Şimdi Ara

Volvo bakım fiyatları (71. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.872
Cevap
32
Favori
277.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kimseyle tartışmaya girmek için yazmıyorum, ancak sadece Ford Türkiye sitesine bakmak bile Volvo'nun bakım politikasını sorgulamama yetiyor.

http://www.ford.com.tr/ford-servis/bakim-ve-onarimlar

Volvo S60 ile aynı şase ve aynı motora sahip, aynı ülke koşullarında kullanılan Mondeo'nun bakım aralıkları 15.000km, yakıt filtresi de iki bakımda bir değişiyor. Benim yeni aldığım 2011 model S60'ın yakıt filtresi serviste her 10.000km'de bir değişmiş. Yani normalden 3 kat fazla sıklıkta değişmiş ki bu hem çevreye hem de milli ekonomiye zarar. Yağ ve diğer filtreler de Ford'un önerisinden 1.5 kat sık değişmiş. Bu da ekonomimize ve çevremize zarar.

Bu arada Ford İngiltere daha önce sunduğum Volvo İngiltere ile aynı servis aralığını öneriyor. Ford Türkiye'nin önerisi yine de makul.

Lütfen bu duyarlılığımızı ve sorgulayıcı yaklaşımımızı pintilik ya da ucuzluk olarak algılamayın. Ben de servise gitmek isterim, çünkü sürekli aynı araçlar ile ilgilenen bir teknisyenin daha temiz ve doğru iş yapacağını düşünüyorum. Ama çevreye ve ülke ekonomisine de önem veriyorum.

Bu konuyu Volvo Türkiye'ye hiç soran oldu mu? Garanti dolduktan sonra servise kendi isteğimize göre bir bakım takvimi uygulayabiliyor muyuz? Türkiye'de servis yazılım güncellemelerini İngiltere'deki gibi ücretsiz yapıyor mu?

Saygılar,

Koray

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: korayesque

Kimseyle tartışmaya girmek için yazmıyorum, ancak sadece Ford Türkiye sitesine bakmak bile Volvo'nun bakım politikasını sorgulamama yetiyor.

http://www.ford.com.tr/ford-servis/bakim-ve-onarimlar

Volvo S60 ile aynı şase ve aynı motora sahip, aynı ülke koşullarında kullanılan Mondeo'nun bakım aralıkları 15.000km, yakıt filtresi de iki bakımda bir değişiyor. Benim yeni aldığım 2011 model S60'ın yakıt filtresi serviste her 10.000km'de bir değişmiş. Yani normalden 3 kat fazla sıklıkta değişmiş ki bu hem çevreye hem de milli ekonomiye zarar. Yağ ve diğer filtreler de Ford'un önerisinden 1.5 kat sık değişmiş. Bu da ekonomimize ve çevremize zarar.

Bu arada Ford İngiltere daha önce sunduğum Volvo İngiltere ile aynı servis aralığını öneriyor. Ford Türkiye'nin önerisi yine de makul.

Lütfen bu duyarlılığımızı ve sorgulayıcı yaklaşımımızı pintilik ya da ucuzluk olarak algılamayın. Ben de servise gitmek isterim, çünkü sürekli aynı araçlar ile ilgilenen bir teknisyenin daha temiz ve doğru iş yapacağını düşünüyorum. Ama çevreye ve ülke ekonomisine de önem veriyorum.

Bu konuyu Volvo Türkiye'ye hiç soran oldu mu? Garanti dolduktan sonra servise kendi isteğimize göre bir bakım takvimi uygulayabiliyor muyuz? Türkiye'de servis yazılım güncellemelerini İngiltere'deki gibi ücretsiz yapıyor mu?

