Şimdi Ara

>TV STANDLARI-HomeCinema-Mobilya-RESIMLER-Uygulama<GUNCEL (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
16
Favori
101.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaslar bende 40w4000 sahibiyim ve yeni bir tv konsolu aldım sizlede paylaşmak istiyorum yorumlarınız ne olacak gerçi ses sistemi vestel'in av1000 dvd ve 5.1 paketi cok eski ama sırayla almayı düşündüğüm ilk önce Play Station 3 sonra bir ses sistemi almak olcak işte tv konsolum

>TV STANDLARI-HomeCinema-Mobilya-RESIMLER-Uygulama<GUNCEL

bu boş yerlere önce ps3 sonra bir Av receiver iyi gider

herkese iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oqano -- 7 Eylül 2008; 13:47:56 >

• Ben daha çok sadelikten yanayım.

• arkadaşlar kendi ihtiyaçlarıma uygun olarak şimdilik göz kararıyla şöyle bişey çizdim paint ile. tam olarak ölçülendirmedim henüz. dediğim gibi göz kararı.
    digitürk, dvd, ps3, xbox, wii, z5500 e ev sahipliği yapabilecek birdizayn olksun istedim. bunu sizce kolay yaptırabilirmiyim, nekadar mal olur? ayrıca ekle çıkar tarzı öneri olabilecek benim aklıma gelmemiş başka şeyler geldimi sizin aklınıza?

gri olanlar z 5500 sub, center, frontlar ve kontrol paneli.
    siyahlarda xbox ps3 wii digitürk ve dvd
    renklilerde dvd kutuları

dediğim gibi daha tam ölçü almadım.

yorumları bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuhan Bayazıt -- 10 Eylül 2008; 2:49:06 >

• arkadaşlar lcd nin oturma hızası sizce iyimi ben biraz daha 20 cm kadar yüksek tutup konsol a asmak istiyorum sizin yorumlarınız ne olur ne dersiniz ?

• quote:

hasans

quote:

Hocam merhaba vermiş olduğum 2 .resim nereden bulabiliriz.

hocam öncelikle mesajı yeni gördüğümden cevap gecikti kusura bakma. O resimleri uzun int. taraması sonucu bulup kaydetmiştim sonra mobilyacı arkadaşımın tasarımı en hoşuma giden oldu ve onu yaptırdım resimlerin hepsinide silmişim o sebeple yardımcı olamayacağım, üzgünüm...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasans

Hocam merhaba vermiş olduğum 2 .resim nereden bulabiliriz.

Merhaba. 2. resimi bilemem ama birinci resimin aynısını ben kullanıyorum 52" lcd panelimle.
    TV büyük olduğu için hazır sehpa bulmak çok zor oldu. Gezmediğim yer kalmadı.
    Ben Yataş'dan aldım. Bulabildiğim en büyük hazır sehpaydı. Tam emin değilim ama sanki bu 2. resimdeki de orada vardı.

(Sanırım resimler yabancı sitelerden alınmış, bu da demek oluyor ki Yataş modellerini internetten topluyor )
    Şaka şaka ..

• quote:

Orjinalden alıntı: oqano

arkadaşlar lcd nin oturma hızası sizce iyimi ben biraz daha 20 cm kadar yüksek tutup konsol a asmak istiyorum sizin yorumlarınız ne olur ne dersiniz ?

Dostum pratikte doğrusu tv'nin ortasının, oturduğunda senin gözünün hizasıyla aynı seviyede ya da çok az(5-10 cm) yukarıda olmasıdır. Gözlerin en fazla böyle rahat eder. O yüzden soruna net cevap veremiyorum. Eğer oturduğun zaman gözünün çok üzerine çıkacaksa(TV'nin ortası) o zaman bence böyle kalması daha iyi. Çok yukarı çıkarsa hem göz yorulur hem de ekrandaki detaylara odaklanman zorlaşır.

Bir diğer önerim de ses sistemi ile ilgili. Merkez hoparlörü de yukarıya koymuşsunuz. Merkez hoparlörün amacı sinemalarda perdenin arkasından gelen ve sanki perdedeki kişi konuşuyormuş hissi yaratan center hoparlörün yaptığı işi yapmaktır. Bu yüzden bu merkez hoparlörün mümkün olduğunca TV'ye yakın ve tv'nin hemen önünde durması istenir. Eğer sığıyorsa sehpanızın en altındaki boş raflara indirebilirsiniz bu merkez kolonu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrCEO -- 11 Eylül 2008; 9:56:30 >

• Su flexible, yukari asagi, one arkaya, saga sola donup egilebilen plazma/lcd duvar aparatlarindan kullanan arkadaslar var mi? Marka/model tavsiye edebilir misiniz?

