Şimdi Ara

Volvo bakım fiyatları (69. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.872
Cevap
32
Favori
277.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim de zaten Ankara'da Volan'da (Yetkili Servis) 878.86 TL diye ilan var. Şu an bulduğum en uygun fiyat bu.

http://www.volan.com.tr/u/s60-d2-powershift-dizel-20-60-100000km-bakimi-22.html

Diğer yetkili servisler binyüz küsürlerde fiyat veriyor. Özel servise hiç gitmedim. Orada yaptıran varsa, ne kadardır diye merak ettim. 500-600-700'e oluyorsa neden fazlasını vereyim.
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Artık servisine göre değişir diyeceğim. Bir filtreye 50 de yazan var 100 de 150 de. Yağda olduğu gibi. Ben en son normal bakıma ilaveten fren balatalarını ve fren hidroliğini değiştim, 1000tl ödedim. Ama dedim ya yağ 300 idi zaten! Başkaca şeyler de sordum, fiyatlar bana bir garip geldi. Eski ilgi de yok maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesheit

Artık servisine göre değişir diyeceğim. Bir filtreye 50 de yazan var 100 de 150 de. Yağda olduğu gibi. Ben en son normal bakıma ilaveten fren balatalarını ve fren hidroliğini değiştim, 1000tl ödedim. Ama dedim ya yağ 300 idi zaten! Başkaca şeyler de sordum, fiyatlar bana bir garip geldi. Eski ilgi de yok maalesef.

Kocaeli BOSCH serviste arka sol fren kaliper tamir takımı değişim ve KOMPLE fren hidroliği değişimi 190 tl.

Araç 2008 V50 1.6 D

Saygılar...
  • Merhaba;
    Eli anahtar tutanlara, youtube meraklılarına, bir işin ne kadar zahmetsiz ve kolay olduğunu görmek isteyenlere...

https://www.youtube.com/watch?v=kIwaRqRXPjM

Saygılarımla...
  • hesheit kullanıcısına yanıt
    hocam, ben en son 26 /12/2015 tarihinde mobil bayiinden resimdeki yağı (mobil 1 ESP 5W-30) 120'ye aldım!

Bu mesaja eklenen görseller:

• volvo S40D kullanıcısına yanıt
    Ben mavi etiketlisinin 4lt'sini 65'e aldım sanayiden. Şurada da aynı fiyat:http://urun.n11.com/motor-yagi/mobil-super-fe-5w30-benzin-ve-dizel-motor-yagi-4-litre-P58785356?cid=604001&gclid=CNeW9sCnjMsCFRIUGwod8_oFeA&gclsrc=aw.ds
  • tarals40 kullanıcısına yanıt
    Viking
  • merhabalar. v40 d2 2014 aracım için 20000 bakımında istanbulda genel olarak iyi fiyat veren bir yer var mı? aracı otokoçtan ikinci el olarak aldım. oraya gitmem gerekmez sanırım. nette bi kaç sitede 800 900 lü rakamlar gördüm bana oldukça fazla geldi.
  • Merhaba;
    2001 s40 1.8 otomatik(120000)km de şanzıman yağı değişim yaptırmam gerek tahmini masraf ne tutar?
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tarals40 kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    2003 S40 için 2-3 ay önce fikir olması açısından sormuştum, yaklaşık 300tl civarı tutuyor demişlerdi. 8 litre kadar yağ kullanılıyormuş. ben yaza doğru değiştireceğimden pek üzerine düşmedim. değiştirdikten sonra kullanımda gözlediğiniz farklar, kullandığınız yağ vs. bilgileri de paylaşabilirseniz sevinirim.
  • Ana merkez bayi dört yere sordum,üçü deşimi önermiyor,birtanesi değiştiriyoruz dedi.gelde çık içinden değişimi yapan yer üçsaatlik işi var dedi,500 ile 700 tl arası fiyatı var cevabını aldım.