Saygılar,

Koray

Neler yazdık koray bey
    Yıllar önce burada yazan bir volvo yetkilisi vardı onlarca soru yönelttim, onun şakşakçılarındanda tepkiler aldım
    Sorularım şunlardı
    1. Aynı motoru kullanan ford bakımı 450 tl iken bizim neden 900 tl
    2.motorun üreticisi ford -psa 20 bin(citroen vepegugeot)ford 15 binde bakıma çağırırken siz neden 10 binde çağırıyorsunuz
    3.yurt dışı bakım aralıkları tr nin 2 katı iken siz neden yarısında çağırıyorsunuz(hava ve yakıt etkeni olmayan ürünler triger,v kayışı gibi)
    4.lastik şişirme spreyiniz yanlış hatırlamıyorsam serviste 130 tl (az daha koy lastik al) neden?
    5.derinin garantiye girmesi için bakımın yılda 2 kez olması lazım 450x2=900 3 yılda 2700 tl (reklam olmasın ankarada eski volvomu 2500 liraya gerçek deri kaplatmıştım.isteyene adres verebilirim)

Şimdi marka fanatikliği yapmadan bu servis politikalarını eleştirmeyelimmi. Aracıyla duygusal bağ kuran arkadaslar saldırıya geçti,geçiyorda.yaw arkadas ben aracım garantideyken bile servise gitmedim kendi işimi kendim hallediyorum.ben ortadaki çarpık düzeni eleştiriyorum anlayın artık.:))
    Tabi yetkili arkadaşın cevabı
    Giderlerimiz fazla,servis elemanlarının kursları vs,yetki belgeleri,verdiğimiz garanti(size kimse sanayideki adamla aynı fiyata yapın demiyor ki zaten)
    Bizde fordun aynı şartlarda gideri yok mu dedik
    Kahvehanede içtiğiniz çayla boğazda içtiğiniz çay aynı fiyat mı? dediler.
    Hımmm bak bu oldu işte kullanılan malzeme aynı öndeki arma ford olusa 450 volvo olursa 900 :)))
    Bir arkadaşın dediği gibi gidin ford alın o zaman :))) bak bu da iyiy di :)))

Güncelleştirmeler 3000 tl tutuyorsadece 1 tuşa basacak keşke ford alsaydık :)))

Israrla eleştiriyorum. Bir yedek parça sitesine gidin bosch,mann gibi kaliteli filtre birde tam sentetik yağ alın ustanın birine 20 lira versen değiştirir
    Hiç başınız ağrımaz.
    135 bin km deyim hiçbir kayış ve buji değişmedim yurt dışında 240 bin triger 160 bin buji diyor çünkü orjinal bujiler iridyumlu size takılanlar değil.kayış koparsa haber ederim (siz değiştirebilirsiniz tavsiye değildir :)))
    Şimdi syn koray sonuç şu
    bir teşbihte ben yapayım
    kahvehanenin sahibi boğazda cafe satın almış biz boğazda çay içiyoruz :)) ama kahvehane müştemilatını kullanarak(motor) hemde her 10 binde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsnn -- 15 Nisan 2016; 8:58:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Volvo S40 var bizde 2008 115.000km'de.. 120.000 bakym fiyatyna baktym duda?ym uçuklady..

6.700 lira bakym my olur arkada?..

http://www.volvoservisfiyatlari.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkroques61

Volvo S40 var bizde 2008 115.000km'de.. 120.000 bakym fiyatyna baktym duda?ym uçuklady..

Conta*
    Dizel Partikül Filtresi
    DPF Katkısı
    Fren Hidroliği*
    Hava Filtresi
    Motor Yağı
    Polen Filtresi
    Triger Kayışı (Kit)
    V- Kayışı
    Yağ Filtresi
    Yakıt Filtresi

*değişimi gerekli ise ibaresi var zaten.
    dizel partikül filtresi ve katkısıda aslında aynı katagoriye dahil.Kontrol ile değiştirilmeli.
    kalan ürünler ise zaten oldukça makul fiyatlarda.
    6000 7000 liralar yok aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: nosturkye

quote:

Orijinalden alıntı: darkroques61

Volvo S40 var bizde 2008 115.000km'de.. 120.000 bakym fiyatyna baktym duda?ym uçuklady..

