Şimdi Ara

Uzaktan Eğitim Hakkında Ne düşünüyorsunuz? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
5
Favori
75.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konuyu ben açmıştım zamanında.şu anda orman mühendisliği okuyorum ve mutluyum.uzaktan eğitimi iyi ki olmamış..arkadaşlar uzaktan eğitim bence yaşı artık 30 larda olan insanlar için iyi.ilk üniversiteniz uzaktan eğitim olmasın.örgün üniversite ortamı her konuda insana çok şey katıyor.en kötü üniversite olsun ancak örgün olsun.yaş 23. 2.sınıfa geçtim.alttan ders yok.mutluyum. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: huzyin67

konuyu ben açmıştım zamanında.şu anda orman mühendisliği okuyorum ve mutluyum.uzaktan eğitimi iyi ki olmamış..arkadaşlar uzaktan eğitim bence yaşı artık 30 larda olan insanlar için iyi.ilk üniversiteniz uzaktan eğitim olmasın.örgün üniversite ortamı her konuda insana çok şey katıyor.en kötü üniversite olsun ancak örgün olsun.yaş 23. 2.sınıfa geçtim.alttan ders yok.mutluyum. :)

topu topu bir dersler internette oluyor onun dışında ne fark var ? arkadaş desen yine arkadaş. çokda değişen birşey yok. staj görmek istesen çalışmak istesen çalışamıyorsun ama uzaktan eğitimde o şansın var.. bir fark yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kukul92

quote:

Orijinalden alıntı: huzyin67

konuyu ben açmıştım zamanında.şu anda orman mühendisliği okuyorum ve mutluyum.uzaktan eğitimi iyi ki olmamış..arkadaşlar uzaktan eğitim bence yaşı artık 30 larda olan insanlar için iyi.ilk üniversiteniz uzaktan eğitim olmasın.örgün üniversite ortamı her konuda insana çok şey katıyor.en kötü üniversite olsun ancak örgün olsun.yaş 23. 2.sınıfa geçtim.alttan ders yok.mutluyum. :)

topu topu bir dersler internette oluyor onun dışında ne fark var ? arkadaş desen yine arkadaş. çokda değişen birşey yok. staj görmek istesen çalışmak istesen çalışamıyorsun ama uzaktan eğitimde o şansın var.. bir fark yok.

ben çalışıyorum.ayrıca örgün öğretimde okuyorum.

• aaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miharbid -- 12 Temmuz 2011; 23:30:00 >
  • bende bu sene sakarya uni uzktan eğitme yerleştim pişmanım çünkü hiç bir bilgim yok ne yapcağımı bilmiyorum dondurmayı planlıyorum.. Hem uzaktan hemde örgün eğitim görme şansımız varmı yani 2 üniversite ona göre seneye sınava giricem?
  • Dershaneden bizim de arkadaşlar istanbul üniversitesi coğrafyaya yerleşmişler. Bunlar direk İstanbula yerleşecekler cemaat ev açacakmış dediklerine göre. Hoca derslerin çoğuna girebilirsiniz orada olursanız sınavlarda da İstanbula gitmenize gerek kalmaz demiş. İyi midir orada kararsızım işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeey

bende bu sene sakarya uni uzktan eğitme yerleştim pişmanım çünkü hiç bir bilgim yok ne yapcağımı bilmiyorum dondurmayı planlıyorum.. Hem uzaktan hemde örgün eğitim görme şansımız varmı yani 2 üniversite ona göre seneye sınava giricem?

Arkadaşım bölümün ney. Mesela Uzaktan eğitim Bilgisayar ise işin zor. Çünkü yazılım derslerini uzaktan eğitim ile öğrenmen çok zor olur. Ben bilgisayar okuduğum için söylüyorum bunu. Diğer bölümleri bilemem. Ayrıca hem uzaktan hem örgün olarak eğitim görme şansın kesinlikle yok.
  • kamu yönetimi. çok pişman oldum kayıt yapıp yaptırmamak konusunda kararsızım
  • Yesevi Bilgisayar Öğretmenliği geçtim. Şuanda adalet memuruyum 2 aylık. Ben ilk sınıfta muaf olacağım dersler var bu yuzden kolay gececek ancak 2 ve 3. sınıfdakı programlama derslerini düşünuyorum geçebilirmiyim geçemezmiyim öğretmenlık okumak istiyorum ama uzaktn egitimde kagıt uzerınde programlama olursa geçebilirsin dediler yaş 27 tavsiyeleriniz nedir? Basic, php, mysql ve görsel programlama derwsleri mevcut.
  • Arkadaşlar kamuda programcı olarak çalışıyorum, bilgisayar mühendisliği diploması almak istiyorum.
    En uygun Ahmet yesevi gözüküyor merak ettiklerim..

1) Öss den ne civarda bi puan almak lazım ygs dir diğerleridir hangilerine girmemiz lazım? Kazanmak için çok çaba gerekir mi bir sayısal öğrencisine?
    2) Denklikle ilgili bi sıkıntı yok değil mi? Devlet dahil mühendis olarak sayılıyor muyuz?

