Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (444. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: freemangroovy

quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

http://www.hepsiburada.com/m/trw-rotbasi-sol-caddy-iii-golf-v-jetta-iii-a3-octavia-trw-jte1054-p-OTNXTRWJTE1054

Üstat hepsi geçersiz sayfa..

Bende çıkıyor hepside.....ilginç...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahayar

Arkadaşlar merhaba;

1 Yıl boyunca kullandığım ve 30.000 KM yaptığım 2013 Model 1.6 TDI Elegance Octavia'mı 73.000 TL tutarına Eylül ayında satışını gerçeklerştirdim. Nasiptir belki bilemiyorum ancak ben aracımı 75.000 TL ye satmak istiyordum. Biraz beklesem satardım eminim. Arayanı soranı çok fazlaydı ama istediğim rakamı tabi ki vermiyorlardı. Ankara'dan bir arkadaş geldi aldı aracı.1 Hafta sürmedi satmam ilanı verdikten sonra. İkinci el piyasasının o kadar da kötü olmadığını örneklemek istedim. Bu başlık altında yazılanları her gün takip ediyorum. Bazı arkadaşlar ikinci eli olmadığı yönünde eleştiri yapmışlar. Bundan dolayı detaylı bir şekilde paylaşıyorum tecrübemi.

Bu arada Çobançeşme Yükselen'de yaptırmıştım 30.000 bakımını, o esnada bu aracı size bırakayım dedim. Aracıma verdikleri fiyat 63.000 TL idi. Servis olarak ve müşteri ilişkileri yönünden önünden geçilmemesi gereken bir bayii. Aman dikkat!

Satmış olduğum aracımın ek donanımları şöyleydi;

-Sunroof
    -Ön koltuklar ısıtmalı
    -17 Teron Jant
    -Bluetooth
    -Keyless

-Ön kaput koruma filmi tamamen ( Çok işe yarıyor, sıfır araç kullanıcılarının yaptırmasını tavsiye ediyorum )
    -Boya koruma
    -Koltuk koruma
    -4 Adet Nokian 16 kış lastikleri jantları ile birlikte ( Nokian gerçekten efsane bir lastik )
    -Cam filmi
    -Kartel koruma

Toplam da 73.000 TL.

Aracımı daha donanımlı bir Octavia almak için sattım. Eylül'de aracımı satar satmaz Oğuşlar Bayiisinden yeni aracımın siparişini şu şekilde verdim;

-Navigasyon________________ 1500 TL
    -Sunroof___________________ 3550 TL
    -Isıtmalı Ön Cam____________ 750 TL
    -Akıllı Park Asistanı__________ 1100 TL
    -Deri Kumaş Siyah iç Döşeme__ 2000 TL
    -18 Jant Gemini Alarasit_______ 1400 TL
    -Elektirikli Hafızalı Src. Koltuk___ 1750 TL
    -Keyless____________________1450 TL
    -Isıtmalı Ön Arka Koltuklar_____ 1300 TL
    -Sürüş Modu________________ 500 TL
    -230V Prız__________________ 350 TL

Aksesuarlar;

- 2 Adet Çöp Kovası__________88 TL
    -Bagaj Filesi________________140 TL
    -Marşpiyer Çelik_____________271 TL
    -Bagaj Üstü Spoiler__________250 TL

Servisin Hediyesi;

-Çelik Karter Koruması
    -Kauçuk Paspaslar
    -Cam Filmi
    -APP Plaka

Uyguladıkları 'Sadık Skoda Müşterisi' iskontosu %2.5 .Bununla beraber biraz da hatır gönül indirimi oldu aramızda (dediklerine göre) Toplam da verdikleri fiyat 91.600 TL

Evet gelelim aracın durumuna...

Araç Aralıktan önce gelmez dediler. Ama ne oldu ? Ekim'in son haftasında geldi. Geldi gelmesine ama eksik geldi;

Colombus büyük ekran istedim, ekran yine Bolero standart geldi. Satış danışmanına göre Navıgasyonlu Bolerolar daha büyükmüş. Hiç bir şey anlamadım. Standart Bolero ya yazılım mı attılar? Nasıl olabiliyor da o küçük ekran da navigasyonlu geliyor anlamadım. Bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.

Akıllı Park Asistanı istedim. Aracın kendi kendini park etme özelliğinden, ancak sadece ön tarafa park sensörü ile geldi...

18 Gemini RS jant istedim. Fabrika göya otomatik olarak değiştirip. 18 Gollus yapmış. Aksesuar olarak ayrıca siparişini verdim onun da. 18 Gollus u servise bıraktım. 16 Minoris taktırdım kış lastiği için.

Sürüş Modu ve 230v priz de araç içerisinde bulunmuyor.