Conta*
    Dizel Partikül Filtresi
    DPF Katkısı
    Fren Hidroliği*
    Hava Filtresi
    Motor Yağı
    Polen Filtresi
    Triger Kayışı (Kit)
    V- Kayışı
    Yağ Filtresi
    Yakıt Filtresi

*değişimi gerekli ise ibaresi var zaten.
    dizel partikül filtresi ve katkısıda aslında aynı katagoriye dahil.Kontrol ile değiştirilmeli.
    kalan ürünler ise zaten oldukça makul fiyatlarda.
    6000 7000 liralar yok aslında.

Evet doğru ancak ben yazarken eksik yazmışım bir de bayağı imla hatası olmuş şimdi farkettim mobilden yazdım diye sanırım..

Benim araçta DPF sıkıntı çıkarttı dün serviste değişmeli dediler uyarı vermiş biraz abartmış gibi geldi ama araştırıyorum şimdilik iptali gündemde..

• fsnn F kullanıcısına yanıt
    Hocam çok güzel bir nokta atışı yapmışsınız ve yorumunuza sonuna kadar katılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samil422

arkadaşlar slm.

2012 s40 aracımın volvo ön panjur logo yazısı yerinden çıkmış daha doğrusu ucundan kalkmış bende sökeyim tekrar yapıştırayım derken yarısı koptu elimde kaldı.şimdi internette araştırdım fiyat 25 tl diyor.bunu alsak nasıl veya neyle yapıtıracağız yada kendiliğinden mi yapışıyor.yetkili servisinde var mıdır ordan alsak yoksa öperlermi adamı serviste:) ? Volvo bakım fiyatları

Yetkili servislerde bu logo 7 TL :)

Bazı servisler ücretsiz olarak değiştiriyor. Kimisinin durumdan haberi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: korayesque

Son olarak, Volvo S60 için direksiyon üzerindeki krom dekorun kenarından soyulması ve el kesecek keskinlikte yüzeyler oluşması konusu Türkiye'de hiç konuşuldu mu? Yurtdışında bu parçanın ücretsiz değiştiğini duydum. Burada aracın garantisi dolsa da böyle değişimler yapılıyor mu? Parçanın Amerika fiyatı yaklaşık $50. Kodu #31377553.

Saygılar,

Koray

Merhaba.

Tüm S60 ve V40 araçlarımda dediğiniz sorun yani direksiyon kromunun soyulup,parmağımı kesme olayı oldu. Hepsini Volvo Tükiye'ye ilettim mail ile hatta kanlı kesik parmağımın fotoğrafınıda.

Akrabalarımın,dostlarımın araçlarında da aynı durum oldu, onları da raporladım fakat Türkiye'de inatla bu parçayı 2 senelik garanti dışında ücretsiz değiştirmiyorlar. Ücretide 200 TL.

2 senelik garanti içinde iken de bahaneleri var ''kimyasalla silindiği için soyulma oluyor'' diye.Müşteri memnuniyeti adına değiştiriyorlarmış 2 senelik garanti içindeyse

Halbuki kimyasalla falan alakası yok. Tam zıttı temizlenmeyen,arka ücra iç kısımlarda soyulma oluyor.

Yurtdışında bu parçayı ücretsiz değiştiğini öğrendiğim iyi oldu.

Güvenliği ile ünlenen aracın direksiyonuna elleyince kullanıcıyı yaralaması ironik.

Parça hatası,malzeme hatası,tasarım hatası tabiki olabilir. Önemli olan bu hatayı telafi etmektir.

Ama Volvo her konuda olduğu gibi baştan sağıyor müşterilerini.

Umarım birileri burdan sesimizi duyar da aksiyona geçer bu parça ile ilgili....

• quote:

Orijinalden alıntı: tarals40

Hocam çok güzel bir nokta atışı yapmışsınız ve yorumunuza sonuna kadar katılıyorum.

