Şimdi Ara

Uzun vadeli araç tercih konusu (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
1.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DolceVita. kullanıcısına yanıt
    Bu şanzıman e90, e60 ve x6 larda kullanılan değil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Aynen

28 değil 26 kodlu da olabilir. Ama bilemedim açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Bir yerde bu Ceed'in otomatik şanzımanının ZF'den alındığını okudum ama net bir kaynaktan doğrulayamadım açıkçası.

Bu şanzımanın ZF 6HP28 olma ihtimali var mı acaba?

Bende Kia Cee'd II' nin lansman döneminde bir kaç kaynakta (oto dergileri, internet) , şanzımanının ZF ile ortak geliştirildiği ancak üretimin Kore'de gerçekleştirildiğini okumuştum.

Şanzımanın en büyük artısı hiç bir zaman kararsızlık yaşamaması ayrıca debriyaj masrafı veya ısınma sorunu gibi sorunlarının bulunmaması. Otomatik modda çok hızlı vites değiştiriyor ancak manuel moda alınca komutlara gecikmeli tepki veriyor.
  • quote:

quote:

Aynen

Siz benden de iyi biliyormuşsunuz

• DolceVita. kullanıcısına yanıt
    Zf in 6 ve 8 kodluları önden çeker araçlara uygun değildi diye biliyorum. Belki yazılımla ilgili bir ortaklık vardır. Test aracı bulmak lazım, eğer söylendiği kadar çok yakmıyorsa çok iyi bir tercih olur.

• Satın almak isteyen arkadaş mutlaka iki araç ile de test sürüşüne çıksın. Bu iki iyi seçenekten biri mutlaka daha çok duygularına hitap edecektir.

Ne yazık ki yandaşlar sülük gibi beslenecek diye dünyanın en fahiş vergilerini ödeyip en pahalı benzini kullandığımız için Türk toplumunda fazla tüketen araç çöptür muamelesi yerleşmiş. Cee'd özellikle malzeme ve işçilik kalitesi, çok iyi ayarlanmış yürüyen aksamı ve tam bağımsız arka süspansiyon sistemi ile yol tutuşu, sorunsuz yeni nesil tork konvertörlü şanzımanı ve fiyatına göre donanımıyla bana göre çok daha önde bir araç. Son 3 yıl için sırasıyla Megane, Civic (FD7) ve son olarakta Cee'd II sahibi bir kullanıcı olarak arada farkları çok net görebiliyorum.
    Ancak ne yazık ki robotize şanzımanların bile ülkemizde bu kadar tutulmasının başlıca nedeni, halkını "100 kilometrede 1 litre daha az nasıl yakarım" fakirliğine itmiş yöneticilerdir. Hal böyle olunca da millet 0,2 Lt farkı bile hesaplar hale gelmiş... Yazık...
    Bu arada benim İstanbul içi sabah ve akşam işe gidiş dönüş trafiği dahil ortalamam 7,0-7,5 arasında değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERG81 -- 31 Ekim 2014; 10:17:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ERG81

quote:

quote:

Aynen

Yanlış alarm

Aşağıdaki kaynakta üstüne basa basa bu şanzımanı Kia'nın tek başına geliştirdiği söylenmiş. ZF'den yardım alınmadığı da ayrıca belirtilmiş.

Yalnız arama yaparken Ceed SW'nin süspansiyon sisteminin ZF'nin bir alt markasından alındığını öğrendim. Belki de ZF'yi gören medya direkt şanzımana yormuş olabilir bunu.

http://m.autoevolution.com/kia-s-6-speed-automatic-tranny-the-world-s-most-compact-6192.html

• Senin liste halay çekiyor c sw, mpv, crossover, d sw derken sende benim gibi işin içinden çıkamazsın

Araçlar için iki aracı da inceledim ancak test edemedim.

Ancak yakıt tüketimi için veysel abi sana cevap versin çok yakan ve özellikle ceed sw 2. Eli çok ama çok dar bir araç

Sonra megane 3 kullanan bir Abim trim sesleri harici memnun olduğunu söyledi ancak EDC için iyi şeyler duymadım misal forumda Haluk 23 diye bir abi var 50 bin km ye gelmiş megane 3 için artık şanzıman iyice kararsiz ve yavaş demişti en iyisi onları haberdar edelim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen

Yanlış alarm

Aşağıdaki kaynakta üstüne basa basa bu şanzımanı Kia'nın tek başına geliştirdiği söylenmiş. ZF'den yardım alınmadığı da ayrıca belirtilmiş.

