Şimdi Ara

Yemeksepeti siber saldırıya uğradı! Adres, e-posta ve telefon numaraları çalındı! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
6
Favori
14.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
154 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonlara reklam sms bombasına tutulacak desenize

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu da bir şey mi 3-5 sene önce Emniyet Genel Müdürlüğü 80 milyon kişinin kimlik bilgilerini çaldırdı. Bir sitenin birinde yayımlandı. Bilmem kaç terabyte bilgi. Hepsini indirmesi 1 ay sürer. O dönemde fazla üzerinde durulmadı. Siteye erişim engeli getirildi. Eee ne olacak Türkiye'den ulaşılamayacak ama tüm dünya erişebilecek. Tam bir skandaldı. Balık hafızalı bir toplum oluğumuzdan unutuldu gitti. Üzerinde durulmadı. Akıllı telefon kullanan herkes için bilgilerinin çalınma tehlikesi vardır. O yüzden uygulama indirip kurmayın. Tarayıcıdan sitesine giriş yapın. İşiniz bitince güvenli çıkış yapın diyorlar. Sosyal medya uygulamaları için de böyle diyorlar. Kim yapıyor. Kimsenin kolayına gelmez. Teknolojinin nimetlerinden faydalanıyoruz ama riskleri de var. Ama kimsenin umurunda değil.

• .Tolga . kullanıcısına yanıt
    Evet okudum ama sen benim mesajımı okumadın sanırım. Bizim insanımız her platforma tek şifre girmeye alıştığı için tek breachte tüm platformlardaki üyeliklerini tehlikeye atıyor. Halbuki ayrı ayrı şifre kullansalar bir platform patladığında mevcut şifresini değiştirip yoluna devam edebilir. Bahsetmek istediğim buydu.

• Yemek sepeti bi sen kalmıştın aferin

• onu zaten biliyorum, mail adresi değiştirme olmayınca kafam attı.

• Google zaten her bilgimize sahip onlar çalsa ne çalmasa ne

• Thanksgiving vardı bi ara o ne oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  

• 21. Yüzyılda gizlilik diye bir şey yok. Kayıplık var

• Kendileri datayı satmadılarsa iyi :) ki ellerinde sağlam data var deli para eder, adres tel kim ne yiyor ne içiyor v.s. :)

• 0850 telefon teroru ve banka kart dolandiriciligi baslasin. Anadolu sark koylusu nevzat en son kendisine yali satin almisti oyle tv'ye cikip biz boyleyiz soyleyiz demekle olmuyor.

• Alacaklılar kapıya dayanır şimdi

Data o hukuk bürosu görünümlü oluşumlara falan satılır artık

• Millet işin kolayını bulmuş.
    Sat bilgileri, sonra ne oldu hacker saldırdı.

He anlat dinliyorum..............

• Milletten en az %30 kesiyor bildiğim. Parayı da 20 güne ödüyor.

Adi firma azıcık aldığın komisyonu da bilgi güvenliği vs için harca. Ama nerede bizde öyle firma.

Hiç kullanmadım çok şükür bu programı.

• Bet reklamları gelmeye başladı bile engelle engelle bitmiyor allah belanızı versin

• Kart bilgisi olmadığı icin sallamamistim zaten tüm bilgilerimizi alıyorlar artık internetten diye, ama sabah biton mesaj gelmiş. Reklam mesajini geçtim, "servis talebiniz alınmıştır şifreniz xxx" şeklinde mesaj gelince iyice killandim hesap kapama maili ilettim Yemeksepetine. Saçma olan su, uygulamada hesabinizi da silemiyorsunuz. Izin vermiyor. Illa mail vs ugrasmak lazim. Ustune bu aksam 7 8 kez tanımadığım numaradan yemek servisi icin aradılar... Bu kadar hızlı olacağını düşünmemiştim. Acil sildim kalan bilgilerimi ama giden gitti artık. Hat degistiricez sayelerinde...

• yemeksepetinde kullandığım mail'i başka hiçbiryerde kullanmadım. Spam mail geldiği gün konuya yazarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon numarama dadanan reklamların sayısı son zamanlarda aşırı arttı.Yemek sepeti nerelere sattı anlarız yakında.

• Bi tutturmuş herkes bilgimde bilgim, bilgim de bilgim

Senin bilgini whatsapptan tutu facebook twitter instagram google hepsi işliyor evde konustuğun konuyla alakalı telefonuna o reklamların çıkması tesadüf değil

bırakınız artık şu bilgim masalını, bir yerin ajanı falan değilsen en fazla kasap hüsodan et reklamı gelir :D

• Güzel tezgay hacklendik ayagına bütün datayı sattılar :)))

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.