Şimdi Ara

Yemeksepeti siber saldırıya uğradı! Adres, e-posta ve telefon numaraları çalındı! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
6
Favori
14.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
154 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her zaman telefonla siparis veremiyoruz iste. Kimi zaman nakitmiz olmuyor, kimi zaman lanet olasıca dairenin önünde pos makinesi çalışmıyor, kuryeyle birlikte don pijama sokağa inip öyle çekiyoruz, bu yüzden online ödeme tek şansımız oluyor.

Ayrıca ben her restoranda ne yemekleri var, menüsünde neler var nereden bileceğim?

Online verirken canım ne isterse aratiyorum, restoranimi seçiyorum, siparişimi veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tjodalv -- 28 Mart 2021; 22:59:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mail değiştireyim dedim öyle bir seçenek yok, hesabımı silsinler diye mail attım, zaten primci sahibinin yüzünden uzun süredir kullanmıyordum.

bu firmadan restoranlar komisyon nedeni ile şikayetçi ama telefonla sipariş verirseniz 1 saatte gelen yemek buradan sipariş verirseniz 15 dakikada geliyor, ahlaksız esnaf sömürücü şirketler, getir yemek kullanıyorum fiyatlar iyi indirim yapıp indirim farkını sübvanse ediyor ama çakal ahlaksız esnaf bu seferde fiyatları arttırıyor ya da minimum tutarı yükseltiyor kebab söyledniz diyelim adamlar öyle bir fiyat ayarlıyor ki ayran söylemezseniz min tutar yüzünden gelmiyorlar.

• tjodalv T kullanıcısına yanıt
    Tamam işte. Nakitin olduğu zaman post makinenin çalıştığı zaman telefonla sipariş ver. Elinden geldiğince telefonla sipariş ver. En kötü senaryoda yemeksepetini kullan.

• Hesabını silsen ne olacak? Verilerin zaten ilişkili olarak başkaları tarafından indirildi. Senin verini siteye girip okumuyor. Cepledi cepledi

• Artık kimbilir kimlere satacaklar vay be daha neler gelcek başımıza ajanlar işi yaptı valla herşey ifşa enterasan durum
  • İşte gereksiz telefonu çaldırıp kapamalar olası dolandırıcılık yazan kişiler böyle elde ediyor numaramızı.

• Biz artık tantuniyi falan telefonla söylüyoruz.

• İşte bu yüzden kaydolduğum her site için ayrı ayrı büyük ve küçük harfli, sayılı ve sembollü 50 haneli şifreler üretiyorum. Herhangi bir platformda breach olduğu zaman da değiştiriyorum. Size de öneririm.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Butcher of Blaviken

onu mastercard kendisi tutuyor hiçbir -amazon ve hepsiburada hariç- firma yok diye biliyorum türkiyede kart bilgilerini tutan

Alıntıları Göster

Tek bir Amazon da kart bilgim var

O da Amazon diye. Tr de hiç bir firma kayıtlı kredi kartı verilmez

• quote:

Orijinalden alıntı: RAIZEN

İşte bu yüzden kaydolduğum her site için ayrı ayrı büyük ve küçük harfli, sayılı ve sembollü 50 haneli şifreler üretiyorum. Herhangi bir platformda breach olduğu zaman da değiştiriyorum. Size de öneririm.

Okudun mu bilmiyorum ama şifreler çalınmış.. istersen 50000 haneli şifren olsun büyüklü küçüklü :)

• Bi yemek sepeti vardı siber saldırıya uğramayan... Tüm dünya biliyor artık herşeyimizi artık sıkıntı etmemeye başladım

• Bir telefonla 30 saniye içinde kapatılabilen bir kartın bilgisinin; şifre, adres, adsoyad, doğum tarihi vb bilgilerin yanında hiç bir değeri yok bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samtual -- 29 Mart 2021; 10:3:49 >
  • Herşey çalınmış kredi kartı bilgileri çalınmamış alla alla

• Geçen hafta pegasusus bu hafta yemeksepeti bakalım sonu ne olacak

• normalde kullanıcıların dava acması ve tazminat ödemesi gerekiyor yemeksepetinin.

• Gideyimde sipariş vereyim bari

• El altından satmadılarsa hiç bir şey bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn1905 -- 29 Mart 2021; 12:44:17 >
  • Çalınmadan önce Tüm hesapları silmiştim. (E mailler hariç tabii)
    İnşallah bir sorun olmaz.. Kart olarak Enpara ile sipariş veriyordum.. Onun da İnt. Av sistemini kapalı tutarım hep.
    * Şimdi Enpara ile konuştum. İstersem mevcut kartı kapatıp. yeni kart gönderilim diyor. Yalnız yeni kart 15 gün sürüyor gelmesi.Ulan yemek sepeti iş çıkardın başımıza..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-701484EF2 -- 29 Mart 2021; 11:57:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11 temmuz 2019'da yemek sepetine attığın mail adamlara bütün şifreleri çalmışlar sitede dağıtıyorlar demiştim yıl olmuş 2021 hala guvenlik açığı var

Yemeksepeti siber saldırıya uğradı! Adres, e-posta ve telefon numaraları çalındı!

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.