Şimdi Ara

>TV STANDLARI-HomeCinema-Mobilya-RESIMLER-Uygulama<GUNCEL (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
16
Favori
101.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mimoza tv 3950ytl 330*59*175cm afromosia teak kaplama,parlak polish lake siyah

>TV STANDLARI-HomeCinema-Mobilya-RESIMLER-Uygulama<GUNCEL

• palco tv 3300 ytl 262*43*175cm. ovankol dogal kaplama,beyaz lake

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DROPistanbul -- 12 Nisan 2008; 15:47:35 >
  • Bırsey dememek ıcın kendımı cok tuttum ama urunlerınızı uretım surecıne gırmeden once tasarımları acısından

gozden gecırmenızı ve bazı duzeltmeler yapmanızı tavsıye etmek ısterım..

Mobılya uretımı yapabılmekle ıhtıyaca yonelık dogru uretım yapmak arasında farklar vardır..

Burada fotografları eklenen bır cok urun de malesef yeterı kadar dusunulmemıs urunler . TV - Kullanıcı ılıskısı

Malzeme- Kullanılan urun ılıskısı gıbı bazı ılıskıler kurup bunları ırdelemenız gerekır. Modoko ve maskoda bır cok tv unıtesı gorursunuz.

Nerdeyse her haftasonu modokoya gıderım assagı yukarı butun satıcıları tanırım

bır tanesınde bıle duzgun evıme koyabılecegım tv unıtesı gormedım.

Cunku hatalılar cunku yanlıslar cunku oranları bozuk cunku tv unıtesının ıcınde barındırması ve barındırmaması

gereken bazı ozellıkler var bundan habersızler.

Son olarak eklemek ıstedıgım bırkac sey var :

uretıcılere : cok calısın veya arastırın ve dogru urunu yapın..

kullanıcılara : fotograflara kanmayın; fotograflar en dogru acıdan cekılır, ancak sız tvnızı asla o acıdan ızlemessınız..

sızler de dogru urun ıcın arastırmalısınız....

Calısmalarınızda basarılar dılerım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimaron -- 14 Nisan 2008; 17:14:49 >

• böyle bir dolap kaça malolabilir acaba?
    quote:

Orjinalden alıntı: Creapure

Bu konuda biraz kelam edebilirim diye dusundum..

- Oncelıkle odak noktası olacak olan tv ıcın. tv cevresındekı asımetrıden dengesızlıkten kacının
    - Dırek ısıklandırma asla kullanmayın
    - pencere den gelecek dıkey ısıga maruz bırakmayın
    - pencere onune ve karsısına koymayın.
    - Tv unıtesı yaptırırken yada alırken bu konuda bılgısı-merakı olamayan kısılerın gazına gelmeyın.
    - Sıstemınızın sureklı gelıstırmek merakında olacagınızı goz ardı etmeyın.
    - Dolu bos oranını ıyı ayarlamaya calısın.
    - Evinizde en cok zaman gecırdıgınız yer ve mısafır agırladıgınız salonun oturma grubunun odagı tv'nın onu oldugu ıcın ozen gosterın.
    - Ikea Ilk basta ıyı bı cozum olarak gorunebılır ancak genellıkle kalıcı degıldır.
    - Mobılyacının ılk hedefı sıze urun satmaktır.
    - Her sıze guzel gelen urun sıze uygun olmayabılır.

Aklıma ılk asamada gelenler boyle..
    Ek olarak en son yaptıgım bı evın tv unıtesını gostermek ıstedım.

Istenen; sade, ıhtıyaca ozel, ve gozu yormayan bır unıteydı.

• O tv unıtesı 2000-2500 ytl cıvarına yapılmıstı...
  • Creapure dostum 4 tane duvar rafı + uzun bi sehpa için abartılı değil mi fiyat ?
  • Arkadaşlar bu olay budur abi adım adım stand kuruyor. sonucu görmenizi isterim işte bu da = link
  • bende ünite yaptırmak istiyorum yeni evime ama cok pahalılar sık ve modern olanlar...2000 -2500 yt civarı bişi istiyorum..
  • kesinlikle aynı fikirdeyim şaşırtıcı
    quote:

Orjinalden alıntı: max-well

Creapure dostum 4 tane duvar rafı + uzun bi sehpa için abartılı değil mi fiyat ?
  • Paylaşımlarınız için çok teşekkürler. Bu bölümlerdeki en faydalı dosyalardan biri olmuş. Yöneticilerden ricam bu dosyayı üst konu yapsınlar!
  • quote:

Orjinalden alıntı: bollu

kesinlikle aynı fikirdeyim şaşırtıcı
    quote:

Orjinalden alıntı: max-well

Creapure dostum 4 tane duvar rafı + uzun bi sehpa için abartılı değil mi fiyat ?