Yalnız arama yaparken Ceed SW'nin süspansiyon sisteminin ZF'nin bir alt markasından alındığını öğrendim. Belki de ZF'yi gören medya direkt şanzımana yormuş olabilir bunu.

http://m.autoevolution.com/kia-s-6-speed-automatic-tranny-the-world-s-most-compact-6192.html

Ancak bu haber 2009 Nisan ayı haberi. Cee'd II 2012 'de piyasaya çıktı.
    Bu iş kafamı karıştırdı, akşam ayrıntılı araştırmam lazım

• vetenes kullanıcısına yanıt
    Benim liste birşeylerden verip başka şeylerden alma üzerine kurulu.

Mesela son olarak alıcı göz ile 5008'in iç mekan ferahlığı cezbederse robotize şanzımanı göz ardı edip 5008'e yönelebilirim.

Ya da çok kelepir bir 508 SW denk gelir, iç hacim ve robotizeyi pas geçip konfor ve fiyat avantajı ile 508 SW diyebilirim.

Şimdiden araştırmaya başlamam iyi oldu, yoksa sudan çıkmış balığa dönecektim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen

Yanlış alarm

Ancak bu haber 2009 Nisan ayı haberi. Cee'd II 2012 'de piyasaya çıktı.
    Bu iş kafamı karıştırdı, akşam ayrıntılı araştırmam lazım

O kadar emek verip de 3 sene içinde başka bir şanzımana geçeceklerini düşünmüyorum hocam.

Ama netleştirmekte fayda var tabi.

Sonucu burada paylaşırsanız memnun olurum.

• ERG81 E kullanıcısına yanıt
    Burada şanzıman çok detaylı ele alınmış. Satır aralarında şanzımanın 2011 Cerato ve 2012 Soul'da da yer alacağından da bahsedilmiş.

Ceed'deki de budur %99 ihtimalle.

http://kia-buzz.com/compact-6-speed-automatic-transmission/

• quote:

Burada şanzıman çok detaylı ele alınmış. Satır aralarında şanzımanın 2011 Cerato ve 2012 Soul'da da yer alacağından da bahsedilmiş.

Soul'da halen 4 ileri otomatiği kullanıyorlar diye biliyorum. En iyisi akşam ben Kia-Kore'ye mail atıyım sormak için

• Ben c4 picasso derim.

• quote:

quote:

Soul'da halen 4 ileri otomatiği kullanıyorlar diye biliyorum. En iyisi akşam ben Kia-Kore'ye mail atıyım sormak için

Tamamdır hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: trust06

Ben c4 picasso derim.

O da var

Listeyi 6 araca kadar indirdim. Ceed SW, Megane ST, Scenic, 508 SW, C4 Picasso, 5008.

Başlıktaki iki araçtan birini eleyip kalan 5 seçenek için pusuya yatmayı düşünüyorum.

• quote:

quote:

Ben c4 picasso derim.

O da var

Listeyi 6 araca kadar indirdim. Ceed SW, Megane ST, Scenic, 508 SW, C4 Picasso, 5008.

Başlıktaki iki araçtan birini eleyip kalan 5 seçenek için pusuya yatmayı düşünüyorum.

Alayı fransız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

quote:

Ben c4 picasso derim.

O da var

Alayı fransız.

Ee adamlar yapıyor

Bu saatten sonra Fransızdan şaşmayız gibi. Tek istisna Ceed SW işte. Bugün geç olmazsa çıkınca bayiye uğrayacağım bi Ceed için.

• Ceed kesin olarak elendi. Arka taraf ciddi anlamda dar. Ön koltuğu kendime göre ayarladığımda arkada 4 parmak diz mesafesi kalıyor. Ki boyum uzun da değil 1.77

Bu konuda 2008 daha mantıklı bir tercih. 2008'de 5 parmaktan biraz daha fazla mesafe kalıyor arada.

Megane ST inceleyemedim. Bayide bırakın ST'yi HB bile yoktu.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.