Teşekkürler desteğiniz için

• ozellikle fsnn hocam olmak uzere burada cok faydalı bılgıler paylasan arkadaslara cok tesekkur ederım. baştan sona okudum . hepsi çok bilgilendirici bilgiler. tekrar teşekürler.
    yakın zamanda volvo otokoc'dan bakımlarda %20 ındırım olduguna daır bır mesaj geldı. son ıkı bakımımı ozel servısde yaptıran bırı olarak aracımı (s80 1.6 dizel 109 beygir) bu kez yetkılı servıse gotureyım dedım. oncesınde telefonla aradım . bana %20 ındırımlı 120.000 km bakımının 2500 tl oldugunu soyledıler kı buna sadece standart bakım dahıl. muhtemelen balatalar bıtmıs dıyerek degıstırmek ısteyecekler . ya da dısklerı degıstırelım dıyecekler. sadece arka balataları değiştirmek için 700 tl istiyorlar. özel servise devam yani anlayacağınız. fakat konya daki özel servislerde çok işin ehli değil gibi. sizin yazdıklarınız doğrultusunda parçaları kendim aldım ustalara sadece işçilik ödemek istiyorum. sormak istediğim yedek parçacılara gidip volvo s80 parcaları yerine ford focus ya da s60 1.6 dizel 109 beygirlik motorun hava fıltresını, yakıt filtresini, polen filtresini, istemem yeterli mi? mesela önceki sayfalarda bir arkadaş balatalar için önler ATE arkalar TRW olsun demişti. jantlarım 17 inç. balataları alırken başka bir sey söylemem gerekir mi? bir de normalde trigeri değiştirmek istiyordum. fsnn hocamın yazdıklarından sonra biraz daha bekleyeyim diyorum. ama değiştirecek olsam yine ford focus 1.6 dizel İNA triger seti desem yeterli mi?
    teşekürler

• bir soru ile daha sizi rahatsız etmek istiyorum. aracımdahem yetkili servis hem de özel servis castrol magnetec 5w30 yağ kullanıyor. castrolun kendı sitesinde aracıma göre yağ seçimi yaptiğimda 0w30 yağ kullanmak gerektiğini söylüyor. yağı değiştirsem mi acaba 0w30 ile? bir de castrol magnetec ile edge arasında aradaki fiayat farkına değecek bir fark var mıdır? teşekkürler
    triger kayış 240 000 km demişsiniz yurt dışında bizde 120 000 km değiştirilir deniyor ki siz çok daha yeni demişsiniz.peki km yapmayanlar için yıl olarak ne diyebiliriz.örneğin benim araç 2012 fakat daha 55 000 km de 5 yaşında yani ne dersiniz triger konusunda ,teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytekin_g

bir soru ile daha sizi rahatsız etmek istiyorum. aracımdahem yetkili servis hem de özel servis castrol magnetec 5w30 yağ kullanıyor. castrolun kendı sitesinde aracıma göre yağ seçimi yaptiğimda 0w30 yağ kullanmak gerektiğini söylüyor. yağı değiştirsem mi acaba 0w30 ile? bir de castrol magnetec ile edge arasında aradaki fiayat farkına değecek bir fark var mıdır? teşekkürler

Edge tam sentetik magnetec yarı sentetik edge daha kaliteli ama magnetec te kötü değil 1 yılı geçtiyseniz değiştirin yoksa sakın masraf etmeyin 5-30 la 0-30 arasında fark yok denecek kadat azdır sorun yok yani

• quote:

Orijinalden alıntı: samil422

triger kayış 240 000 km demişsiniz yurt dışında bizde 120 000 km değiştirilir deniyor ki siz çok daha yeni demişsiniz.peki km yapmayanlar için yıl olarak ne diyebiliriz.örneğin benim araç 2012 fakat daha 55 000 km de 5 yaşında yani ne dersiniz triger konusunda ,teşekkürler