Kimseye bisey demek istemem.. İsteyen istedigi fiyatları vermeye ozgurdur.. Eger cok pahalı geldiyse benim tavsiyem en yakın mobilya imalatcısına gidip (benim yaptıgım gibi) siparisinizi kendi tasarımlarınızı ve begeninizi de katıp vermenizdir.. Boylece cok daha uygun fiyatlara mobilya yaptırabilirsiniz.. Haa yok ben hazır mobilya almak istiyorum diyorsanız da ozaman bu fiyatlara katlanmaktan baska careniz yok gibi gorunuyor...

Ben de almadan once cok dolastım bir onceki mesajlarımda da gorebilirsiniz ama gercekten istediginize uygun bir mobilya bulmak zor buldunuzmu da gercekten cok pahalı oldugunu gorebiiyorsunuz.. Bu yuzden arastırın.. Ve kendiniz yaptırın benim tavsiyem budur..

• Arkadaslar ben sanırım yanlıs anlasıldım..

Ben mobılya satmıyorum hıc oyle bır amacım da olmadı aksıne ısteyen arkadas evının ve ıstedıgı seyın olculerını verırse ona cızımlerını hatta 3d sını bıle yapar yollarım ..En cok 30dk mı alacak bısey..

Benım buraya fotografını koydugum unıte musterımın evıne yaptıgım unıtedır..

Musterım dıye ona 2000-2500 YTL gıbı bır fıyattan herhangı bır urun yapmıs degılım .. calısma seklım sudur yapacagım ıse gore bır fıyat belırlerım ve bedel ustunden kar almam..

Yanı ne kadar pahalı o kadar cok komısyon gıbı bır kazancım yoktur benım fıyatım ayrıdır ve onceden belırtılmıstır..

Konuyu urune verılen fıyatın azlıgına cokluguna getırecek olursam .. Urun suntalam degıl mdf dır mobılya yapan ve yaptıran arkadaslar aradakı fıyat farkını bılır..

urun 310x50x58cm olculerındedır ve ust tabla tek parca halındedır ek yerı yoktur. Kırık beyaz lakedır ve ustunde 3 kat uygulanmıs yogun bır cıla vardır.

Lake de bu sekılde olur. Ancak bır cok mobılyacı ve magazada bu lakeyı bulamassınız cunku cok masraflıdır. (Lake cıla fıyatı 250YTL ıle 1200YTL arası oynar sadece cıladan bahsedıyorum)

Lake uygulaması hem kolay kurumayan hem yer hem de hıjyen ısteyen bır uygulamadır. Uc kat lake deyınce bunu gelın sız dusunun.

Bunları sıze urunun fıayının sebebını acıklamak ıcın anlattım . Bılırsenız kendı ıhtıyacınız karsılarken ona gore marangozunuz yada mobılyacınızla konusun dıye..

Bu lakeyı dıgerınden nasıl ayırırsınız :

Normalde lake araba boyası gıbı gorunur bılırsınız bazı arabaların boyası cıla ıslemı uygulansa bıle daıre daıre cızıkler seklınde gorunurken bazı arabaların boyası ıpeksı bır parlaklıktadır..

Cılalar ve boyama turunden kaynaklanan bır farktır bu .. Sonuc olarak bu kımı kullanıcı ıcın onemlıyken kımısı ıcın de onemsızdır.

Dedıgım gıbı ısteyen arkadaslar evlerınde benzer unıte yaptırmak ısteyenler bana pm gonderın ıhtıyacınız ve elektronık esyalarınızı belırtın sıze gereklı cızımı yapıım sız de marangozunuza yaptırın ..

Bunun ıcın kımseden bısey talep etmıyorum.

