Şimdi Ara

TTNet TİVİBU EV [ANA KONU] (158. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.557
Cevap
54
Favori
427.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yaklasık 1 aydır tivibu ip tv , 16mbit e kadar internet kullanıcısıyım. Şimdiye dek HD kanallarda dahil olmak üzere hiç bir takılma olmadı. Tivibu yu kurmadan önce bulunduğun bölgenin tivibu yu stabil kullanabilmek için destekleyip desteklemediğini test ediyorlar. Sizin dediğiniz en az 24mbit gerekli tespitiniz, insanları yanlış yönlendirir. Doğru bir tespit değil.
  • fairfight94 kullanıcısına yanıt
    ben digiturk ten tivibu uyduya geçtim şimdilik memnunum, bana göre en büyük eksiği verdikleri kutuların kayıt özelliği olmaması
  • karagozgilh K kullanıcısına yanıt
    keşke uydu değilde ip tv gecseydiniz. uyduya göre baya üstünlükleri var. Bende digiturkten tivibu ya geçtim. 1 ay önce. bende memnunum
  • karagozgilh K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam bilgilendirme için. Kayıt özelliğini pek kullanmıyorum açıkçası. Digitürk Play de kullandığım için geri sarma işlerini vesaire oradan hallediyorum. Fiyatı da oldukça uygunken Tivibu'ya geçmek mantıklı olacak sanırım.
  • cl0ser kullanıcısına yanıt
    görüntü kalitesi daha net diye uyduya geçtim bir de TRT4K izleyebilmek için
  • Tivibu Go paketim var, kullanmıyorum. Sadece Tivibu'yu evden izliyorum. Spor, sinema full + full paketim. Cepten tabletten pc'den akıllı tv'nizden Tivibu'daki tüm kanallarımizlemek isterseniz aylık 12 TL'ye, mesaj atın sevgiler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cl0ser kullanıcısına yanıt
    Doğrudur, sizin gibi 16 mbitte sorun yaşamayan başkaları da var fakat çok dert edinen oluyor İnterneti etkilenmesini, o yüzden en azından yeni bağlatacakların kafası rahat olsun diye öyle yazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cl0ser

yaklasık 1 aydır tivibu ip tv , 16mbit e kadar internet kullanıcısıyım. Şimdiye dek HD kanallarda dahil olmak üzere hiç bir takılma olmadı. Tivibu yu kurmadan önce bulunduğun bölgenin tivibu yu stabil kullanabilmek için destekleyip desteklemediğini test ediyorlar. Sizin dediğiniz en az 24mbit gerekli tespitiniz, insanları yanlış yönlendirir. Doğru bir tespit değil.

Tivibu ping değeri düşük olan yerde 8mbit hız da dahi verimli çalışır. 1sene boyunca 16mbit hız kullanırken akşam 6dan sonra ping değeri 300 lere çıktğı için izleyemedim.

• Tivibu IP TV'yi 1,5 yıldan beri kullanıyorum. AKN ile Tivibu'nün hiçbir ilgisi yok. AKN'yi aştığım zamanlarda HD kanalları takılmadan izleyebiliyorum.

Başka bir arkadaş da Tivibu'nun düşürdüğü internet hızının çözümünü sormuş. Bunun çözümü yok. Zaten IP TV'nin çalışma şekli internetten anlık gelen veri ile olmaktadır. Haliyle hız düşecektir. Yaklaşık 12 mb. hızım var. Tivibu HD kanallardan biri açıksa 7 mb. civarına iniyor. Özellikle HD kanallar hızı düşürüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: longinesli

Merhabalar, bu hafta türk telekom internete abone oldum, önümüzdeki günlerde bağlantımın yapılmasını bekliyorum. 75gb akn ve 16mbps hızında (veya 16mbps'ye kadar) olacak bağlantım. Bulunduğum bölgede fiber altyapısı yok (ist-kartal).

Ek olarak Tivibu aboneliği de düşünüyorum. Bu noktada size sormak istediğim bir sorum var: Tivibu'da uydu bağlantısını mı seçmeliyim yoksa iptv'yi mi? Gönlümden iptv geçiyor ama internet hızından dolayı donma/takılma sorunları yaşar mıyım diye endişe ediyorum. Benimle aynı şartlarda internet bağlantısına sahip olup da iptv kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum olacağım. Teşekkür ederim.

Gelen cevaplara teşekkür ederim. Oturduğum yerde Hipernet (ttnet) varmış, 75gb adil kullanım kotalı sınırsız internet abonesi oldum, hızım 24mbit'e kadar. IPTV abonesi olmayı düşünüyorum, anladığım kadarı ile tv izlemede bir sıkıntım olmayacak ve internet hızım da bir miktar düşse de beni pek etkilemeyecek zira interneti yoğun download ile kullanmıyorum.

