Şimdi Ara

Xiaomi, Oppo ve OnePlus'ın Türkiye'de şansları ne? özel video (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
3
Favori
11.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyatları baz alırken satıldığı ülkedeki vergi ve kâr marjlarini hesaba katmayi unutuyoruz. Öne plus one AAlmanya da bile 350 Euro. Bunun içinde kar ve vergi var. Asus memo pad 7 me176c Türkiye de daha ucuz. Öyle bir stratejiyle ki mantıklı matematiksel bir yaklaşım, one plus one in fiyatı 1000 tl olmalı. Ek imei kaydı ile 1100 tl ye satılabilir ve firma kar da eder.

Bu acıdan olaya baktığımızda tüm telefonların 1100-1300 tl bandında satılması normal olanıdır. Daha üst düzeyde fiyat politikası kendi bacaklarına sıkmak olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: yahyaardadur

quote:

Orijinalden alıntı: berkcan258

one plus one 1500, mi4 1700, oppo find7 1650 TL fiyatlar senin düşüncene göre normalse boşuna tartışıyoruz. Z3 yarın tanıtılcak. bu çinli ürünler ülkeye gelene kadar muhtemelen Z2 200-300 TL indirime girer. Paralel ithalat fiyatları 1400-1500 seviyelerini görebilir. Bu çin malı ürünlere 1500 TL ve üzeri fiyat biçilmesi hayal. Alacak olanlara da yazık gerçekten.

Bende İsterim Fiyatların 1500 Altına İnmesini Ama Gümrük Faiz Otv Kdv Bir sürü Vergi Sonucunda Oluyor Zaten Hepimiz Biliyoruz Türkiye Vergi Çok Yüksek o Yüzden... HTC ONE M8 Modeli Dışarıda Şu Anda 1940 TL Civarında Satılıyor Burada 2500 Lirayı Buluyor Sadece Bir Örnek Birde Telefonlar Çin den Taşıma Ücreti Filan Ohooo

Hocam yaklaşımında hatalar var. M8 ve s5 in Almanya fiyatlarına bak bakalım. Aynı olduğunu göreceksin. Demek ki HTC Türkiye için farklı strateji izliyor.

Taşıma masrafı demişsin yine en Almanya ya bakalım. Hangisi Çin e daha yakın. Tr mi Almanya mı? Almanya da one plus one 64gb 350 euro. Vergiler de oldukça yüksek. Asus memo pad tabletler Türkiye de daha ucuz. Öyle düşün.

O nedenle Çinli firmaları büyütmeyin. 1200 tl ye her türlü telefon ülkemizde satılır kar da edilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @DoKToR_TiLKi Bilgi için teşekkürler hocam ancak gsmarena'da aynı model olduğu söylüyor baktığım linklerde aşağıda

http://www.mi.com/sg/redmi1s/ 169$

http://www.mi.com/in/redmi1s/ 5,999

Buda gsmarena linki:http://www.gsmarena.com/xiaomi_sells_40000_redmi_1s_units_in_india_in_42_seconds-news-9528.php

The smartphone was offered for just INR 5,999, which is around $98 at the current exchange rates and is even a bit cheaper than what the same handset goes for in China.

• Evet şimdi baktımda sadece Huawei değişiklik yapmış Redmi 1S'de değişiklik yok.

İlginç Çin fiyatı 160$ Almanya'da Hindistan'da 99$
  • mi4 16b maksimum 1100 tlye gelecek. Ne 1700 tl sinden bahsediyorsunuz. Siz bu işi bırakın ,bi halt bilmediğiniz belli.

• bu arada Meizu'ya türkiyeye giriş planınız var mı dedim? EVET dediler.

• bnce burdaki yorumlar bile bir algının yansımasıdır, genel kanı nedir, nasıl dönüştürülür, fiyatlandırma konusunda kamuoyu nası etkilenir. 350 dolar one plus one 1100 tl veya altında girmeliki +10 tl bile fazla... 2000 tl bir telefona vermek hele hele buna alışmak iyi bşy değil, ne ülke için ne kişi için, global üst düzey telefonlar için diorm; dünya genelinde bukdr arzı yüksek olan ürünlerin fiyatlandırmalarının yurt içinde çok yüksek fiyatlardan girmesinin, birilerinin cebini doldurduğuda aşikar. her firma g2'de olduğu gibi agresif fiyat (referans aldığımız fiyatlandırmaya göre) politikası bnmsemeli.kaldıki ülkeye yeni giren markalar için 1000 tl bandı etkendir +-100 tl (one plus one 64 gb için diorm tabi bunu)

• Benim en çok oppo find 7 hoşuma gidiyor. Almak istiyorum. Nasıl alabilirim. Yol gösterirseniz sevinirim.

Türkiye piyasasında bu markaların 1.200-1.500 TL araliginda başarılı olacağını düşünüyorum.Saygılarımla.

Mustafa Kahraman.

• Bu markalar operator kampanyasi disinda satisa sunulursa forum takipcileri haricinde musteri bulmalari zor. Yepyeni bir marka ve ustelik cin mali. Direk onyargi ile yaklasilacaktir

• oneplus one 64 gb suanki yurdısı fiyatı 750 tl hadi trde kazıklandık dielim vergi diyelim 1000 tl olmalı max ki olebir durumda ben 30tane alıcam ama aksi durumda diğer tercihleri değerlendirim g2 z suan 1100 1300 bandında satılmaya baslandı z1 bile 1500
    adamlara hak verceğimize kendi cıkarlarımıza hak versek ucuk fiyatlar yzıyosunuz yok 1500 1300 kazıklanmaya alısmısız anlasılan muhakeme yapmadan kor tuketici olmaktan bi vazgecsek trde fiyatlar coookk duser

• One plus one 1000 Tl'den girerse kesinlikle alacağım. Satışa sunulmasını bekliyorum. Elinde olan varsa max 1200 tlye alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psman -- 6 Eylül 2014; 12:08:23 >
  • Çektiğiniz videoları yayına koymadan önce siz kendiniz izliyormusunuz DH ekibi?
    Kameranız arkadaki ağaçlara odaklanmış, yüzler bulanık. Bu kadar bariz amatör hata da olmaz ki yahu!

• quote:

Orijinalden alıntı: WindowsPhone

bu arada Meizu'ya türkiyeye giriş planınız var mı dedim? EVET dediler.

Nerden sordunuz?
  • Xiaomi, Oneplus ve Oppo 7 modellerinin imei tamir hizmeti verilir..

www.androidbrick.com
  • zaten yüksek fiyatla giriş yaparlarsa şansları olmaz alternatiflerine yönelirler anlaşacakları garanti firması da iyi olmalı ama şu aralar giriş yapmaları lazım
  • woodypecker kullanıcısına yanıt
    aynen katılıyorum. ayrıca meizu da resmi olarak giriş yapmayı düşünüyor, mesajlaştık kendileriyle.
  • Gelme gibi bir şans göremiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WindowsPhone

bu arada Meizu'ya türkiyeye giriş planınız var mı dedim? EVET dediler.

Açık birşey. Önümüzdeki 10 yıl içinde girebilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • interwap kullanıcısına yanıt
    zaten mx4ü almak isterseniz diye kendi web sitelerinin linkini verdiler, online sipariş için. Ancak ben resmi olarak türkiyeye oppo, oneplus ve xiaomi girdikten sonra bunlar başarılı olursa önümüzdeki yıl, olmazlarsa 2016yı göreceğini düşünüyorum. Kısacası havada bulut sen bu sene meizu mx4ü unut.
  • hepsi 1000 tl ve altı olursa ...şeker olur...

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.