Amerika ford escape de ayne motor var ve klavuzunda 150.000 mil yani x1.6=240.000 km veya 8 yıl diyor yani şu an sorununuz gözükmüyor

• quote:

ozellikle fsnn hocam olmak uzere burada cok faydalı bılgıler paylasan arkadaslara cok tesekkur ederım. baştan sona okudum . hepsi çok bilgilendirici bilgiler. tekrar teşekürler.
    yakın zamanda volvo otokoc'dan bakımlarda %20 ındırım olduguna daır bır mesaj geldı. son ıkı bakımımı ozel servısde yaptıran bırı olarak aracımı (s80 1.6 dizel 109 beygir) bu kez yetkılı servıse gotureyım dedım. oncesınde telefonla aradım . bana %20 ındırımlı 120.000 km bakımının 2500 tl oldugunu soyledıler kı buna sadece standart bakım dahıl. muhtemelen balatalar bıtmıs dıyerek degıstırmek ısteyecekler . ya da dısklerı degıstırelım dıyecekler. sadece arka balataları değiştirmek için 700 tl istiyorlar. özel servise devam yani anlayacağınız. fakat konya daki özel servislerde çok işin ehli değil gibi. sizin yazdıklarınız doğrultusunda parçaları kendim aldım ustalara sadece işçilik ödemek istiyorum. sormak istediğim yedek parçacılara gidip volvo s80 parcaları yerine ford focus ya da s60 1.6 dizel 109 beygirlik motorun hava fıltresını, yakıt filtresini, polen filtresini, istemem yeterli mi? mesela önceki sayfalarda bir arkadaş balatalar için önler ATE arkalar TRW olsun demişti. jantlarım 17 inç. balataları alırken başka bir sey söylemem gerekir mi? bir de normalde trigeri değiştirmek istiyordum. fsnn hocamın yazdıklarından sonra biraz daha bekleyeyim diyorum. ama değiştirecek olsam yine ford focus 1.6 dizel İNA triger seti desem yeterli mi?
    teşekürler

Motor için söyledikleriniz aynen doğru tüm parçalar aynı.ama balata farklı olabilir balatayada acele etmeyin zaten bitmeye yakın balatanın üstündeki tel diske sürtmeye başlayıp sizi uyaracak korkmayın tel sürtüyor balatadan az çıkıntılı imal ediliyor çünkü her frende ses çıkartcak o zaman vakit kaybetmeden değişseniz yeterli milli servet sonuçta balata ömrü daha yarı olunca değişiyorlar

• FSNN Hocam cok sagolun cevaplarınız için, araç zayıf akü uyarısı vermeye başladı. 12v 75 amper s80 lerin galiba . hangi aküyü önerirsiniz?
    teşekkür ederim cevap için
  • Merhaba bu balata bitme uyarısı eski kasa s60 lar içinde var mı? varsa nasıl oluyor? boşuna değiştirmeyelim biz de..
  • quote:

FSNN Hocam cok sagolun cevaplarınız için, araç zayıf akü uyarısı vermeye başladı. 12v 75 amper s80 lerin galiba . hangi aküyü önerirsiniz?

Bendede s80 var benimkide bitti mutlu 74 amper almıştım memnun değilim soğuk akım gücü düşük o zaman doğu anadoluda varta bulamamıştım.arada alü zayıf uyarısı veriyor yeni olduğu halde vartanın 77 amper modeli var soğuk akım gücüde 740 yalnız 2 çeşit 275 milimetre uzunluğunda olanı alacaksınız diğeri büyük çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: praja

Merhaba bu balata bitme uyarısı eski kasa s60 lar içinde var mı? varsa nasıl oluyor? boşuna değiştirmeyelim biz de..

Var araçla alakalı değil balatanın üretimiyle ilgili bütün balatalarda var yalnız o sesi duyunca hemen değişmek lazım her usta yapar merak etmeyin bir çok balatada uygun çünkü çoğu araçka aynı balata kullanılıyor

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.