Tesekkurler!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuhan Bayazıt

arkadaşlar kendi ihtiyaçlarıma uygun olarak şimdilik göz kararıyla şöyle bişey çizdim paint ile. tam olarak ölçülendirmedim henüz. dediğim gibi göz kararı.
    digitürk, dvd, ps3, xbox, wii, z5500 e ev sahipliği yapabilecek birdizayn olksun istedim. bunu sizce kolay yaptırabilirmiyim, nekadar mal olur? ayrıca ekle çıkar tarzı öneri olabilecek benim aklıma gelmemiş başka şeyler geldimi sizin aklınıza?

gri olanlar z 5500 sub, center, frontlar ve kontrol paneli.
    siyahlarda xbox ps3 wii digitürk ve dvd
    renklilerde dvd kutuları

dediğim gibi daha tam ölçü almadım.

yorumları bekliyorum...

Benim imzama bakarsan hemen hemen aynı cihazları kullanıyoruz ps3 için kesinlikle 3 tarafı açık bir alan planla derim aksi taktirde ısıdan dolayı ciddi sıkıntı yaşıyabiliyorsun ben kendi resmimi akşam eklerim örnek olması için...

• Çok nefis şeyler var .Gerek tasarım gerek düşünce olarak .Şimdilik benim için öncelik lcd yi almak ancak böylesi güzellikler ve düşünceleri görünce yazmadan edemedim.
    Hepinize teşekkürler.
    Ve yine hepinize keyifli izlemeler .
  • Selamlar...Aranıza bu gün katıldım..Birbirine yardımcı olmuş ve Bilgilerini burada paylaşanlara teşekkürler.Lcd&Plazma hatta TV ünitelerini tamamlamış olan arkadaşlara iyi seyirler..Benim derdim şudur arkadaşlar.Henüz bi Lcd tv im yok sadece odada yeri belli. Lcd ünitem bile yok..Eski tv de kullandıgım 5+1 ses sistemin mevcut.Icd tvmi koyabilecegim yer 1.22cm mecburen 40 inç olacak derdim şudurki ses sistemindeki yan kolonları yerde degilde duvarda kullanmak istiyorum.1.18 cm uzunluk,9cm genişlik bu ahşap kolonlarımı duvara nasıl monte ettirebilirim?Bi kaç gün önce koçtaş hırdavat bölümüne ugradım,Fakat böyle bir aparat bulamadılar Kolonlarımın alt tablaları geniş oldugu için Lcd tv koyacagım yerde kısıtlı oldu için (1.22cm) sag ve sol kolonumu duvara nasıl monte ettirebilirim???Kolonlarımı yerde kullanırsam tv ünitem küçük olacak ve 40 inçlik Lcd tv min altında kötü bi görüntü olacak buda beni acayip rahatsız eder..Fikirlerinizi benimlede paylaşın lütfen..

• quote:

Orjinalden alıntı: mstclk

arkadaşlar ps3 bölümünde bir kaçını yayınlamıştım. ama asıl yeri burası olduğunu düşündüm ve yaklaşık 1 senedir araştırtığım ve 2 aydır full uygulumada çalıştığım evimi, elimden geldikçe fotoğraflandırmaya çalıştım.bir nevi Görücüye çıkarttım umarım beğenirsiniz. mutfak içinde fotolar ekliyorum. hali hazırda daha tuğla panel, ankastreler,evye,batarya ve tezgahları monte edicem bitince son halini eklerim

MUTFAK

Devam

mstclk hocam ellerinize sağlık gülegüle oturun evinizde...Sizden ricam LCD niz SAMSUNG sanırım...Kaç inç onu sorabilirmiyim ? ...Salon kaç metrekare acaba ?..Sizin için LCD ölçüsü görsel olarak yeterlimi az daha büyük alsam dediğinizde oldumu ???

