Şimdi Ara

Yeni iMac'in performansı ve tasarımı mercek altında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
0
Favori
7.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bu özelliklere bu kadar para vercem .

Şimdiden hayırlı olsun.
  • Zaten MacBook Pro hariç diğer Mac'ları beğenmiyorum ve Apple'nin sitesinde bu Mac'ı gösterirken arkada orta taraftaki şişkinliği göstermiyorlar. Bilmiyorum neyi amaçlıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni iMac'in performansı ve tasarımı mercek altında

Aha işte görün diye resmini de koydum yukarıya. Resmine bakın.
    Sadece ismi Apple diye şu kadarcık donanım parcasına 1299 USD para veriyorsunuz.
    Türkiye'de de her halde 4000 lira falan da olur en az...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 2 Aralık 2012; 23:39:20 >
  • sonraki nesilde işlemci ve ram'ler de anakarta gömülü gelir muhtemelen.
    utanmazsalar SSD'yi de gömerler ama bir süre daha hibrit disk kullanacakları için buna daha var.
    bu bileşenler de anakarta gömülü gelince iMac daha fazla incelecek.

Anakart üzerinde pek fazla faz yok. OC vs. hayal bu cihazda, zaten hiçbir AIO bilgisayar, kasalı PC'ler kadar esnek olamaz bu konuda. Ayrıca mac os işletim sistemi yeterince hızlı ve donanımlarda artık yeterince güçlüler.
    USB vs. bağlantılarının bulunduğu bölge çok kullanışsız bir yerde. USB hub da satın almak zorunda kalacak çoğu kullanıcı.

tamiri vs. sıkıntı olabilir ama işi tasarımda bitirmişler. İnce, şık, kablo kargaşası yok, bir köşede TV gibi duracak.

Mac OS'cuların gözü aydın, darısı da PC'lerin başına. Umarım AIO PC'ler Apple'ı örnek alırlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kirk Lee -- 3 Aralık 2012; 0:12:51 >
  • dust sorununu halletmislerse tamamdir!
  • imac'lere gerçekten hayranım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar size bir sorum var..
    27" iMac, 1799 $ olan modelde 768GB SSD mevcut.. 2560x1440 27" monitor var.. Bana sadece bu ikisinin fiyatını söylermisiniz? Sadece bu iki ürün bile fiyatın büyük bölümünü karşılıyor gibi geldi bana..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moffaka -- 3 Aralık 2012; 12:16:43 >
  • quote:

Ön cam ile LCD panel, çok güçlü bir şekilde birbirine yapıştırılmış (Geçen seneki modelde bu iki katman birbirlerine manyetik olarak tutturulmuştu). Bu da tamir edilebilirliğe büyük bir darbe vurmuş. RAM, İşlemci ya da Depolama Birimi'nde bir değişiklik yapılması için ekranın ayrılıp tüm logic board'un sökülmesi gerekiyor.

Geçenlerde Apple klavyem bozuldu. İçini açamadık. Çünkü açmaya çalışırken klavye yamuluyor. Firma sadece yazılımsal olarak değil, donanımsal olarak da ürünlerinin kurcalanmasını, tamir edilmesini istemiyor; "bozulunca yenisini al diyor" resmen.

quote:

Yeni modeldeki bileşenler, bir önceki nesilin bileşenleriyle büyük benzerlikler taşıyor.

Sadece incelmesiyle büyük yenilik olduğunu sanan Apple fanları iyi okusunlar bunu. İçinde kullanılan parçaların tamamı notebook parçaları.

quote:

Apple, bu modelde 3.5"'lik HDD yerine HGST'nin dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği 2.5"'lik sabit sürücüsünü kullanmış.

Ucuza kaçmanın sonu yok Apple'da. Nerden neyi kıssam diye sıyırmış âdetâ ve 3.5"lere göre güvenilirliği zayıf olan 2.5"lik disk kullanmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 9 Aralık 2012; 17:15:42 >

• her apple konusunda gordugumuz adamlar gene buradalar. hic mi begendiniz nokta yok arkadas hep elestiri hep elestri.
  • Sonuçlar gayet güzel, fiyat olarak da gayet makul.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Sonuçlar gayet güzel, fiyat olarak da gayet makul.

Hocam gözünü sevim 5400 Rpm disk bence seçeneklerde bile olmamalıydı,yurt dışı fiyatı dediğin gibi makul ama burda makul olucağını sanmıyorum
  • fiyatlar gayet uygun özellikleride iyi alınabilir
  • Şu anda imzamda bulunan macbook proyu kullanıyorum ve güncellemek istiyorum. Gelecek hafta kanadaya taşınıyorum. iMac ya da macbook pro 15'' customized almayı düşünüyorum. Hangisini almak daha mantıklı olur? Macbook pro aldığımız zaman 2 seneden fazla kullanıldığında çok eskiyor. Ekran kartı ve ram yetersiz kaldığı gibi bakımı da zor oluyor. Pili ve toz çok sorun yaratıyor. Fikir verebilirseniz sevinirim. Gittiğim gibi almak istiyorum yılbaşından önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dievas

Şu anda imzamda bulunan macbook proyu kullanıyorum ve güncellemek istiyorum. Gelecek hafta kanadaya taşınıyorum. iMac ya da macbook pro 15'' customized almayı düşünüyorum. Hangisini almak daha mantıklı olur? Macbook pro aldığımız zaman 2 seneden fazla kullanıldığında çok eskiyor. Ekran kartı ve ram yetersiz kaldığı gibi bakımı da zor oluyor. Pili ve toz çok sorun yaratıyor. Fikir verebilirseniz sevinirim. Gittiğim gibi almak istiyorum yılbaşından önce.

