Şimdi Ara

Uzun vadeli araç tercih konusu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
1.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Ceed kesin olarak elendi. Arka taraf ciddi anlamda dar. Ön koltuğu kendime göre ayarladığımda arkada 4 parmak diz mesafesi kalıyor. Ki boyum uzun da değil 1.77

Bu konuda 2008 daha mantıklı bir tercih. 2008'de 5 parmaktan biraz daha fazla mesafe kalıyor arada.

Megane ST inceleyemedim. Bayide bırakın ST'yi HB bile yoktu.

Doğru karar Yalnız 2008 bence fiyatını haketmeyen bir araba ben on koltuğa oturunca arkaya kardeşim oturamadı.

Megane st zor bulursun Renault bayileri araç bulundurma özürlü koca Plaza Clio ve dacia ile dolu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vetenes kullanıcısına yanıt
    2008'in arka kafalıklara kafayı vura vura adam öldürürsün, taş gibi yapmış insafsızlar

Kaldık komple Fransızlara. Bu arada aynı kullanım tarzı ve trafik ile 508 6.2 litre, Ceed ise 7.6 litre yaktı. Güzergah 508'in aleyhine. 508 iniş çıkış içeren bir yoldayken Ceed dümdüz yolda test ettim. Ayrıca 508 soğuk motor, Ceed ise testten gelip kontak kapatmadan çıkıldı yola.

Tamamen eşit şartlarda arada 1.5-2 litre fark olur.

Başıma bişey gelmeyecekse forumun Ceed'i abarttığını söyleyebilirim. Ciddi yol sesi alıyordu içeriye en basitinden.

• quote:

Ceed kesin olarak elendi. Arka taraf ciddi anlamda dar. Ön koltuğu kendime göre ayarladığımda arkada 4 parmak diz mesafesi kalıyor. Ki boyum uzun da değil 1.77

Bu konuda 2008 daha mantıklı bir tercih. 2008'de 5 parmaktan biraz daha fazla mesafe kalıyor arada.

Hayırlısı olsun ne diyim.
  • quote:

Selamlar.2 Sene ve yaklasik 40bin km`dir edc`li scenic kullanmaktayim.Simdiye kadar hillholder`in yokus yukari geri manevrada zaman zaman gec birakmasi ve sol arka kapi camindan gelen citirti sesi haric (birkac milim indirince kayboluyor!!!) bir problem ortaya cikmadi.Kaliteli ve konforlu bir aile araci.Imkan bulursaniz onu da test edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sierre34

quote:

Selamlar.2 Sene ve yaklasik 40bin km`dir edc`li scenic kullanmaktayim.Simdiye kadar hillholder`in yokus yukari geri manevrada zaman zaman gec birakmasi ve sol arka kapi camindan gelen citirti sesi haric (birkac milim indirince kayboluyor!!!) bir problem ortaya cikmadi.Kaliteli ve konforlu bir aile araci.Imkan bulursaniz onu da test edin.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Scenic zaten gündemimde ama Renault bayilerinde Renault'dan çok Dacia var. Kalan kısım da Fluence ve Clio ile dolu. Bırakın testi inceleyemedim bile.

Scenic konusundaki tek soru işareti EDC'nin sıhhati. Alınan araba temizinden bi 6-8 sene kullanılacak. O yüzden uzun vadede sorunsuzluk çok önemli.

• Bence senin ilacın bu dostum;

Uzun vadeli araç tercih konusu

Gayet kaliteli ve işlevsel bir otomobile benziyor.

• DolceVita. kullanıcısına yanıt
    Aşağıya iniyorum şimdi, nasıl fotoğraflar çekeyim istersin ?
  • The Division Bell kullanıcısına yanıt
    Bence de öyle

Hatta bir çılgınlık sonucu 156'lık 1.6 THP + BVA tam otomatik kombinasyonu alıp LPG ile desteklenebilir

Şehir içi 10 litre LPG tüketimi ile canavar olur bu araba. Orijinal versiyonu şehir içi sakin kullanımda 8-8.5 litre arası geziyor mesela.

• quote:

Bence de öyle

Hatta bir çılgınlık sonucu 156'lık 1.6 THP + BVA tam otomatik kombinasyonu alıp LPG ile desteklenebilir

Şehir içi 10 litre LPG tüketimi ile canavar olur bu araba. Orijinal versiyonu şehir içi sakin kullanımda 8-8.5 litre arası geziyor mesela.

Tam otomatik şanzımanlı 508 sw var mı cidden?

Ben hepsi robotize sanıyordum.