Bilen varsa yanıtlarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infest06

Arkadaşlar kamuda programcı olarak çalışıyorum, bilgisayar mühendisliği diploması almak istiyorum.

1) Öss den ne civarda bi puan almak lazım ygs dir diğerleridir hangilerine girmemiz lazım? Kazanmak için çok çaba gerekir mi bir sayısal öğrencisine?
    2) Denklikle ilgili bi sıkıntı yok değil mi? Devlet dahil mühendis olarak sayılıyor muyuz?

Geçen sene 250 civarı bi puandı sanırım tam hatırlamıyorum. ygs-lys ye girmek gerek. Denklikte sıkıntı yok örgün eğitimle aynı diplomayı alıyo diplomada uzaktan eğitim falan yazmıyo yani. Ama bitirince nasıl bir mühendis olursunuz orası muallak
  • quote:

Orijinalden alıntı: amilo34

quote:

Arkadaşlar kamuda programcı olarak çalışıyorum, bilgisayar mühendisliği diploması almak istiyorum.

Geçen sene 250 civarı bi puandı sanırım tam hatırlamıyorum. ygs-lys ye girmek gerek. Denklikte sıkıntı yok örgün eğitimle aynı diplomayı alıyo diplomada uzaktan eğitim falan yazmıyo yani. Ama bitirince nasıl bir mühendis olursunuz orası muallak

Hmm anladım teşekkürler. Devletin mühendis sayıp saymadığını bi araştırmak lazım.
    lisansda 4 ders alsam mühendis oluyodum, ozaman bilememişiz.
    Devlet de mühendis deyince m.i.t mezunu gibi anlaşılıyo. Bu yazıyı okuyan gençler olursa onlara da tavsiyem, ankara da istanbulda bilişim vb okuyacağınıza gidin doğuda mühendislik okuyun.

• quote:

quote:

quote:

Hmm anladım teşekkürler. Devletin mühendis sayıp saymadığını bi araştırmak lazım.
    Devlet de mühendis deyince m.i.t mezunu gibi anlaşılıyo. Bu yazıyı okuyan gençler olursa onlara da tavsiyem, ankara da istanbulda bilişim vb okuyacağınıza gidin doğuda mühendislik okuyun.

Devlet mühendis sayıyor yahu. O üniversitede örgün eğitim okuyanla aynı diplomayı alıyosun hiç bi fark yok

• quote:

quote:

quote:

quote:

Devlet mühendis sayıyor yahu. O üniversitede örgün eğitim okuyanla aynı diplomayı alıyosun hiç bi fark yok

Eyvallah

• Sakarya Üni.- İnternet ve AĞ teknolojileri okuyorum Uzaktan Eğitim. Bence sistem kesinlikle yeterli ve çok başarılı uzaktan eğitim konusunda sakarya 1 numara tavsiye ederim !!! Kitapla falan ugrasmıyorsun Dersleri video olarak Netten takip ediyorsunuz..
  • Sakarya da uzaktan okuyanlar için sınav dönemleri kalacak yer sorunu da oluyor,okul yurtları beş para etmez,şehirde desen doğru düzgün kalacak yer yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 2 Aralık 2011; 19:18:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: damardangiren

Sakarya Üni.- İnternet ve AĞ teknolojileri okuyorum Uzaktan Eğitim. Bence sistem kesinlikle yeterli ve çok başarılı uzaktan eğitim konusunda sakarya 1 numara tavsiye ederim !!! Kitapla falan ugrasmıyorsun Dersleri video olarak Netten takip ediyorsunuz..

Ama sakarya da katılım zorunluymuş galiba bazı derslere,lablara; hocasına göre. Doğrumudur
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: damardangiren

Sakarya Üni.- İnternet ve AĞ teknolojileri okuyorum Uzaktan Eğitim. Bence sistem kesinlikle yeterli ve çok başarılı uzaktan eğitim konusunda sakarya 1 numara tavsiye ederim !!! Kitapla falan ugrasmıyorsun Dersleri video olarak Netten takip ediyorsunuz..

Ama sakarya da katılım zorunluymuş galiba bazı derslere,lablara; hocasına göre. Doğrumudur

Hayır dostum sadece Final sınavları için sakarya'ya gidiyorum yani 1 yıl boyunca sadece 2 defa.

Not: Mühendislik konusunda bilgim yok onların durumu farklı olabilir.
  • Hmm anladım teşekkürler.
    Mühendislik için lablara girme zorunluluğu ve haftada 2 gün gelmek zorunda kalındığı yazılıyodu, ozaman tekrar araştıraym, sizde bilg mühendislikle ilgili bişey duyarsanız paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Hmm anladım teşekkürler.
    Mühendislik için lablara girme zorunluluğu ve haftada 2 gün gelmek zorunda kalındığı yazılıyodu, ozaman tekrar araştıraym, sizde bilg mühendislikle ilgili bişey duyarsanız paylaşırsanız sevinirim.

+
    Bende merak ediyorum. okuyan biri bilgilendirirse süper olur
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.