imzanda 2 tane mbp var, hangisini kullanıyorsun bilemiyorum ama imac taşınabilir bi makina değil. alacağın makinaya buna göre kendin karar vermen lazım. (buarada toz olayını ben kompresörle hallediyorum pek sorun çıkarmıyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

quote:

Şu anda imzamda bulunan macbook proyu kullanıyorum ve güncellemek istiyorum. Gelecek hafta kanadaya taşınıyorum. iMac ya da macbook pro 15'' customized almayı düşünüyorum. Hangisini almak daha mantıklı olur? Macbook pro aldığımız zaman 2 seneden fazla kullanıldığında çok eskiyor. Ekran kartı ve ram yetersiz kaldığı gibi bakımı da zor oluyor. Pili ve toz çok sorun yaratıyor. Fikir verebilirseniz sevinirim. Gittiğim gibi almak istiyorum yılbaşından önce.

imzanda 2 tane mbp var, hangisini kullanıyorsun bilemiyorum ama imac taşınabilir bi makina değil. alacağın makinaya buna göre kendin karar vermen lazım. (buarada toz olayını ben kompresörle hallediyorum pek sorun çıkarmıyor)

eski macbook promda anakart hatası çıktı yaptırdım gene bozuldu. Şimdi gt330M olanı kullanıyorum fakat ekran kartı yetersiz kalıyor. iMac'in taşınması zor olan bir cihaz olduğunu biliyorum ama laptoplardaki bu bakım olayı beni biraz bıktırdı. Yeniden macbook pro mu alsam yoksa iMac mi alsam kararsız kaldım. 2 sini de customize edip full özellikte alıcam. Fakat bu laptop bakım olayı beni rahatsız ediyor artık. Yeni macbook pro kullananlar tozla ilgili sorun yaşıyormu bunu merak ediyorum. Bende çok ısı sorunu oluyor.

• amerıkan casperi
  • anlamadığım şey orda laptop a kıyasla çok daha az parça var ve tek katman gibi duruyor bizim laptopta fana ulaşmak için anakart klavye herbişeyi söküyorsun bu nasıl 10 üzerinden 2 alıyor ?
  • quote:

quote:

quote:

eski macbook promda anakart hatası çıktı yaptırdım gene bozuldu. Şimdi gt330M olanı kullanıyorum fakat ekran kartı yetersiz kalıyor. iMac'in taşınması zor olan bir cihaz olduğunu biliyorum ama laptoplardaki bu bakım olayı beni biraz bıktırdı. Yeniden macbook pro mu alsam yoksa iMac mi alsam kararsız kaldım. 2 sini de customize edip full özellikte alıcam. Fakat bu laptop bakım olayı beni rahatsız ediyor artık. Yeni macbook pro kullananlar tozla ilgili sorun yaşıyormu bunu merak ediyorum. Bende çok ısı sorunu oluyor.

tozlanmanın yeni model yada eski model olmasıyla bir ilgisi yok, her ikiside eşit şartlarda aynı derece tozlanır. mesela sen makinayı düz ve temiz bir zemin üstünde kullanıyorsundur ama yanında pencere açıktır, ordan giren tozlar bir süre sonra fanları tıkar. makinan daha kolay ısınmaya başlar, yani nerede kullandığın önemli tozlanmada (gerçi en temiz ortamda bile bir süre sonra tozlanıyor bunlar sadece geciktirebiliyorsun hepsi bu)

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Yeni iMac'in performansı ve tasarımı mercek altında

Aha işte görün diye resmini de koydum yukarıya. Resmine bakın.
    Sadece ismi Apple diye şu kadarcık donanım parcasına 1299 USD para veriyorsunuz.
    Türkiye'de de her halde 4000 lira falan da olur en az...

Hayret mantık olgusuna sahip birileri hala varmış.

Ya arkadaşlar sizler şaka mısınız, hayır yani birde gelip donanımcıyım diye burda atıp tutuyorsunuz orada ne yazıyor ;

1.Seviye MAC Hede hödö'sü falan filan Ghz
    2.Seviye MAC Hede hödösü şöyle böyle Ghz
    3.Seviye MAC hede hödösü ahanda bu kadar Ghz

İşinize gelince "arada ki fark oc ile kapanıyor yeaa" gibisinden yazıyordunuz ne oldu, Sırf o ısrıklı elma logosu için bahsi geçen parayı ödemek hangi akla hizmettir ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

tozlanmanın yeni model yada eski model olmasıyla bir ilgisi yok, her ikiside eşit şartlarda aynı derece tozlanır. mesela sen makinayı düz ve temiz bir zemin üstünde kullanıyorsundur ama yanında pencere açıktır, ordan giren tozlar bir süre sonra fanları tıkar. makinan daha kolay ısınmaya başlar, yani nerede kullandığın önemli tozlanmada (gerçi en temiz ortamda bile bir süre sonra tozlanıyor bunlar sadece geciktirebiliyorsun hepsi bu)

Tozlanma konusunda haklısınız ama her defasında bilgisayarı açıp temizletmeye artık 150 TL gibi paralar vermekten bıkmış biri olarak soruyorum bunu. Cihazın altında cooler var. Rahat hava alabilen ortamda. Eşyalarına da temiz bakan biriyim bu yüzden soruyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.