IPTV abonesi olduktan sonra izlenimlerimi sizinle paylaşırım.
  • longinesli L kullanıcısına yanıt
    Evet aynen dediğiniz gibi, hayırlı olsun.
  • Tivibu sahtekar tekrar izle var diyor ama yok

• çıktığı günden beri tivibu ev kullanıyorum, internetimi hızlandırdıkları için pek izlemesemde bulunduruyordum, bu ay taahhüt bitiyor 19tl ye full paket izliyordum fakat bu hizmetin ederi enfazla 10tl olmalı oda belgesel kanalları için, iptal ettireceğim sanırım, internetimide akn siz başka bir firmaya geçirmeyi düşünüyorum.
  • Bugün gelip tivibu iptv kurdular ama görüntü rezalet resmen, takılma filan yok ama görüntü kalitesi rezalet bana göre
    iptal ettireceğim bakalım ne sorun çıkaracaklar.
  • Arkadaşlar önümüzdeki sezon digiturk süperlig paketimi taraftar paketine düşürüp tivibu eve yeniden abone olmak istiyorum şampiyonlar ligi var malum ne yapsam kararsızım bu konuda yorumlarınızı bekliyorum

• Tivibu ev İp tv aboneliğim var. İnterneti iptal ettirsem veya kotalı internete geçsem Tivibu bundan etkilenir mi?

• arkadaşım...tivibu ev iptv üzerinden toplam yayın yapan televizyon kanalı sayısı kaçtır güncel yerli ve yabancı kanal sayılarını söyleyiniz merak etmişim forumdaşım...
  • kartilkisi kullanıcısına yanıt
    Burada var ayrıntılı, paketelere göre bakabilirsiniz.http://www.tivibu.com.tr/paketler/giris-paketi
  • Ben bu tivibu evi ilk alanlardan birisiyim. zamanındaki anlaşmamla 24.90 TL ye herşey dahil + HD olarak izliyorum. sözleşmem daha da devam ediyor.

Geçen hafta aradılar, temmuz ayında sizin içeriğinizi kısıtlayacağız. Biz size maçları hediye olarak vermiştik ayrıca Hd kutuyu hediye etmiştik ama artık onların parasını alacağız bu yüzden bize artık 35 lira ödemeniz lazım dediler. Bende tamam ben bunu bir düşüneyim falan dedim kapattım.

Web siteye baktım, tivibu her yerde diye bi paket var hd + süper paketi 34 liraya veriyorlar ama yeni üyeler için demişler. aynı heralde şu manda dışarıdan girsen de aynı içeride ki de aynı fiyat. anlamadım fiyatlandırma sistemini. daha uygun fiyata alan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sttt

Ben bu tivibu evi ilk alanlardan birisiyim. zamanındaki anlaşmamla 24.90 TL ye herşey dahil + HD olarak izliyorum. sözleşmem daha da devam ediyor.

Geçen hafta aradılar, temmuz ayında sizin içeriğinizi kısıtlayacağız. Biz size maçları hediye olarak vermiştik ayrıca Hd kutuyu hediye etmiştik ama artık onların parasını alacağız bu yüzden bize artık 35 lira ödemeniz lazım dediler. Bende tamam ben bunu bir düşüneyim falan dedim kapattım.

Web siteye baktım, tivibu her yerde diye bi paket var hd + süper paketi 34 liraya veriyorlar ama yeni üyeler için demişler. aynı heralde şu manda dışarıdan girsen de aynı içeride ki de aynı fiyat. anlamadım fiyatlandırma sistemini. daha uygun fiyata alan var mı?

Sözleşme bitmeden fiyat değişikliği veya kanal kısıtlaması yapamazlar. Sözleşmedeki fiyat ve paket kapsamıyla izlettirmek zorundalar. Aksini yaparlarsa tek taraflı olarak TiviBu sözleşmeyi yani tahhüdü bozmuş olur ve BTK üzerinden yapacağın şikayetle ya geri adım atarlar ya da cezasız olarak taahhüt iptali yaparlar ve iptal olursa mağduriyetiniz oluşacağından ayrıca tazminat talebinde bulunursunuz.
    TTNet bana da (öğrendiğim kadarıyla tüm taahhütlü abonelere) daha bitmesine 8-9 ay olmasına rağmen taahhüt kapsamındaki giriş paketim üzerindeki diğer paketlere geçişimi iptal etmişti. Bir gün bir üst pakete geçmek istediğimde online işlemlerde paket listesi yerine geçiş yapabileceğiniz paket yok diye bir mesajla karşılaşınca fark ettim. MH ile görüştüğümde; sizin abone olduğunuz tarihteki paketler artık kaldırıldığından mevcut paketinizle taahhüt bitene kadar devam edeceksiniz başka pakete geçiş hakkınız yok dedi. Tabi telefonda bir veryansın yaptım. Sonra online işlemlerden şikayet formu doldurdum ve BTK'dan aynı şikayeti taahhüt kopyasını ekleyerek tekrarladım. Şikayetlerini önce baştan savma TTnet'in paket değiştirme hakkı var falan diye geçiştirmeye çalıştılar ama kendi taahhütlerindeki ilgili maddelerin üstünü çizerek bu maddeye göre taahüdü bozmuş durumdasınız, cezasız olarak sözleşmenin iptali ve mağduriyetimin tazmin edilmesini istedim. Sonuç olarak kampanyamdaki tarife ve paketlere tekrar geçiş hakkımı geri verdiler. Bu aralar Türk Telekom grubunda ciddi ali cengiz oyunları dönüyor herkes arkasını kollasın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulu123 -- 23 Mayıs 2016; 22:37:08 >
  • 
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.