Malum siteden örnek göstersene birkaçtane.
    Istanbul`da iseniz Kucukyali Mais`de ve Kartal Asf`de var.Ben bu bolgede oturdugum icin onlari biliyorum yalniz.Edc ile ilgili fikrinize katiliyorum.Zaman zaman ben de ileride neler olur diye dusunmuyor degilim.Ama bu km`ye kadar Istanbul trafiginde guzel calisti.Son guncellemeyle de bir-iki arasindaki yer yer olusan kararsizlik neredeyse ortadan kalkti.Sizin de bilginiz gibi tek kavramali yari otomatiklerle kiyaslanmiyacak kadar konforlu bir sanziman.Fakat siz uzun sure kullanacaginiz icin bir handikap var.Gecen sene hafif bir makyaj gordu.Muhtemelen onumuzdeki sene Paris`te yeni kasasini (yeni avensis tarzi olur diye tahmin ediyorum) tanitirlar.
  • The Division Bell kullanıcısına yanıt
    Mobil link ama bi şekilde açarsın sen abi

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=183070036&rnd=8331

• quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Aşağıya iniyorum şimdi, nasıl fotoğraflar çekeyim istersin ?

Arka diz mesafesi ve bagaj yeterli hocam.

Çok makbule geçer valla.

• quote:

2008'in arka kafalıklara kafayı vura vura adam öldürürsün, taş gibi yapmış insafsızlar

Kaldık komple Fransızlara. Bu arada aynı kullanım tarzı ve trafik ile 508 6.2 litre, Ceed ise 7.6 litre yaktı. Güzergah 508'in aleyhine. 508 iniş çıkış içeren bir yoldayken Ceed dümdüz yolda test ettim. Ayrıca 508 soğuk motor, Ceed ise testten gelip kontak kapatmadan çıkıldı yola.

Tamamen eşit şartlarda arada 1.5-2 litre fark olur.

Başıma bişey gelmeyecekse forumun Ceed'i abarttığını söyleyebilirim. Ciddi yol sesi alıyordu içeriye en basitinden.

Anladım ceed gerçekten abartılıyor.

508 için yine uyarıyorum makyajlı kasayı almaya bakın çünkü satış müdürüm ciddi anlamda görünmeyen iyileştirme yapıldığı söyledi

Bu arada konu ile alakasız ama vw ye uğradım yunanistana passat tanıtımına gitmişler herkese önce c serisi sonra 3 serisi sonra passat kullandırmışlar resimleri ve videoları gördüm telefonda hayretler içindeyim

Ve Passatın premium d segmentine rakip olabileceği söyledi ne kadar doğru bilemem

• Konuyu geç gördüm. i30 cw baktın mı?
    Direksiyon en geride. Sürücü koltuğuna 190-192 lik adam rahat oturur. Bu şekildeyken sürücü koltuğunun arkasına oturduğumda (boyum 188) 2-3 cm falan dizimle koltuğun arası.

Fotoğraflardan pek anlaşılmıyor bir yerlerde showroom aracı bulmak lazım.

Bagaj yatak döşek ana baba günüydü çekemedim kusura bakma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 31 Ekim 2014; 17:33:54 >

• vetenes kullanıcısına yanıt
    Makyajlı kasa boyumuzu aşar büyük ihtimalle. Fiyatlar aşırı uçuk. Yoksa makyajlı her türlü tercih sebebi.

İlla ki iyileştirme yapılmıştır. Ama bütçe meselesi işte.

Passat B8 cidden iyi bir araç, bir de yakından incelemek lazım

• Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam. İçine oturmak lazım ama fotoğraflara bakarak Ceed'e kıyasla "yayla" diyebilirim

Zahmet ettiniz çok sağolun :)

Estağfirullah yardımcı olabildiysem ne mutlu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trust06

Ben c4 picasso derim.

O da var

Listeyi 6 araca kadar indirdim. Ceed SW, Megane ST, Scenic, 508 SW, C4 Picasso, 5008.

Başlıktaki iki araçtan birini eleyip kalan 5 seçenek için pusuya yatmayı düşünüyorum.

Scenic vardı sıfır 2001 model bobin sıkıntısı vardı göya ithalatı ozamanlar ama parçaları sorunlu idi.
    Ondan sınra bir daha Renault almam dedim kendimce.
    Megane da çok farklı olmaz bana göre. Kronik sorunları vardır can yakan mutlaka.
    Ceed i 30 iyi hoş da yakıtı fazla.
    Yine pejo veya citroen daha iyi gibi duruyor.
    Ama tip olarak ben citroen i daha özgün buluyorum. Uzun vadeli de olsa diğerlerine göre alıcısının para vereceği bir araba 2. Elde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Estağfirullah yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Olmaz olur mu :) Listeyi netleştirdim, ilk mesajı da güncelledim. Bu modeller üzerine yoğunlaşacağım artık.

@weycell1905 Hyundai'nin tek içime sinen modeli Santa FE abi, ona da bakmaya gerek yok sanırım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.