Bende benzer ölçülere sahip salonumda bu tür bir çalışma yapmak istiyorum ancak LCD nin büyüklüğünde kararsızım....SAYGILAR

• teşekkür ettim dostum.. bu güzel temennilerin için marka samsung ama lcd değil 50" 127 ekran plazma (50c91).. bunun dışında salon 30 m2 6mx5m ( 6 plazmanın bugulundugu duvar ) izleme mesafemde yaklaşık 4.5 metre civarında ve ben memnunum. sonradan pişman olacağımı düşünerek bende aynı şekilde 127 aldım ve iyi ki de almışım.. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
    .

• * LCD leri duvara veya ahşap zeminle astığınızda arkadan fiş ve kabloların değişimi veya yenilenmesi gerektiğinde zor olmuyor mu?
  • Eyvallah pek hora geçti bu bilgi sonuçta tecrübe edilmiş bir çalışma

quote:

Orjinalden alıntı: mstclk

teşekkür ettim dostum.. bu güzel temennilerin için marka samsung ama lcd değil 50" 127 ekran plazma (50c91).. bunun dışında salon 30 m2 6mx5m ( 6 plazmanın bugulundugu duvar ) izleme mesafemde yaklaşık 4.5 metre civarında ve ben memnunum. sonradan pişman olacağımı düşünerek bende aynı şekilde 127 aldım ve iyi ki de almışım.. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
    .

• bu resimdeki ünite 3 tane aynı parçadan gibi oluşuyor kendimizin bu tip bişeyi ikea tarzı bi yerden alma imkanı olurmu yada bi marangoz bu şkil lake kaplamalı güzel bi şekilde yapabilirmi acaba

ünitenin altı istediğiniz ölçüye göre hareket edebiliyor sağa sola doğru hoş bişey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SELBAL -- 16 Eylül 2008; 16:43:27 >

• * İyi işbilen bir marangoz istediğiniz herşeyi en iyi kalitede yapar, İkea ne ki?
    quote:

Orjinalden alıntı: SELBAL

bu resimdeki ünite 3 tane aynı parçadan gibi oluşuyor kendimizin bu tip bişeyi ikea tarzı bi yerden alma imkanı olurmu yada bi marangoz bu şkil lake kaplamalı güzel bi şekilde yapabilirmi acaba

ünitenin altı istediğiniz ölçüye göre hareket edebiliyor sağa sola doğru hoş bişey
  • Arkadaşlar merhaba,

evlilik hazırlığı olarak; Salon, yatak odası ve oturma grubu alacağım. ev kira olduğu eve has şeyler almak istemiyorum. Uygun fiyat ve kaliteli nereleri önerirsiniz. Masko da birkaç yer gezdim, fiyatlar pahalı geldi. Modesa da ise gezdiğim yerler içinde bir kaç yerin ürünleri güzel görünüyordu. tanıdıklarımdan bazıları kesinlikle yaptırma işine girmeyin, istediğiniz gibi gelmiyor veya zamanında getirmiyorlar diyor. nikaha da 1 ay kaldıç

Nereleri önerirsiniz?

şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: thelearner16

Arkadaşlar merhaba,

evlilik hazırlığı olarak; Salon, yatak odası ve oturma grubu alacağım. ev kira olduğu eve has şeyler almak istemiyorum. Uygun fiyat ve kaliteli nereleri önerirsiniz. Masko da birkaç yer gezdim, fiyatlar pahalı geldi. Modesa da ise gezdiğim yerler içinde bir kaç yerin ürünleri güzel görünüyordu. tanıdıklarımdan bazıları kesinlikle yaptırma işine girmeyin, istediğiniz gibi gelmiyor veya zamanında getirmiyorlar diyor. nikaha da 1 ay kaldıç

Nereleri önerirsiniz?

şimdiden teşekkürler...

Ben de kirada olduğum için çok pahalı olmayan, göze hoş gelecek, kabloları saklayacak idare edecek bir TV sehpası arıyorum.
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=620019&productid=mbcici851#tablnk
    Bunu buldum.. Sİzce nasıl?
    Bilen gören var mı?

• Mobilyacıma 106 ekran Plazma için stand yaptırıyorum bana çizimini gönderdi. Renk Venge Siyah olacak.
    Plazma Duvara monte olup kablolar resimde gözüken aparatın içinde geçecek.
    İzleme mesafesi 2,5 M ve TVnin yerden yüksekliği 75CM.
    Sizce tasarım nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orkunbjk -- 23 Eylül 2008; 15:16:02 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.