Şimdi Ara

Volvo bakım fiyatları (72. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.872
Cevap
32
Favori
277.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aracım (s80 1.6 dizel) iki kez zayıf akü uyarısı verince hem akuyu olcturmek ıcın hem de gerekırse akuyu degıstırmek ıcın mutlu aku bayısıne gıttım. ( konya da varta bayisi yok maalesef) aracın orjınal akusu. 2010 aralık ayında alındı. 2011 model. yaklasık 5.5 yıl yanı aku. akuyu olcturdum. 80 mah lik miş s80 nin aküsü bu arada. araç çalışmıyorken 11.4 , çalışırken 14.5 çıktı. araç çalışırken biraz fazla dedi ordaki çalışan. şarjı iyi. muhtemelen 6 yıl olduğu için sistem otomatik akü uyarısı vermiştir ama yine de değiştirelim dedi. ben de şarjı iyi madem durusun biraz dedim kartlarını aldım çıktım. son 10 gündür de akü uyarısı vermiyor. yakın zamanda değiştirmeyi pek düşünmüyorum. sizce?
  • Bence uzun süre kısa mesafe kullandıysanız bu uyarıyı veriyor sonra biraz uzun yol yapınca kesiliyor ölçüm değerleri iyi konyada varta bulursunuz sansyi şehri sonuçta. Her ihtimale karşı arabada 1 kutu aspirin bulundurun akünüz biterse yolda kslırsanız her göze birer tane atarsanız size tek marşlık güç verir ve sanauiye götürür ;) (aıto test pilot formunda size birşey sordum bakarmısınız)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mrb

my2013 S60 d2 ps aracımın 40.000km bakız zamanı geldı. Mersın de fıltreler + yag + hıdrolık yagı degısımı ıcın 950 tl fıyat verıldı. garantısı doldugu ıcın ozel servıste yaptırmak ıstıyorum. bırde fren hıdrolıgı degısımı garıp geldı. Hem Mersınde bakımı yaptırabılecegım bır yer hem de fren hıdrolıgı hk yardımınızı rıca ederım
  • i_aydinol İ kullanıcısına yanıt
    İyi fiyat almışsınız gibi görünüyor. Volvo'nun kendi sitesinde (www.volvoservisfiyatlari.com) 40.000 km bakım bedeli 1.230 TL görünüyor. Yapılacak işlemler de aşağıdaki gibi belirtilmiş.

Volvo Orijinal Servis Bakım İşlemleri

Aşağıdaki işlemler, her 10.000 Km ara yağ değişiminde yapılır (Sadece dizel motorlu araçlar için):
    Motor yağı değişimi
    Yağ filtresi değişimi
    Yazılım güncellenmesi
    Arıza kodlarının okunması
    Cam yıkama sıvısının tamamlanması
    Harici araç yıkama
    Emniyet kemerlerinin kontrolü
    Akü kontrolü
    Silecek bıçaklarının kontrolü
    Lastik basıncı kontrolü
    Lastik durumu kontrolü
    Soğutma sistemi ve antifriz derecesi kontrolü
    Motor yağı sızıntı kontrolü
    Şanzıman yağı sızıntı kontrolü
    Direksiyon ve ön süspansiyon kontrolü
    Tahrik mili bağlantıları ve tozluk kontrolü
    Pervane şaftı bağlantıları kontrolü
    Fren / yakıt hatları ve hortumlarının durum kontrolü
    Fren balataları ve disklerinin kontrolü
    El freni kabloları ve bağlantılarının kontrolü
    Fren hidrolik sisteminin kontrolü
    Motor bölmesi sıvılarının kontrolü ve tamamlanması
    Bakım hatırlatma göstergesinin sıfırlanması
    Klima performans testi

Ayrıca, aşağıdaki işlemler belirlenen bakım aralıkları ile yapılır:
    Buji değişimi
    Hava filtresi değişimi
    Yardımcı tahrik kayışı değişimi ve etiket uygulama
    Yakıt filtresi değişimi
    Polen filtresi değişimi
    Fren hidrolik sıvısı değişimi (her 2 yılda bir)
    Triger kayışı değişimi ve etiket uygulama
    Arka makas kontrolü
    Sızdırmazlık malzemesi kontrolü

• Arkadaşlar merhaba.
    S60 2013 1.6 d2 premium powershift aracımın 80000 bakımını yaptıracağım. Kastamonuda ikamet ediyorum. Burada volvo servisi yok ve olsada fiyat 1970 tl. En yakın servis Ankarada. 500 de git gel masrafı olsa bana maliyeti 2500 tlye geliyor. Aracın yağı belli. Bu yağ yerine kullanılacak yağ ve periyodik bakım malzemelerini bulabileceğim yerleri bana söyleyebilir misiniz. Kitapçığında şanzıman yağı olarak ne geçiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurnur

Arkadaşlar merhaba.
    S60 2013 1.6 d2 premium powershift aracımın 80000 bakımını yaptıracağım. Kastamonuda ikamet ediyorum. Burada volvo servisi yok ve olsada fiyat 1970 tl. En yakın servis Ankarada. 500 de git gel masrafı olsa bana maliyeti 2500 tlye geliyor. Aracın yağı belli. Bu yağ yerine kullanılacak yağ ve periyodik bakım malzemelerini bulabileceğim yerleri bana söyleyebilir misiniz. Kitapçığında şanzıman yağı olarak ne geçiyor?

4 litre Mobil1 0w30 yağ=120 TL
    Bosch hava filtresi=30 TL
    Peugeot-Ford yağ filtresi:15 TL
    Karbonlu Polen Filtresi= 30 TL
    Yakıt Filtresi(ford)=120 TL

Parçalarınızı mobil oto servis yada aloparçadan rahatlıkla bulabilirsiniz.

Fakat bence yetkili servise gidin, powershift araçlarda kullanımla aşınan şanzıman çoklu kavramaları mevcut.

5 sene boyunca bakımlarınız düzenli olursa yetkili serviste ücretsiz değişiyor kavramalarınız.

Tek yapmanız gereken 10.000 km'de bir düzenli olarak yetkili serviste bakım yaptırmak.

444 48 58 volvo otoline hattına şikayette bulunun servisler çok uzak gidemiyoruz, maliyet çok artıyor vs.. diye.

80.000 bakımında kritik şanzıman filtresi ve yağı değişiyor o yüzden pahalı maalesef.

Ankara Volan servisi eskiden en makul fiyatlı servisti, şu anda da öyledir.

Kârdan kısıp, müşteriyi çekiyorlar kendilerine.

• 2000 model volvo S40 2.0 T 100 bin km de bir aracım var , en son bakımları 1200 tl tuttu yapılanlar şu şekilde fiyatlar normal mi sizce acıbadem sapağındaki e5 üzerindeki FİL heykelinin oradaki servise götürdüm , anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz bir yer varsa deneyebilirim işçilikleri güzel fiyatları uygunsa

Toplamda 1200 tl tuttu biraz fazla değil mi bana mı öyle geldi ?

motor yağı 5.5 lt 135
    yağ filtresi 1 30
    tıpa ve pullar 1 10
    hava filtresi 1 40
    polen filtresi 1 45
    silecek süpürgesi 1 50
    benzin filtresi 1 90
    antifiriz 2 25
    şanzuman yağı 4 lt 130
    stop ampul 1 adet 15
    akü mutlu 250
    işçilik 200
  • Teşekkür ederim. 80000 bakımını Volan'da yaptırdım. 62000'de kavrama garantiden değişmiş. Servis yeni kavramaların çok daha sağlam olduğunu söylüyor. Bütün bakımları düzenli serviste yapılmış. Ekstra arka balatalar çıktı. Servis pahalı ama kafa rahat oluyor işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurnur -- 16 Eylül 2016; 2:53:50 >
  • quote:

Teşekkür ederim. 80000 bakımını Volan'da yaptırdım. 62000'de kavrama garantiden değişmiş. Servis yeni kavramaların çok daha sağlam olduğunu söylüyor. Bütün bakımları düzenli serviste yapılmış. Ekstra arka balatalar çıktı. Servis pahalı ama kafa rahat oluyor işte.

En iyisini yapmışsınız. 100.000 km sonrası kavrama arızasında bile aracınız yetkili servis bakımlı olduğundan dolayı ücretsiz parça değişimi yapılır.

80.000 km bakımı kritik, şanzıman yağı ve yağ filtresi değişiyor.

80.000 km'yi geçmiş fakat şanzıman yağ ve yağ filtresi değişmeyen powershiftlerin yüzüne bakmıyorlar.
  • Bugün motor sesinden hariç bir ses geliyor diye kastamonuda volvo servisi olmadığından ford servisine uğradım. Şarj dinamosu kasnağı bozulmuş. Garanti 31 temmuzda bitti normalde. Garantiye girer mi? Servis bi gelin diyor? 550 lira kasnak işçilikle.

• Biraz fazla pimpirikliyim.

• quote:

Bugün motor sesinden hariç bir ses geliyor diye kastamonuda volvo servisi olmadığından ford servisine uğradım. Şarj dinamosu kasnağı bozulmuş. Garanti 31 temmuzda bitti normalde. Garantiye girer mi? Servis bi gelin diyor? 550 lira kasnak işçilikle.

