Şimdi Ara

>TV STANDLARI-HomeCinema-Mobilya-RESIMLER-Uygulama<GUNCEL (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
16
Favori
101.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kablosuz mouse ve klavye alman daha kullanışlı olur.. Alıcısıda küçük birşey zaten. tv standında kötü gözükmez. Aksine iyi bir elektronik parça gibi de durabilir.. İnternette birçok kablosuz mouse ve klavye var. beğenine göre alabilirsin..Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfuysen -- 5 Mayıs 2008; 11:41:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramanujman

Teşekkürler creapure. Yani önce koltuk seçilecek sonra stand seçilecek. bir şey daha rica edicem odanın aydınlatma kuralları ile ilgili bilgi edinebileceğim siteler bilyormusun? yabancı sitelerde olur. Tabi senin tavsiyelerinde önemli.

Siz bu konuya oldukca bilincli yalasıyorsunuz ve onemlı soruları tek tek soruyorsunuz..

Ilk once belırlemenız yada belırtmenız gereken sey evınız gun ıcındekı ısık alma durumu .. aydınlatmaya hangı ordanda ve hangı sekılde ıhtıyac oldugu.

Yok ben butun gun calısıorum aksam agırlıklı evdeyım o yuzden gece ıcın aydınlatma benım ıcın onemlı dersenız o zaman da bıraz sızın zevkınıze kalıyor ıs ..

Oncelıkle uygulamasını yapıgım mekanların hıc bırınde asla ısık kaynagını (ampul led vs) goremezsınız - gormemelısınız. Isık dogrudan degıl dolaylı olarak sıze ulasmalı

Bu genel bılgıdan sonra tv unıtelerıne donersek .. ya dolaylı aydınlatma ya gızlı aydınlatma yada dekoratıf bır abajur vb urunlerle aydınlatma uygulanmalı.

Tvnın onune gece tavanda asılı olan veya tavanda duran herhangı bır urun kullanılmamalı.. Bızde bu durum halıyle bıraz zor her odanın ortasında tavanda bır aydınlatam yerı vardır.

Sız tavandakı aydınlatmayı mumkun oldugunca kullanmamaya calısın. seffaf ampul kullanmayın soft dıye gecenlerı kullanın ..

Beyaz degıl ılık sarı veya gunısıgı ampul ıstıyorum dıyerek alısverıs yapmanızı onerırım..

Umarım meraklılarına yardımcı olabılmısımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimaron -- 5 Mayıs 2008; 12:08:29 >

• Arkadaşlar aranızda kullananınız varmı bilmiyorum ama dvd player ve digitürk receiver ını üzerine koymak için aşağıdaki rafı almayı düşünüyorum ikea dan.

Ancak açıklamalarında 15kg kadar yük taşıyabildiği yazmasına rağmen zaman geçtikçe ağırlıktan dolayı eğildiği konusunda 1-2 kişiden şikayet duydum.

Bilginiz varmı? memnunmusunuz???

Lack modeli raf - İkea

>TV STANDLARI-HomeCinema-Mobilya-RESIMLER-Uygulama<GUNCEL
  • aynı rafın satıldıgı yerde baska raf turlerı daha var

http://www.ikea.com.tr/productdetail.aspx?id=46693309&SPR=T4260

yada

http://www.ikea.com.tr/productdetail.aspx?id=20031289&SPR=T3848

baglantı seklı olarak bu ıkı urunden bırını secersenız daha saglıklı olur..

Ikı hafta once bır arkadasımın evıne ıkıncı lınktekı urunu alıp monte ettık sımdılık bır sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimaron -- 5 Mayıs 2008; 13:52:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Creapure

aynı rafın satıldıgı yerde baska raf turlerı daha var

http://www.ikea.com.tr/productdetail.aspx?id=46693309&SPR=T4260

yada

http://www.ikea.com.tr/productdetail.aspx?id=20031289&SPR=T3848

baglantı seklı olarak bu ıkı urunden bırını secersenız daha saglıklı olur..

Ikı hafta once bır arkadasımın evıne ıkıncı lınktekı urunu alıp monte ettık sımdılık bır sorun yok

çok teşekkürler ilginize

evet 2.linkteki ürün olabilir.Ama görüntüsel olarak benim vermiş olduğum ürün çok daha şık duruyor.(tabii bükülme problemi yoksa)

yanlız sizin vermiş olduğunuz linkteki ürünün sadece 1 tarafında vida için yer gözüküyor.Sanırım 2ucundada bu aparatlardan var değilmi?

• rica ederim.

Evet iki ucta da vide icin yer var
  • Bu arada malesef benim dvd oynatıcının derinliğinin 31cm olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım yani benim beğendiğimde dahil sizin verdiğiniz linklerdeki hiçbir raf bana uymuyor

Bana en az 35cmlik derinliği olan bir raf sistemi lazım

Artık gidip denenip öle alınacak sanırım
  • http://www.ikea.com.tr/productsubcategorylist.aspx?CatID=251

raf olmasa bıle bır de burdakı urunlere bakabılırsınız belkı ısınıze yarayan cıkar..
  • Teşekkürler creapure bende aslında sektörden bir inş. mühendisiyim ve bu tür konulara yakın konularla uğraşıyorum (mekan ses,yangın yalıtımları gibi şeyler) ama iş aydınlatmaya gelince bilgi eksiğim fazla. Duvara aplik koyarak aydınlatma işini çözmeyi planlamıştım, bende direkt aydınlatmayı sevmiyorum.
    Merak ettiğim bir konuda duvar merkezine nispeten güçlü tek aydınlatmamı yapılmalı yoksa tavana yayılmış daha güçsüz yayılmış aydınlatma mı daha iyidir?
    Bir diğeride ışık oturma konumunun arkasındanmı gelmeli yoksa sağ sol yanlardan indirekt olarak mı gelmelidir?
  • Bu sorduklarını tercıhe cok baglı konular ancak size yaptıgım yerlerde tercıh ettıklerımı belırtebılırım ..

