Şimdi Ara

Turk Telekom wifi 6 router talebim hakkında aldığım bilgi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
5
Favori
16.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• haandsomee kullanıcısına yanıt

İnşallah

• Şuan netspeed kullanıyorum. Kapattırıp telekoma başvuru yapıcam. Yeni wifi6 modem verme ihtimalleri var mıdır? Yeni başvurupta alan var mı ?

• eraygider kullanıcısına yanıt
    100 mbps ve üstü paket alırsanız verirler
  • AMC A kullanıcısına yanıt

Hocam aklıma gelenleri ekledim. Hız testi Masaüstü PC'imden wifi6 ile yapıldı. Masaüstü pc'de de wifi6 anakart destekli. Modemle arasında 1 duvar var tahmini 3 metre mesafe var. İstediğin birşey olursa söylersen o görüntüleride ekliyim.

Turk Telekom wifi 6 router talebim hakkında aldığım bilgi

Teşekkürler hocam

merhaba

Bende yeni abone olacağım 100mbit türktelekom a

Wifi 5 mi 6 mı veriyorsunuz diye sordum telefonda telekom müşteri hizmetlerine

100 ve üzeri wifi6 veriliyor 5 verilmez dedi.

İnşallah 6 gelir dedim.

hangi ürünü getirecekler merak ediyorum sorunlu bir marka model varsa onu araştırıyorum.

• Cihan kullanıcısına yanıt

Fiber abonelere 100 mbps ve üstü hızlarda TPLINK EX20 veriliyor Wifi 6 destekli bir router. Yüksek ihtimal o cihaz gelir. Vestel daha dağıtılmıyor bildiğim kadarıyla çünkü rezil bir router milletin bedduasını sağlam aldı Türk Telekom bende dahil olmak üzere.

Evet. Özellikle Fiber abonelere belirli hız üstüne bu modem veriliyor. Çünkü 1.2gbit destekli. Olaki 500mbit veya 1gbit isterseniz sadece merkezde değişiklik yapılıyor. Daha önceki verdiği hiçbir modem 1gbit desteklemiyordu. Vestelle vedalaştılar. Telekomdaki teknik arkadaşlar bile küfür ediyordu o modemlere. Tplink ex20 veriliyor. Ax1800 yazıyordu sanırım modem altında. Şahsen ZTE modemin 2.4ghz bile tek diş çektiği bazen hiç çekmediği hız ölçümünde 20-30mbitsleri zor gördüğü yerlerde bu modem aynı konumdayken 80mbitleri bile rahat görüyor. wifi6 olmasıda ayrı muhteşem avantaj. Bu modemlerle artık fiber abonelerin sorunları biter. Böylece bu kısma personel giderleri azalır. Şirketin yararına oldu bu karar

• @Ispanak Namık @haandsomee

cevap için teşekkür ederim.

Bende Tplink ax5400 var (AXE75 olarak da geçer) Wifi6-E router

Bu router ı bağlayabilirmiyim getirdikleri router a veya onların router ı almama şansım yok dimi mecbur alıyoruz kiralayıp.

Gelen teknisyen benim router ı kurar mı onların cihazı yerine?

Sıfırdan abonelik açacaksanız aylık kira karşılığı router veriyor Türk Telekom. DSL'den Fiber'e dönüşüm yaparken de router veriyor ama kira ödemiyorsunuz. Kısaca her halukarda Türk Telekom abonelik iptali sonrası onlara teslim edilecek router verecek. İster onunla internete çıkarsınız isterseniz kendi routerinizle. Telekom personelinin sizin routerinizi takacağını sanmıyorum.
  • Ispanak Namık kullanıcısına yanıt

Peki onlar gittiği zaman router ı söksem kendi routerımı bağlasam çalışır mı

Herhangi bir şifre vs gerekiyor mu fiber de ayar yapmak için.

Kendi routerinizin arayüzüne internet kullanıcı adı ve şifrenizi yazmanız gerekiyor. Onu da Türk Telekom'dan alabilirsiniz. (ISS'inizi Türk Telekom olarak varsayıyorum. Eğer değilse hangi ISS'ten hizmet alıyorsanız ondan alabilirsiniz kullanıcı adı ve şifrenizi.)
  • 1gbit TTNET internet kullanıyorum abone olurken tplink c5v ve model bir modem vermişlerdi kendim asus ax6000 cihazımı kullanıyordum burada Wi-Fi 6 modem çıktığını görünce dün kayıt oluşturmuştum bugün öğlen gelip taktılar kablolu 940 MB kablosuz 700 MB’ı geçmiyor kendi modemim kablolu ve kablosuz 940 alıyorum bu verdikleri Wi-Fi 6 modem de ölü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Reaver -- 19 Mayıs 2023; 16:43:41 >

• Dark Reaver kullanıcısına yanıt

Bufferbloat durumları nasıl?

• Dark Reaver kullanıcısına yanıt
    Yine kablosuzda 700 veriyorsa iyi hocam
    Tabii ki bir Asus kalitesi beklememek lazım
    Verilen cihazı mevcut modeminizle beraber mesh sistem kurarak kullanabilirsiniz.
  • Israrla kayıt açmıyor wifi6 modem için MH, en son dedim hız sorunu kopma sorunu yaşıyorum ekip gelsin diyorum. Ertesi gün arayıp problem çözüldümü diyor ekip gelmeden Yine kayıt açtırdım ekip gelsin dedim yine olmazsa Ümit Onal'a yazacam, adam anında çözüyor işi hiç bunlarla vakit bile kaybetmeye gerek yok aslında ama neyse
  • Ispanak Namık kullanıcısına yanıt

Modem gelmiş ekipten arkadaşla görüştüm, siz kayıt açın gelip takalım dedi ama bir kayıt açtırmak için takla atmadığım kaldı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.