Bakımlarınız düzgünse sizi üzmeyeceklerini düşünüyorum. info@volvootomobil.com.tr adresine durumunuzu açıklar bir mail çekin.Aracınızın şasi numarası ve plakasını yazmayı unutmayın.

Benim aracımda da şarj dinamosu kasnağı ses yapıyordu. Hareketli, bilyalı kasnaklar var bu araçlarda.

100 TL ina marka kasnak(rulman)
    Hazır sökülmüşken şarj dinamosunun içindeki bilyalarıda değiştirmiştim(10 TLx2).
    Kayışta yeni almıştım(20 TL Gates Marka)

120 TL'de işçilik vermiştim.

Sıfırlanmıştı o bölgedeki hareketli parçalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: winniesertan

quote:

Bugün motor sesinden hariç bir ses geliyor diye kastamonuda volvo servisi olmadığından ford servisine uğradım. Şarj dinamosu kasnağı bozulmuş. Garanti 31 temmuzda bitti normalde. Garantiye girer mi? Servis bi gelin diyor? 550 lira kasnak işçilikle.

Bakımlarınız düzgünse sizi üzmeyeceklerini düşünüyorum. info@volvootomobil.com.tr adresine durumunuzu açıklar bir mail çekin.Aracınızın şasi numarası ve plakasını yazmayı unutmayın.

Benim aracımda da şarj dinamosu kasnağı ses yapıyordu. Hareketli, bilyalı kasnaklar var bu araçlarda.

Hazır sökülmüşken şarj dinamosunun içindeki bilyalarıda değiştirmiştim(10 TLx2).

Maalesef iyi niyet falan hikaye. Volanı aradım ama garantiden yapılamayacağını söylediler. Volvo türkiye de aynısını söyledi. Parçaya Volan 450 TL dedi. Kastamonu'dan Ankara'ya gitmek bile o masraf. Ben de Volcar Altunizade'den 350 fiyat aldım. Kasnak Türkiye'de yok. 10 güne gelecek. Parasını yatırdım bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurnur -- 21 Eylül 2016; 11:54:35 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: winniesertan

quote:

Maalesef iyi niyet falan hikaye. Volanı aradım ama garantiden yapılamayacağını söylediler. Volvo türkiye de aynısını söyledi. Parçaya Volan 450 TL dedi. Kastamonu'dan Ankara'ya gitmek bile o masraf. Ben de Volcar Altunizade'den 350 fiyat aldım. Kasnak Türkiye'de yok. 10 güne gelecek. Parasını yatırdım bekliyorum.

Birebir aynı kasnak rulman ithalatçılarında 100-110 TL :)

Neyse ödeme yaptıysanız yapacak birşey yok artık.

• evet geldik 60.000 km bakımına ,araç s40 2012 d2 motor ve geçen yıl 50 bin bakımını özelde yaptırdım.60 bin bakımı neler degişecek ve dikkat edeceğim hususlar var mı? örneğin balatadır , fren hidroliğ vs gibi
  • samil422 S kullanıcısına yanıt
    http://www.volvoservisfiyatlari.com

Tavsiye edilen fiyat: 1.020 TL

BU BAKIMDA NELER YAPILIR?

Değişen parçalar:
    Conta*
    Hava Filtresi
    Motor Yağı
    Polen Filtresi
    Yağ Filtresi
    Yakıt Filtresi

Bu bakımda değiştirilmesi gerekebilecek, kullanıma bağlı aşınan parçalar
    Silecek süpürge kiti 190 TL
  • Günal kullanıcısına yanıt
    ok peki özelde ne tutar bu bakım bilginiz var mı? 50 bin bakımını 235 tl ye yaptırmışım geçen yıl ;

motor yağı 0/30
    yağ filtresi
    hava filtresi
    işçilik

buna göre bu yıl mazot filtresi ve polen de değişecek sanırım ,ayrıca fren hidroliği,direksiyon hidroliği falan filan da değiecek mi?

ayrıca kullandığımız yağ castrol markamıydı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samil422 -- 5 Ekim 2016; 12:42:56 >
  • balatalar degisecek dendi ama ekkerinde kale ve ME (alman mali) var denıyor.hangısını taktırayım.acıl cevap arkadaslar...

• takım olmadıgı ıcın remsa markantakılıyor.insallah ıyıdır

• Vanity Fair kullanıcısına yanıt
    Disklere ne kadar verdin bilmem ama ben Yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, mazot filtresi değişimleri ,silecekler bir sinyal ampulu değişimini 450 tl ye işçilik dahil yaptırdım.5-6 ay önce ..Geriye 1200 tl kalıyor. Disk ve balata değişimi için çok çok fazla bir fiyat..
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.