Ben bu forumdan cok sey ogrendım ısteyene bılgım dahılınde yardımcı oldum yıne olurum ..

foto cekersenız renk secımınıze de yardımcı olurum ılla lake olacak dıye bır sey yok kaplama da yaptırabılırsınız..

Pm yerıne maıl atarsanız daha ıyı olur koksalonur1(@)gmail.com Parantez isaretlerini kaldırın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimaron -- 6 Nisan 2011; 7:33:05 >

• merhaba,
    tv ünite resim -örnek v.b daha var mı?
  • Ben de Osmanlı mimarisine uygun bir Kutuphane ve Tv unitesi( ic ice ) yaptırmaya calısıyorum bakalım İnsallah bitince sizlerle paylasırım...
  • osmanlı mimarisi derken neyi kastediyorsunuz?
    Ipucu verırsenız yada elınızde yaptırdıgını urun yada benzerıyle ılgılı fotograf vs gıbı bılgıler varsa paylasırsanız sevınırım..
  • Masif Agac ve Mdf ile yapilacak Uzerinde Bazi Motifler Olacak, Altin ve Gumus Yaldiz boyama Kisimlari Olacak. Su anda dogramasi vs bitti sayilir insallah Eve 1 ay icerisinde gececegim Herseyi yerlestirip gerekli resimleri begeninize sunacagim. Gerci Burada pek begenilmeyebilinir biraz Klasik bir urun olacak zira Yukarida bol bol spor tasarim var. Biraz sadelikten uzak (ki ben de severim spor tasarimi hem cok kullanisli olur ama ev Tamamen Eski Turk Usulu Dosendi)...
  • Katkıda bulunan arkadaşlar çok teşekkür ederim. Kendi adıma söyleyeyim çok hayır duası aldınız benden

Benim bir sorum olacak; bu ünitelerde tv'nin yüksekliği değişmekte kimisi çok yukarda kimisi aşağıda durmakta. Gözleri yormaması adına doğru tv yüksekliği (tv nin alt yüksekliği ) ne olmalıdır?
  • Önemli olan tv nin alt yukseklıgı degıldır bu genel bır yanılgıdır.

Onemlı olan oturdugunuzda sızın gozunuzun oldugu yukseklıktır.

sızın goz yukseklıgınız ıle tvnın merkez noktası aynı yukseklıkte olmalıdır .. hatta tvnın merkez noktası bıraz asaagıda kalsa daha ıyı olabılır ama bıraz assagıda 5-6 cm kadar..

bununla ılgılı bır jpeg gormustum bıyerlerde bulursam eklerım ..

Alacagınız urunlerı secerken her zaman oturdugunuz yerdekı goz yukseklıgınızı normal oturus pozısyonunuzdayken olcun ve unıtenıze ona gore bakın ..

Daha onceden de soyledıgım gıbı uretıcılerın cogunlugu bu gıbı esasları genellıkle hıc "sallamıyorlar".. Bır cogu "moda" oldugu ıcın unıtelerın bazılarının alcak oldugunu sanıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimaron -- 2 Mayıs 2008; 22:28:52 >
  • Teşekkürler creapure. Yani önce koltuk seçilecek sonra stand seçilecek. bir şey daha rica edicem odanın aydınlatma kuralları ile ilgili bilgi edinebileceğim siteler bilyormusun? yabancı sitelerde olur. Tabi senin tavsiyelerinde önemli.
  • Arkadaşlar merhaba, benim sorum; lcdlerini pc monitörü olarak kullanan arkadaşlar hangi tasarımları tercih ediyorlar?

Henüz lcd tv almadım ama aldıktan sonra nasıl bir düzende kullanacağımı bilmiyorum. Klavye ve mouse kullanabilmek için bilgisayar masası şeklinde mi yaptırmalı? (O zaman da lcdnin dibine kadar girmiş olacağım, yakından bozuk göründüğü söyleniyor) Yoksa lcdyi duvara monte edip, önüne seyyar tekerlekli bir masa mı koymalıyım? (Bu da estetik bir çözüm değil gibi)
    Çünkü ortaya, sehpanın üzerine koymak ergonomik olmayacak, sandalye seviyesinde bir alan lazım.

Pc kullanıcıları hangi şekillerde stand kullandıklarını söylerlerse memnun olurum
    Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.