoğraf makinası kalitesiz,renk beyaz çıkmış ama sarı aydınlatıyor.Resimdeki rengi dikkate alma

Kısalar Philips Xtreme Power H7, parklar Osram Cool Blue

Yeni ürün : Osram Night Breaker, %90'a kadar fazla ışık ve %10'a kadar daha beyaz ışık

Kısalar Philips Xtreme Power H7,parklar Osram Cool Blue,Sisler Osram Night Breaker H3

Yeni ürün : Osram Night Breaker, %90'a kadar fazla ışık ve %10'a kadar daha beyaz ışık

• ceyhunberber sağol hocam Bakim piyasada bulamazsam artık netten sipariş vereceğim

tenekekutu Bende çok kararsız kaldım philips mi osram mı diye hatta almaynada bir test yapmışlar sadece philips x-treme power ve osram night breaker geçmiş bu testi. Osramın iddası %90 philips %80 daha fazla ışık diyorum acaba osram mı alsam Bu arada resimlerde çok güzel çıkmış. Buakdar beyaz oalcağına inanmıyorum gerçi sende demişin ama hakkaten çok aydınlık çok güzel ya keşke sis farım da olsa

Resimlerde gördüğüm kadarıyla camlarında hafif bi mavilik var bu ampüllerin ıslak zeminde görüşü etkilemiyor bu değil mi hani şu çakma xenon olan masmavi boyalı ampüller gibi

• Bazı araçlarda 2-3 ay, bazı araçlarda ise 5-6 ay gidiyor bu ampül...

Oysa biraz daha uzun ömürlü olsa süper olacak.

Ampül takmak için servise giden arkadaşlar,bunu sizde yapabilirsiniz. Çok kolay... Bence servise gerek yok...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Eskişehir'in altını üstüne getirdim hiç bi yerde bulamadım sanayi sitesinde falan soruyorum one ya diyolar Bi yere daha baktım tam eve gidiyordum orda buldum night breaker. Fakat öyle plastik kutuda değil karton kutuda eskiden aldığım silverstarlar gibi. Çiftini 30 liraya aldım. Demin taktım öyle çok ahım şahım bi fark göremedim silverstar'a göre. Standart ampüllere göre iyi de nebilim takınca resimlerde gördüğüm gibi voooww dedirtmiyor yani hele osramın kendi reklam filmdeki gibi değil

Acaba sahtemi diyecem ama sahte olsa bukadar da ışık vermez bence bide hiç açılmamış yeni koliyi açtı da ordan verdi iki çift. Sanırım burda far yapısı ve çukur aynalar büyük rol oynuyor. Benim corollanın camları çizgili olduğu için belkide. Ama uzağı aydınlattığı bi gerçek orda hakkını yememek lazım fakat %90 daha fazla ışık gücü yalan gibi geldi yani. Silverstar da %50 diyordu ve oda bunun kadar yadınlıktı

Neyse bugün okadar çok inceleme fırsatım olmadı ama ilk izlenimlerim bunlar. 30 lirayı hak eder mi konusuna gelirsek eh işte bence değer yani.

Birde bişey soracağım benim kutunun üstünde Bilux yazioyor yanında da night breaker yazıyor. Sizde de öyle mi? Ampülün eteğinde yani metal kısmındaki yazılarda night breaker yazıyor mu sizde de yoksa sadece watt falan mı yazıyor. Bende wattı yaızyor üretim yeri yazıyor germany diye ama night breaker yazmıyor. Silverstar da silverstar diye yazardı. Aklıma takıldı bu ince ayrıntı.

edit:

Baktım nette orjinal ampülmüş bendekiler kutular falan aynı hafif mavimsi bide. Dmek farlardan kaynaklı birazda. İçini temizleyim hafta sonu sağ farımda da camda biraz çatlak var onuda değişttireyim kaskodan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 19 Ocak 2009; 19:18:20 >

• quote:

Eskişehir'in altını üstüne getirdim hiç bi yerde bulamadım sanayi sitesinde falan soruyorum one ya diyolar Bi yere daha baktım tam eve gidiyordum orda buldum night breaker. Fakat öyle plastik kutuda değil karton kutuda eskiden aldığım silverstarlar gibi. Çiftini 30 liraya aldım. Demin taktım öyle çok ahım şahım bi fark göremedim silverstar'a göre. Standart ampüllere göre iyi de nebilim takınca resimlerde gördüğüm gibi voooww dedirtmiyor yani hele osramın kendi reklam filmdeki gibi değil

Acaba sahtemi diyecem ama sahte olsa bukadar da ışık vermez bence bide hiç açılmamış yeni koliyi açtı da ordan verdi iki çift. Sanırım burda far yapısı ve çukur aynalar büyük rol oynuyor. Benim corollanın camları çizgili olduğu için belkide. Ama uzağı aydınlattığı bi gerçek orda hakkını yememek lazım fakat %90 daha fazla ışık gücü yalan gibi geldi yani. Silverstar da %50 diyordu ve oda bunun kadar yadınlıktı

Neyse bugün okadar çok inceleme fırsatım olmadı ama ilk izlenimlerim bunlar. 30 lirayı hak eder mi konusuna gelirsek eh işte bence değer yani.

