Şimdi Ara

Yeni iMac'in performansı ve tasarımı mercek altında (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
0
Favori
7.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: myomeroz

quote:

Orijinalden alıntı: bilm-i yorum

Amerika'da yaşansa alınır çünkü dolar olarak pek bir farkı yok ama Apple dış ülkelerdeki kullanıcılara iyi kitliyor.
    Kitlendiğini hisseden de yok tasarım yok cazibe diyerek kendini kandırıyor işte
    5000 liraya canavar toplarım ben be

Tasarım yok öyle mi, cazibe diye kendini kandırıyor, yavaş gel aman derim :))))

Para meselesine gelince maalesef öyle.

Yazdığım mesajın ilk iki kelimesini okumadınız sanırım.
    Tabiki tasarım cazibe her türlü var ama ürüne verilen ücret tasarımının hakettiği değeri katkat aşıyorsa bu biraz fantezi oluyor.Amerika'da yaşayan birisi olsam bir Mac'e vereceğim birkaç bin dolar bana koymaz çünkü ordaki hayat standartlarının karşılayamayacağı bir değer değil.Ama Türkiye'de yaşıyorken ayda 10bin de kazansam 5bin liraya gidip almam tasarımcı,grafiker veya bu işlerle ilgilenen biri olsam bile.Mükemmel bir sistem toplayabilirim diğer alıntılayan arkadaşın dediği gibi de Linux kurabilirim üstüne hatta Windows bile kurabilirim de neyse.Kısacası OS X bile olsa 5000 lirayı hakettiğini düşünmüyorum.
    Alan da kazıklandığını hissetmiyorsa problem yok.Güle güle kullansın.Ama hissedenin acısını çıkarma şekli tasarımına,cazibesine sarmak oluyor.Bu sadece Apple ürünlerinde değil hayatın her alanında böyledir.
    İyi forumlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: myomeroz

quote:

Amerika'da yaşansa alınır çünkü dolar olarak pek bir farkı yok ama Apple dış ülkelerdeki kullanıcılara iyi kitliyor.
    Kitlendiğini hisseden de yok tasarım yok cazibe diyerek kendini kandırıyor işte
    5000 liraya canavar toplarım ben be

Tasarım yok öyle mi, cazibe diye kendini kandırıyor, yavaş gel aman derim :))))

Para meselesine gelince maalesef öyle.

Yazdığım mesajın ilk iki kelimesini okumadınız sanırım.
    Tabiki tasarım cazibe her türlü var ama ürüne verilen ücret tasarımının hakettiği değeri katkat aşıyorsa bu biraz fantezi oluyor.Amerika'da yaşayan birisi olsam bir Mac'e vereceğim birkaç bin dolar bana koymaz çünkü ordaki hayat standartlarının karşılayamayacağı bir değer değil.Ama Türkiye'de yaşıyorken ayda 10bin de kazansam 5bin liraya gidip almam tasarımcı,grafiker veya bu işlerle ilgilenen biri olsam bile.Mükemmel bir sistem toplayabilirim diğer alıntılayan arkadaşın dediği gibi de Linux kurabilirim üstüne hatta Windows bile kurabilirim de neyse.Kısacası OS X bile olsa 5000 lirayı hakettiğini düşünmüyorum.
    Alan da kazıklandığını hissetmiyorsa problem yok.Güle güle kullansın.Ama hissedenin acısını çıkarma şekli tasarımına,cazibesine sarmak oluyor.Bu sadece Apple ürünlerinde değil hayatın her alanında böyledir.
    İyi forumlar

amerikada 5kuruşa satılan cihazı sen burda daha az kazanıyorsun gel size 3kuruşa satalımda alın gibi bir beklenti içindesin sen, tamamen at gözlüğüyle bakmak bu. senin düşüncelerin seni bağlar, doğru olduğunu göstermez. tüm apple alanlar kazıklanıyor, bi sen akıllısın

• yeni macler özellikle 27 inch olanlar geldimi türkiyeye ne alemde satışlar.? bilgisi olan varsa fiyatlarıyla beraber paylaşabilirle rmi
  • Daha gelmedi dostum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DVD 'yi harici yapmalarının sebebi nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hie

DVD 'yi harici yapmalarının sebebi nedir ?

Tasaarım.İnce olsun diye her şeyi yapmışlar.Fark ettinizmi bilmiyorum ama hiç bir Apple bilgisayarında dvd kalmadı.Ağırlık ve boyut olarak azaltmaya çalışıyorlar.
  • Bu insanların grafik tasarım mimarlık 3d modelleme render alma denen hadiseden haberleri yok herhalde... O kadar boş yorum dönüyor ki. Bunlar dışında birçok müzik piyasasındaki kişiler dj'ler, fotoğrafçılar da mac kullanır. Kullanması hızlı kolay pratiktir. Bu tür işlere daha yatkındır. Oyun oynamak için değil iş yapmak için alınan makinelerdir. Kablosu şarjı yavaşlaması derdi olmaz. Bunu anlamayan adam hala ergen ergen yorum yapmasın yaşın bir önemi yok! Hayatınız pc oyunlarından ve masa başında oturup sanal alemde gezdiklerinizden ibaret herhalde. Burada bu yorumu yapan aynı kişiler mobilde de aynı yorumları android için yapıyorlar yok bizde şu kadar çekirdek var falan diye... Hükümet gibisiniz, düz mantık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk_kaan

quote:

Tasaarım.İnce olsun diye her şeyi yapmışlar.Fark ettinizmi bilmiyorum ama hiç bir Apple bilgisayarında dvd kalmadı.Ağırlık ve boyut olarak azaltmaya çalışıyorlar.

