Şimdi Ara

Uzaktan Eğitim Hakkında Ne düşünüyorsunuz? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
5
Favori
75.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ahmet yesevide UE gören var mı?bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Uzaktan eğitim son çareniz olsun arkadaşlar. Benim son çaremdi o yüzden zorunluluktan gittim. Benim dönemim de sadece 2 yıllık uzaktan eğitim vardı. Sizler şanslısınız 4 yıllıklar da var artık. Bir insan mutlaka bir üniversite ortamını yaşamalı hayatında. Bu yüzden örgün okumak her yönden daha iyidir. Dersler konusunda, ortam ve arkadaşlık konusunda... Uzaktan eğitim okursanız çok sıkıcı bir eğitim hayatınız olur. Ayriyetten herkes size açıköğretim okuyor gözüyle bakar. Kötü de olsa örgün bir fakülteye yerleşmeye bakın. Son çare uzaktan eğitim Bu abinizi dinleyin.
  • arkadaşlarhttp://anket.somee.com/ adresıne gırebılırmısınız uzaktan egıtımle ılgılı bı çalısmam var yardımcı olabılırsenız cok sevınırım
  • merhaba arkadaslar ben eskişehirv anadolu üniversitesi kimya teknikerliği okuyorum. vizelerim cok kotu gecti ve odevlerde cok zorlanıyorum yardık edıcek arkadaslar varsa veya uzaktan egıtım okuyan arkadaslar varsa lutfen haberleselim bırbırımıze yardımcı oluruz
  • UZAKTAN EĞİTİM İKTİSAT OKUYORUM İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNDE sorularını alayım arkadaşım
  • arkadaşlarhttp://anket.somee.com/ adresıne detsekte bulunursanız sevınırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: troya_82

arkadaşlarhttp://anket.somee.com/ adresıne detsekte bulunursanız sevınırım

spammısınn
  • Arakdaşlar sınav için gitmeeye gerek kalmayan bir bilgisayar önlisans yada muh yokmu? Birde Ahmet yesevi sankı daha uygun olacak sanırım bu iş için sadece final için gidiyormuşsun. Harç konusunda gazi uzaktan eğitim daha uygun ama sınavlara gitme şartı var kampüse.

bana önereceğiniz uzaktan eğitim için bilgisayar bölümü varmı
  • uzaktan eğitim gören yok mu? yada düşünen?
  • Dgs kontenjanlarında istanbul işletme uzaktan eğitim olursa seçeceğim.Uzaktan eğitimde diploma farkı olmuyormuş.Elimde işe yarar geçerli bir işletme diploması olsun istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huzyin67

kılavuzda benim gördüğüm uzaktan eğitim lisans olarak 3 tane üniversite var.bilgisayar mühendisliği bölümü olarak sakarya,karabük ve ahmet yesevi üniversiteleri.acaba bu okullardan mezun olanlar var mı forumda?diploma hakkında bilgi verebilecek var mı?dersler,işleyiş,zorluk derecesi. vss...

Ben 2010 da sakarya üniversitesi uzaktan eğitim den mezun oldum. Eğer uzaktan eğitim bilgisayar bölümünü yazacaksan okulda yazılımı öğrenirim diye düşünmeyeceksin. Mesela ben programcılığı okuyordum. 700 kişilik kontenjan vardı, 50-100 kişi yazılımın temelini almış kişilerdi. Onlar hariç diğer 400 -500 kişi kalıyordu her sene. Yazılım dediğin okulda temelini harbi temelini alacaksın. Yoksa uzaktan eğitim güzelmiş. Okula en fazla 2 gün gidiyorsun. Zaten islerimde var güzel olur vs.. dersen mezun olamazsın. Geçmek için örgün öğretim gören öğrenciden daha fazla çalışacaksın. Mesela uzaktan eğitimde ödev veriyorlar. İşte şu şu programı yaz. Tökezleyip kalıyorsun. Soracak hoca yok. Üniversitenin forumunda da herkez bir birine soruyor. Cevap yok.
    Dersleri de modül aracılığıyla pdf dosyasında yazılı şekilde alıp çalışıyorsunuz.
    Uzaktan eğitimin örgünden bir dezavantajı da sınavlar uzaktan eğitimde komple dönem başından sonuna kadar oluyor. Yani örgünde şu 50 sayfayı çalışın oradan sorulacak diye birşey yok.
    Ayrıca kaldığın dersleri vermekte zordu. Diğer üniversiteleri bilmem ama sakarya 'da mesela asp.net ten, php den kaldın. İki ders için yanılmıyorsam tekrar 8 haftalık dersler açılıyordu modülde. Hem bu dersler için tekrar bir miktar harç yatırıyorsun. Tekrardan bu dersler için vizelere giriyorsun. 8 haftalık derslere çalıştıktan sonrada finallere tekrar gidiyorsun. Bu şekildeydi alttan dersleri vermek.
    Diğer bir kötü yanıda her dönem 1700 lira harç parası ödüyorsun. Senede 3400 ediyor. Uzaktan eğitim okuyan öğrenciye burs , kredi , yurt çıkmıyor.

