Şimdi Ara

TTNET FİBERNET ile HIPERNET arasındaki farklar? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
4
Favori
120.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Vodafone VDSL2 veriyorsa sunabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Srcn81 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Vodafone 60 mgbit 150 ak olan tarifesine geçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanalp61

Teşekkürler. Vodafone 60 mgbit 150 ak olan tarifesine geçtim.

hakan hocam vodafone dan memnunmusunuz..bende 30 mbps 75 akn almayı düşünüyorum.Ne dersiniz ? ttnet çok pahalı geldi bana
  • Merhaba,

Türk Telekom un sitesinden "Fiber İnternet Nerede" kısmından bulunduğum yerin durumunu kontrol ettiğimde Hiper İnternet hizmeti mevcut olduğunu görüyorum. Evimde telefon hattım yok. Fiber internet için telefon zorunluluğu olmadığını biliyorum. Hiper internet içinde durum böyle midir?Yani telefon hattım olmadan, aylık telefon ücreti(kullanmasam dahi) ödemeden Hiper İnternet alabilir miyim?
  • İşin ilginç tarafı, yıl 2018 ama bunlar hala Fibernet ile Hipernet için taahütnameler dahil hiçbir yerde ikisine ait açıklayıcı bir ayrım metnine yer vermiyorlar. Fiyatlandırma iki isim içinde birebir aynı. Merak ettiğim, Hipernet yani dolaba kadar fiber-devamında VDSL2 isteyen adam Fibernet işaretler veya seçerse nasıl bir muamele uygulanıyor? Yani fiyat aynı ise iki isim neden var???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Eylül 2018; 22:43:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

İşin ilginç tarafı, yıl 2018 ama bunlar hala Fibernet ile Hipernet için taahütnameler dahil hiçbir yerde ikisine ait açıklayıcı bir ayrım metnine yer vermiyorlar. Fiyatlandırma iki isim içinde birebir aynı. Merak ettiğim, Hipernet yani dolaba kadar fiber-devamında VDSL2 isteyen adam Fibernet işaretler veya seçerse nasıl bir muamele uygulanıyor? Yani fiyat aynı ise iki isim neden var???

Kampanyaya göre fiyatlandırma değişebiliyor.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/yazlik-internet-kampanyasi.aspx

2 aylık yalın hipernet 24 mbit 35 gb akn 172,90, 2 aylık yalın fibernet 24 mbit 35 gb akn 192,90. Aynı kampanyadaki diğer tarifelerde de fiyat farkı var.

Öyle bir seçim yaparsa muhtemelen 1-2 güne başvurusu iptal olur, ararlar altyapınız hipernet destekliyor, hipernet tarifelerinden seçin derler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

İşin ilginç tarafı, yıl 2018 ama bunlar hala Fibernet ile Hipernet için taahütnameler dahil hiçbir yerde ikisine ait açıklayıcı bir ayrım metnine yer vermiyorlar. Fiyatlandırma iki isim içinde birebir aynı. Merak ettiğim, Hipernet yani dolaba kadar fiber-devamında VDSL2 isteyen adam Fibernet işaretler veya seçerse nasıl bir muamele uygulanıyor? Yani fiyat aynı ise iki isim neden var???

Kampanyaya göre fiyatlandırma değişebiliyor.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/yazlik-internet-kampanyasi.aspx

2 aylık yalın hipernet 24 mbit 35 gb akn 172,90, 2 aylık yalın fibernet 24 mbit 35 gb akn 192,90. Aynı kampanyadaki diğer tarifelerde de fiyat farkı var.

Öyle bir seçim yaparsa muhtemelen 1-2 güne başvurusu iptal olur, ararlar altyapınız hipernet destekliyor, hipernet tarifelerinden seçin derler.

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Öncelikle ben direkt olarak sitelerindeki kampanyasız yani taahütsüz fiyatlara bakmıştım, AMA öncesinde "evde internet müşterisiyim" seçeneğini işaretleyip site öyle yüklenmişti. Bu tabloda Fibernet ve Hipernet aynı hız ve AKK karşılıkları fiyat olarak birebir aynı idi:
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/internet/sayfalar/tum-tarifeler.aspx

Sonrasında Hesaplı Katılım Kampanyası diye rastgele bir kampanya bulup taahütnameyi indirip içindeki tabloya baktım. Ve yine Fibernet - Hipernet fiyatları aynı hız ve AKK için küsüratına kadar aynıydı:
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/destek/internet/SozlesmeVeTaahhutnameler/hesapli-kampanya-mevcut-musteri-2018.pdf

Sonra sizin dediğiniz 2 aylık yazlık Fibernet - Hipernet farkına bakmak için linke tıkladım ama Mevcut Müşteri olarak tanıyan site (çerez ile) sizin içeriği bana yükletmedi. Abone değilim dedikten sonra inceledim ve dediğiniz gibi yapmışlar. Yani demem o ki adamlar herşeyi oldukça karmaşık hale getirmişler. Mevcut Abone veya Abone Olmayan ziyaretçiler için farklı teklifler veya farklılıklar geçirebiliyorlar sanırım. En azından sizin mantığınız bence olması gereken zira sadece dolaba kadar fiber ile eve kadar fiber arasında mantıken fiyat farkı olması lazım ama bu da dediğiniz gibi kampanya içeriğine ve abonelik durumuna göre değişiyor gibi duruyor. Netlik yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Eylül 2018; 23:20:43 >

• Horrrrrrrrt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hipernette 50 mbit alacam ping degerlerim duser mi arkadaslar? Simdi 16 mbit e.kadar adsl kullaniyorum. Ping degerlerim cok kotu. Online fifa oyunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.