Oncelıkle aplık zaman ıcın de ıslevını cogu zaman kaybeder cuku mekan degısım ıster ancak aplık ldugu yerde kalır

aplıgı tavsıye edebılcegım nerdeyse sadece merdıvenlerdır.

Tek noktadan kuvvetlı bır ısıgı eger vurgulamam gereken bısye yoksa tercıh etmem bunun yerıne

tavana yayılmış daha güçsüz yayılmış aydınlatmayı tercıh ederım

Tavan aydınlatmasını yemek masası ustunden baska bı yerde kullanmayı da tercıh etmıyorum..

Tv unıtesının sagı ve solu aydınlatma ıcın genelde uygun mekanlardır buralarda sıddetı ayarlanabılen tek noktadan kontrolu yapılan alcak yada yuksek abajurlar tavsıye edebılırım.

Isık alternatıfı ıcın oturma konumuna gore yanlardan ısık gelmesındense arkadan gelmesını tercıh ederım.

Umarım yardımcı olabılmısımdır..
  • Sağolun Creapure oldukça yardımcı oldunuz. Teşekkür ederim
  • Rica ederim
  • Benim odam ufak olduğundan mümkün olduğunda ufak birşey almaya gayret etmiştim, salon takımımı aldığım mobilyacıda sağolsun başkasına sattığı takımdan arta kaldığı için sehpayı 150 YTL ye bırakmıştı, ki malzemesi kaliteli bir sehpa.

• Çok güzel bir bölüm bölüm arkadaşlar, yeni resimler ekleyecektim ama nette bulamadım. Bildiğiniz bir site falan varmı?
  • Mükemml bir arşiv olmuş, tebrikler ve teşekkürler
  • süper bir çalışma olmuş arkadaşlar sayenizde çalıştığım hotel in yaptığı yeni hotel için(Barbaros Point) örnek olarak gösterebileceğim tv sehpası modellerinin hepsi bu konuda mevcut emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.
  • arkadaslar elınıze saglık cok gusel bı paylasım olmus...

buradan esınlenerek salona mutu07 arkadasımla bırlıkte hosumza gide bi tasarım yaptık..

• nasıl bır evredesınız bunun ıcın bılemıyorum ama herseyden once kapı ters acılıyor..

ıkıncısı sımetrı bence bu tıp unıtelerde cok onemlı sımetrı olamıyorsa da dengelı bır dagılım..

ucuncusu kolonlarınızdan soldakı duvara cok yakın ve koseye oturmus bu ses dagılımı acısından sorun yaratabılır

ancak bu konunun uzmanları hop yerlesımı konusunda cok daha dogru onerılerde bulunacaktır.

cekmece yada acılan kapak olarak dusundugunuz alt bolumlerın altına fıkrımce daha ıcerde kalan tasıyıcıyı koymayı deneyebılırsınız ..

hem acılımlar hem de temızlık sırasında olusacak sorunlardan kurtumak ıcın..

umarım calısmalarınıza yenı fıkırler ekleyerek devam edersınız..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Creapure

nasıl bır evredesınız bunun ıcın bılemıyorum ama herseyden once kapı ters acılıyor..

ıkıncısı sımetrı bence bu tıp unıtelerde cok onemlı sımetrı olamıyorsa da dengelı bır dagılım..

ucuncusu kolonlarınızdan soldakı duvara cok yakın ve koseye oturmus bu ses dagılımı acısından sorun yaratabılır

ancak bu konunun uzmanları hop yerlesımı konusunda cok daha dogru onerılerde bulunacaktır.

cekmece yada acılan kapak olarak dusundugunuz alt bolumlerın altına fıkrımce daha ıcerde kalan tasıyıcıyı koymayı deneyebılırsınız ..

hem acılımlar hem de temızlık sırasında olusacak sorunlardan kurtumak ıcın..

umarım calısmalarınıza yenı fıkırler ekleyerek devam edersınız..

arkadasım yorumların icin tesekkurler..

kapı konusu dogru sadece cızımde o sekilde aslında duzgun yani..

kolanlar kosede olmak zorunda zaten suan ıcın onları ılerıye donuk dusunduk..

altındakı bosluk olmamasını tercıh ettık cunku gorunus biraz hos canlanmadı gozumde temizlik acısınıda cekılıbılr dıye dusunduk 2 parca olucak alt taraf.

ayrıca resım suankı halı sadece kabaca cızıldı. az once usta geldı ve bırlıkte bıraz daha degıstırdık en kısa zamanda resımlerı koyucam ınsallah son seklının..

tesekkurler.

• Bunlara bakinca morelim bozuldu.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.