Bu eksik gelen sipariş ile ilgili ne yapacağım bilmiyorum. Daha donanımlı bir araç almak için sattım güzelim arabamı bu gelen araçta eksik geldi.

Gazeteciyim 1 Aydır Suriye sınırda görev yapıyorum. Aracımı henüz canlı canlı göremedim. Sadece fotoğraflardan biliyorum. ÖTV zammı gelecek diye gemiden iner inmez faturasını kestirdim aracın. Bir nevi artık benim olmuş oldu.

Eksik gelen siparişlerle beraber aracın fiyatı 88.400 TL oldu.

Geçmiş olsun.

Yaklaşık 1 ay önce Skoda Octavia gözüme takıldı, araştırdım, bayiye gittim bakmaya, okudum, yazdım. 1 ayda çıkardığım sonuç; Yüce Auto tepeden tırnağa değişmelidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahayar

Arkadaşlar merhaba;

1 Yıl boyunca kullandığım ve 30.000 KM yaptığım 2013 Model 1.6 TDI Elegance Octavia'mı 73.000 TL tutarına Eylül ayında satışını gerçeklerştirdim. Nasiptir belki bilemiyorum ancak ben aracımı 75.000 TL ye satmak istiyordum. Biraz beklesem satardım eminim. Arayanı soranı çok fazlaydı ama istediğim rakamı tabi ki vermiyorlardı. Ankara'dan bir arkadaş geldi aldı aracı.1 Hafta sürmedi satmam ilanı verdikten sonra. İkinci el piyasasının o kadar da kötü olmadığını örneklemek istedim. Bu başlık altında yazılanları her gün takip ediyorum. Bazı arkadaşlar ikinci eli olmadığı yönünde eleştiri yapmışlar. Bundan dolayı detaylı bir şekilde paylaşıyorum tecrübemi.
    ...............
    ................
    ................
    Gazeteciyim 1 Aydır Suriye sınırda görev yapıyorum. Aracımı henüz canlı canlı göremedim. Sadece fotoğraflardan biliyorum. ÖTV zammı gelecek diye gemiden iner inmez faturasını kestirdim aracın. Bir nevi artık benim olmuş oldu.

Eksik gelen siparişlerle beraber aracın fiyatı 88.400 TL oldu.

Aracı teslim aldıysanız, geçmiş olsun.
    Aracın ruhsat işlemleri yapılmadıysa ; Yerinizde olsam, aracı teslim almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 13 Kasım 2014; 15:47:47 >

• Vee golf ü teslim aldık...1.2 tsi
    Aracin ici şık...kapilarda led ışığı ile çizgiler ve hafif aydinlatmalar var..koltuklar guzel,parlak siyah hatlar daha fazla bütünlük oluşturmuş...ön ayak aydinlatma rezalet...zor farkediliyor.( gece )
    Araç sessiz octiyle çok benzer ....
    İçi dar biraz..
    Suspansiyonda öyle ahim şahım farklı değil...abatılara inanmayın.. Çok az yumusak diyebiliriz...
    Arac 1.2 ve sıfır olmasına rağmen iyi kaçıyor...:)
    Yakiti ilerki gunlerde jullanip gorecegiz

• volkanilginli V kullanıcısına yanıt
    http://www.youtube.com/watch?v=Y6I568HH5bI&list=UU-MGGPubUTIONbSPd2gpPUg

videyu sonunda çekebildim buyur.
  • octavia 1.6 dsg elegance diesel aracımın 1.yılı 27kasımda doluyor.bugün 1.yıl bakımı için 2 yeri aradım. Aracı Eryadan almıştım, oraya sordum 475 tl dediler, forumdan bir arkadaş Atiki önermişti, o da 470 tl dedi...Eryada karar kıldım ama daha düşük servis varsa kararımı değiştirebilirim.
  • ERHAINSTEIN E kullanıcısına yanıt
    bende yok maalesef benim araç octavia 1.2 tsı dsg optimal herhalde versiyon farkıda var bu işte..video için teşekkürler..
  • volkanilginli V kullanıcısına yanıt
    2014 eylülde aldım 1.6 DSG Optimal. direksiyonun altı düz olan modellerden. belki bundan dolayıda fark olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERHAINSTEIN -- 13 Kasım 2014; 23:22:04 >
  • ERHAINSTEIN E kullanıcısına yanıt
    galiba ...
  • Arkadaşlar 1 hafta önce octavia siparişimi verdim aranıza katılıcağım icin heyecanlıyım.
    1.2 elegance dsg kırmızı ocak ayında teslim insallah.abi kardes iki arac siparişi verdik. Abim ses sistemi yerine metalik renk mavi istedi. yılda 12 13 bin km yapıyoruz ve bagaj bizim icin önemli. Hepinizin arabası hayırlı olsun allah kaza bela vermesin. Donanımlar:
    Yarı deri döşeme
    Kessy
    Karartılmış camlar
    Ön koltuk ısıtma
    Canton
    17 teron jant
    Ön park sensörü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERHYLZ -- 14 Kasım 2014; 1:16:07 >
  • SERHYLZ S kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun inşallah

allah sabır versin şimdiden

ben 3 aya doğru gidiyorum.