• Bunlar yetkili servis mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: tarals40

Merhaba;
    2001 s40 1.8 otomatik(120000)km de şanzıman yağı değişim yaptırmam gerek tahmini masraf ne tutar?
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Şanzumanınız 5 ileri ise Mobil ATF 3309 yağ koymanız gerek. Piyasada 30 TL/ lt civarı fiyatı vardır. 8 lt değişecekse 240 TL yapar + işçilik.

• a_r_k A kullanıcısına yanıt
    Evet yetkili servis

• volkan.d kullanıcısına yanıt
    mrb:
    maliyeti sıkıntı etmiyorum,sormuş olduğum servisler değişimden sonra şanzıman beyninde sorun yaşama ihtimali bulunmakta diyor,ama bir tanesi kesinlikle değişim diyor,yağ marka olarak mobil 320 atf dediler.

• quote:

mrb:
    maliyeti sıkıntı etmiyorum,sormuş olduğum servisler değişimden sonra şanzıman beyninde sorun yaşama ihtimali bulunmakta diyor,ama bir tanesi kesinlikle değişim diyor,yağ marka olarak mobil 320 atf dediler.

Hocam internetten doğru şanzuman yağını bulamıyorum. Kullanıcı kılavuzunuz varsa en doğrusu orada yazar. Bu husus önemli, servislere güvenmeyin. Ankara'daki en ünlü şanzumancı (adını vermeyim) bile doğru yağları bilmiyor.

Yağ değiştirilmez diyenlere de inanmayın. Ben 8 yıl önce Ankara Grup Volvo ile tartışmıştım bu konuda, o zaman değiştirmiyorlardı. Sonra ne olduysa birden bu karardan vazgeçtiler ve değişim yapmaya başladılar. Kendi adıma ben ömürlük şanzuman yağı olayına inanmıyorum. Zaten Volvo da bu uygulamadan vazgeçti, artık yağ değiştiriyor.

• volkan.d kullanıcısına yanıt
    Evet şanzımancılar nasıl bir yağ kullanacaklarını net bir şekilde ifade edemiyorlar.hangisine sorduysam atf yağ kullanacağız diyorlar,atf yağda hangi serisi marka dediğim Zaman lafı geveliyorlar sevmediğim cevap türü.
    Kitapçıkta eksilme olursa tamamlayınız ibaresi mevcut atf dexron III (3) olarak okumuştum,kitapçıktaki bölümü resimleyip paylaşımını yaparım.
    Yardım ve yorumların için teşekkür ederim.

• quote:

Evet şanzımancılar nasıl bir yağ kullanacaklarını net bir şekilde ifade edemiyorlar.hangisine sorduysam atf yağ kullanacağız diyorlar,atf yağda hangi serisi marka dediğim Zaman lafı geveliyorlar sevmediğim cevap türü.
    Kitapçıkta eksilme olursa tamamlayınız ibaresi mevcut atf dexron III (3) olarak okumuştum,kitapçıktaki bölümü resimleyip paylaşımını yaparım.
    Yardım ve yorumların için teşekkür ederim.

Hocam Dexron 3 yazıyorsa, kullanacağınız yağ Mobil ATF 320'dir. Doğru yağı söylemişler size. Ben 5 ileri vites diye düşünüp 3309 yağ demiştim, özür dilerim. Piyasa fiyatı 20 TL/lt'dir.

Bu arada ATF zaten otomatik şanzuman yağının İngilizce kısaltması (Automatic Transmission Fluid). İster istemez ATF kullanacaklar zaten, motor yağı kullanamayacaklarına göre... Çoğunun yağ şartnameleri ve gereksinimler hakkında bir bilgisi de yok. Valve body'ler genelde yanlış yağ konulduğu için bozuluyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan.d -- 6 Mart 2016; 11:48:03 >

• Kitapçık bilgisi
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Rutin gittiğim servis 60.000 bakımı için 1100 küsür Tl. fiyat vermişti. Başka bir yetkili servisin 878 TL.'ye aynı bakımı yaptığını söyledim. Kısa bir hesaplamadan sonra aynı fiyatı verdiler.
    60.000 Km. bakımı 878 TL.'ye yaptırıldı.
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.