Yani özetleyecek olursam bilgisayar bölümünü uzaktan okuyacaksan uzaktan eğitim sana yazılım derslerini öğretmez. Algoritma , Visual Basic, .Net dersleri ve bir çok yazılım derslerini uzaktan eğitim ile öğrenmeniz zor olur. Yazılımı bilmeyen için de diploma hiç bir işe yaramaz. Bu zorunu aşarım diyorsanız harç tı, okuldu, burs çıkmıyor vb. sorunları düşünüp ona göre karar verin diyorum.

• Peki cuma cumartesi denmiş dersler. Ben ankarada yasıyorum her cuma cumartesi gidip gelinecek mi?Ben ankarada çalışan bir insanım. Bulundugumuz ildeki üniversitede derslere giremiyor muyuz? İlla sakarya ya derslere gitmek mi gerek?
  • Evet hocam her hafta cuma cumartesi sakarya gitmek zorundasın.
  • sanırım ist üni, gazi, sakarya üni bizi zorlayacak. ahmet yesevi kazakistan uzakan egiyim 2 yıllık bılgısayar prog. bolumu yazabılırım 2. uni olarak.
  • 300 puan civarı hangi bölüm önerirsiniz uzaktan egitim
  • istanbul üniversitesinde uzaktan eğitim okursak diplomamız örgünlerle aynımı olacak yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: vrc

istanbul üniversitesinde uzaktan eğitim okursak diplomamız örgünlerle aynımı olacak yani

Uzaktan eğitim yolu ile alınan diploma ile örgün eğitimle alınan diplomada ve statüde bir fark olacak mı?
    Uzaktan eğitim diploması ile örgün eğitim diploması arasında herhangi bir statü farkı bulunmamaktadır.

http://uzaktanegitim.istanbul.edu.tr/index.php/component/content/article/176.html

• quote:

Orijinalden alıntı: sMaa

UZAKTAN EĞİTİM İKTİSAT OKUYORUM İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNDE sorularını alayım arkadaşım

ben busene i.ü uzaktan eğitim tercih yapacam.sözelden büyük ihtimal halklailişkiler ve tanıtım.şuan anadolu ingilizce işletme öğrencisiyim dolayısıyla örgün ama beceremedim soğudum bölümden.uzaktan öğretim tercih sebebim çalışacam ve zaten üni ortamını biliyorum gereksiz zaman kaybıa artık.
    sorularım tarih bölümü açılcak demişlerdi bir bilgin varmı? diploma örgünle aynı askerlik içinde aynı mı yani kısa dönem?birde tercihlerde özel durumu var mı yoksa tercih döneminde ösymden tercihleri yapıp sonuçları mı bekliyecez sadece?hesaplamama göre puanlarım geçen seneki puanlara göre 100 puan üstünde heralde 100 puan artmaz:D

• Üniversitede uzaktan eğitim okuyunca,ertesi sene sınavı kazanıp örgün eğitim olarak 2. yıldan devam edebiliyormuyuz ? bilen varmı

bir de uzaktan eğitimde üniversitede derslere katılma imkanı var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyto11

quote:

Orijinalden alıntı: sMaa

UZAKTAN EĞİTİM İKTİSAT OKUYORUM İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNDE sorularını alayım arkadaşım

ben busene i.ü uzaktan eğitim tercih yapacam.sözelden büyük ihtimal halklailişkiler ve tanıtım.şuan anadolu ingilizce işletme öğrencisiyim dolayısıyla örgün ama beceremedim soğudum bölümden.uzaktan öğretim tercih sebebim çalışacam ve zaten üni ortamını biliyorum gereksiz zaman kaybıa artık.
    sorularım tarih bölümü açılcak demişlerdi bir bilgin varmı? diploma örgünle aynı askerlik içinde aynı mı yani kısa dönem?birde tercihlerde özel durumu var mı yoksa tercih döneminde ösymden tercihleri yapıp sonuçları mı bekliyecez sadece?hesaplamama göre puanlarım geçen seneki puanlara göre 100 puan üstünde heralde 100 puan artmaz:D

diplomada statü farkı yok aynı. lisans programını seçersen askerlikte kısa dönem olur tabiki. tercihler aynı ozel durum yok. tarih bölümü hakkında bilgim yok ama coğrafya ile felsefe açılcakmış.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.