Son çıkan model ile bir önceki model arasında kaldım, web işlerim için almak istiyorum. 21" alacağım sanırım . Önceki modelde dvd sürücüsü var fakat bu modelde yok. Acaba önceki modellerdeki ekrandaki lekelenmeler dvd sürücüsünden oluyor olabilirmi ? Bu yüzden kaldırılmış olabilir mi ?

• quote:

quote:

quote:

Son çıkan model ile bir önceki model arasında kaldım, web işlerim için almak istiyorum. 21" alacağım sanırım . Önceki modelde dvd sürücüsü var fakat bu modelde yok. Acaba önceki modellerdeki ekrandaki lekelenmeler dvd sürücüsünden oluyor olabilirmi ? Bu yüzden kaldırılmış olabilir mi ?

Acikcasi bilmiyorum hocam.Ama dvd zimbirtisi harici olarak satiliyor eger cok lazimsa size alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Lekelerin dvd'den kaynaklı olduğunu sanmıyorum, ben hiç kullanmadığım halde sadece dvd tarafında leke oluyor. Temizlemesi gayet kolay, küçük bir vantuzla çıkartıp silebilirsiniz, dert edilecek birşey değil.

• Sakın performans beklentisiyle imac almayın. Günlük internet işleri müzik film için ideal ama daha güçlü işlemlerde imac sadece çakar. Görüntüden ibarettir.

Ne mac os eski mac os, ne de macler eski macler, Macler ben mesleğe (grafikerliğe) başladığımda bir rüyaydı evet. Ama şu an görsel güzellikten ibaret sıradan PC'ler sakın gaza gelip de yüksek performans beklentisiyle bu makinaya bağlanmayın 5000'liğiniz çöpe gider.

• 2014 kasım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dianzi

Hiç bu mağaza duymuş? onlar bana bir kupon ver. olduğu% 90 kadar kapatabilirsiniz. Bu doğrudur? Bana emin olun yardımcı olabilir? bkz: http://ick.li/5JN5J7

• grafiker için PC mi yoksa Imac mi tavsiye edersiniz..?
    ben bu işlerden hiç anlamam..Imac için bu kadar para vermeye değer mi? bildiğim kadarıyla bunların donanım parçaları değiştirilemiyormuş..
    bunun yerine iyi bir paraya PC toplatsam daha mı akıllıca olur..

bilgisayar sadece grafik tasarım ve internet amaçlı kullanılacaktır..

özellikle bilgili grafiker arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa çok memnun olurum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oprema

grafiker için PC mi yoksa Imac mi tavsiye edersiniz..?
    ben bu işlerden hiç anlamam..Imac için bu kadar para vermeye değer mi? bildiğim kadarıyla bunların donanım parçaları değiştirilemiyormuş..

özellikle bilgili grafiker arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa çok memnun olurum..

Grafik islemede imac fusion drive yada sdd daha verimli olurbirde mac os x tum guzelliklerini gormus olursun.
    birde xcode ile ibooks arthur la ebook , app yapabilirsin.
    Parca degisimine ihtiyac duymazsin, gun gelir, cok basit islemlerle upgrade edebilirsiniz. para sikintisi yok mac alabilirsiniz.

• çok hoş bilgisayar yaw bu yaz alıcam inş bir tane
  • quote:

Orijinalden alıntı: oprema

grafiker için PC mi yoksa Imac mi tavsiye edersiniz..?

Sakın ha! Mantıklı bir iş değildir grafik için imac almak. İmac adı üstünde günlük kişisel kullanım için alınacak şık güzel bir makinadır. İmacın ancak bir laptop gücünde olacağını aklınızdan çıkarmayın içindeki herşey mobil donanımdır. Bize ve çevremdeki ajanslara çok çektirdi imacler. Gelgelelim havasından ve alışkanlıklardan dolayı browser yeni sayfa açarken takılan bu aletlere o kadar para verip bağlanıyoruz. Bugün bir imac parasına rahatlıkla toplama bir workstation çıkarırsınız. Çift ips monitör en üst düzey core i7 işlemci min 12 gb ram vs vs 5000 Tl tutmaz bile. Aman ha diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylosoft -- 25 Şubat 2013; 21:21:18 >

• Oldu biz sizi ararız

Sanki ailenware alıyorsunuz....ben ona o kadar para vereceğime net cafe kurarım..cafenin adıda Tüplü cafe
  • Ya bu yeni iMac e ek olarak windowsu kursak oyun oynayamazmıyız

• quote:

Orijinalden alıntı: sheitank

Ya bu yeni iMac e ek olarak windowsu kursak oyun oynayamazmıyız

Oynarsiniz.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.