Şimdi Ara

Xiaomi HyperOS'tan ilk görüntüler sızdı: MIUI rafa kalkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Xiaomi HyperOS'tan ilk görüntüler sızdı: MIUI rafa kalkıyor
    Akıllı telefon pazarının en büyük üreticileri arasında yer alan Xiaomi, yazılım bölümünde yeni bir sayfa açmayı planlıyor. Bildiğiniz gibi MIUI arayüzünün yerini alacak HyperOS, geçtiğimiz saatlerde resmen tanıtıldı. Bu bağlamda heyecanlı bekleyiş sürerken, HyperOS'tan ilk görüntüler paylaşıldı.

Xiaomi HyperOS'tan ilk görüntüler sızdı

Bilmeyenler için dün yaptığı paylaşımda Xiaomi CEO'su Lei Jun, MIUI yazılımının yerini alacak HyperOS adlı işletim sistemini duyurdu. Öyle yetkili isim, bu gelişmeyi "tarihi bir an" olarak nitelendirdi ve çalışmaların 2017'den bu yana devam ettiği belirtildi. HyperOS için Android temelinde bir arayüz demek doğru olur. Ancak IoT (Nesnelerin İnterneti) cihazları için özel olarak geliştirilen Vela sisteminin yeteneklerini bir araya getirecek.

İlk kez Xiaomi 14 serisinde kullanılacak HyperOS, yakın gelecekte Xiaomi ekosisteminin temelini oluşturacak. Bu bağlamda lansmana sayılı günler kala, yeni kullanıcı arayüzünün ekran görüntüleri paylaşıldı. 

Sızdırılan görüntülere bakıldığında, HyperOS önemli ölçüde MIUI arayüzünü andırıyor. Öyle ki benzer uygulama simgeleri ve kontrol merkezi kullanılmış. Ancak görünüşe göre Xiaomi, yeni şablon türleri, saat, widget seçenekleri ve daha ayrıntılı duvar kağıdı seçenekleri ile çok daha fazla özelleştirme seçeneği sunmayı planlıyor.

Ayrıca Bkz.Xiaomi resmen açıkladı: MIUI gidiyor, HyperOS geliyor

Halihazırda MIUI kullanan ve Android 14 güncellemesi alacağı bilinen cihazların ise HyperOS alıp almayacağı halen belirsiz. Bu noktada HyperOS'lu Xiaomi 14 serisinin 27 Ekim'de piyasaya çıkacağı söyleniyor ve bu noktada bir haftadan biraz daha uzun bir süre kaldı. Dolayısıyla tüm detaylar için bir süre daha beklememiz gerekiyor. 

Kaynak:https://www.gsmarena.com/xiaomi_hyperos_leaks_in_screenshots-news-60268.php

• Bana kalırsa Huawei'nin gittiği "Biz Android'den çıktık" imajı Çin'de ve Uzakdoğu'da alıcı buluyor.

2 sene HarmonyOS'li tablet kullanıp S9 Ultra'ya geçtim. Dünya varmış...

Gelelim Xiaomi'ye...

Xiaomi tablet yapar, kalem koymaz. Kendine özgü bir not alma uygulaması bile yoktur.

Xiaomi telefon yapar, işlemcisi en üst düzeydir ama ahize arızalıdır, sensörler düzgün çalışmaz.

Xiaomi saat yapar, içine uygulama yüklenmez... (Son çıkardığı ürün hariç)

Xiaomi her zaman bir yerden patlıyor. Özellikle yazılım konusunda Xiaomi'ye asla güvenmiyorum.

• Sanki sıfırdan sistem yapmış gibi sonuna OS takısı eklemeleri bir bana mı mantıksız geliyor.

• cilalamışlar.

• Sureyya hanim atilmamis???

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çinlilerin amacı ortak bir işletim sistemi kanımca. Yavaş yavaş. Xiaomi Huawei realme oneplus vivo vs... Ortak bir sistemde buluşacaklar ilerde.

• iOS'e benziyor hatta kopyalamışlar baştan ayağı her zaman yaptıkları gibi.

• Geldim geldim sabırsız olmayın hemenXiaomi HyperOS'tan ilk görüntüler sızdı: MIUI rafa kalkıyor 

• "Bu ne lan dünün aynısı" karikatürünü aklıma getirdi. Xiaomi HyperOS'tan ilk görüntüler sızdı: MIUI rafa kalkıyor 

• Süreyya hanımın muhteşem değişimi bile bundan daha fazlaydı.

• Bana kalırsa Huawei'nin gittiği "Biz Android'den çıktık" imajı Çin'de ve Uzakdoğu'da alıcı buluyor.

2 sene HarmonyOS'li tablet kullanıp S9 Ultra'ya geçtim. Dünya varmış...

Gelelim Xiaomi'ye...

Xiaomi tablet yapar, kalem koymaz. Kendine özgü bir not alma uygulaması bile yoktur.

Xiaomi telefon yapar, işlemcisi en üst düzeydir ama ahize arızalıdır, sensörler düzgün çalışmaz.

Xiaomi saat yapar, içine uygulama yüklenmez... (Son çıkardığı ürün hariç)

Xiaomi her zaman bir yerden patlıyor. Özellikle yazılım konusunda Xiaomi'ye asla güvenmiyorum.

• Cilala parlat modeli olmuş.

• LGatakan kullanıcısına yanıt
    Xiaomi uygulamasına reklamı basar.

• Telefon Arama kısmın da kendi uygulamasını mi kullanacak.

• Muhtemelen aynı saçmalığı devam ettirip çine ayrı rom, avrupaya ayrı rom, globale ayrı rom vs. yapacaklar yine. Pek bir değişiklik de göremedim. MIUI 15 olmuş dümdüz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.