inşallah 25 kasım da teslim alacağım bir aksilik çıkmazsa;
  • SERHYLZ S kullanıcısına yanıt
    Nekadar anlştınız acaba?Araba size nekadara gelecek?
  • Yüzde 3 indirim cepte. Ayrıca iki arac siparis ettigimizden guzel indirim sözü aldık. 76.500 normalde 71 e razıyız. insallah dusundugumuz gibi olur.

• yakıt tüketimini aracını yeni almış yada almayı düşünen arkadaşlar soruyor. geçen seyahatimde 50 000 km deki dizel dsg aracımın yakıt değerlerini fotoğrafladım onları paylaşayım.

uzun süreli şehir içi-dışı karışık ve yakıt alımından sonra tamamen şehir dışı 130 u geçmemek kaydıyla yakıt tüketim değerleri

yine önceki sayfalarda bir arkadaşımız aracını kapattığında sıklıkla fan çalıştırdığını söylemiş. cevap yazılmamış olma ihtimaline karşı söyleyeyim. araçlarımızda partikül filtresi olduğundan duyduğunuz fan sesiyle beraber yüksek sıcaklıkta filtre temizleniyor. özellikle yeniyken araçlar bu işlemi çok sık tekrarlıyor. km yükseldikçe ya az duyuyorsunuz yada yolda halloluyor duymuyorsunuz. bildiğim kadarıyla bu işlem turbonun yakıt kaynaklı kurum yapma ihtimalini önlüyor.

herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

• 25 ağustos tarihinde skoda octavia 1.6 TDI elegance DSG araç aldım... Yakıt deposu dolu iken frenleme ,duruş ve kalkışlarda depodan arabanın içine çalkalama sesi veriyordu. Bununla ilgili aramadığım yer yok en son YÜCE AUTO yu aradım müşteri hizemtleri göüştüm... Evet bununla ilgili bu yıl ki araçlarda böyle kronik bir durum var dedi ... Çözüm yok.. Afiyet olsun yani... 80.000 TL araç alacağız ve bu sorun için çözüm olmayacak.. Skoda octavia 11 yıldır kullnaıyorum... Bu son bir daha skoda ismini duymak istemem ve ayrıca çevremdeki herkesede konu ile iigili bilgi veriyorum.. Kesinlikle skoda almayın diyorum...
  • serkancky kullanıcısına yanıt
    Dostum aracın hayırlı olsun ama forumda yazdım yakıt deposunda sürekli çalkalama sesi geliyor haberin olsu... Ve bunun çözümü de yok
  • Tesekkur ederim.depo sesi cok rahatsız edici seviyede degildir herhalde. Tecrubelerinizi paylasır mısınız?

• Birde her markanın kronik sorunları vardır zamanla alışırız

• Depo çalkantı sesi şehir içinde ve depo dolu iken duyulmakta, uzun yolda ise farkedilmiyor. Şehir içi kullanımda ışık yanınca 100 TL'lik mazot alınca bu sesi binde bir duymaktayım. Ben bu çözümü buldum, deneyebilirsiniz.
  • Uzun zamandır takip ettiğim aracı almak nasip oldu sonunda çok şükür :)
    Dizel optimal dsg ile ben de dün itibarıyla aranıza katıldım.
    Zaten araştırmıştım, fiyat olarak da zorlaya zorlaya optimala gelebildik :)
    Beklediğim gibi bir araç yalnız, alıp şöyle 15 km yol yapıp eve gelip arabadan inince bi plastik yanığı gibi koku geldi. Baya korktum. Arabanın içine gelen bir koku değil. Kapıyı açınca kokuyu geliyordu. Yaklaşık 1 saat sonra bi avmye gittim geldim. Yine koku vardı.
    İnternette baktım akşam, partikül filtresindendir, geçer diyorlardı. Bu sabah işe geldim, e5teki sözde çalışma yüzünden yol 1,5 saat sürdü. İşyeri otoparkında arabadan inince kokuyu duymadım. Sizde böyle bir durum oldu mu? İnşallah bi problem yoktur.
    Aracı alalı daha 1 gün olmadığı için ne süspansiyon sertliği ne depo sesi hissettim :) ilerde daha dikkatli incelerim diye düşünüyorum. şimdilik bunları gözardı edip biraz keyfini çıkarmak istiyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gadget46 -- 14 Kasım 2014; 13:46:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.