Birde bişey soracağım benim kutunun üstünde Bilux yazioyor yanında da night breaker yazıyor. Sizde de öyle mi? Ampülün eteğinde yani metal kısmındaki yazılarda night breaker yazıyor mu sizde de yoksa sadece watt falan mı yazıyor. Bende wattı yaızyor üretim yeri yazıyor germany diye ama night breaker yazmıyor. Silverstar da silverstar diye yazardı. Aklıma takıldı bu ince ayrıntı.

edit:

Baktım nette orjinal ampülmüş bendekiler kutular falan aynı hafif mavimsi bide. Dmek farlardan kaynaklı birazda. İçini temizleyim hafta sonu sağ farımda da camda biraz çatlak var onuda değişttireyim kaskodan

kesinlikle haklisin aracin far yapisindan kaynaklaniyor. benim arkadas honda civic e takti eski model ondaki ile benim arac arasinda cok fark var 2 side night breaker olmasina rağmen.

kutu resmi asağida dostum ben distribitorunden aldim izmirdeki

• quote:

Orjinalden alıntı: set

Bazı araçlarda 2-3 ay, bazı araçlarda ise 5-6 ay gidiyor bu ampül...

Ampül takmak için servise giden arkadaşlar,bunu sizde yapabilirsiniz. Çok kolay... Bence servise gerek yok...

bu ömür farkı aracın elektrik tesisatının sağlamlığına falan bağlı olabilir mi acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: suicide

quote:

bu ömür farkı aracın elektrik tesisatının sağlamlığına falan bağlı olabilir mi acaba

benim 2,5 sene dayandi

• Phılıpsler arakadaşın dediği gibi daha dayanıklı,xenon efektli iyi bir ampul istiyorsan 'power 2 niğht' ı al philips çok daha iyi.
  • quote:

yok , komşunun arabasının tesisatının sağlamlığına bağlı....
  • cevap vermekten vazgeçtim ve malesef sil çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 20 Ocak 2009; 0:05:48 >
  • ceyhunberber Benimkide aynı hocam

• verseydin...
    quote:

cevap vermekten vazgeçtim ve malesef sil çalışmıyor.

her topikte mutlaka benden bir alıntı yapıp, birşeyler yazma ihtiyacı hissediyorsun ya, bende öyle yaptım...nasıl? iyi olmuş mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightech33 -- 20 Ocak 2009; 7:17:10 >
  • kesinlikle haklisin aracin far yapisindan kaynaklaniyor. benim arkadas honda civic e takti eski model ondaki ile benim arac arasinda cok fark var 2 side night breaker olmasina rağmen.

kim o civicli arkadaş bakem valla ben acayip memnunum ya artık önümü görüyorum resmen patlasın bidaha alırım nasılsa arabada yedekle duruyo hep osram süper bişi ya...
  • quote:

ceyhunberber Benimkide aynı hocam

Hayırlı olsun. Foto bekliyoruz

• quote:

quote:

Olabilir,aracın tesisatının kaliteli olması,aracın sarsıntısız gitmesi...

Mesela ticari araçlarda çok sarsıntı var(makaslı olduğu için), o sebeple bu ampül daha az gidiyor binek araçlara oranla... Bizzat denedim,durum böyle...

Orjinal ampüller daha çok gidiyor ticarilerde,ömür açısından bayağı fark var....
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• tenekekutu En kısa zamanda fotoları çekip koyacağım gerçeğe en yakın çekmek için uğraşıcam öyle beyaz ya da civciv sarısı çıkmasın die

set Hocam ben önceden Osram silverstar kullanmıştım yine burda forumdan görüp almıştım ve benle birlikte bir çok kişi almıştı. Yarı yarıya ömrü az diyordu yine üstündeki yazılarda ama bana tam dolu dolu 2,5 sene dayandı. Gündüzde açarım farlarımı ben Günde en az 1 saat araba kullanırım. Acaba bende neden buakdar uzun gitti anlamadım. Acaba gerilim mi az çok parlak yanıp ampülün telleri eskimiyor Ama böyle bişey olacağını da pek sanmıyorum parlaktı onalr da yani ya da şans meselesi

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.